Dovozy z unije

co je potřeba vyřídit a komu se to vyplatí
Uživatelský avatar
Chorche
Člen Týmu
Příspěvky: 46
Registrován: úte 29.06.2004, 13:54
Kontaktovat uživatele:

Dovozy z unije

Příspěvek od Chorche »

Docela by mě zajmala aktuální legislativa. Po tom co sme vlezli do unije by tu mělo jít přihlásit jakýkolif auto dovežený z unije ne ? No jasně, vim že to tak neni, ale bude se to měnit nebo ne ? Jak to vlastě je, víto něgdo ?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Moc se toho nezměnilo. Auto do osmi let splňující EU2, přihlásíš bez problémů. Nad 8 let splňující EU2 musíš nechat udělat velkou technickou, pokud projde, neměl by být problém přihlásit. Do osmi let nesplňujicí EU2, musí projít výzkumákem. Nad 8 let nesplňující EU2 nepřihlásíš, musíš mít doklady. Jinak se momentálně neplatí žádné clo ani poplatky. V červnu jsem si přivezl čelinu na přestavbu a na hranicích kontrolovali pouze jestli mám doklad o koupi a jestli nemám přetížený vozejk. Doufám, že jsem to nezmotal ;-)
Uživatelský avatar
BRunner
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1036
Registrován: čtv 01.07.2004, 12:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BRunner »

To bylo ode mne. :roll:
Komanche

Příspěvek od Komanche »

jenom detail: ale kdyz je to nad x let, 10 tusim? 15? nevim... tak to muzes pritahnout na veteransky znacky, ne? :)
Uživatelský avatar
Chorche
Člen Týmu
Příspěvky: 46
Registrován: úte 29.06.2004, 13:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche »

no s těma veteránama je to právě horší. Musí to bejt but starší neš r.v. 1980 nebo musíš mít známý ve vetránskym klubu.
Ale mě zajmá, esli se změní něco v zákonech vohledně přihlašování staršíc aut. Dyk v uniji koupený auto můžete normálně přihlásit v jiný zemi unyje. Žádný vomezení r.v. neni. Dyk to co je dobrý na ježdění v německu je dobrý i na ježdění jinde ne... Je mi jasný že ty mamrdi ze škodofky se snažej ten zákaz tady udržet, ale zajmá mě, esli se to udrží nebo ne.
Uživatelský avatar
BRunner
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1036
Registrován: čtv 01.07.2004, 12:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BRunner »

No slyšel jsem že by to mělo tak jít a že to mělo být schválené do 3 měsíců po vstupu do EU, ale zatim ticho po pěšině. Já myslim, že na to určitě spěchat nebodou....
Uživatelský avatar
Chorche
Člen Týmu
Příspěvky: 46
Registrován: úte 29.06.2004, 13:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche »

Nojono, sou to sfině. Pochybuju že to vůbec něgdy povolej... :evil:
TMiky

Dovozy?

Příspěvek od TMiky »

No pokud jsem zatim slysel dobre vse, co se kolem tohodle tematu rika, tak to hned tak nebude... Delam na oddeleni homologaci u jednoho dovozce novych vozu... a s ministerstvem dopravy, pod ktery tahle agenda spada, jsem tejdne v kontaktu... rikaj, ze nechtej harnici posouvat do historie, protoze by se z nasi zeme stalo rychle vrakoviste Evropy... to je nazor statu...

Nejjednodussi je, kdyz sezenes auto s globalni homologaci...
tam neni zadnej problem..
ovsem pred rokem 1996 to bylo jen par aut, ktery tohle meli...

Auto do osmy let stari (pocita se presne na den) musi plnit EURO 2...
Nad osm let stari jen jako nahradni dil nebo s vyse zminenou globalni homologaci...
Vse jine je jen diky benevolenci statniho urednika...

Co se týče informací:
1)
"Nad 8 let splňující EU2 musíš nechat udělat velkou technickou, pokud projde, neměl by být problém přihlásit."

To je pravda na půl... dle platné legislativy to nelze prihlasit, ale sem tam se objevi pripad, kdy se takovyhle auto prihlasit podari... je to na urednikovi... tady totiz porad plati, ze to musi bejt do 8 let stari...

2)
"Do osmi let nesplňujicí EU2, musí projít výzkumákem."

To dle platné legislativy také není úplně OK.
V 95% případů po Tobě bude úředník chtít vyjádření oficiálního zástupce výrobce, zda vůz plní EURO 2, pokud zástupce výrobce napíše, že neplní, tak výzkumák už nemá co zkoumat... zástupce výrobce může také napsat, že údaj není znám (např. u dovozů z USA, Kanady..). Potom musíš jít na výzkumný ústav, aby Ti emise změřili...

Toto jsem čerpal z Metodického pokynu Ministerstva dopravy č. 1/2004 ze dne 3. května 2004.
Komanche

Příspěvek od Komanche »

to je teda peknej bordel... :)
TMiky

Dovozy

Příspěvek od TMiky »

No nevim jakej bordel...
Proste dovezes auto mladsi 8mi let a s EURO 2
nebo na nahradni dily a na CZ papiry..
Jeste zalezi, zda Ti vymenu motoru a karoserie schvali zastupce vyrobce... ;)
Komanche

Příspěvek od Komanche »

takze porad je to vo uplatkach? :P
TMiky

Dovozy

Příspěvek od TMiky »

Presne tak... od 1.5.2004 jsou pravidla prisnejsi a urednici s ei vic bojej... je to videt uz i na STK... vsechny ceny stouply o 100%...
Kdyz chces STK bez auta, tak zaplatis 3000,- driv to bylo 1500,- myslim teda ne pres znamost...
Uživatelský avatar
NiCKSON
Site Admin
Příspěvky: 107
Registrován: stř 25.08.2004, 21:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovozy?

Příspěvek od NiCKSON »

TMiky píše:Delam na oddeleni homologaci u jednoho ....
Kazdopadne diky za vycerpavajici informace!
Supra'85 + Corolla 4wd'88 + MR2 Racing'85 + Corolla AE86 fun project'84
Uživatelský avatar
Chorche
Člen Týmu
Příspěvky: 46
Registrován: úte 29.06.2004, 13:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovozy?

Příspěvek od Chorche »

NiCKSON píše:
TMiky píše:Delam na oddeleni homologaci u jednoho ....
Kazdopadne diky za vycerpavajici informace!
Čus, tys koupil zase runnera ? Jaktože nejseš u mě f klubu chlape ?
Uživatelský avatar
CS
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: pon 30.08.2004, 12:12
Bydliště: Bratislava SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CS »

..vie niekto ako to je aktualne. dik
CELICA ST205 GTfour TURBO 4WD
Ex CELICA ST205 GTfour WRC TURBO 4WD
CELICA ST185RC Carlos Sainz TURBO 4WD
HILUX DC
INFINITI FX
...
Odpovědět

Zpět na „Dovoz auta ze zahraničí“