Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

nová modelová řada - nástupce Corolly
verbir
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: sob 22.09.2018, 11:43

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od verbir »

Ahoj, mám rok Auris TS Executive 1,6 CVT
- výbava hodně dobrá, nejsem zkušený autař ale těžko bych hledal nějakou výbavu, kterou nemám
- motor - musíš si zvyknout nebo nekupovat, já měl Oct 1,9 TDI jezdila a jezdí krásně, na Rakouských dálnicích do Chorvatska mě moc aut nepředjelo, ted s Toyotou je to úplně o něčem jiném, klidná tichá jízda, motor jsem si oblíbil a nevadí mí, že v kopcích prostě na turba nemá
- převodovka - mám kritizovanou CVT a zatím dobrý
- interiér díky výbavě moc dobrý, navigaci mám a jsem za ni rád, TM taky a to samé, senzory všude kolem, couvací kamera, asistenti atd
- servis- a teď to přijde, kupoval jsem auto v Brně na Víděńské a moc dobrého říct nemůžu, třeba při prodeji bylo auto zaprášené, nechtěl jsem si kazit dojem tak jsem nic neříkal, po měsíci problémy s rádiem = reklamace zdlouhavá, nekonečné cestování do servisu, jízlivost, nakonec mi stejně nepomohli, nakonec jsem se objednal ve Zlíně kde byli nečekaně ochotní a na rádio se mi podívali, sice mi jen upravili nastavení ale aspoň některá stanice hrají jo a ještě mi nabídli aktualizaci map v navigaci, ale dojem podstatně jiný než v Brně

zatím tolik jestli je tvůj dotaz ještě aktuální
jestli chceš něco jiného klidně napiš ba.vl@seznam.cz





pridavam se k prispevku a prosbe PetrCH

Jsem majitelem KIA CEE'D SW 1.4 CVVT (73kW) od 2014, predtim stejny typ od 2010. Az na par drobnosti, maximalni spokojenost, vcetne servisu. Nyni planuji obmenu na novy CEED 2018, zase 1.4 CVVT. Pri pohledu do ceniku a moznych konfiguraci me zklamalo (eufemismus :) ), ze vyhrivani sedadel a alespon zadni parkovaci sensory jsou az v nejvyssi vybave Exclusive a jeste musim mit paket Winter. KIA to zrejme povazuje za luxus. Nepotrebuji nejakou super vybavu, ale tyto dve veci tam musi byt. Vyhrivany volant a parkovaci kamera to uz by byl komfort navic. Parkovaci kamera mozna je, ale jedine s navigaci, kterou zas tak nutne nepotrebuju

Takze se divam po mozne alternative a krome Hyundai (podobny pristup jako KIA) mi vychazi Toyota Auris TS 1.6 Valvematic s paketem Trend. Cena sice o trochu vyssi, ovsem na druhe strane za vyssi cenu dostanu navic 24kW, parkovaci kameru a predni sensory.

Po precteni rady clanku na tomto foru se ovsem skrabu na hlave (pomijim nicnerikajici prispevky), protoze mi pripada ze
Toyota Auris TS zas takova vyhra neni. Od nekterych ne prilis lichotivych nazoru na vykon motoru, vrzani v interieru, vibrace, piskani brzd atd. A k tomu vyhrady k Toyota servisu (v Brne).
Uz jsem byl v Toyote v Brne, cekam na nabidku. Auto jsem si prohledl, posedel, na jizdu teprve pujdu. Celkove spokojenost. Interier mi pripada o trosku tesnejsi nez v KII, palubni deska je vice kolmo, ale celkovy dojem dobry. Libi se mi pekne usazena obrazovka, parkovaci kamera je super. Sedadla nemaji tak dobre vedeni jako v KII, jsou trosku tvrdsi, ale v pohode.

K pripadnym ustepacnym zduchancum ke KII. Uz nejsem nejmladsi, 11 let jsem jezdil s firemnimi Nissany ( Primery 103 kW, uz v roce 2005 parkovaci kamera v zakladu), chvilku Volvo S40, Passat. Najeto asi 750.000 km. Uz nepotrebuju trhat asfalt a startovat na kazde krizovatce jako prvni. 73 kW mi staci, nekdy by se par kW navic pri predjizdeni samozrejme hodilo, ale pocitam s tim a podradim si, kdyz je potreba. Navigaci a tempomat povazuji za veci zbytne. Mel jsem je ve trech poslednich autech a vyuzival jsem je zcela minimalne.

Dekuji za ochotu, informace a podnety[/quote]

Já kupoval Auris TS v září a zatím můžu jen doporučit. Narazil jsem jen na pár úplných banalit, jinak nemám co autu vytknout.
Podvozek skvělý (mnohem lepší než předchozí Ceed, ve kterém jsem jel), kufr obrovský, výbava dobrá, cena příjemná.

Co se týče výkonu motoru, tak to asi záleží jestli jsi zvyklý na turbo nebo ne.
Já přecházel z Golfu 1.6 77kw bez turba, takže podobný typ motoru a jsem s výkonem velmi spokojený.
Hodně si užívám vytáčení motoru až k omezovači (třeba při nájezdu na dálnici), kdy zabírá opravdu moc pěkně. K tomu mi sedí snad i to označení Touring Sports :D

Delší recenzi jsem kdyžtak sepsal tady: http://moje.auto.cz/dundee5/auris.html[/quote]
joska
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: pon 06.04.2015, 16:49

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od joska »

Ahoj
byl jsem majitelem Aurisu ST 1,6 CVT 5 let. Za celou dobu a ujetí 119 800 km jsem neměl žádné potíže v záruce mi akorát vyměnili hlučný výfuk a promazali vrzající přední opěradla nějakou tekutinou od té doby bylo po vrzání a jinak krom pravidelných servilních návštěv bylo vše bez problému.Za celou dobu jsem měl průměrnou spotřebu 6,98 l
S autem nadmíru spokojenost.
C-HR 1,8 Hybrid Executive LED 2019
Auris TS 1,6 CVT 2014
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od slabostka »

šak ono 110 000km je skoronič.... to by sme ani nemali nejako spomínať že japonec má toľko vydržať bez zásadného problému.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
tomaskrizcz
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: pon 15.04.2019, 20:24

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od tomaskrizcz »

Na Vídeňskou co? NEJEZDIT.

Doporučuji ID Auto.
Toyota RAV4 2.5 Hybrid, Executive (12/2022 - )
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid, GR SPORT + paket Dynamic (05/2020 - 12/2022)
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic Active Trend+ (05/2019 - 05/2020)
VW Passat Variant 2.0 TDI, 103 kW, Highline, 2009 (2014 - 2019)
honzik75
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: úte 15.05.2018, 09:34

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od honzik75 »

tomaskrizcz píše:Na Vídeňskou co? NEJEZDIT.

Doporučuji ID Auto.
Kam byste prosím doporučili z Brna na 2. garančku (po 30 tis.) novýho Aurise? Kromě té Vídeňské? U globáče je to ta samá firma že? Kolik to stojí ať se nachystám?

Já jsem prožil znovuzrození s mojím Aurisem 1,6 Valvematic. Je to asi měsíc, co jsem se zklidnil a hlavně přešel na plynulou jízdu a rázem jezdím průměrku o litr míň, tj. nyní okolo 6l +- 0,5 l (najeto 21 tis.). A to se rozhodně neloudám. Ale beru, že hrozně záleží na profilu trasy.
evzen
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: pát 07.04.2017, 22:19

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od evzen »

verbir píše:- motor - musíš si zvyknout nebo nekupovat, já měl Oct 1,9 TDI jezdila a jezdí krásně, na Rakouských dálnicích do Chorvatska mě moc aut nepředjelo, ted s Toyotou je to úplně o něčem jiném, klidná tichá jízda, motor jsem si oblíbil a nevadí mí, že v kopcích prostě na turba nemá
No keď s tým jazdíš ako s atmosférou a nebojíš sa otáčok, tak si myslím, že to zrovna 1.9TDI naklepš v pohode ak je sériova. Ja som mal predtým p406 2,0HDI 80kw, čo je trochu ťažšie auto ako okta (tie verím, že sa v 1.9TDI robili 66-81kw) a prechod na 1.6CVT mi prinieslo citeľné zlepšenie dynamiky. Jasné, že ho netreba hľadať pri 3000 otáčkach :D.
Toyota Corolla 1.6 Valvematic MultidriveS Active, Trend+, LED, 2018
Ex Peugeot 406 2.0HDI 79kw, 2002
ExEx Lada Samara 1.5i 51.5kw, 1996

https://www.spritmonitor.de/en/detail/907615.html
Uživatelský avatar
tomaskrizcz
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: pon 15.04.2019, 20:24

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od tomaskrizcz »

honzik75 píše:
tomaskrizcz píše:Na Vídeňskou co? NEJEZDIT.

Doporučuji ID Auto.
Kam byste prosím doporučili z Brna na 2. garančku (po 30 tis.) novýho Aurise? Kromě té Vídeňské? U globáče je to ta samá firma že? Kolik to stojí ať se nachystám?

Já jsem prožil znovuzrození s mojím Aurisem 1,6 Valvematic. Je to asi měsíc, co jsem se zklidnil a hlavně přešel na plynulou jízdu a rázem jezdím průměrku o litr míň, tj. nyní okolo 6l +- 0,5 l (najeto 21 tis.). A to se rozhodně neloudám. Ale beru, že hrozně záleží na profilu trasy.
ID Auto. :))
Toyota RAV4 2.5 Hybrid, Executive (12/2022 - )
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid, GR SPORT + paket Dynamic (05/2020 - 12/2022)
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic Active Trend+ (05/2019 - 05/2020)
VW Passat Variant 2.0 TDI, 103 kW, Highline, 2009 (2014 - 2019)
jjara
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pon 02.02.2015, 23:11
Bydliště: Pod Javorinú.

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od jjara »

Mám Auris 1,6 kombík CVT r.v. 2014 jezdím v létě za 6,1-6,3 l a v zimě kolem 6,7-6,9.Na garančky jezdím do Zlína,i když mám bydliště v Brně.Se servisem Toyota Zlín jsem naprosto spokojený,i ceny jsou příjemné.Auto je starší čtyř let,tak dostávám slevu.
Toyota Auris TS 1.6 Multidrive
Odpovědět

Zpět na „Auris“