Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
spicik
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 07.09.2017, 22:13

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od spicik »

Byl jsem v toyo pce a řekli, ze je to OK. Tak jim tedy Dy budu věřit, co mi zbývá. V pondělí zajedu do toyo v Trutnově a nechám vyměnit olej po ujetych 5kkm
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

Počuj, nechcem zbytočne spamovať ale podľa mňa tam máš oleja dosť. Veď máš hnedú stopu po oleji takmer po hornú rysku. Ale ešte pre zicher to zmeraj spôsobom ako píše Čepo. Len daj pozor ako budeš vyťahovať tú odmerku aby sa ti neotierala o steny.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od tomikm »

spicik píše:Měřeno ted rano, cca po 50km a 20min vyplem motoru.. nejtmavší část je dole pod riskou. Řeknete mi tedy jsem idiot nebo je to OK? :D
Když ses tak na rovinu zeptal, tak ti na rovinu odpovím - řekl sis o to. Jsi idiot. Takhle se měří olej v autě? Čteš vůbec návody k požití? Kolik ti je, že potřebuješ poradit v takhle banálních věcech, jako je změřit měrkou hladinu motorovýho oleje? V předchozích příspěvcích jsi psal, že jsi auta měl. To jsi u nich taky takhle měřil olej? Vím, že jsi psal, že měly el.měrku, ale ta není směrodatná, může mít poruchu. Správný množství zjistíš jen fyzickou kontrolou.
Nedávno jsi tu řešil další banalitu hladinu chl. kapaliny. Psal jsi, že jsi ji kontroloval až po 3 měsících od koupi auta. Odpověděl jsem ti, že bys měl kontrolovat častěji. To samozřejmě platí i pro kontrolu množství oleje v motoru. To nemáš nějakýho kamaráda či známého, aby ti ukázal, jak se kontroluje olej, když to neumíš a vysvětlil ti, že je třeba kapotu aspoň jednou za dva týdny (v případě tvého malého nájezdu km) zvednout a zkontrolovat provozní kapaliny a vizuálně se podívat, jestli není v motoru něco špatně?
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

Kokos, to aby som sa začal hanbiť aj ja.
Hladinu oleja si kontrolujem taký týždeň pred servisnou prehliadkou, aby som vedel či neubúda (2x ročne). Inak len dolievam zmes do ostrekovača a v ostatnom sa spolieham na kontrolky. Raz za dva možno tri mesiace auto umyjem na wapke a na okná aplikujem tekutý stierač, to je všetko. Ani by ma nenapadlo liezť pod kapotu obtýždeň a čekovať hladinu oleja, chladiacej kvapaliny či brzdovej. Veď mám nové toyoty nie prastarý pežot.
:blush:
To mi pripomína, že som bol naposledy na myčke niekedy v polovici novembra. No jo.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Jano2703
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: ned 16.07.2017, 20:47

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Jano2703 »

tak ja pocitam ze vacsina toyot olej nezere..no mna by zaujimalo ako by ste kontrolovali olej na toyote s tou debilnou mierkou co tam sice vidim ze tam olej je ale nikdy nie kolko ho je..toto nieje co riesit je to pekne debilne urobene..

keby toyota zere olej co nezere..ako napr.nemecke dodavky ktore ho zeru statocne vela..neviem si predstavit to pri tomto dolievat..ci nebodaj kontrolovat.. toto je velmi blbo poriesene..a mozno preto aj on nevie ci tam toho oleja ma dost alebo nema..alebo si nieje isty,lebo je to naozaj dost blbo poriesene..

takze toto je taka kontrola ze ano je tam olej..ale ani boh nevie kolko presne..
pepe1329
Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: pon 24.10.2016, 15:08

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od pepe1329 »

Čepo píše:Ohledně měření oleje tu na fóru toho bylo napsáno dost, dokonce i postup jak měřit aby bylo hladinu na rysce vidět. Pro připomenutí: Nech auto stát přes noc, ráno vytáhni měrku (neotírej) a hned krásně uvidiš kolik oleje tam je. Mezi ryskami je 1,5l oleje (valvematic 1,6).
Čepo to popsal správně. Já zjišťují hladinu jen ráno a napoprvé. Po utření je to naprd.
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 13:39, celkem upraveno 1 x.
dolo
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 16.11.2017, 17:05

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od dolo »

Včera som išiel okolo jednej Aurisky a niečo mi na nej nesedelo tak som si ju vyfotil na porovnanie :-)
Vyzerajú pekne obidve nie?
Přílohy
odpredu_1.jpg
(118.16 KiB) Staženo 1090 x
pozadu_2.jpg
(115.67 KiB) Staženo 1090 x
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od p1947 »

spicik- za prvé olej je dobré zkontrolovat alespoň jednou za měsíc,za druhé nejlepší když se přijede tak to nechat alespoň 3-4 hodina stát,aby veškerý olej stekl a pak měřit.U hybridu Auris je to stejné jako u Priusu kde je bohužel vodicí trubička dole u motoru hodně ohnutá a žádný servisman se netrefí tak ,aby provedl hladinu na horní značku,takže to nechávají pod ní, což je lepší než by se objevila nad značením/větší množství škodí/.Jinak bych to zatím neřešil a pokud ze spoda nikde není vidno,že to někde teče tak bych s tím dál jezdil a maximálně si odměřil nynější hladinu od horního výstupku a sledoval to po každé jízdě. Pokud bude hladina se snižot,tak bych to potom v servisu reklamoval. Je to tak jednoduché.
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od p1947 »

dolo- ta červená je pěknější a zřejmě i novější typ. Vpředu v parabolách to vypadá na maticová svěla,která se dávají do nového PRIUS IV plug-in.Ta stříbrná má v předním nárazníku zřejmě ostřikovače světel,ale nevím proč když to nemá LED světla.
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Standa50 »

Nejspíš má xenony,co jinýho.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od tomikm »

Corolla2014 píše:spicik
Jak jsi vyfotil měrku, tak to mám stejné. Tudíž neměj obavy ... je to normální. Jinak já kontroluji olej asi tak jednou za 2 měsíce, nevím... .Jednou za asi 12 - 15 měsíců olej 0-20, včetně filtru vyměním. A ještě jsem nemusel dolévat ani deci. Za rok jezdím kolem 12 t.
Co mu to tu radíš? Vždyt má měrku vzhůru nohama? Cožpak takhle se měří olej? Pokud takhle měří hladinu oleje, tak mu olej stéká k max. úrovni. Když jsem jeho fotku měrky ukázal ženě, která je na auta antitalent, tak se nad jeho měřením pousmála.
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od tomikm »

dolo píše:Včera som išiel okolo jednej Aurisky a niečo mi na nej nesedelo tak som si ju vyfotil na porovnanie :-)
Vyzerajú pekne obidve nie?
Červená je aktuální model výbava Selection, stříbrná je model do r. 2015
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 13:37, celkem upraveno 1 x.
spicik
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 07.09.2017, 22:13

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od spicik »

Zase tak blbej fakt nejsem ;)
Odpovědět

Zpět na „Auris“