Auris TS Hybrid

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2003
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od slabostka »

Xfield píše:Oni mají samozřejmě garance od svého dodavatele, takže rozbor by přišel na řadu až v případě problémů a pak by se řešilo mezi nimi a dodavatelem.
- je to proste absurdné keď ja si kúpim značkový olej u registrovaného predajcu a niekto mi tvrdí že "pozor, nikto nevie čo je vo fľaši" a pritom automobilka predá auto ktoré má "nefunkčné" airbagy, blbé odvetranie nádže, chybné brzdy a podobne ... ja som rovnako kúpil olej v obchode, na ten olej je rovnako záruka, plní normu a ja tu mám riešiť Čo keď.... :roll: ako štatisticky olej nebýva problém toho sa nebojím ako píšem nenašiel som prípad žeby niekto mal problém so zárukou vo vzťahu k oleju. Ale kedže prichádzajú benzíny priamyvstrek a turbo pravdepodobnosť problému pri malom nájazde sa zvyšuje.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Yetti
Člen Týmu
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 23.06.2016, 09:16
Bydliště: Praha 10

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Yetti »

CommonUser píše:To je smutne ked to nechapes, tak potom vyzera spolocnost a obycajny typek zo servisu to len vyuziva, lebo tiez nechape ... ???. Vsetko so vsetkym suvisi, ale na to este nemas. Proste nechas sa osierat ... z toho potom rastie to ojebavanie automaticky a vsade, aby si to vratil systemu ...

USTNA DOHODA tiez plati, a z toho odvodzujes dalsie kroky. Keby napr. vedel serviska stoji u Toyoty 10000 na hybrida, tak by mozno ani to auto nekupil. Kapisto ?
Klamliva reklama, marketing ... opakujem v USA by vysudil aj gate majitela za to.

Druha strana - RAVka dostala akoze iny olej ci ten servisny ukon nerobili "zlate" rucicky najdrahsieho servisaka u firmy? A co tie cenove rozpisy, tie nic neurcuju ?Ako toto mam chapat clovece ?
Ano iste aj podnikatel chce prezit, ale na ukor koho ? Necha si preplacat jednoduche ukony cez olej ?

Jedine co beriem - mal rovno povedat - "Dajte to dole zo zdvihaka za tu cenu", ale to netusil v tej celkovej zvysenej cene bude a asi zavahal.
Ty ak chces, tak sa nechaj osierat. Napr. aj u doktora. Tvoja volba.
Jesli se tady někdo nechal "osrat", tak to byl dalascz a pak přišel bulit tady na forum. Nic víc jsem neřekl, zbytek jsou tvoje choré konstrukce.
Toyota Auris TS 1,6 Valvematic 2016
dalascz
Navigátor
Příspěvky: 77
Registrován: stř 29.11.2017, 20:38

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od dalascz »

do AS jsem jel v dobre vire

toto je na oficialnich strankach toyoty

Transparentnost cen


Velmi důležitým momentem procesu komunikace se zákazníkem je rovněž informace o nákladech, spojených se záruční prohlídkou vozu. Pro každý model vozidla Toyota je vytvořen Ceník pravidelných prohlídek, tzv. Menu Pricing, kde je přehledně uvedena cena a obsah každé pravidelné prohlídky až do 90.000 km.

Tento ceník je umístěn v každém autorizovaném servisu Toyota na dostupném místě pro zákazníky, kde si sami můžete zjistit náklady na další prohlídky, případně náklady na vlastnictví jiného modelu, který máte v plánu si pořídit. Předběžná cena pravidelné prohlídky vždy musí odpovídat této ceně. Každé navýšení této ceny musí být jasně vysvětleno přejímacím technikem a Vámi odsouhlaseno.

takze me to bylo vysvetleno tim, ze se zdrazovalo
kdyz uz auto bylo na heveru a olej venku, tak jsem ho tam mel nechat nalejt zpatky a jet udelat garancku jinam?


15 000 km / 1 rok *
Ceny včetně DPH
Práce - údržba Auris 180 1.8 Hybrid
1h
1 098 Kč
Filtr olejový
1 Ks
282 Kč
Olej motorový
4,2 l
2 339 Kč
Spotřební materiál - malá prohlídka
1 Ks
100 Kč
Ekologická likvidace filtrů - malá prohlídka ( )
1 Ks
149 Kč
Celkem
3 968 Kč

ja tedy rozdil v cene vidim a bulit jsem rozhodne neprisel
je to spis varovani pro ostatni, jak to funguje v Tsushu
Auris Touring Sports Hybrid Trend + 2/2018
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Xfield »

A jak vypadá ta tvoje faktura?

Mě se tam nikdy nestalo, že bych přesně nevěděl cenu předem, ještě než si převzali auto.
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od tomikm »

dalascz píše:do AS jsem jel v dobre vire

toto je na oficialnich strankach toyoty

Transparentnost cen


Velmi důležitým momentem procesu komunikace se zákazníkem je rovněž informace o nákladech, spojených se záruční prohlídkou vozu. Pro každý model vozidla Toyota je vytvořen Ceník pravidelných prohlídek, tzv. Menu Pricing, kde je přehledně uvedena cena a obsah každé pravidelné prohlídky až do 90.000 km.

Tento ceník je umístěn v každém autorizovaném servisu Toyota na dostupném místě pro zákazníky, kde si sami můžete zjistit náklady na další prohlídky, případně náklady na vlastnictví jiného modelu, který máte v plánu si pořídit. Předběžná cena pravidelné prohlídky vždy musí odpovídat této ceně. Každé navýšení této ceny musí být jasně vysvětleno přejímacím technikem a Vámi odsouhlaseno.

takze me to bylo vysvetleno tim, ze se zdrazovalo
kdyz uz auto bylo na heveru a olej venku, tak jsem ho tam mel nechat nalejt zpatky a jet udelat garancku jinam?


15 000 km / 1 rok *
Ceny včetně DPH
Práce - údržba Auris 180 1.8 Hybrid
1h
1 098 Kč
Filtr olejový
1 Ks
282 Kč
Olej motorový
4,2 l
2 339 Kč
Spotřební materiál - malá prohlídka
1 Ks
100 Kč
Ekologická likvidace filtrů - malá prohlídka ( )
1 Ks
149 Kč
Celkem
3 968 Kč

ja tedy rozdil v cene vidim a bulit jsem rozhodne neprisel
je to spis varovani pro ostatni, jak to funguje v Tsushu
Kde máš cenu za kabinový filtr? Ti říkám, naúčtovali a možná i provedli 2. prohlídku ve 30000km.
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2890
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od CommonUser »

Yetti:
A miesto toho, aby sme zamedzili maximalne takyto stav, tak ho radsej budes znevazovat a robit si z neho prdel, ze ...
Opakujem. "Vsetko so vsetkym suvisi, ale na to este nemas."

Dalascz:
Ak sa da zmen servis. Ak nie, s touto fakturou prid nabuduce a pytaj si rovno predbezny odhad ceny.
A ked sa da, bud pri aute. Mne napr. vylamali tie plastove cvoky a samozrejme nemali na sklade ... a tak som ich dotlacil k tomu,
ze som dostal z noveho auta zo showroomu :twisted:
Fakt boli pripraveni na servisny ukon ... a to hovorim o servise, co dostal tu plaketu od Toyoty ako TOP servis. Zdrap papiera. Alebo ten zvysok servisov je odpad ???
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
dalascz
Navigátor
Příspěvky: 77
Registrován: stř 29.11.2017, 20:38

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od dalascz »

servis po 15000 km 1525kc
spotrebni material 1ks 500kc
filtr olejovy 282kc
motorovy olej 3100kc
pylovy filtr 460kc
tesneni pod vypustny sroub 30kc
likvidace odpadu 218kc
litr smesi do ostrikovace 42kc

celkem 6157kc s dph
Auris Touring Sports Hybrid Trend + 2/2018
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Kocúr »

Olej 3100CZK??
V mojom autorizáku som platil za olej pri poslednej kontrole 84eur, čo je cca o 1000CZK menej.
Je pravda ale že ja mám 1,6Valvematic, asi má iný objem olejovej náplne.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 22:12, celkem upraveno 1 x.
amulet
Navigátor
Příspěvky: 125
Registrován: stř 14.01.2015, 21:59

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od amulet »

dalascz:

Do Tsusha Průhonice jezdím pravidelně už pět let a mám s nimi velmi dobrou zkušenost, proto mě tvůj případ zaujal a podíval jsem se na něj z mé perspektivy a zkušeností s Tsushem.
Ten rozdíl v ceně vůči Lowmanovi dělají tři položky:
Téměř 800 Kč olej – tradiční bolest autorizovaných servisů, ten řeším, že jim donesu mnou koupený olej a nikdy mi s tím v Tsushu nedělali problém
Přes 400 Kč práce – na faktuře mívám uvedeno, kolik času je účtováno, tak se tam mrkni. Dle ceníku Lowmana by to pro 15T prohlídku měla být 1h.
A pak ten filtr – ten se dělá opravdu v 30T km, proč jej vyměnili v 15T, těžko říci. Každopádně měl bys dostat papír se seznamem provedených úkonů, tam bys měl jednak vidět, jestli ti dělali úkony dle 15T nebo 30T km. Pokud by ti dělali úkony dle 30T km, můžeš vznést dotaz, proč ti dělali 30T, když sis objednal 15T km. Ale hlavně bych se podíval, jestli je tam zakroužkována výměna pylového filtru. Pokud ne, tak bych to reklamoval jako zaplacený, ale neprovedený úkon.

Za sebe mohu říci, s prohlídkami jezdím jen do Tsusha, už jsem jich měl pět a vždy to byl naprosto profesionální přístup - nikdy mi nedělali nic navíc, aniž by se mě ptali a když je upozorníte, že třeba kabinový filtr nechcete měnit, tak to respektují. Ani žádné dolévání ostřikovačů za velký prachy se nikdy nekonalo.
Co se týče cen, kontroluji si své platby za servis s ceníkem Lowmana, a až na poslední prohlídku to celkem sedělo, dokonce mi po 3. roce stáří auta sami začali účtovat 20% slevu. Pouze při poslední prohlídce jsem měl naúčtováno 1,5h práce místo 0,9h (ceník Louwmana), což mi udělalo rozdíl asi 400 Kč. Zjistil jsem to až doma, možné vysvětlení je, že jsem byl poprvé na expresní servis (je to na počkání), kdy by to měli dělat dva mechanici místo jednoho, takže proto by tam mohlo být účtováno více času. Ale u Tsusha jsem to neověřoval.

Každopádně, pokud jsi nespokojený a není ti něco jasné, tak bych jim napsal, alespoň se mnou vždycky komunikovali slušně, vysvětlovali a vycházeli vstříc. Proto zatím akceptuji i vyšší ceny, které proti jiným servisům mohou mít.
Samozřejmě, ve finále je nejdůležitější vlastní pocit, takže i kdyby ti všechno vysvětlili, ale stejně máš z toho blbý pocit, tak si prostě vyber jiný servis a uvidíš.

Pokud bys s Tsushem ohledně tvé prohlídky komunikoval, tak sem dej vědět výsledek, ať případně víme, kde byl zakopaný pes a jak se k tomu postavili.
Toyota Auris TS 1.4 D-4D r.2014
Toyota Corolla Wagon 1.6 r.1998 (ex)
rado69
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: ned 05.11.2017, 17:36

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od rado69 »

v Autolux KE TP 15000km olej 65,85€
TOYOTA Auris Hybrid MC15 5HB, Executive 2018, RED MC
TOYOTA Yaris 2009 (ex)
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Kocúr »

Bez DPH?
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
rado69
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: ned 05.11.2017, 17:36

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od rado69 »

máš pravdu, teraz pozerám že bez DPH, sorry
TOYOTA Auris Hybrid MC15 5HB, Executive 2018, RED MC
TOYOTA Yaris 2009 (ex)
Aspon
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 30.11.2017, 07:43

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Aspon »

Jen pro info T-Motor Olomouc servis při 75.000 km - cena za olej (4 litry 0W20) 1.630 Kč s daní... Celková cena servisní prohlídky byla 2.795 Kč
Toyota Avensis TS 2017 Active Trend, 1.8 Valvematic
ex Toyota Auris TS 2016 Active Trend, 1.2 Turbo
Obrázek
Uživatelský avatar
Harris
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: úte 06.02.2018, 08:51
Bydliště: Olomoucko

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Harris »

T-Motor Olomouc první prohlídka po roce 3247,-
Toyota Auris TS Hybrid 1.8 Executive - 4/2018
Ford Focus HB Mk1 1.6 benzín (2005-2018)
ŠKODA 135 GLi (1996-2005)
Odpovědět

Zpět na „Auris“