Sezóna 2018

vše o dění ve Formuli 1
Odpovědět

Kdo bude šampionem v roce 2018?

Anketa končí za čtv 22.03.2018, 22:24

Lewis Hamilton
0
Žádná hlasování
Valtteri Bottas
0
Žádná hlasování
Sebastian Vettel
6
86%
Kimi Räikkönen
0
Žádná hlasování
Daniel Ricciardo
0
Žádná hlasování
Max Verstappen
1
14%
Sergio Pérez
0
Žádná hlasování
Esteban Ocon
0
Žádná hlasování
Nico Hülkenberg
0
Žádná hlasování
Carlos Sainz
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 7

Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Jakub Krčma »

Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Luke_Luke »

Hmm hmm - LEC do Haasu misto GRO nebo bude vystrelen do FER misto RAI?
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Luke_Luke »

2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Jakub Krčma »

Narodila se ve vaně (Bath-born), tak nevím... :lol: :lol: :lol:

Snad konečně někdo, kdo v F1 neudělá ženám ostudu (když mají tolik tělesných a sponzorských výhod, že by tam měly automaticky zářit!)...

AC: Tak jsem se právě dozvěděl, že šašci v Kunos záměrně u H-shifter aut zavedli při použití paddle shifters ŠÍLENOU časovou prodlevu, která má údajně zabránit neférové výhodě pádel, jenže ve skutečnosti dává radikální neférovou výhodu H-shifteru. Ten rozdíl je EXTRÉMNÍ. Např. s F40 S3 v Road Course jsem s H-shifter a spojkou po Parabolice ze trojky zařadil na čtyřku (od objevení N do zrychlení o 1 km/h oproti rychlosti před zahájením řazení) za 0,137 s, zatímco s pádly to trvá kolem 0,450 s!!! Takže kdo používá pádla, tak tam prostě přes tři desetiny sekundy navíc ztrácí rychlost, místo aby už dávno zrychloval (což pochopitelně zhoršuje nejen maximálku, ale hlavně celý vývoj rychlosti na rovinkách). Jsem si vždy říkal, že někteří ti kluci musí mít talent jako pyča ohledně ovládání těch "obyčejných" aut bez pádel, když se na jejich velmi brzy zajeté časy (např. 100 km) dostanu až po úděsném úsilí (např. tisíce km)... Ve skutečnosti oni jezdí sice OK, ale nic extra, zatímco moje časy s pádly byly relativně extrémní (tzn. oni by s pádly zajeli mnohem horší časy, kvůli té dodatečné nevýhodě). Ten rozdíl je několik desetin na kolo (ztráta při každém zařazení nahoru). Na Nordschleife, Trento-Bondone apod. celé sekundy... :lol: :lol: :lol: Akorát si teď po 9 letech bez používání manuálu v mých autech musím opět zvyknout na spojku a hlavně se naučit heel and toe… Už během první session s H-shifter + spojka jsem si s F40 S3 zlepšil osobák na kolo o 0,136 s (včetně personal best third sector), přičemž to bylo velmi ušmudlané kolo s obrovským prostorem ke zlepšování. Takže žádná katastrofa ohledně učení to není, ale nějaký čas to zabere, to je jasné. Jo, ze čtyřky na pětku je tam rozdíl ještě větší - 0,4 vs 0,8 (protože aero - u nižší rychlosti není odpor vzduchu tak velký, takže během stejné časové prodlevy bez zařazeného stupně rychlost tolik neklesne).
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Luke_Luke »

Ze by konecne misto rapovani delal pan omalovanka neco, co diky sve popularite, muze zmenit?

https://www.facebook.com/LewisHamilton/ ... vjszbnGFqU
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Jakub Krčma »

Yep, třídit odpad znamená mít mozek. Naštěstí v ČR jsme v tomhle mezi top na světě…

Jinak, nejde ani tak o to, že by se plasty neměly kupovat (jak LH nabádá ve videu), ale o to, že by se neměly házet jinam než do kontejneru na plasty... Dnes je prakticky nemožné se v civilizaci plastům zcela vyhýbat... Když se např. já snažím vyhýbat živočišným produktům, má to své meze. Když se živ. prod. používají i při výrobě oceli, stavebnin, barev, látek atd., prostě skoro všeho, nelze žít ve společnosti a být "100% vegan"...

AC: Tak dobrá zpráva, žádné heel and toe se učit nemusím, v těch autech jde brzdit levou nohou jako u pádel (což je radikálně rychlejší než pravou, protože jde začít pouštět plyn ve stejnou milisekundu jako začít šlapat na brzdu, zatímco při brzdění pravou nohou je prodleva mezi začátkem pouštění plynu a začátkem šlapání brzdy obrovská), stačí jen problikávat plyn při podřazení (což chce nějaký čas na zvyknutí, ale není to nic nedosažitelného).

Update: Tak používání H-shifteru + spojky + problikávání plynu už mám dostatečně v krvi a je to opravdu propastně rychlejší. Mám mega fight na Monze 1966 s Benem Cornettem, což je člověk, který byl #1 v Richard Burns Rally, nyní vede v RSR celkový PRO rank, v iRacing byl několikrát na pódiu (příští týden tam např. jede 24 hodin Le Mans s 919 a předpokládá, že vyhraje), vlastní Lamborghini Gallardo, je členem Team Red Line atd. https://www.youtube.com/watch?v=P-QdQC31UXA Je, celkem pochopitelně, namistrovanej jako prase (viz jeho nicky dasUberSoldat, elite76 atd. :lol: :lol: :lol: ). Nechal se slyšet, že mi vezme rekordy na Road Course, "one by one". :lol: :lol: :lol: Všechny moje WR dokážu překonat, takže není divu, že to dokáže i někdo jiný. Ale myslet si, že tím to skončí, tzn. že si je nevezmu zpátky, je značně naivní. Jak asi pomalu začíná zjišťovat, namočil se u mě do pěknýho průseru, ze kterýho pro něj výsledkem budou pouze hodiny a hodiny promarněného času, protože žádný WR na "mé" Monze mu jednoduše nenechám... :lol: :lol: :lol: Díky jeho replayi jsem přišel na to, že je H-shifter radikálně rychlejší než pádla, takže vlastně sám sobě vykopal hrob. Je tak dobrej, jezdecky, že skoro u všech ostatních lidí s H-shifterem se mi s pádly podařilo dostat na srovnatelnou nebo lepší úroveň, zatímco on dokázal zajet časy, který jsou s pádly zcela mimo dostřel. Takže to není jen nějaký řadový jouda, který by dělal ramena. Je to nadstandardní jouda, který dělá ramena. :lol: Nicméně i přes jeho x let používání H-shifteru vs mých pár dní jsem už plně konkurenceschopný. S F40 Stage 3 má na Full Course 2:13,190, já momentálně sice "jen" 2:13,249 (nejlepší čas s pádly jsem měl přes 2:13,600), ale můj součet nejlepších sektorů je 2:13,094, takže počítám, že když budou elementálové nakloněni, tak ho dnes sejmu. Pak už hurá na Road Course. On naštěstí Full Course nesnáší (u aut, která kvůli podvozku nebo pneu neabsorbují nerovnosti dobře (což zahrnuje F40 - auto s pravděpodobně nejhorším poměrem maximální rychlosti k brzdnému účinku), je to na hrbolatém oválu absolutní porod, to se ani nedá popsat). Když bude moc zlobit, tak mu vezmu ten PRO rank (který mě jinak nezajímá, protože se tam musí jet při 26 °C air temperature, což jsou podstatně horší časy než kvalitní WR při 10 °C). :lol:

Tak elementálové nakloněni nebyli, sice suma šla dolů na 2:13,054, ale best lap stále 2:13,249, kvůli kontaktu na oválu... Tak snad v neděli…

Tak neděle začala dobře - součet 2:12,947, ale WR stále odolává... :lol:

OMG, součet 2:12,909 a stále no WR. :roll:
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Luke_Luke »

ALO potvrdil spekulace a ve 2019 nebude pokracovat a vypada to i na spekulace o tom, ze nebude pokracovat GRO?
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Jakub Krčma »

Sad
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Maghreb »

A Gasly do redbullu k Verstapenovi. No, to bude zaujimavo vyzerat.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Jakub Krčma »

Jo, to bude super. Podle mě Gasly není rychlejší než Verstappen, ale je lepší závodník. Tak uvidíme, jak to bude fungovat...
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Luke_Luke »

Mne z toho HAM mrdne, celý víkend jede tužku a jak začne chcát, tak tam střelí megakolo, klobouk dolů no, škoda, čekal jsem Fer 1 2 a Kimi teď posral.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Jakub Krčma »

Byly tam i chybky, ale udesne náročný podmínky, takže super výkon. Aspoň má Vet rekord okruhu... Závod bude síla...
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Jakub Krčma »

Ať už to dopadne jakkoli, po čtvrtině závodu je jasné, kdo tam jede nejlíp... Očekávám nějakou zradu ze strany techniky, SC, počasí, backmarkerů atd., ale jinak je to Vetteluv závod. Hulk to decentně posral sobě i sto dalším lidem... :-(
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Luke_Luke »

Vet jel skvele, ale asi nemusim dodavat, ze kdyby tym neposral Kimimu kvaldu, tak nebude v te skrumazi, RIC ho nesestreli a Kimi v poho dojede na bedne, ze?
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2018

Příspěvek od Jakub Krčma »

Bedna pro Kimiho je prakticky jistá, stejně tak i vedení v šampionátu pro Ferrari. Boží bylo, že Vet předjel LH bez DRS, navíc velmi jednoznačně, přestože v Q2 mezi nimi bylo pár setin. Je hrůza, co Ferrari provedlo s tou kvalifikací... Diletanti...
Odpovědět

Zpět na „Formule 1“