Auris TS - pískající brzdy

nová modelová řada - nástupce Corolly
Aspon
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 30.11.2017, 07:43

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od Aspon »

Využiju téma ohledně brzd pro dotaz...
Auris TS 2016, v záruce, aktuálně najeto 76.000 km (mnou najeto 12.000 km). Víceméně od koupě při 64.000 km slyším od podvozku při jízdě po horším povrchu, především kostkách, pravidelné klepaní. Celou dobu, co auto máme, se to mírně zhoršuje. Ze začátku to klepalo fakt jen na drsné kostkovici, teď slyším klepání i na horším opravovaném asfaltu. Už jen při lehučkém brždění klepání ihned zmizí.
Všechno jsem řešil v Toyotě, po delším pátrání mi bylo sděleno, že to dělají brzdové třmeny, protože jsou komplet brzdy na brzkou výměnu (Při servisní kontrole týden předtím mi sdělili, že brzdy vydrží ještě rok a že jsou úplně v pořádku).
Dotaz je, jestli je to normální chování, že pokud jsou brzdy blízko hranice životnosti, tak brzdové třmeny takto klepou :?: Kompletní výměnu brzd mi nacenili na 16.000 Kč.
Toyota Avensis TS 2017 Active Trend, 1.8 Valvematic
ex Toyota Auris TS 2016 Active Trend, 1.2 Turbo
Obrázek
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od maxwell »

pokud vím, tak na klepající třmeny existovala nějaká sada..alespoň u avensise
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
Aspon
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 30.11.2017, 07:43

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od Aspon »

Opravnou sadu bych neřešil, mě v první řadě zajímá, jestli je to vůbec možné, aby třmeny klepaly kvůli opotřebovaným brzdám, tak jak mi to v Toyotě tvrdí.
Ještě bych to chápal, když by brzdy byly za hranicí opotřebení, ale ne takto.
Toyota Avensis TS 2017 Active Trend, 1.8 Valvematic
ex Toyota Auris TS 2016 Active Trend, 1.2 Turbo
Obrázek
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od maxwell »

nevim jestli kvůli opotřebovaným brzdám, ale každopádně se ta vůle bude zvětšovat... tím jak brzdíš se nejen opotřebovávají destičky, respektive jejich brzdná hmota, ale může se i vyžvejkávat ten nosný ocelový plech na který je to nalepený..jak jsem ale psal, existuje na to nějaká sada..
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 18:27, celkem upraveno 1 x.
Aspon
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 30.11.2017, 07:43

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od Aspon »

Ano auto je v záruce do 100.000 km. Taky jsem to chtěl řešit na záruku, ale v Toyotě mi prostě tvrdí, že je to kvůli opotřebovaným brzdám a když je nechám udělat nové, tak i třmeny přestanou klepat.
Toyota Avensis TS 2017 Active Trend, 1.8 Valvematic
ex Toyota Auris TS 2016 Active Trend, 1.2 Turbo
Obrázek
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od MartinHSD »

Brzdy jsou vždy oříšek, vzlášť když to má najeto to co má. U nového auto když to píská, tak to většinou dobrý servis udělá na záruku. Chtít řešit a vyřešit toto na záruku při opotřebení, které tam za 76 tis bude je asi hodně velká teorie a naivita. Lze si nechat udělat nezávislý odborný posudek ( který stejně nemá žádnou vykonatelnou moc ), chtít posouzení technika přímo ze zastoupení Toyoty, který rozhodne a podle něj se pak servis zachová. Když to zamázne, tak se můžeš jít tak akorát soudit. Každopádně když si necháš udělat komplet brzdy jinde např. nějakém certifikovaném Ate centru, levněji, tak to asi ničemu vadit nebude a já bych to takto možná řešil. Záruka na celý vůz tím určitě nepadne a záruka na brzdy je viz. toto forum stejně taková na vodě :-). Origo Toyota brzdy na aurisu stejně nejsou nic moc.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 18:25, celkem upraveno 1 x.
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od MartinHSD »

Reklamace a jejich řešení patří z části k mé práci. Uživatel má v zásadě tyto možnosti : reklamuje auto v záruce, OK. Je potřeba zde rozlišit jednu věc, záruku práva a povinnosti kupujícího a prodavajícího v prvních 6 měsících a dále ve zbytku do 24 měsíců. Zde kupujícího chrání a reklamaci upravuje občanský zákoník. To co je navíc to by měly určovat podmínky výrobce / prodejce a v tom je mnohdy háček. Vykazuje-li auto dle mého názoru vadu, reklamuji. Prodejce / servis vadu neuznává, nechám si to dát písemně. Zkusím třeba ještě jiný servis zda tam nepochodím, je to samozřejmě hodně o lidech. Pokud bude názor stejný, tak se obrátím na importéra a budu chcít jeho posouzení na to má zákazník u Toyoty nárok. Pokud technik od importéra vadu jako výrobní neuzná, tak se mohu jít buď soudit nebo pokud to prodejce / výrobce připouští řešit spor mimosoudně. Nechám si na to zpracovat znalecký posudek, který mne když spor vyhraji bude muset prodejce/výrobce uhradit.

Druhá možnost je nalézt kompromisní řešení, v Toyotě se mne zatím nestalo, že bych se nedohodl.

Popsal jsem to stručně, samozřejmě auto nejsou boty, ale z pohledu zákona je to to stejné. Při koupi auta z druhé ruky, tam vstupuje ještě ten problém, že za skryté vady je po určitou dobu odpovědný prodávající. Řešit reklamaci po 24 měsících od koupě není z pohledu zákona tak jednoduché jak si mnozí představují, proto mne vždy nechávají klidným záruky 7 let apod.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 18:25, celkem upraveno 1 x.
Aspon
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 30.11.2017, 07:43

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od Aspon »

Včera jsem to ještě celé probíral s lidma z jiného servisu (ještě nedávno autorizovaný servis Toyoty) a podle nich je to jednoznačný problém k reklamaci, který jako autorizovaný servis dřív mnohokrát řešili. Obratem jsem volal do Toyoty, popsal znovu situaci a dnes se máme domluvit na řešení, tak jsem zvědavý.
Toyota Avensis TS 2017 Active Trend, 1.8 Valvematic
ex Toyota Auris TS 2016 Active Trend, 1.2 Turbo
Obrázek
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 18:25, celkem upraveno 1 x.
Aspon
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 30.11.2017, 07:43

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od Aspon »

Tak problém mám vyřešený, nakonec se mi povedlo se domluvit v Toyotě na reklamaci, vyřešeno výměnou čepů brdových třmenů.
Toyota Avensis TS 2017 Active Trend, 1.8 Valvematic
ex Toyota Auris TS 2016 Active Trend, 1.2 Turbo
Obrázek
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 18:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Radek_SL
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: úte 20.09.2016, 22:27
Bydliště: Slaný

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od Radek_SL »

Tak dnes je to přesně dva roky, co mám Aurise. Druhý pravidelný servis B, 2 roky nebo 30000Km jsem dnes absolvoval u Louwmana na Zličíně. Jemné pískání brzd se mi projevovalo při delší jízdě dálniční rychlostí 120 - 130km/h. Pískání (popiskování) přestalo při mírném pootočení volantu a nebo lehkém brždění. Nahlásil jsem to jako závadu při předávání auta servisnímu technikovi na garanci. O předražených cenách za olej a práci se bavit nechci. To, že mi bez upozornění namontovali nové přední destičky a naúčtovali 2420Kč řešit chci. Auto přebírala manželka a volala mi, že za prohlídku platila o cca 2500Kč víc :shock: . Prý museli měnit destičky sjeté skoro na plech, to však nebyla pravda, protože jsem brzdy před garancí kontroloval :evil: . Okamžitě jsem kontaktoval servisního technika a oznámil jsem mu, že ty nové destičky nechci a chci peníze zpět. Technik chvilku koktal, že došlo k nedorozumění a po chvilce mi sdělil, že na záruku se destičky stěžujícím zákazníkům mění pouze 1X. Vysvětlil jsem pánovi, že jsem u nich ve ZNAČKOVÉM servisu na olej podruhé a destičky byly původní téměř bez opotřebení. Nakonec se tedy rozhodl, že to budou řešit na záruku a peníze mi pošlou zpět na účet. Hustý, na třetí garančku tam už rozhodně nepojedu a už si na autě budu všechno měnit či opravovat raději sám.

PS: důvěřuj, ale prověřuj
Toyota Auris TS MC15 WG 1.6 Valvematic 6M/T 1G2 GRAY ME Trend+ 9/2016
Odpovědět

Zpět na „Auris“