VRZGAJUCE TLMICE

vše ohledně modelové řady Yaris
Odpovědět
paloo
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: sob 28.11.2009, 16:45

VRZGAJUCE TLMICE

Příspěvek od paloo »

YARIS 2014 - pri schadzani z chodnika mi vrzagju zadne tlmice. Auto ma este stale predlzenu 5 rocnu zaruku. Co to obnasa, aby tie tlmice nevrzgali? Musia sa vymenit? Alebo ako sa to riesi? Uz som ich an to raz v servise upozornil,ale nejak to nezabralo.
Mate niekto skusenosti/ riesenie?

Dakujem.
YARIS 1.0 2009-2014, 2014 YARIS 1.33 SUPER DESIGN
manasek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 502
Registrován: čtv 02.10.2008, 21:08

Re: VRZGAJUCE TLMICE

Příspěvek od manasek »

je to tlumic???neni to vinuta pruzina,kdyz se stlaci?? :)
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: VRZGAJUCE TLMICE

Příspěvek od jarson »

obavam sa ze nejde o tlmic - klasicky toto sa prejavuje na klboch ( tu zrejme tycka stabilizatora) ak vnikne - najmä teraz v zime je to pravdepodobne - voda pod napriklad poskodenu prachovku. Tipujem na 99% toto.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Čepo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1030
Registrován: úte 12.01.2010, 13:42
Bydliště: Opavsko

Re: VRZGAJUCE TLMICE

Příspěvek od Čepo »

Yaris ma vlečenou zadní nápravu s torzkou, pokud to vrže tak v nějakém gumovém uložení (silentblok).
Toyota Corolla E 12, 1,6 VVTi, 5HB, 05/2006 ex
Toyota Auris 1,6 Valvematic Luna, VSC+TRC, 5HB, červená 3R3, 06/2010
Toyota Yaris III, 1,0 VVTi Active 5HB červená 3P0, 08/2012 "Mixérik"
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: VRZGAJUCE TLMICE

Příspěvek od jarson »

aha, no nevedel som - teda potom tak. A hladal by som prave okolo tej torznej tyce.
skusit vsetky podozrive miesta postupne vylucit - namazat niecim jedno, skusit ci to prestalo - ak ano , je to ono, ak nie ide sa dalej az kym ho neodhalis.
Podobne som mal u seba - ale ako som uviedol tam islo o klb v stabiku, ktorý vrzgal. mam na naprave aj kopec silentov, ale kedže bol povodca hluku odhalený skor ako na ne doslo, tak neviem ako zareaguju ked ich napr. streknes WDckom.
Ja som daval vtedy injekciou pod prachovku olej.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
eviz
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 27.02.2016, 18:42

Re: VRZGAJUCE TLMICE

Příspěvek od eviz »

U mě jsou to lanovody ruční brzdy v uchycení,vždy servis opraví a za 3 měsíce znova.
paloo
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: sob 28.11.2009, 16:45

Re: VRZGAJUCE TLMICE

Příspěvek od paloo »

No, 15 februara idem na garancku a navyse aj s vyrzgajucim spojkovym pedalom- tak sa ich spytam co by tam este mohlo vrzgat .-) Je to fajn auto, ziadne zavazne poruchy, len tie " pazvuky "..

A to ked som sedel v najnovsom Yarise a oprel som nohu o dvere - neveril som vlastnym usiam...ako tam vrzgaju plasty vo dverach!!


Kam to kracas toyota......je fajn ze " setria" na takych akoze nepodstatnych veciach...ale..
YARIS 1.0 2009-2014, 2014 YARIS 1.33 SUPER DESIGN
chuckee
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: pát 12.05.2017, 08:28

Re: VRZGAJUCE TLMICE

Příspěvek od chuckee »

Jen takový poznatek, který by mohl někomu pomoct. Teď po zimě vrzání od zadní nápravy, na jedničku po nerovnostech, když jsem jel pomalu, nebo při zahoupani vozu za otevřený kufr a aji při pohoupani zadku vozidla do strany. Myslel jsem buď tlumiče,nebo silenbloky. Všechno způsobovalo jak už tu někdo psal, uchycení lanovodu ruční brzdy v objímkách před nápravou. Ty lanovodu jsou tam nasunuty volně, tak to tam při vysušení vrže. Stačí to tam prostriknout a přitáhnout sk páskou a je klid. Nechápu kdo to tak kretensky vymyslel.
eviz
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 27.02.2016, 18:42

Re: VRZGAJUCE TLMICE

Příspěvek od eviz »

vitej v klubu vrzajících já už to reklamoval 3 x a už to opět začíná jinak výše jsem to psal já
Uživatelský avatar
MartiN182
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: úte 07.02.2017, 22:48

Re: VRZGAJUCE TLMICE

Příspěvek od MartiN182 »

chuckee píše:Jen takový poznatek, který by mohl někomu pomoct. Teď po zimě vrzání od zadní nápravy, na jedničku po nerovnostech, když jsem jel pomalu, nebo při zahoupani vozu za otevřený kufr a aji při pohoupani zadku vozidla do strany. Myslel jsem buď tlumiče,nebo silenbloky. Všechno způsobovalo jak už tu někdo psal, uchycení lanovodu ruční brzdy v objímkách před nápravou. Ty lanovodu jsou tam nasunuty volně, tak to tam při vysušení vrže. Stačí to tam prostriknout a přitáhnout sk páskou a je klid. Nechápu kdo to tak kretensky vymyslel.
Veľmi užitočné, Vďaka! Mám presne ten istý problém a som rád, že to nie je nič závažné, čoskoro pôjdem na garančku tak im to spomeniem.

Mimochodom tie vŕzgajúce výplne dverí ste v rámci záruky niekto riešili ? Či to vôbec má zmysel.. :?
Odpovědět

Zpět na „Yaris“