Yaris 2005- kudy zatéká pod kobereček řidiče?

vše ohledně modelové řady Yaris
Odpovědět
cuki
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: úte 31.01.2012, 14:38

Yaris 2005- kudy zatéká pod kobereček řidiče?

Příspěvek od cuki »

Mám takový dost neobvyklý problém. Kobereček pod nohami řidiče (respektive molitan pod ním) je po dešti opakovaně nasáklý vodou. Bohužel vůbec netuším kudy tam zatéká :-( Vyčistil jsem to pod tím černým krytem, (viz foto) pod stěrači, ano byl tam bordel, ale nepomohlo to. Odtokový kanálek mizí kamsi v boku, ale je čistý. Kudy zatéká dole je trochu vidět na druhé fotce. Ale ta černá část je zase nějaký molitan, takže úplně přesně kudy ta voda teče nevím, protože to může být kdekoli nad tím molitanem, který se dost blbě sundavá... Po včerejším dešti je tam ale klidně i litr vody!!!

Má někdo podobnou zkušenost? Co s tím?
Přílohy
zatékání2.jpg
zatékání2.jpg (230.21 KiB) Zobrazeno 1980 x
zatékání1.jpg
zatékání1.jpg (404.64 KiB) Zobrazeno 1980 x
Yaris 1.0 2005
micenko
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 01.06.2017, 16:29
Bydliště: PO

Re: Yaris 2005- kudy zatéká pod kobereček řidiče?

Příspěvek od micenko »

Podľa mňa jediný spoľahlivý spôsob, ako potvrdiť či vylúčiť zatekanie cez predné sklo, je nasledovný, sám som ho musel aplikovať pred časom na novú škodovku.
Všetko z prednej časti vozidla musí byť demontované a vysušené. Sedadlá podlahoviny, filce, odhlučnenie a pod.
Jedna osoba polieva predné sklo a jeho lemy vodou, najlepšie hadicou. Druhá osoba je zavretá vo vozidle a poriadnym akumulátorovým svietidlom nájde miesto, miesta kade steká voda pod palubnou doskou.
Príprave je náročná, treba dobré počasie a do večera vyschnú aj mokré podlahoviny prevesené na plote.
Ak netesní okno v gumovom tesnení (častá príčina), treba ho vybrať a pretesniť tmelom na to určeným. Lepené sklo dať prelepiť.
Keď sklo vodu neprepúšťa, treba hľadať netesnosti v miestach spojení dielov karosérie ako prahov, podbehov blatníkov a pod.
cuki
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: úte 31.01.2012, 14:38

Re: Yaris 2005- kudy zatéká pod kobereček řidiče?

Příspěvek od cuki »

Na yarisovi je sklo lepené, tam pochybuji že dochází k problémům. A před tím sklem je zase systém "kanálků" které nejsou úplně vidět kde končí a jaký mají smysl. Třeba voda stékající po kapotě si stéká tak nějak kudy chce, naprosto nesmyslně. Jako kdyby to nikdo ve vývoji neřešil. Boční dveře tam problém taky nebude, je to někde přímo v rámu kam se jen tak nedostanu a nejde to bez kompletní demontáže odstrojit. To se na to raději vybodnu a nechám to být. Protože to odstrojení není nedestruktivní záležitost...

Blbý je taky že nemám kde to dělat pod střechou, proto hledám někoho kdo to už řešil... Předpokládám, že nebudu jedinej...
Yaris 1.0 2005
cuki
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: úte 31.01.2012, 14:38

Re: Yaris 2005- kudy zatéká pod kobereček řidiče?

Příspěvek od cuki »

Tak jsem rozebral co se dá. Zkoušel jsem na to lít vodu z konve, ale moc moudrej z toho nejsem... :-(

Kudy se tam dostává voda bohužel vidět bez totální demontáže auta na prvočinitele vidět nebude.
Měl jsem podezření na netěsnost lepeného okna, ale to se mi nezdá na fotkách zatéka1 a 4 těsněním dovnitř nic nejde. Pokud se voda dostane přímo do sloupku, to nezjistím jinak než flexou...
Na fotce zatéká2 je ale vidět že se na vrchu okna může snadno dostat voda až pod těsnění, kam a kudy se se ale dál dostala?
Na fotce 3 je vidět odtokový kanálek pod stěračem, který jsem vyčistil a stejně to nepomohlo. Jediné co mě napadá, je že když teče hodně vody, tak ta voda teče na obě strany kanálku a ta co neteče za blatník ale směrem dovnitř auta (stejně jako na druhé straně, kde nikam nic neteče) kde se dole dostává k zvukové izolaci kolem klimošky, či co to je a tam jsou prostupy dál dovnitř vozu, kde je zase izolace, co se nasákne jako houba a pak teče vedle pedálu spojky, viz úplně první fotka.
Tohle místo ale fakt rozumě rozebrat nejde...
Nemá někdo nějaký nápad co vyzkoušet?
Přílohy
zatéká4.jpg
zatéká4.jpg (267.33 KiB) Zobrazeno 1820 x
zateká3.jpg
zateká3.jpg (193.64 KiB) Zobrazeno 1820 x
zateká1.jpg
zateká1.jpg (206.45 KiB) Zobrazeno 1820 x
zateká2.jpg
zateká2.jpg (137.36 KiB) Zobrazeno 1820 x
Yaris 1.0 2005
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Yaris 2005- kudy zatéká pod kobereček řidiče?

Příspěvek od MiBo »

cuki :
Precitaj "sz"
Čepo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1030
Registrován: úte 12.01.2010, 13:42
Bydliště: Opavsko

Re: Yaris 2005- kudy zatéká pod kobereček řidiče?

Příspěvek od Čepo »

Na posledním fotu je vidět zastříknuté těsnení červenou barvou, nevím odkud je to foto, pravděpodobně nějaká oprava, asi bych hledal tam.
Toyota Corolla E 12, 1,6 VVTi, 5HB, 05/2006 ex
Toyota Auris 1,6 Valvematic Luna, VSC+TRC, 5HB, červená 3R3, 06/2010
Toyota Yaris III, 1,0 VVTi Active 5HB červená 3P0, 08/2012 "Mixérik"
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Yaris 2005- kudy zatéká pod kobereček řidiče?

Příspěvek od Jimmi »

Za jízdy vzniká na předním skle přetlak. Jestli bylo měněné, tak to může být ono a s kýblem to nezjistíš.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Re: Yaris 2005- kudy zatéká pod kobereček řidiče?

Příspěvek od josuk »

odtokový kanálek prošťourat drátem, objet nahoře silikonem co se dá (bylo to stejně spravovaný a krásný už to nikdy nebude) a když to nepomůže tak do podlahy vyvrtat odtokovou díru..
Odpovědět

Zpět na „Yaris“