Naklápění světel Yaris - zapojení kabelů

vše ohledně modelové řady Yaris
Odpovědět
moas
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: stř 02.05.2012, 08:20

Naklápění světel Yaris - zapojení kabelů

Příspěvek od moas »

Ahojte,
Yarisáci, můžete se prosím podívat, jak máte zapojené dráty k motorkům naklápění světel?
Donedávna jsem byl nebouraný, funkční. Světlomety i motorky byly původní, fungovaly.
Po bouračce mi bylo vyměněno pravé světlo i motorek. Pravé světlo je teď funkční i včetně naklápění.

Ale pořadí barev drátů na konektorech se liší. Máte to taky tak? Je to Yaris r.v. 2007.

Obrázek

Protože jsem zjistil, že přestalo fungovat naklápění LEVÉHO světla, které při bouračce nebylo ani škrábnuté. Při laborování jsem zjistil právě tento nesoulad v barvách kabelů pro levé a pravé natáčení a zajímalo by mě, jestli to je "by Toyota" nebo "by garážník".

Btw samotný motorek toho nefunkčního světla se vysouvá a zasouvá, pouze když je ve světle, tak se to tváří, že se nic neděje krom toho, že parabola v jednom bodě jakoby poskočí. Smrdí mi to výměnou celého světlometu. :(

Díky za komentáře.
manasek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 502
Registrován: čtv 02.10.2008, 21:08

Re: Naklápění světel Yaris - zapojení kabelů

Příspěvek od manasek »

urcite meneny konektor.. pravy...svetlo neni videt co je na nem napsane...taky muze byt motorek vyskoceny,nebo nezajisteny v te parabole po nehode jak byla silna??...ale je orig.
moas
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: stř 02.05.2012, 08:20

Re: Naklápění světel Yaris - zapojení kabelů

Příspěvek od moas »

Silná byla docela dost, světlo, kolo, těhlice, poloosa, nárazník, blatník... vše v háji. Tak v 40km/h náraz do stojícího auta při objíždění.
Ale motoru se nic nestalo (teda olejová vana děravá) a levé straně auta vůbec nic.
Ale po výměně všeho je ta pravá strana OK. To ta levá strana začala zlobit. Asi to byla taková pecka, že to vyhodilo nějak parabolu z úchytů nebo tak něco?

Jak můžu zkontrolovat stav paraboly? Předpokládám, že nárazník musí dolů, následně vyšroubovat světlo a teprve pak "nějak" odundat sklo....
manasek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 502
Registrován: čtv 02.10.2008, 21:08

Re: Naklápění světel Yaris - zapojení kabelů

Příspěvek od manasek »

Vzal bych jen tak za zarovku v parabole ze zadu a opatrne s ni zahybal ,zdali neni volna cela parabola...pokud ano,muze byt jen vyskoceny motorek,nebo treba i zlomeny v prevodu...chce to videt,odkud jste??
moas
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: stř 02.05.2012, 08:20

Re: Naklápění světel Yaris - zapojení kabelů

Příspěvek od moas »

Brno a okolí... :) Moc rád se přistavím kamkoliv, pokud byste byl ochoten na to mrknout...
Když auto poskakuje po nerovnostech, tak mi přijde, že světlo vycházející z toho nenaklápějícího se světlometu jakoby mírně poskakuje, to dřív nedělalo...
Kovomtoyota
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: pát 02.02.2018, 07:47

Re: Naklápění světel Yaris - nefunkční motorek

Příspěvek od Kovomtoyota »

Ahojte nenavážu na předchozí komunikaci, ale mám stejné téma a to motorek naklápění světel na Toyota Yaris Verso. Jelikož jsem tento problém na českých forech nenašel tak ho sem napíšu a doufám, že někomu ulehčím práci a hlavně ušetřím peníze. Neudělal jsem technickou kvůli nefunkčnímu naklápění světel, takže jsem začal zjišťovat co je za problém a kolik stojí nové motorky. Zásadní problém motorek do světel na Yaris se neprodává!! protože je zabudovaný ve světle takže se prodává pouze celé světlo cca 3tis (v mém případě 2 světla 6tis bez odborného servisu) vrakáče motorek samotný taky neprodají. Zjistil jsem že světlo drží na 3 šroubkách a jde vytáhnout, přední část "sklo" je naklapnuté a jde opatrně oddělat protože je tam nějaká těsnící lepící hmota, ale není to problém. Parabola drží na dvou šroubech stačí je vyšroubovat a už je tam motorek. Ten drží na 2 šroubech. Motorky jsem vytáhl a na jednom jsem zjistil studený spoj na přívodu energie k motorku, oprava byla jednoduchá jenom přeletovat spoj a motorek jede. Druhý motorek měl vyhořelý integráč. Integráč jsem nedokázal sehnat ani v číně, prostě nemožny sehnat. Ale zjistil sem, že motorek na škoda Octavia je totožný s motorkem na Toyotu (Mitsubishi a Mazdu) a co je nejlepší zpráva stojí 325kč. Sehnal sem ho na bazos.cz za 120 kč + 50kč poštovné. Takže oprava (výměnou světel) v servisu cca 8tis, bez servisu cca 6tis, moje náklady 170kč + čas. Přikládám pár obrázků a doufám že to někomu pomůže.
Mějte se zdarec.
Přílohy
Fotografie0205.jpg
motorek3
(164.92 KiB) Staženo 1302 x
Fotografie0204.jpg
motorek2
(92.82 KiB) Staženo 1302 x
Fotografie0202.jpg
motorek1
(185.18 KiB) Staženo 1302 x
Uživatelský avatar
Mates.
Manager Týmu
Příspěvky: 412
Registrován: úte 08.09.2009, 14:58
Bydliště: Šalingrad

Re: Naklápění světel Yaris - zapojení kabelů

Příspěvek od Mates. »

Super, díky za návod a rady, mám Yaris Verso po FL a pravý světlo taky nenaklápí.
Takže koupím rovnou 2 motorky na Ochcávku a vyměním :wink:
Camry XV30 3,0 V6 automat - na prodej
Corolla Verso 2005 1,8 beňo
Yarda Verso 1,3 po FL - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Yaris“