nová klubová

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
1Akiro1
Řidič
Příspěvky: 293
Registrován: ned 15.05.2016, 21:31

Re: nová klubová

Příspěvek od 1Akiro1 »

omotano mam taky takze nejsi jediny.Me prijde ze to delame oba stejne,stejny napady ale nezavisle na sobe.Omotani,cervene hadicky,chladic oleje s cidlama atd
Edit:To vyfoceni nebo i popis tech hadicek mi pomuze tak na mě mysli dik
Proud Owner of:

Celica T18 2.0GT 16v.1990.
My favorite colour is RED.
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Aikro tak je to jednoduchý. Oba si chceme auta užívat dosytosti. Nejdřív ho dát zvenu a zevnitře dopucu, aby všechno fungovalo jak má. Pak když tomu člověk naloží, tak hnedka po namontování budíků jde vidt, že se hrozně přehřívá. Tak omotávka a chladič je nevyhnutelnej. Navíc oba pro práci čerpáme "návody" tady na fóru. Z toho musí plynout, že z jiných stran docházíme ke stejným výsledkům :-D
Ty fotky zapojení dodám, jak bude auto zas u mě. Dneska by podle kámoša měl schnout tmel a plnič na blatníku. Předpokládám, že zítra si pro ni pojedu.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
1Akiro1
Řidič
Příspěvky: 293
Registrován: ned 15.05.2016, 21:31

Re: nová klubová

Příspěvek od 1Akiro1 »

A das to prosim do patku vecer?V sobotu skladame tak bych to mel vse po roce diky moc
Proud Owner of:

Celica T18 2.0GT 16v.1990.
My favorite colour is RED.
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Teprv dneska jsem dovezl auto od klempíře a nebyl čas. Zítra po práci ti to bliknu a večer to tu budeš mít. Dřív jsem fakt nestíhal. Může být?
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
1Akiro1
Řidič
Příspěvky: 293
Registrován: ned 15.05.2016, 21:31

Re: nová klubová

Příspěvek od 1Akiro1 »

Stan píše:Teprv dneska jsem dovezl auto od klempíře a nebyl čas. Zítra po práci ti to bliknu a večer to tu budeš mít. Dřív jsem fakt nestíhal. Může být?
Stejne jsi borec diky
Proud Owner of:

Celica T18 2.0GT 16v.1990.
My favorite colour is RED.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od micron »

Stejně to nechápu--- proč by teplo nemělo unikat tak jak to bylo řešený v originálu? Ne nechápu. Něčemu v motoru to teplo vadí? Ne nevadí... naopak to dobře a rychle topí :-) i do kabiny.
Podle mě to má jen nevýhodu v tom, že se peče celej lauf a jeho životnost bude o dost nižší, protože teplota bude vyšší a to o dost.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Tak minulej pátek proběhla na rychlo poslední letošní jízda. Po snad třech letech jsem na čeldu hodil origo kola. A nevypadá to zas tak zle :-) Dokonce dvě z nich mají snad origo gumy - bridgestone 205/60.
Hádáte správně, holku jsem vezl na ustájení ke kámošovi do haly.
IMG_20171201_161518.jpg
(214.05 KiB) Staženo 2525 x
IMG_20171201_163743.jpg
(213.14 KiB) Staženo 2525 x
Původní plán byl samozřejmě dát ju spát v co nejlepším stavu. Ale nějak se to nestihlo. Takže chudák holka má sice vyklepanej spodek spolujezdcových dveří, ale je to potřžeba ještě doladit a stříknout to i s prahem do barvy. Na levé straně jen jedno místo na prahu, kde je to od heveru trošku podřený. Doladíme na jaře. Zároveň jsem zjistil, že mi kape olej z čidla tlaku. Tak snad ho seženu zvlášť. Celkově ty čidla a budíky Prosport, co mi tehdy poradil Libor, mi přijdou jako kvalita fakt nic moc. Tlakový čidlo sice měří, ale prosakuje z něj olej a oba budíky blbnou od první chvíle. Půlka ledek problikává, některý se už musely měnit. A když se to zapne v zimě, tak máte vidět tu diskotéku... Přestože je tam napojenej jen drát pro osvětlení bílou barvou, tak v teplotách okolo nuly oba budíky blikajou červeně. Nechápu, jak je to možný, ale je to tak. Naštěstí se to po ohřátí dycky ustálí na zelené barvě, tak to neřeším. Jenom pak na jaře vyměním zas pár ledek, co nesvítí.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od libor12 »

A já jsem ti poradil aby jsi koupil čínské kopie prosportu na ebay jako ty pedály? To nemyslíš vážně, že ne? Jsem jeden z mála lidí co i do takřka 30letého auta kupoval originální díly. I oleje,filtry beru v toy a výfuk na e11 jsem tam koupil také. Nikdy jsem čínské ani polské plagiáty na autě neměl a ani nikomu nedoporučoval pokud výhradně konkrétní věc nechtěl koupit. Jen jednou jsem chtěl ušetřit za čidlo teploty motoru co na E11 v toy stojí 1600 a druhovýroba 300. Po třetím pokusu jsem stejně originál koupil.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Idaho »

Prosporty montujeme nekolik let a dá se říci že bez problému. To co popisuješ - uniky kolem čidla - jsme řešil jednou když si je zákazník montoval sám a zkurvil čidlo ( sikovkama utahoval tu bandasku tlakovky namísto aby to vzal klíčem za spodek ), poblikávání atd zpusobuje spatné kostření nebo uvolněné konektory nic jiného to nikdy nebylo.
Osoben považuji za prosporty v te cenové relaci mezi novými budíky jako super. Nekupujeme u českého zastoupení ani HPP kupujem epřímo z jejch webovek ( teda kupovali jsme už více jak rok nechávám zákazníky at si je seženou sami protože jim naše dovozové přišli drahé - a od te doby řešíme většinu chyb.. )
Netrvdím že jsou top a sere mne ten jejich barvný kolotoč ( starší modely to neměli a byly super ) ale z vlastní zkušneosti ( cca rok - rok apul zpet ) trvám na tom že v té ceně byly na našem trhu a dostupnosti mezi novými budíky ta vyšší jakost. ( od nas dodáno a namontováno cca 11sad )
Od te doby co nám dodává Ljay už tyto budíky nepoužíváme právě kvuli té "kolotočařině"..
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Libore já nikoho neobviňuju. Možná jsem to napsal, že to tak vypadá. Sorry jako za to. Jen jsem konstatoval.
Čidla a budíky jsem kupoval z českýho e-shopu. Tuším že escape6. Beru to jako buď vyčůranost prodejce, nebo vadnou dávku. Upřímně nenapadlo mě, že když je extrémně málo shopů, co to v ČR prodává, tak někdo bude brát čínský fejky. A to jsem před nákupem to ještě konzultoval s Gramem a myslím, že ani ho nenapadlo, že by mělo být důležitý to kupovat ze Států.
Porovnávat to s nákupem gumovejch návleků na pedály, snad nemá smysl. Mimochodem moje fejkový návleky na pedály v carině (za cca 500,-) mají najeto před 90 tis km. Takže pohoda :-)
Samozřejmě čidlo tlaku jsem dotahoval klíčem. Nejsem kokot. Ale prostě po roce používání začalo týct. Na plášti čidla je spoj dvou plechů a z něj to kape. Není to žádná hrůza, ale sere mě to. Trubky ke chladiči oleje a spodek motoru je dycky mastnej.
No tipuju, že jak si v práci postupně vyměním všecky diody, tak bude klid a budou svítit všecky. To, že to bliká při teplotách pod nulou i barvou, která není fyzicky vůbec napájená, to je docela záhada. Samozřejmě kontrolvali jsme, jestli tam někde není studeňák. Ale nikde nic.
Každopádně příště bych si tyhle budíky z tohodle eshopu za litr kus už nekoupil. Nebo hned reklamoval a bůhví jak dopadl. V mojem případě jsem téměř hned po koupi budíky rozmontoval abych si v nich udělal zelený podsvícení. Prostě pod ciferník budíku jsem vkládal zelenou folii. Takže hned bylo vidět, že budíky někdo rozmontovával. V původním bílým podsvícení to neskutečně oslňovalo. Takže reklamace kvůli blikání by byla zbytečnost. Bohužel..
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: nová klubová

Příspěvek od gramo »

Mě se budíky červeně rozblikaly při teplotě pod -20°C, červeně blikají při chybovém stavu a moc mě nepřekvapilo, že při téhle teplotě a studeném startu to chvíli bylo mimo očekávané hodnoty, olej v tom mrazu moc netekl, tak jsem v tu chvíli naměřil rekordní tlak oleje :) Ale teploty kolem nuly nejsou žádný extrém, to by mělo ještě normálně fungovat.
Asi je smutná skutečnost, že i místní e-shopy jen přeprodávají zboží nakoupené na aliexpressu a e-bayi. Rozbil jsem si čidlo teploty oleje od prosportu a dohledal jsem, že DEPO je kompatibilní, koupil jsem to taky u escape6, protože jsem to měl 2 zastávky busem ještě po cestě do práce (mezitím se přestěhovali). Nápis na obalu vysvětlující DEPO jako Drift-Exact-Professional-Original mě docela pobavil, ale při kontrole čidla varem to měřilo skoro přesně a na budíku se to dalo dokalibrovat, tak OK, beztak je to jen nějaký zapouzdřený termistor, tak na tom není moc co pokazit.
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

No jo Gramo, ale tobě blikají červěně jako warning. U mě je možnost buď bílý nebo červený (pro Microna oranžový) podsvícení. Podle toho, kterej drát se připojí. Připojil jsem jen bílej, takže červeným do toho fakt nic neteče. Taky jsem ho vyndal z konektoru. Přesto v mrazu budík nejdřív tak minutu bliká a náhodně svítí červeně. Jak se trošku zahřeje (budík ne motor) tak už svítí a občas bliká bíle. Prostě bug inside..
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od MichalS »

Ahoj Stane, až podle auta jsem si teď povšiml, že jsme řešili ten ifceon. Mám tady dotaz - když se vrátím na předchozí stránku je tam ten olejový chladič. Chcu se zeptat ty hadice, stahovací pásky a v neposlední řadě i ten pomocný olejový chladič - co se týká těsnosti a ztráty tlaku je to bezpečné ?
Vím že obdobně je to řešeno na 4afe z 5g Celici, ale tam je tuším ten olejový chladič "na vracečce" takže bych řek že je tam nižší tlak než u tebe... přesné info ale nemám tak pokud někdo studujete hlouběji, prosím o doplnění.
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

No mám obě čidla - tlak i teplotu na výstupu z chladiče do filtru. Tlakovej budílk měří stejný čísla jako před montáží chladiče. Odchylka je nepostřehnutelná. Jen čidlo teploty už po velké zátěži neměří 150, ale jen maximálně 110 stupňů. Takže to beru jako pozitivní. A teda krom netěsnosti v plášti čidla tlaku (pár kapek denně) to nikde neteče.
řekl jsem si, že když to funguje u mojí cariny, tak to bude fungovat i tady.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Po hoooodně dlouhé době nějaká aktualizace. Vánoční dárek konečně dorazil :-) Docela se těším, až to tam namontuju. Snad se holce v letních měsících trošku uleví od horka pod kapotou.
cs naraznik.jpg
(36.94 KiB) Staženo 1241 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Odpovědět

Zpět na „Celica“