Palivová nádrž E11 face

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
Uživatelský avatar
jahudka2
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: pon 08.01.2018, 11:17
Bydliště: Brno

Palivová nádrž E11 face

Příspěvek od jahudka2 »

Zdravím všechny, na mé G6 mi díky korozi prosakuje nádrž. Je kolem auta neustále cítit benzín. Nějakou dobu jsem to neřešil ale už je načase, ostatně vozím v ní občas děti :cry:
Teď o co jde. Není problém koupit nádrž novou z druhovýroby ale mám obavu z palivových trubek. Budou na tom asi hodně špatně taky, už při základním servisu mi mechanik nemohl vyměnit palivový filtr kvůli zareznutí, prý to povolit nepůjde...
A palivové trubky není kde koupit, originál by byl zřejmě hodně drahý..
Prosím neznáte někdo v Brně a okolí nějakého mechanika který by měl chuť se s takovou věcí zabývat? Někoho kdo by tento problém nějakým způsobem vyřešil? Improvizace, náhrada hadicí a podobně? Do značkového servisu to dávat nebudu, jistě by cena přesáhla zbytkovou cenu auta :roll:
Sám to dělat před panelákem nejde....
Díky moc za případné tipy jak tohle řešit.
Petr
Corolla G6 3ZZ-FE 2001
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Palivová nádrž E11 face

Příspěvek od Jimmi »

Nejdřív si pročti tohle:
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 89&t=36983
A u E11 je filtr u nádrže......?
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
jahudka2
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: pon 08.01.2018, 11:17
Bydliště: Brno

Re: Palivová nádrž E11 face

Příspěvek od jahudka2 »

Ne, filtr je samozřejmě v motorovém prostoru ale vzhledem k tomu jak vypadá přívodní trubka u filtru, nedělám si iluze že by byla u nádrže v lepším stavu... A právě o tohle jde, "mému" mechanikovi se do toho nechce. Je to drbačka, já nemám kde a vůbec bych si na to netroufl.. Takže jediná možnost pro mě je sehnat někoho kdo by do toho šel... Komu by se s tím chtělo pohrát. Sice není auto zdaleka v top stavu, koroze už docela pokročila ale je mi líto ho dávat do šrotu, vypadá na pohled stále super, jede skvěle a stejně na jiné nemám :(
Corolla G6 3ZZ-FE 2001
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Palivová nádrž E11 face

Příspěvek od Rampa89 »

Teoreticky se dá vyměnit nádrž, bez toho abys povolil hadice. Asi to bude trochu boj, ale povolíš malé šroubky, co drží těleso čerpadla v nádrži, povolíš popruhy co drží nádrž a spustíš ji dolů, čerpadlo s hadicí zůstane "na autě". Zpětná montáž bude větší boj, ale bude to spíš o čase a trpělivosti..
Uživatelský avatar
jahudka2
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: pon 08.01.2018, 11:17
Bydliště: Brno

Re: Palivová nádrž E11 face

Příspěvek od jahudka2 »

To by jistě bylo řešení ale já osobně bych si nato netroufl... Jednak na to tu trpělivost právě nemám, nejsem mánuálně nijak extra zručný, jen běžný "udržovatel" stavu a hlavně nemám kde to dělat. Před panelákem na parkovišti to prostě nejde...
Jediné řešení je sehnat někoho kdo by tu trpělivost měl a šel by do toho :cry:
Corolla G6 3ZZ-FE 2001
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Palivová nádrž E11 face

Příspěvek od Jimmi »

Těch trubek tam vede víc, Rampo. A ne všechny do toho deklu s čerpadlem.
Ale na parkovišti před panelákem, za krásného teplého slunného dne... klidně 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Palivová nádrž E11 face

Příspěvek od Rampa89 »

Jo, vede tam odvětrávání, to je víc na spolujezdcově straně a k tomu se stejně dostaneš až nádrž spustíš níž. Navíc je, pokud se nepletu, přes obyč hadicové spony, takže se dá odpojit u vedení bez šachování s nádrží.

http://japan-parts.eu/toyota/eu/2001/co ... -tank-tube

jahudka2> Nemám ti sám koho doporučit, můj komentář byl spíš pro tvýho mechanika.
Holomek!
Odpovědět

Zpět na „Corolla“