Zhasínání podsvětlení palubky/rádia

vše ohledně modelové řady Yaris
Odpovědět
ajne
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 05.04.2011, 10:53

Zhasínání podsvětlení palubky/rádia

Příspěvek od ajne »

Zdravím kolegy Toyoťáky,

mám problém na svém Yarisu, při rozsvícených světlech mi zhasíná podsvícení palubky a rádia, a k tomu mi s lupáním přestává jít zvuk z rádia (občas pomáhá rána do oblasti rádia). Měl jsem původně podezření na špatnou kostru rádia (viz téma: http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 15&t=41329), a u podsvětlení jsem měl za to, že se jedná o špatný kontakt u žárovek. Teď když jsem to rozebral jsem ale zjistil, že to spolu souvisí a souvisí to s rozsvícenými světly (žárovky podsvícení jsou OK, kostra u rádia drží jak přibitá). Tak teď nevím, jak dál, brácha mi poradil zkontrolovat pojistky, zda tam není oxidace, všechny pojistky jsem vyndal, vzal kontaktolem a několikrát zasunul zpět. Nepomohlo.

Prosím, jestli by někdo měl tušení, kde hledat špatný kontakt v konektoru atp., či co by to mohlo způsobovat, tak poraďte...díky předem za pomoc... :?:
Toyota Auris, 1.6, 2013
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Zhasínání podsvětlení palubky/rádia

Příspěvek od MiBo »

Vyhladat elek.schemu.
https://cardiagn.com/toyota-manuals/
https://cardiagn.com/electrical-wiring-diagrams-ewd/
Merakom postupne merat napajacie obvody palubky...ci su konstatne napatia !!!
(+:- 12V,napatie akumulatora .pozret ci radio nezatazuje - obvod...)
Najhorsie bude ked samotnej palubke budu vadne obvody to je uz potom pre-elektronika-servis!
ajne
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 05.04.2011, 10:53

Re: Zhasínání podsvětlení palubky/rádia

Příspěvek od ajne »

Schéma jsem procházel, dokonce je mám přímo od Vás z minulého tématu. Bohužel nevím, na co se konkrétně zaměřit. Při rozsvícení světel zlobí podsvětlení palubky a začne blbnout rádio. To je pravděpodobně OK, dneska jsem ho měl venku, kontroloval a k tomu vyčistil konektory. Prošel jsem kontakty na pojistkách a spínače světel pod volantem. Teď ale nevím, kudy dál se vydat...
Toyota Auris, 1.6, 2013
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Zhasínání podsvětlení palubky/rádia

Příspěvek od MiBo »

TAK TREBA POZRIET MINUS POL SVETIEL, RELATKA+PREPINACE...ATD/UKOSTRENIE AZ PO PALUBKU...
CIZE MAT PORIADKU VSETKO MIMO PALUBKY -potom SA ORIENTOVAT NA PALUBKU!!!
VSETKY + a - PALUBKY PREMERAT...potom riesit jed obvody palubky- to ale vyzaduje znalosti elektroniky
a jed.obvodov...

https://cardiagn.com/toyota-yaris-verso ... m-ewd398f/

https://cardiagn.com/overall-yaris-vers ... so-wiring/
pozri str.22....atd
ajne
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 05.04.2011, 10:53

Re: Zhasínání podsvětlení palubky/rádia

Příspěvek od ajne »

Ok, bude to pro mne trochu pátrání, ale budu se do toho muset pustit. Díky.
Toyota Auris, 1.6, 2013
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Zhasínání podsvětlení palubky/rádia

Příspěvek od MiBo »

ajne:
Precitaj si "sz"
ajne
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 05.04.2011, 10:53

Re: Zhasínání podsvětlení palubky/rádia

Příspěvek od ajne »

Přečteno, děkuji.

Díky moc za ochotu.

PS: Kdyby ještě kdokoli měl k této závadě poznatek či nápad, budu rád, téma mám sledované mailem, takže žádný příspěvek nezůstane nepovšimnut.
Toyota Auris, 1.6, 2013
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Zhasínání podsvětlení palubky/rádia

Příspěvek od MiBo »

Precitaj si "sz"
ajne
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 05.04.2011, 10:53

Re: Zhasínání podsvětlení palubky/rádia

Příspěvek od ajne »

Tak zdá se viník nalezen:

Obrázek

Tak jsem se zaměřil přímo na kostru rádia, že jsem se až dneska dostal na další zemnící body a hle, tyhle dva vodiče napájecí většinu palubovky se tam jen tak otírali o šroub. Takže jsem koupil nové očko, zalisoval a zadělal. Takže doufám, že už to bude OK, zatím všechno na test běželo v pohodě.

Takže teď jsem jenom skončil s nesvítícím podsvětlením topení, protože když jsem si s tím hrál, tak jsem nějak manipulací zničil žárovky. Nevím, jak se to povedlo, když se okem dívám na vlákno, vypadá v pohodě, jenže nesvítí a multimetr ukazuje otevřený okruh. No nic, mám za dva doláče z číny objednané ekvivalenty v LED, a původní mne moc nemrzí, protože jedna z těch dvou už dlouhodobě byla jak bludička a druhá taky nebyla nejčerstvější. Originály se mi totiž fakt kupovat nechtějí, tady jsem je na netu moc k prodeji neviděl, a na eBayi je mají, kus za cca 400,- + poštovné. Za výrobně korunovou žárovku. Tak to fakt ne...

Takže nakonec to bylo opravdu ukostření, jen ne tam, kde jsem původně hledal :D
Toyota Auris, 1.6, 2013
Uživatelský avatar
Romeo
Manager Týmu
Příspěvky: 305
Registrován: pát 09.03.2012, 07:39
Bydliště: Pod Řípem

Re: Zhasínání podsvětlení palubky/rádia

Příspěvek od Romeo »

ajne píše:Tak zdá se viník nalezen:

Obrázek

Tak jsem se zaměřil přímo na kostru rádia, že jsem se až dneska dostal na další zemnící body a hle, tyhle dva vodiče napájecí většinu palubovky se tam jen tak otírali o šroub. Takže jsem koupil nové očko, zalisoval a zadělal. Takže doufám, že už to bude OK, zatím všechno na test běželo v pohodě.

Takže teď jsem jenom skončil s nesvítícím podsvětlením topení, protože když jsem si s tím hrál, tak jsem nějak manipulací zničil žárovky. Nevím, jak se to povedlo, když se okem dívám na vlákno, vypadá v pohodě, jenže nesvítí a multimetr ukazuje otevřený okruh. No nic, mám za dva doláče z číny objednané ekvivalenty v LED, a původní mne moc nemrzí, protože jedna z těch dvou už dlouhodobě byla jak bludička a druhá taky nebyla nejčerstvější. Originály se mi totiž fakt kupovat nechtějí, tady jsem je na netu moc k prodeji neviděl, a na eBayi je mají, kus za cca 400,- + poštovné. Za výrobně korunovou žárovku. Tak to fakt ne...

Takže nakonec to bylo opravdu ukostření, jen ne tam, kde jsem původně hledal :D
Zdravím, co ty žárovičky z ali? Už to svítí? Právě to řeším na bráchově Yarisu. A taky jsem objednával na ali a čekám na dodání.
ex - Yaris 1.0 2001, ex - corolla e11 1.3 1998, ex - corolla sedan e12 1,6 2002, ex - corolla sedan 1,6 e12 2004, ex - Avensis T25 2,2 110kw, ex Avensis T25 2,0 93 kw, nyní Rav4 2010 2,2 D4D 110kw
ajne
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 05.04.2011, 10:53

Re: Zhasínání podsvětlení palubky/rádia

Příspěvek od ajne »

Svítí v pohodě a krásně ostře, jen je u některých problém, že tišťák na kterém sedí, je lehce větší než otvor v uchycení, musel jsem to trochu zbrousit.
Toyota Auris, 1.6, 2013
Odpovědět

Zpět na „Yaris“