Unik chladiva A/C

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
Johny_one
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 30.03.2017, 09:50

Unik chladiva A/C

Příspěvek od Johny_one »

Zdravim, vlastnim prius 2, ktery, kdyz byl na servise v toyote, tak zjistili, ze mam unik chladiva A/C na chladici/vysousec. Klima normalne jede, chladi, vse ok. V toyote mi nacenili novy chladic na cca 10k plus naplneni chladiva cca 2500. Chtel bych se zeptat, je v priusu nejake specialni chladivo nebo je tam normalni r134a nebo jak se to oznacuje? Protoze chladic bych si jinak nechal vymenit v klima servise a naplnit za cca 5k a je hotovo, auto uz neni nejnovejsi, tak mi tech 10k za chladic pripada dost vzhledem k zbytkove cene.Pokud uz to nekdo resil, tak dekuji za info.
lajdak.miki
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: stř 16.04.2014, 18:30
Bydliště: veľká dedina,blava nééé

Re: Unik chladiva A/C

Příspěvek od lajdak.miki »

Johny_one píše:Zdravim, vlastnim prius 2, ktery, kdyz byl na servise v toyote, tak zjistili, ze mam unik chladiva A/C na chladici/vysousec. Klima normalne jede, chladi, vse ok. V toyote mi nacenili novy chladic na cca 10k plus naplneni chladiva cca 2500. Chtel bych se zeptat, je v priusu nejake specialni chladivo nebo je tam normalni r134a nebo jak se to oznacuje? Protoze chladic bych si jinak nechal vymenit v klima servise a naplnit za cca 5k a je hotovo, auto uz neni nejnovejsi, tak mi tech 10k za chladic pripada dost vzhledem k zbytkove cene.Pokud uz to nekdo resil, tak dekuji za info.
Priateľu,tak takéto staré auto by som už do autorizovaného servisu určite nepchal.Bežné veci ako klíma ,olej brzdy ti spravý ktorýkoľvek šikovný garážmajster.Ja mám III.G a ani s tým nechodím do toyoty,keď už tak sa stačí v toyote spýtať ktorý z mechanikov robí aj doma :lol: samozrejme tak aby o tom nadriadený nevedeli :lol:
teraz prius a čo potom?TESLA S!!! späť ani krok.
Johny_one
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 30.03.2017, 09:50

Re: Unik chladiva A/C

Příspěvek od Johny_one »

Presne tak, zatim jsem vse nechal udelat v beznem servisu, v toyote to bylo jen na prohlidce, ale zase nerad bych neco zamenil a pak odpalil kompresor aj.
Uživatelský avatar
priusek plusek
Navigátor
Příspěvky: 137
Registrován: ned 14.08.2016, 10:46
Bydliště: Brno

Re: Unik chladiva A/C

Příspěvek od priusek plusek »

Johny_one píše:Zdravim, vlastnim prius 2, ktery, kdyz byl na servise v toyote, tak zjistili, ze mam unik chladiva A/C na chladici/vysousec. Klima normalne jede, chladi, vse ok. V toyote mi nacenili novy chladic na cca 10k plus naplneni chladiva cca 2500. Chtel bych se zeptat, je v priusu nejake specialni chladivo nebo je tam normalni r134a nebo jak se to oznacuje? Protoze chladic bych si jinak nechal vymenit v klima servise a naplnit za cca 5k a je hotovo, auto uz neni nejnovejsi, tak mi tech 10k za chladic pripada dost vzhledem k zbytkove cene.Pokud uz to nekdo resil, tak dekuji za info.
Já jsem tohle řešil u mé PII, chladič neznačkový mě stál cca 2500 Kč a vydržel dva roky. (AUTOKELLY)
Od pohledu a potěžkání byl nějaký lehký :-)
Nechal jsem si poradit a od té doby mám pokoj.
Typ a velikost náplně chladiva najdeš na motorové kapotě, nebo na nosníku pod ní.
Johny_one
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 30.03.2017, 09:50

Re: Unik chladiva A/C

Příspěvek od Johny_one »

Taky bych prave koupil druhovyrobu, vim, ale ze je tam jeste napln nejaka extra v te klime, jsou tam dve media, ta se pry ale skoro nemeni, tak snad to bude jen to chladivo jako ve vsech neHybridech.
manasek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 502
Registrován: čtv 02.10.2008, 21:08

Re: Unik chladiva A/C

Příspěvek od manasek »

za me druhosku nebrat,fakt nevydrzi jako orig. :D :D pokud vis,ze to nemas na dva roky..
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: Unik chladiva A/C

Příspěvek od esprit »

Nevím, nakolik jim věřit, že opravdu něco uniká. Lepší si to ještě nechat prověřit někde jinde. Ale pokud v chladivu není UV citlivá kapalina, tak to nejde snadno zjistit. Kompresor je akorát citlivý na množství maziva, takže pokud to nechladí, ale uniká, tak se může kompresor zadřít. Mazivo se běžně přidává s chladivem. Nejsem expert, ale myslím, že pokud by se tam dalo jiné chladivo, tak to přinejhorším nebude chladit.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1946
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Unik chladiva A/C

Příspěvek od slabostka »

chladivo je s olejom v zmesi. ak nie je tlak v okruhu klíma sa nezopne ako ochrana kompresora. Náplň je ofarbená, únik ale môže byť maličký,pozvoľný a na neprístupnom mieste. inak vyber si ako chceš, asi by som šiel do aftermarketu...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 265
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Unik chladiva A/C

Příspěvek od ondrik »

No toto konkretne by aj mna zaujimalo. V poprade mi povedali ze klimu na hybridoch musime doplnat jedine speci plnickou na hybridy, lebo tam ide speci plnivo a olej. A ze v beznych klimaservisoch s tym maju problem. A kedze mi minuly rok "doplnili doplna" tak ze po mesiaci uz hlasilo malo, potrebujem to dotlacit...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Johny_one
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 30.03.2017, 09:50

Re: Unik chladiva A/C

Příspěvek od Johny_one »

Vyreseno. Dal jsem to do klima servisu, chladic klimy opravdu slzel, zavarit uz nesel (nekolik mist slzelo, stari materialu). Dali novy z druhovyroby za cca 3500 naplnili standartnim chladivem a zatim funguje bez zavad po cca 1000km. Pristup ok, zadne specialni chladivo v soustave klimy neni, takze jen toyota vydelava.
manasek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 502
Registrován: čtv 02.10.2008, 21:08

Re: Unik chladiva A/C

Příspěvek od manasek »

chladivo nee,ale olej je spešl,asi nehorlavy či co.. :D je dost drahy a pritom tak malo...
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1946
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Unik chladiva A/C

Příspěvek od slabostka »

Nič iné ako všade inde tam nie je... snáď niekde vyrábajú niečo " špeci" pre priusy ??? Asi špeci olej, špeci doštičky, špeci brzdovku... Náplne išli strašne nahor - niežeby to stálo milion ale podražilo fest.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Prius“