Auris TS Hybrid

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od xmirekp »

audio fajn ale vzadu nic moc :)



maxwell píše:Rozdíl mezi ECO a PWR je dosti veliký na ECO plyn reaguje velmi neochotně, motor se připojuje taky později..na PWR je plyn velmi citlivý, spalovák nastupuje skoro hned, včera jsem se dostal i na prokluz :-) mám už najeto 16tis, takže motor je asi už zajetý.. Když jedeš z kopce na B brzdíš krom eletra i spalovákem, což se normálně neděje...audio se dá velice dobře nastavit.. pokud jsi mněl problém s telefonováním, určitě to nebylo vinou BT, ale signálem operátora..
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
Alex89
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pát 19.12.2014, 19:33

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Alex89 »

Čau před 3 dny sem koupil aurise ts hsd a rad bych se zeptal na "heslo" či na to jak ho zjistit u navigace když chci kliknout na street view. Dík a budu rad za par rad.
Petweak
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: ned 29.03.2009, 09:09

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Petweak »

Ahoj,minulý týden nám Ježíšek "přivezl" Auriska Hybrida,je to po prvním majiteli,38tisícnajeto,pán potřeboval peníze a tak cena byla zajímavá. Chtěl jsem se podělit o pocity,které jsou jak bych tak řekl dvojího ražení. Technologie je naprosto senzační,ovšem s kvalitou interiéru naprosto nekoresponduje. Jsem zklamaný z toho,že Verso,které ještě vlastním má 10 let,najeto přes 200000 km,má kvalitnější koberce po celém voze. Každá odkládací schránka je "vytapecírovaná" nějakým koberečkem,nějakou přesně padnoucím gumou,aby nikde nic neklepalo,necinkalo,znáš to,různé klíče,průpiska atd.Ale ne tak v autě v "Hybridu" o 10 let mladším. V autě přes 600000 ,by člověk čekal poněkud jiný přístup. Volant je sice obšit kůží,ale když na něj zaťukám,jako by natáhli kůži na dřevěnou loukoť.Loketní opěrka,slušná,praktická,taktéž potažená kůží,ale ta tvrdost???? Nerozumím tomu,že Toy musí takto doopravdy devalvovat své téměř stěžejní(ano Prius je vlajková loď) výrobky. Jsem z toho velmi smutný,koberce jsem vysával a pouštějí chlupy,potažení těch truhlářských desek v kufru,to je děs běs.Nemohl tam být nějaký profilovaný plast??? Koberce nejdou vysát,drží to jak suchý zip. Volal jsem známému,co prodává koberce,tak říkal,že to jsou velmi nekvalitní potahové materiály. Při zavírání kapoty jsem se polekal. Plech,plech a zase jenom plech. U Versa bouchnu "haubnou" z výšky a klapne jak dveře.Klíč ,který se sice běžně nepoužívá,ten plast...ta zrnitost toho kusu hnusu..Ještě,že předchozí majitel koupil designový kryt HYBRID. Ale abych jen neplival,auto se mi po designové stránce móóóóóc,líbí. Na fotkách bylo,no Toyota,ale live.Úplně si mě koupila,vlastně já ji...Všechny ty systémy,které řidiče rozmazlují jsou děsně fajn.Trošičku je škoda,že Toy a její podivně drahá navigace,na kterou jsem z předešlého auta hodně zvyklý,nebyla ve voze. Ačkoliv je to nejvyšší výbava,zákazníku toóóhle už si musíš přikoupit.Ani alarm,ve voze za tyhle peníze...Oželel bych to okno,které je sice naprosto super,posouvá vůz kousek dál,ale nepraktičnost prosklené střechy je zcela jasná. Koukat na noční oblohu asi nebudu a v létě bude beztak pořád zavřená. Protože na každé druhé stránce v manuálu se píše netop moc,nepoužívej klimatizaci moc,spotřeba půjde nahoru.A tak mi věc,jako je prosklená panoramaticá střecha nepřijde jako věc,která souzní s koncepcí šetření. Pokud není kus skla,levnější než kus plechu. Jak říkám,cítím,že Toyota zbytečně šetřila tam,kde to nebylo nutné.Podběhy respektive nadkolí,taky není z kdovíjak hutného tlumícího materiálu,vracel jsem se z Brna a voda odstřikující z kol,byla docela slyšet. Pár dotazů k tobě jako zkušenějšímu,kontrolka před spolujedcem o funkčnosti airbagu,asi nezhasne,pořád to svítí... Pípání zpátečky asi nejde nějakým kódovým způsobem utlumit,nebo vypnout??Jinak se mi Tvůj příspěvek opravdu líbil a omlouvám se za svůj veskrze nepozitivní přístup.Auto je opravdu šperk v této barvě,ano i s tou mnou poplivanou střechou je kouzelné. Je ta cítim Lexus a to je skvělé.Ještě chvíli si budu bohužel muset zvykat,že do auta se nepadá (Verso),ale nastupuje,stejně tak naopak.Tootě chybí crossover v Hybridu.Větší kufr pro nás čechy a vyšší posez,pro nás vyšší (187) a 4x4 alespoň jako pomoc v EV,jak to má Lexus RX by taky bylo fajn.Díky za Tvůj čas a v příštím roce mnoho spokojených kilometrů. Petr
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od xmirekp »

Ahoj pipani zpatecky vypnout jde v servisu na diagnostice. Jinak s autem budes spokojeny hlavne co me dostava je spotreba. Ja mam najeto neco kolem 22.000 a nyni jsem jel na slovensko Praha-Brno-Trencin-Partizanske celkova spotreba po dojeti 5,6 na 100 a to jsem jel po dalnici tacho 145 a mimo dalnici tacho 98 na tempomat porad.

Jinak co se dalnice tyka tak spotreba na zacatku nez jsem se vysplhal na vysocinu tak byla 7 pak skoro v Brne spadla na 6,5 takze uplna pohoda na to ze jsem jel ja, dcera, zena a uplne plny kufr. Jeli jsme v noci prazdna dalnice a porad na tacho 145, zadne omezeni ani uzavirka takze jsem plne spokojeny. Co se akcelerace tyka taky parada slapnu a jedu, neresim zadny razeni a i pri 160 km za hodinu se nikdy nestane ze by si auto neporadilo s kopcem na dalnici, vzdy ochotne zrychluje nikdy nestagnuje.

Ja si proste nemuzu stezovat... mimo obec kdyz jedu tacho 98 tak se spotreba pohybuje mezi 4,2 - 4,5 ale umel jsem jet i pod 4 ale to jsem byl prazdny a bylo leto to taky dela hodne...

Hodne stastnych km preji vsem



Petweak píše:Ahoj,minulý týden nám Ježíšek "přivezl" Auriska Hybrida,je to po prvním majiteli,38tisícnajeto,pán potřeboval peníze a tak cena byla zajímavá. Chtěl jsem se podělit o pocity,které jsou jak bych tak řekl dvojího ražení. Technologie je naprosto senzační,ovšem s kvalitou interiéru naprosto nekoresponduje. Jsem zklamaný z toho,že Verso,které ještě vlastním má 10 let,najeto přes 200000 km,má kvalitnější koberce po celém voze. Každá odkládací schránka je "vytapecírovaná" nějakým koberečkem,nějakou přesně padnoucím gumou,aby nikde nic neklepalo,necinkalo,znáš to,různé klíče,průpiska atd.Ale ne tak v autě v "Hybridu" o 10 let mladším. V autě přes 600000 ,by člověk čekal poněkud jiný přístup. Volant je sice obšit kůží,ale když na něj zaťukám,jako by natáhli kůži na dřevěnou loukoť.Loketní opěrka,slušná,praktická,taktéž potažená kůží,ale ta tvrdost???? Nerozumím tomu,že Toy musí takto doopravdy devalvovat své téměř stěžejní(ano Prius je vlajková loď) výrobky. Jsem z toho velmi smutný,koberce jsem vysával a pouštějí chlupy,potažení těch truhlářských desek v kufru,to je děs běs.Nemohl tam být nějaký profilovaný plast??? Koberce nejdou vysát,drží to jak suchý zip. Volal jsem známému,co prodává koberce,tak říkal,že to jsou velmi nekvalitní potahové materiály. Při zavírání kapoty jsem se polekal. Plech,plech a zase jenom plech. U Versa bouchnu "haubnou" z výšky a klapne jak dveře.Klíč ,který se sice běžně nepoužívá,ten plast...ta zrnitost toho kusu hnusu..Ještě,že předchozí majitel koupil designový kryt HYBRID. Ale abych jen neplival,auto se mi po designové stránce móóóóóc,líbí. Na fotkách bylo,no Toyota,ale live.Úplně si mě koupila,vlastně já ji...Všechny ty systémy,které řidiče rozmazlují jsou děsně fajn.Trošičku je škoda,že Toy a její podivně drahá navigace,na kterou jsem z předešlého auta hodně zvyklý,nebyla ve voze. Ačkoliv je to nejvyšší výbava,zákazníku toóóhle už si musíš přikoupit.Ani alarm,ve voze za tyhle peníze...Oželel bych to okno,které je sice naprosto super,posouvá vůz kousek dál,ale nepraktičnost prosklené střechy je zcela jasná. Koukat na noční oblohu asi nebudu a v létě bude beztak pořád zavřená. Protože na každé druhé stránce v manuálu se píše netop moc,nepoužívej klimatizaci moc,spotřeba půjde nahoru.A tak mi věc,jako je prosklená panoramaticá střecha nepřijde jako věc,která souzní s koncepcí šetření. Pokud není kus skla,levnější než kus plechu. Jak říkám,cítím,že Toyota zbytečně šetřila tam,kde to nebylo nutné.Podběhy respektive nadkolí,taky není z kdovíjak hutného tlumícího materiálu,vracel jsem se z Brna a voda odstřikující z kol,byla docela slyšet. Pár dotazů k tobě jako zkušenějšímu,kontrolka před spolujedcem o funkčnosti airbagu,asi nezhasne,pořád to svítí... Pípání zpátečky asi nejde nějakým kódovým způsobem utlumit,nebo vypnout??Jinak se mi Tvůj příspěvek opravdu líbil a omlouvám se za svůj veskrze nepozitivní přístup.Auto je opravdu šperk v této barvě,ano i s tou mnou poplivanou střechou je kouzelné. Je ta cítim Lexus a to je skvělé.Ještě chvíli si budu bohužel muset zvykat,že do auta se nepadá (Verso),ale nastupuje,stejně tak naopak.Tootě chybí crossover v Hybridu.Větší kufr pro nás čechy a vyšší posez,pro nás vyšší (187) a 4x4 alespoň jako pomoc v EV,jak to má Lexus RX by taky bylo fajn.Díky za Tvůj čas a v příštím roce mnoho spokojených kilometrů. Petr
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
Uživatelský avatar
Tuna_ZZ
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: stř 29.10.2014, 10:40
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Tuna_ZZ »

K Versu. Já se před koupí Aurise rozhodoval mezi tím a právě novým Versem. To auto je už naprosto morálně zastaralé. Zvenku by to ještě šlo, ale uvnitř je to děs a hrůza. Zub času si už vybral daň. Oproti tomu je Auris pěkné moderní auto. Ale budiž, to bych možná ještě zkousnul, ale pak jsem se v obou autech svezl. A bylo rozhodnuto. Verso je zastaralé i tam. Nepříjemně uskákané, hlučný podvozek a vrzající interiér mě okamžitě odradily...
2014 Toyota Auris Touring Sports CVT
2013 Lexus GS450h F Sport
2005 Lexus GS300 Luxury
2000 Lexus IS200
1999 Lexus IS200
Uživatelský avatar
marceltokar
Manager Týmu
Příspěvky: 428
Registrován: čtv 06.02.2014, 10:25
Bydliště: Košice

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od marceltokar »

Presne tak. Z vonku sa Verso da ale vo vnutri je ako picasso z roku 1999. Jazdit som ho ani neskusal.
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od maxwell »

mně zase mrzí, že nemám v autě malou fontánku..fakt už nemůžu z těch keců, co by chtěl kdo v autě mít... Favorita na vás... :roll:

k věci, konečně mi počasí dovolilo otestovat jízdu na sněhu..zkouknul jsem mnoho videí a četl mnoho hrůzostrašných nesmyslů a vono houno.. auto se chová velice slušně, díky elektromotoru se dá rozjet do kopce s uklouzaným sněhem naprosto luxusně..mám obuté Dunlop Wintersport 4D cca 7mm vzorku...jsem naprosto spokojen...porovnával jsem i z druhým autem, kde mám UG7 a tam bez protiskluzu byla jízda problematičtější.. hodně aut u nás v ulici nevyjelo vůbec..
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
Uživatelský avatar
calimero1
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.10.2017, 15:38

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od calimero1 »

Ahojte,
aký je prosím vás uvedený výkon motora v tech. preukaze v prípade hybridu?
Je tam uvedený výkon iba spaľovacieho motora (73 kW) alebo celého hybridného systému, teda 100 kW?

Mám objednaný Auris Hybrid a dávam si naceniť ponuky poistiek. Poisťovne odo mňa chcú údaj o výkone motora a neviem, aký údaj je pre nich smerodajný.

Ďakujem.
Toyota Auris Hybrid Hatchback Active Trend+ 2017
Renault Clio (2007-2017)
Škoda Felicia (1997-dodnes)
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od kadel »

Jen spalovak
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
slk
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: ned 11.05.2014, 12:25

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od slk »

calimero1 píše:Ahojte,
aký je prosím vás uvedený výkon motora v tech. preukaze v prípade hybridu?
Je tam uvedený výkon iba spaľovacieho motora (73 kW) alebo celého hybridného systému, teda 100 kW?

Mám objednaný Auris Hybrid a dávam si naceniť ponuky poistiek. Poisťovne odo mňa chcú údaj o výkone motora a neviem, aký údaj je pre nich smerodajný.

Ďakujem.
Přílohy
tp.jpg
(92.63 KiB) Staženo 1113 x
Toyota Corolla 1.8 TS Executive
Toyota Auris 1.8 HSD TS Executive FL 2015 ex
Toyota Avensis T27 2.0 D-4D (2010) ex
Skoda Octavia II 2.0 TDI (2008) ex
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od xmirekp »

slk píše:
calimero1 píše:Ahojte,
aký je prosím vás uvedený výkon motora v tech. preukaze v prípade hybridu?
Je tam uvedený výkon iba spaľovacieho motora (73 kW) alebo celého hybridného systému, teda 100 kW?

Mám objednaný Auris Hybrid a dávam si naceniť ponuky poistiek. Poisťovne odo mňa chcú údaj o výkone motora a neviem, aký údaj je pre nich smerodajný.

Ďakujem.

73 kw
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
Uživatelský avatar
calimero1
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.10.2017, 15:38

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od calimero1 »

Ďakujem chlapi.

A koľko platíte poistky na hybridné Aurisy?

Z Allianzu mám zatiaľ ponuku 112 EUR na zákonné a 430 EUR na havarijné. Ešte si musím preveriť, aký výkon motora brali do úvahy pri výpočte. Allianz by mal byť dobrý v prípade plnenia. Kooperativu určite nechcem, tam býva problém s plnením.
Toyota Auris Hybrid Hatchback Active Trend+ 2017
Renault Clio (2007-2017)
Škoda Felicia (1997-dodnes)
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od xmirekp »

calimero1 píše:Ďakujem chlapi.

A koľko platíte poistky na hybridné Aurisy?

Z Allianzu mám zatiaľ ponuku 112 EUR na zákonné a 430 EUR na havarijné. Ešte si musím preveriť, aký výkon motora brali do úvahy pri výpočte. Allianz by mal byť dobrý v prípade plnenia. Kooperativu určite nechcem, tam býva problém s plnením.
Pokud je to jak u nás v ČR tak si nech udělat pojistku přímo od delalera dělám lidem Alianz přímo na salonu a nikdo se zatím pod ní ještě nedostal aninpracovnici Alianz máme s nimi lepší podmínky než na pobockach
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
amulet
Navigátor
Příspěvky: 125
Registrován: stř 14.01.2015, 21:59

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od amulet »

To mohu potvrdit. Při koupi nového auta jsem si vzal u dealera Toyota pojištění s GAPem, který pro Toyotu dělá Allianz. Po třech letech mi byl Gap ukončen, a i přes to mi Allianz mi pojištění chtěla ještě zdražit. Tak jsem oslovil dealera Toyoty, jestli pojišťují i ojetá auta a nabídli mi novou smlouvu za super cenu, a to dokonce na 0% spoluúčast. Myslím, že mi snad i říkali, že jsou takto schopni zařídit i pojištění jiné značky než jen Toyoty.
Toyota Auris TS 1.4 D-4D r.2014
Toyota Corolla Wagon 1.6 r.1998 (ex)
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2003
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od slabostka »

Zakonnu predsa hladaj najlacnejsiu tam ta predsa plnenie nezaujima. Ja mam pzp za cca 70e....este lepsie povazujem onlia lebo tam platim mesacne par eur co je ekonomicky lepsie ako vysolit vsetko naraz....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Auris“