co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od garfielld »

nechce někdo kotouče na ST182 nebo AT200 ?
https://auto.bazos.cz/inzerat/84194257/ ... 584475.php
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Ciman
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: sob 19.06.2010, 19:57

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od Ciman »

Nemáte někdo volnou nádrž na 7gen? Minulý rok mi ji sůl propálila asi na 5 místech, to jsme fixli, ale radši bych měl kus, se kterým nemusím riskovat další přejmenovávání auta na fireball.
Uživatelský avatar
ToyotaCelicaSt
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: stř 16.08.2017, 14:15
Bydliště: BRNO

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od ToyotaCelicaSt »

Nenašly by se u někoho díly klimatizace na Celica 1.6 4A-FE? :lol: Zatím jsem sehnal výměník v kabině, kompresor a držák kompresoru z Corolly, je to sice trochu jiný ale mělo by to pasovat. Budu vděčný i za jakýkoliv názor či radu ohledně klimatizace. :wink:
Sháním tedy trubky, vysoušeč s chladičem, ventilátor a relátka klimy.
Mirek Novotný - Hrabu se v celice jak jen to jde už od 18ti, mám soustruh, svářečku a hodně velkou dílnu. Takže Celica se u mě má hodně dobře. Jdu kolikrát raději cestou ,,co bych to sháněl, vyrobím si,,. Z toho důvodu se tady na fóru moc neukazuju.
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od MichalS »

ToyotaCelicaSt píše:Nenašly by se u někoho díly klimatizace na Celica 1.6 4A-FE? :lol: Zatím jsem sehnal výměník v kabině, kompresor a držák kompresoru z Corolly, je to sice trochu jiný ale mělo by to pasovat. Budu vděčný i za jakýkoliv názor či radu ohledně klimatizace. :wink:
Sháním tedy trubky, vysoušeč s chladičem, ventilátor a relátka klimy.
Na tohle by bylo dobré založit samostatné téma, kam by se dala dokumentace a fotky z toyoDIY a celé to tam popsat. Bude potřeba vyloupnout krytku nad AC tlačítkem a dát tam hmatník na ovládání On/Off, dále by to k dokonalosti chtělo ještě klimatizační jednotku AC amplifier nebo to ovladat nejakym arduinem a závěrem ještě to superchladivo "nazev si ted nepamatuju" ví ho uživatel Stan.
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od Pavo.B. »

Mám doma pár klima trubek, chladič s vysoušeče možná ještě taky, ale v hrozném stavu. Tenkrát jsem hledal nový a dle rozměrů měl pasovat nějaký z cariny myslím a ten šel ještě sehnat, s úpravou držáků. Jinak vše jde dodělat, není to složitý systém.
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
ToyotaCelicaSt
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: stř 16.08.2017, 14:15
Bydliště: BRNO

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od ToyotaCelicaSt »

Taky si myslím že to nemůže být tak složité ale kdybych měl ty trubky s chladičem a vysoušečem, byl bych zase o kousek blíž. Ikdyž bych musel sehnat chladič třeba nový, věděl bych alespoň kde co jak je a jak to přichytit. Co bys chtěl za ty díly klimy? A nějaký ty relátka by se nenašly? :)
Mirek Novotný - Hrabu se v celice jak jen to jde už od 18ti, mám soustruh, svářečku a hodně velkou dílnu. Takže Celica se u mě má hodně dobře. Jdu kolikrát raději cestou ,,co bych to sháněl, vyrobím si,,. Z toho důvodu se tady na fóru moc neukazuju.
Uživatelský avatar
sniip
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: sob 05.07.2014, 07:52

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od sniip »

Sháním rámeček do 7G na 1 din radio a nejlépe í s ISO konektory. Má někdo?
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od Idaho »

Leží mi tu převodovka z ST205 pokud by měl nekdo zájem. Jsou vlastně dvě ale jednu jsem rozhodili pro zjistení stavu ( OK ) ale zatím není složená..
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od micron »

žádný klima díly... do prčic :biggrin: system je starej, špatnej a jen v tom zahučíš.... jebejte na klimu 5G děkuji :biggrin: už dáávno to patří do smetí... odpad...ne on to stejně někdo nepochopí :-)
"a zahučí v tom" fest... je to takový lákadlo jako na mouchy... mucholapka....vždycky se najde někdo, kdo si myslí že mu to vyjde :-) :biggrin: ale pak se nepřizná... njn ale to už je "bez love"... vyjebanos...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od Stan »

micron píše:žádný klima díly... do prčic :biggrin: system je starej, špatnej a jen v tom zahučíš.... jebejte na klimu 5G děkuji :biggrin: už dáávno to patří do smetí... odpad...ne on to stejně někdo nepochopí :-)
"a zahučí v tom" fest... je to takový lákadlo jako na mouchy... mucholapka....vždycky se najde někdo, kdo si myslí že mu to vyjde :-) :biggrin: ale pak se nepřizná... njn ale to už je "bez love"... vyjebanos...
Microne, to že ti klimu do auta zabudovával nějakej kokot, co neumí vyměnit gumičky na trubkách a ani neudělá pořádnou zkoušku na těsnost a pak ti uteče všecko chladivo, to není náš problém, ale tvůj :-) Mě moje klima na 4A-FE motoru šlape jak hodinky a dva roky jsem nic nedoplňoval. Zahučelo v tom sice tak 10 tisíc, ale za to pohodlí to stojí.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od garfielld »

Předběžně poptávám jestli nemáte doma někdo řízení z 5.gen (hádám že všechny s posilovačem jsou stejný)? jde mi primárně o hřeben, svoje jsem poslal na repas a pán mi dneska zdělil že je to prej šrot a že je to jedině na vyhození!! tak jsem polkl všechna sprostá slova, co jsem mu chtěl na oplátku zdělit já, a řekl mu že teda pošlu jiný. Měl bych jedno mít ještě v garáži, ale pro sychr se ptám :)
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od MichalS »

garfielld píše:Předběžně poptávám jestli nemáte doma někdo řízení z 5.gen (hádám že všechny s posilovačem jsou stejný)? jde mi primárně o hřeben, svoje jsem poslal na repas a pán mi dneska zdělil že je to prej šrot a že je to jedině na vyhození!! tak jsem polkl všechna sprostá slova, co jsem mu chtěl na oplátku zdělit já, a řekl mu že teda pošlu jiný. Měl bych jedno mít ještě v garáži, ale pro sychr se ptám :)
Bohužel na prodej řízení nemám (popravdě jedno schované je - ale je to asi jako s těma "karbonovýma" lištama), ale rád bych se tu k repasi na něco optal - proč jsi je vlastně zadal repasovat ?

A. - teklo ?
B. - vůle tak velké že to štvalo ?
C. - dostalo snad ranu a něco tam bylo ohnuté ?

Kdysi jsem někomu posílal řízení, bavili jsem se o tom - teklo, jak to rozdělali tak se jim nakonec "údajně" něco nepodařilo objednat (nebo to rozbili) no a nakonec byli rádi že sehnali 30 let staré jiné, ale netekoucí a funkční... 1.6 a 2.0 by je jinak měla mít stejné.
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
ToyotaCelicaSt
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: stř 16.08.2017, 14:15
Bydliště: BRNO

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od ToyotaCelicaSt »

Taky mě zajímá jak je to s repasem. Doma si jedno řízení držím taky pro jistotu a chci ho zrepasovat než budu měnit za moje stávající. Výměna protože Celda táhne někdy lehoučce doleva, zjistil jsem že je ohlá tyč řízení, takže to někdy bylo asi bouchlé. Tudíž nechci vyměnit jen tu tyč ale celé řízení. A když už budu mít tu práci s výměnou chci tam dát rovnou i zrepasované řízení. Pokud byste ale zjistili že se na repas nedá vše potřebné sehnat, nebo by to stálo majlant, tak bych prohodil řízení tak jak jsou. (Jinak mi nic neteče nebo o tom nevím).
Mirek Novotný - Hrabu se v celice jak jen to jde už od 18ti, mám soustruh, svářečku a hodně velkou dílnu. Takže Celica se u mě má hodně dobře. Jdu kolikrát raději cestou ,,co bych to sháněl, vyrobím si,,. Z toho důvodu se tady na fóru moc neukazuju.
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od garfielld »

Odpověď je jednoduchá: od pohledu mu nic nebylo a pokud vim tak fungovalo bez problémů, ale když už je z auta jednou venku a dělám totální generálku, tak jsem si řikal že ho nechám taky zrepasovat. Pán pořád do telefonu jen mlel že je to šrot, je to šrot, když jsem mu řekl at přestane plácat a řekne co konkrétně, tak z něj jen vypadlo, že jim hřeben nejde nacementovat (kdo zná metalurgii tak rozumí), přiznám se že mě svým přístupem a jednáním tak nasral, že jsem si ani neuvědomil, že když jim nejde nacementovat jeden hřeben, tak zákonitě ten druhej bude na tom asi úplně stejně, každopádně prohledám garáž a zavolám pánovi zpět, at se když tak vysere na cementování a proste vymění gufera atd a zbytek neřeší. Jinak posílal jsem jim řízení úplně oholený o táhla atd.. (někde mám foto) a pak ještě čerpadlo posilovače, to řikal že maj hotový a je cajk.
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od garfielld »

Tak jsem našel v garáži asi 3 interiéry na 5. gen, dva rozebraný motory, brzdy, poloosy, nápravy,kabeláž, tuny cetek, nějaká plechařina atd.. ale řízení nikde :( tak že kdyby někdo měl, tak rád odkoupím.

Jinak dneska jsem mluvil s pánem ohledně toho řízení, už měl lepší náladu, tak jsme se domluvili, moje řízení je prý příliš porézní (o posilované) a bylo by to asi vyhazování peněz, tzn řikal že druhý v tak hroznym stavu bude těžký najít :D
Naposledy upravil(a) garfielld dne úte 27.02.2018, 09:24, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Odpovědět

Zpět na „Celica“