Klepání od přední nápravy - Auris 1.6 MT

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Hustler
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pon 21.05.2018, 10:15

Klepání od přední nápravy - Auris 1.6 MT

Příspěvek od Hustler »

Zdravím, mám Auris 1.6 MT, najeto něco přes 3 tisíce km a nedávno jsem si všiml, že při jízdě po velkých kostkách (kočičí hlavy) mi občas při mírném natočení kol něco zaklepe od předních kol. Nedělá to úplně vždy a je jedno jestli jedu rychle nebo pomalu. Na volantu klepání cítit není. Nevím, zda je to normální nebo je něco špatně. Jinak výbavu mám Selection se 17 kolama. Ty filtrování nerovností asi moc nepřidají. Díky moc za odpovědi.
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Klepání od přední nápravy - Auris 1.6 MT

Příspěvek od MartinHSD »

drobné rázy ( klepání ) od přední nápravy slyším občas také, mám stejná kola, ale pozoroval jsem to i na 16. Mám najeto 25 tis, neřešil jsem to. Mne spíše vadí, lehké a občasné zavrzání od předního tlumiče, ( nejčastěji když se auto zhoupne ) bohužel tuším, že to může být následek jedné opravdu hluboké díry kdy to šlo dost natvrdo.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Klepání od přední nápravy - Auris 1.6 MT

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 18:26, celkem upraveno 1 x.
MiSm53
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: úte 06.10.2015, 13:10

Re: Klepání od přední nápravy - Auris 1.6 MT

Příspěvek od MiSm53 »

Zdravím,
mě se teď po najetí 70tis km u předešlé generace Aurisu,začlo ozývat při přejíždění malých nerovností v malé rychlosti kovové ťukání z levé strany předního kola,která se přenáší do volantu.Také při rychlém pohybu volantem okolo středové polohy se ozývá lupání.Uložení nápravy se zdá bez vůlí,akorát na řídící tyči je cítit trochu vůle od hřebenu.Je možné,že je vůle mezi pastorkem a hřebenem a takto se to projevuje ? Jak se řeší oprava,pouze výměnou celého řízení ?
Děkuji,Mi.
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Klepání od přední nápravy - Auris 1.6 MT

Příspěvek od Standa50 »

Asi bych začal stabilizačními tyčkami.Ty bývají nejčastějším zdrojem popisovaného klepání na nerovnostech.Po 70t.km mají už nárok na výměnu.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
MiSm53
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: úte 06.10.2015, 13:10

Re: Klepání od přední nápravy - Auris 1.6 MT

Příspěvek od MiSm53 »

Tyčky stabíku jsem zkoušel páčidlem,jsou bez vůle. Auris prošel bez problému technickou,na nápravě nic nenašli.Při prohlídce před TK v neznačkovém servise taky nic.Ale problém tam nějaký pořád je.Při přejezdu určité nerovnosi se ozve kovový zvuk,který je cítit ve volantu.Při hýbání volantem kolem středové polohy,je slyšet cvakání. Proto soudím na vůli mezi pastorkem a hřebenem.Nevíte, jestli jde vůle nějak vymezovat ? Děkuji,Mi.
MiSm53
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: úte 06.10.2015, 13:10

Re: Klepání od přední nápravy - Auris 1.6 MT

Příspěvek od MiSm53 »

Dle odborníka na Toyoty je lehké poklepávání do volantu způsobené výrobní vadou,vůlí v tisícihranu na sloupku řízení,spoj mezi hřebenovým řízením a tyčí volantu. Jsou tam dvě stahovací rozřízlé objímky,které se stahují šroubem.Tam se utvoří vůle. Nový díl stojí údajně 6 tis.Oprava je možná rozšířením řezu objímky o 0.5mm a novým pevnostním šroubem na stažení objímky.Objímka se stáhne víc a vůle se vymezí.Neřešil jste to někdo ? Jde mi o to,jak tu tyčku demontova.
Děkuji,Mi.
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Klepání od přední nápravy - Auris 1.6 MT

Příspěvek od Jimmi »

MiSm53 píše:Tyčky stabíku jsem zkoušel páčidlem...
Páčidlem.....? :shock:
Bavíme se doufám o těch spojovacích tyčkách mezi stabilizátorem a nápravou?
Nejlepší je hodit celou nápravu na hever a tou tyčkou zkusit pootočit. Nesmí jít zlehka.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Klepání od přední nápravy - Auris 1.6 MT

Příspěvek od Standa50 »

Přesně tak,náprava musí být ve vzduchu, na zatížené napravě vůli na kloubu stabilizační tyčky nezjistíš.To by musel být totálně vymlácený.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
MiSm53
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: úte 06.10.2015, 13:10

Re: Klepání od přední nápravy - Auris 1.6 MT

Příspěvek od MiSm53 »

Nejedná se o tyčky stabilizátoru,ale vůle je ve spoji tisícihranem mezi skříní řízení a volantovou tyčí.Kovové klepání se ozývá zleva při přejezdu lehkých nerovností a je cítit ve volantu.Řešil někdo tuto závadu ?
Mi.
Odpovědět

Zpět na „Auris“