ONKYO SONY YAMAHA + FiiO BTR1

Tlachání o všem - bez zaměření!
Odpovědět
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: ONKYO SONY YAMAHA

Příspěvek od micron »

Ok další rozdíl mezi HPH 200 a RH5MA je že v RH5MA se celkem brutálně venku potěj uši + při chůzi ta kůžička- ultra jemná na sluchátkach lehce šustí. Takže na chůzi nejsou to pravý, ale možná že jízda na snowboardu by jim nevadila... zima, to by jim mohlo vyhovovat, ale jsou spíš na domácí poslech, nemaj rádi slunce a horko. Polštářky se potěj ukrutně. To HPH 200 maj polštářky ne kožený, je to něco jako mikroplyš... a ty se nepotěj, absolutně ne.
RH5MA jsou striktně na doma, nebo do zimy ven.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: ONKYO SONY YAMAHA

Příspěvek od micron »

YAMAHY RH5MA+ HPH 200 se mi líběj oboje... spokojenost maximální, skvělej matroš. prostě nemam výhrad... špičkovej kvalitní a komfortní poslech. prostě fain.
Ze srandy sem objednal ještě ty RH1 z USA made in china.
Můžou bejt vtipný, ale nááááhodou třeba hrajou solidně... na chůzi pohyb atd...
každým dnem tu musej bejt... sice nejsou moderní, ale jsou klasika a výslednej sound a komfort by nemusel bejt vůbec špatnej... těšim se :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: ONKYO SONY YAMAHA

Příspěvek od micron »

Znova musim pohválit "Audials" po delší době... je to božskej program na hudbu... Radio.net jsou "jakoby" konkurence... oboje jsou skvělý... a ne nelezou si do zelí...
Výhoda Radio.net je např v tom, že na 2G se program spustí- Edge GSM :-) noooo ale spustí se a hraje... i 128/s fachá v pohodě... kdežto audials ti na 2g Edge oznámí že nemá signál a sere na to :-)
testováno na šumavě... ale Audials umí zázraky.... ne jen že umí otevřít kanály Di.fm složitě, ale umí otevřít i Jazzradio.com- stačí to zadat do jeho vyhledávače... a máš 36 kanálů 256 MP3 gratis jako premium... oleeee.... dřív to nefachalo, sekalo se to...... teď jo... čistě noooo je to hustej požitek... jen si vybrat :wub: :thumbsup: :thumbsup: luxusní sound... :alian: kurva že luxusní...
No je to kurevsky totálně vypíčenej sound... uši vyjebaný :biggrin: :wub: :wub:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: ONKYO SONY YAMAHA

Příspěvek od micron »

Update... no vzhledem k tomu že na ty srandovní retro Yamahy RH1 čekám už přes měsíc- resp. měsíc sem je už měl mít... poslední info bylo z La Vegas že 13/10 byly doručený??? Na recepci-front desk"??? cooože kam že??? já je nemam... ale měly bejt doručený do 13/9 ne 13/10 :-) No nemam je... je to voser vždycky jít do schránky a tam nic... nic... nic... nic... nic kurva nic :-)
Psycho... já se tak těšil... no tak sem se dneska nasral a šel sem si udělat jinou radost.
Náááhodou sem našel model Sony... MDR-V150, kterej mě zaujal, má totiž podobnej design jako Yamahy RH5-ma... a jsou to taky "Monitoring-studio" sluchátka... safra že sem si jich nikdy nevšim???!!!
Vyráběj se od roku 2010 tedy přes 7 let... to zní kvalitně... :bigups: zajímavej produkt... to se málokdy vidí, naposled Yamaha subwoofer YST-SW012 ten taky nehraje na "dobu výrobku"... a hraje pořád skvěle... fascinující.
Dobře Sony MDR-V150 stojej ale jej... 450/500 kč... má to vůbec smysl? O tom sem dlouho přemejšlel... logicky si člověk myslí že to jsou mrdky, díky ceně. Ale Jo... koupil sem.
Obrázek
Nooo po asi 8 hodin nonstop poslechu... musim říct ne mrdky to fakt nejsou :-) Hrajou výborně. Cenu by měly mít tak 1500,- a ne 500,-. Nejen díky tomu že hrajou témeř stejně kvalitně jako Yamahy RH5-ma... ty maj čistší středy a vejšky... ale hlavně díky tomu, jak úžasně držej! Ten stisk je dokonalej, silnej, ale netlačí do uší!... Držej tak fantasticky, že tohle jsou konečně sluchátka na snowboard a chůzi, třeba i běh... člověk může cukat hlavou jak chce dopředu, dozadu, do stran... a Sony MDR-V150 se ani nehnou... ani o mm. Navíc nevydávaj žádný křupání plastu a poštářky nešustěj...
""No prostě ideální kvalitní pohodlný lehký sluchátka na ven a i na sport!"" To sem hledal... Přesně tohle sem kurva hledal!
A Sony mi udělali velkou radost!!!! Ohromnou... nevěřil bych že za 500,- se dá udělat tolik radosti :-) Dokonce bych se je bál kvůli tak nízký ceně koupit... omyl!
Kvalita zvuku je prostě fainová ve všech spektrech. Design je výbornej, komfort úžasnej... jen jedna výtka, kabel je jaksi z moc natvrdlý gumy... je jak zmrazenej :-) nechce se rovnat :-) ale to je spíš vtipný... než jako problém... jooo radost to je... 10/10 hodnotim, za to že hrajou skvěle a držej jak přilepený a přitom netlačej.... to je umění!
Kooonečně mam solidní sluchátka na ven... kurva to bude jízda na prkně... už se těšim na zimu... :inlove: :banana:
PS: prodávaj se všude... Datart- tam sem je bral, alzák slizák je má... no jo dá se říct že je to i hustej případnej dárek k vánocům... a to i pro audiofila... fakt hrajou a držej ultra dobře. psst :-) 500,- WTF! :-) :stupid:
PS2: podle mě by mi vydržely na hlavě i při skoku Bungee po hlavě... až taaak 8)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: ONKYO SONY YAMAHA

Příspěvek od micron »

Finální rozhodnutí a hodnocení po sound testech.
Yamaha HPH-200 vynikající na doma, k Hi-Fi/ domácímu kinu atd. Neuvěřitelnej 3D prostorovej zvuk, koncertní sál. (Nejsou vhodný na ven a pohyb)
Yamaha RH5-ma taky vynikající na doma, k Hi-fi... příjemnej neutrální přirozenej, "krásnej" zvuk ve všech spektrech. (Nejsou vhodný na ven, pohyb)

Sony MDR-V150 Ideální na ven, ultra lehký a krásně padnou na "menší" kokosy... držej dokonale, lepší to bejt nemůže. Zvuk je příjemnej, i když "hutnej". Ta "Hutnost" ale vůbec nevadí, neotravuje.
Člověk je nechce ani sundat, jak padnou... dalo by se s nima žít :-) i spát :-) Hlasitost maj vyšší v použití se smartfounem než Yamahy. Jsou ideální na ven, pohyb jim nevadí, nevěřil bych tomu, kdyby to nebyla pravda. Jediný mínus je ten blbej kabel... za to bych toho blbce od Sony uškrtil tim kabelem! Debil... Je hrozně tvrdej, jakoby zmrzlej... neforemnej. Asi by přežil i kdyby ho přejela motorka, nebo auto... 100% by se mu nic nestalo :-) Ale proč? No ten kabel je tak otravnej že měnim hodnocení na 9/10 :-) Kabel posral "dokonalej produkt".

Chtělo by to další verzi Sony MDR-V150 XTR. nebo Sony MDR-V150 REV 2.0.
Repro a konstrukci bych komplet zachoval, to nemá chybu... změna by byl jen měkkej kabel a ideálně místo 2m by stačilo 1.2m a zalomenej konektor místo rovnýho, taky měkkej. Pak by to bylo fantastický!
Pak si je koupim znova... a i za 1000,- / třeba i 1500,-
Take my money Sony... Think!
Obrázek
A nebo že by existovala firma v Praze co mi je "poupraví"- kábl a konektor? za 1000,- klidně... možná něco takovýho existuje... mam rád audio-komfortní dokonalost. Nooo těžko...

Ale testuju dál... Sony MDR-V150 se musej prohnat i doma přes Sound Blaster Audigy 96kHz 24bit + Onkyo HT-R558 a hlavně zdroj likvidační... co zničil Yamahy HPH 150 + 2x subwoofery Sony, 1x Subwoofer Onkyo. Jen Yamaha přežila :-)
http://bbzrs.radio.net, http://bassdrive.radio.net, http://locafmdub.radio.net, http://psyndoratrance.radio.net ... tady se vždycky dá 100% ověřit jestli je produkt OK, nebo K.O. :-) po několika hodinách. Buďto to zgebne, nebo začne chrastit a neboooo je to výbornej Immortal produkt :-) Pak si zaslouží nějakej ten chill out, ambient, experimental, smooth jazz atp... ale až po "profouknutí frekvencí" a max výkonu :biggrin:
Sony MDR-V150 to dávaj... i tyhle kapky... cajk :-) Některý beaty je roztřesou tak, že šimraj :-) Ale neoddělá je to... ani náznak :-) Good Good :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: ONKYO SONY YAMAHA

Příspěvek od micron »

Snížim hodnocení na Yamaha RH5ma, po delší době poslechu mě tlačej na pravý ucho... dole a to dost. Nejsou vhodný na mojí palici... Ale tak po 3 hodinách to tlačí jako že fest... ne nejsou ideální na mě... jsou spíš na tlustší palici jinou... Ale hrajou výtečně. Asi je dám fogimu k vánocům... ten má tlustší kokos a nemá pořádný sluchátka.
Když tak o tom přemejšlim, ony se nedaj otestovat sluchátka na uši... aby to o něčem vypovídalo... Komfort se ukáže až tak po 1-2 měsících provozu a to tak že min. 3 hodiny real time.
Každej má jinej kokos, je to složitý si vybrat.
Ale priorita je komfort, víc než zvuk... zvuk je hooodně důležitej, ale komfort ještě víc.
Yamahy RH5ma se mi hejbaj na hlavě... když s ní potřesu do stran a pak začnou tlačit.... Sony V150 se ani nehnou... jj a nezačnou tlačit... wow
Každopádně to hledání za to ale stojí... protože mít ucpaný uši šprckama vs mít příjemný sluchátka na uši... to se vyplatí... ne jen zvuk je lepší, je to prostě o dokonalosti rezonance. ne o ucpání a přetlaku/podtlaku zvukovodu.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: ONKYO SONY YAMAHA

Příspěvek od micron »

Jop moje uši jsou citlivý, zjistil sem že mě tlačej i náušníky z Yamahy HPH 200... ty jsou z veluru nebo nějakýho podobnýho matroše... dře to. Jediný co jsou komfortní náušníky jsou ty ze Sony MDR-V150. Hladká kůže... bez prasklinek, i ty mi vaděj u Yamahy RH5ma.
Takže si objednám z Ebay náhradní náušníky/polštářky na Sony MDR-V150 je jich 3 prdele... a měly by jít nasadit na oboje Yamahy. Rozměr je totožnej 7cm cca. :biggrin:
Comfort---Upgrade Na HPH 200 musej bejt se síťkou, která je součástí polštářků, ale všechno je... To bude změna :-) Jen je jich tolik, že to chvíli potrvá vybrat ty pravý.
Prostě ale něco jako originály od Sony MDR-V150, ty jsou taaaak pohodlný.... až rozkošně :-) Velur škrábe a popraskaná kůžička zase šustí a taky trochu škrábe... musí bejt povrch hladkej a ultra měkkej.

Ale na co sem narazil dneska, to je BOMBA :bomb: :bomb: :bomb: totální novinka na trhu, nemá konkurenci. FiiOOOOOOOOOO
Na tohle sem čekal asi 3 roky... 1 kus už je na cestě, chci to hned! Kurva tohle je vychytávka!
http://www.fiio.net/en/products/77
Obrázek

Obrázek
https://www.head-fi.org/threads/fiio-bt ... ac.850675/
https://www.youtube.com/watch?v=Kpgtwsp5Zpg
https://www.youtube.com/watch?v=4Dyk1FKVC0Y

Poslední kus sem si objednal tady :-) 888
https://www.euronics.cz/dac-prevodnik-f ... 1/p451888/
https://www.czc.cz/fiio-btr1/224689/produkt
http://www.headphones.cz/inshop/sluchat ... o-btr1.htm

Vychytaný bude v kombinaci s Audials... +/- volume měnit oblíbený stanice bez šahání na smradfoun, + 3D efekt Hardware DSP umí zlatíčko...

Fakt se těšim, jako úplně nejvíc :-) Zajímá mě porovnání s tim strojkem co už mam pár let... BTI-010, tohle bude ale jiný kafe... BTI-010 bylo jen instantní :-)
Ale mam ho rád, taky zesiluje a to solidně... supr produkt. Umí vysílat i přijímat... a hlavně zesilovat... zvuk nemá chybu. Takovej trochu "secret" produkt.
https://www.ebay.com/itm/BTI-010-Compac ... 2311740229

+ Supr je že timhle produktem FIIO BTR1 odpadá chuť testovat 230g special smradfoun Onkyo Granbeat... Mooc těžký... já radši 110g Sony Xperia M + 20g FiiO
16.000 je taky dost... je moooc velkej...a těžkej... a drahej :-)
http://granbeat.jp
https://www.ebay.com/itm/Onkyo-GRANBEAT ... 2194008988
Ale přemejšlel sem o něm...ale je velkej a těžkej... FiiO vyřešilo úvahy :-)
Aleee že to trvalo... teď už číňani připravujou výrobní linky na konkurenci... Tohle se totiž bude prodávat! FiiO
+ ten chip měli pojmenovat stylovějc AK47+ :alian:
Ale musim pochválit i design... hliník, žebrování (ten se neodstěhoval do Humpolce :-) a to tlačítko vypadá jako micro-gramodeska pěknýýýý :biggrin:
https://www.youtube.com/watch?v=kbbu7VETFzI

Já se tak kurva těšim... že takhle sem se naposled těšil na Subaru XV... tohle je revoluční produkt... konečně se Yamahy a Sony sluchátka rozehrajou na plný kule i bez Onkyo assistance.
+ doufám že sem se nenechal zmanipulovat marketingem :-) To se ověří, to by mě nasralo :-) kdyby to nebyla pravda...

Konečně se můžou androidi i starší změnit na Hi-Fi.... ale že to trvalo... :biggrin: udělat z androida Hi-Fi.... hustý :onfire: :alian: :xmas: Android měl horší sound než Apple... do teď... :biggrin:
Od teď si jablíčka podáme jedno po druhým :biggrin: :biggrin: K.O. ještě budou prosit o milost... :biggrin: :biggrin: šmejdský jabka kurva... :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: ONKYO SONY YAMAHA FiiO*

Příspěvek od micron »

Tak zejtra je den D... Audio smradfoun revoluce, do dneška nebyla ideální kombinace smradfoun a non-špunty... tedy větší sluchátka přes uši, z důvodu nízký hlasitosti, prostě byla to nuda.
Zesík chyběl, Bluetooth zesík... logicky. s BTI-010 to ušlo... max hlasitost z androida a jediná tedy max z BTI.... bylo to o dost lepší... nehorázně lepší ve všech spektrech. Ale řikal sem si ještě ještě bych si dal víííc... ale už to nešlo :-) .... tak a zejtra si konečně vychutnám "pokrok" Revoluci.
FiiO BTR1 beru jako podobnou revoluci jako byl přechod z kazet na CD.
Pořád sem si řikal, proč k sakru prodávaj kvalitní zesíky na sluchátka, když to neni přenosný!!! K čemu to je? (Doma má člověk Onkyo sound system a nepotřebuju AMP...) Když to nemá Bluetooth??? {"Konečně se dá ze sluchátek na uši".... dostat "za uši" ...kdekoli}

Zejtra BTR1 přijde, asi nebudu moct spát :-)
V Německu vyprodáno, 0 kusů- bez reklamy, bez recenzí.
U nás Euronics prodej ukončil, mam poslední kus :-) Protože nikdo neví kdy přijdou další... nestíhaj vyrábět. A asi i stoupne cena... zejtra uvidim jestli bych za to dal i 2000 bez debat...
Možná že ještě pár kousků někde je... jestli nekecaj...
https://www.profi-dj.cz/dj-technika/dj- ... fiio-btr1/
3 roky záruka... to ujde :-)
http://www.headphones.cz/inshop/sluchat ... o-btr1.htm

Celej den a noc budu testovat :-)
Někde sem čet jednu výtku- že může blbnout spojení Bt... kvůli použitýmu hliníku... plast je lepší... uvidim, otázka je jestli to potřebuje chlazení- hliník nebo ne...
případně bych si nechal na 3D tiskárně vytisknout místo hliníku plast kryt s větráním :-)... gratis přes bráchu... no problemo.
Jo na to by se ta 3D tiskárna mohla konečně hodit :-) Takovej praktickej audio-tuning.
Podle mě ale ten co to psal tak kecá... a spíš mu kenektivitu kurví jeho smradfoun, kterej neni SONY. :choon: A problémy si způsobuje sám...

+ Ještě jednu zásadní věc tenhle výrobek způsobí... likvidaci pouze audio přenosných přehrávačů... sorry už bylo na čase :-) :biggrin: :choon: Furt se jen všichni zabejvali fotkama... jak kvalitní a koooolik Megapixelů se dá.... tohle je důležitější! Audio Upgrade.
Stejná technologie a chipy se daj dát do smradfounů, aleeee někdo to jaksi blokoval.... proč? No aby se prodávaly i samotný přehrávače přece :-) peniažky :-)
Tak konec... teď to budou muset dávat rovnou do smradfounů... pozvolna... a vzdát se :biggrin: Ruce vzhůru... vzdejte se... já vás vidím :-) - to byl myslim limonádový Joe?
Ale řikal sem si, před pár dny, proč s tim nepřišlo SONY... no logicky "Walkman" business interruption.... PROBLEM :-) "Šéfe, máme tady kurva problém"... FiiO nám zatápí... a nejen nám...
Šéfe, ale já to řikal, že ty Hi-res a HD žvásty nám už nikdo moc nežere... Ty drž hubu! :biggrin: :biggrin: A koukej makat do vývojovýho centra a do tejdne tu chci tu samou hračku jako je BTR1... musíme ty prachy třískat... do prdeleeee :biggrin:
Je to jako VAIO prostě to šlo do prdele... takže teď je na řadě Walkman? Šéfe já sem to slyšel... kurva ty už si měl bejt někde jinde... joooo šéfe ale vidim to na podobnej problém... Ty jsi chytrej chlapec... a teď už mazej... já si du dát panáka... do prdele...

Šéf si dal šlofíka... a pak telefonát od Bosse.... zaslech sem že máte celkem problém... Nějaký FiiO nebo co nepochopilo business, je to tak? Jo šéfe, je to tak, všichni jsme se domluvili přeci že takhle to nejde.... ale vyjebali s náma... Boss: "No tak to kurva nezbejvá asi nic jinýho, než je koupit?! Nooo My na tom makáme šéfe... ale asi by bylo lepší je koupit. Do prdele :-) Kurfa... :biggrin:
Šéfe proč řikáte Kurfa, místo kurva? ...." No do prdele, to je asi z toho seriálu jak tam je ta kurfa ryba v tom akvarku... kurfa... jooo tu znám šéfe :-) To je Klaus :-) Jaja naturlich kurfa.... :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: ONKYO SONY YAMAHA FiiO*

Příspěvek od micron »

Fiio BTR1 už se zabydlel, no tak 2000,- bych za to dal bez debat, je to opravdu :bomb: :choon: :banana:
Zpracování je nádherný, těžko udělat ještě hezčí, bez chyby. Diodky příjemný, nerušej. Krásnej produkt, i krásně zabalenej.
Nejdřív sem testoval hlasitost, ta je kupodivu na max totožná jako BTI-010, ne, že by to nestačilo :-) Hlasitost je solidní.
Rozdíl oproti BTI-010 je ale jednoznačně v kvalitě zvuku, Fiio s DAC prostě hraje mnooohem ale ultra příjemně... digitálně čistě.
Člověk se v tom zvuku úplně "koupe", nemá to chybu, Fiio nemá prostě chybičku. :sneaky: :wub:
Při poslechu MP3, AAC 128-320 z Audials je to prostě božskej zvuk, krystalicky čistej, digitálně jak to říct "zvonivej".
Řikal sem si, co mi ten božskej zvuk připomíná, a pak sem na to přišel... Ten zvuk je stejně krystalicky čistej jako bejval zvuk z Minidiscu! Sony.
To je ono, přesně tohle přirovnání tomu sedne. Mam pocit jako bych místo mobilu a Fiio jel minidisc. Stejná kvalitka! Úžasný.

Hodnocení 100/100 Geniální Crystal-Clear-Sound hračka.
Bez Fiio už ani krok :-) Je to silně návyková, strašně rozmazlující zvuková Hi-Fi záležitost. Kdyby uši mohly mluvit, řekly by MŇAM :bigups:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: ONKYO SONY YAMAHA FiiO*

Příspěvek od micron »

Pořád testuju Fiio a ne nemá to sebemenší chybičku... bez jedinýho výpadku konektivity... dokonce můžu nechat mobil v 1 místnosti- pracovně a jít do obejváku... prostě se pohybovat po celým bytě!
Spojení nespadne Wow... i přes 2 zdi... hustý jako. To BTI-010 nedával ani omylem... + ten měl- má ještě jednu chybičku, občas bezdůvodně se prostě razantně vypnul... což mě teda vytáčelo :-)
FiiO BTR1 ale jede fakt čistě bez chybičky, je to hooodně promakaná mašinka. + Musim pochválit Jacka konektora u Fiio... je špičkovej, jack ze sluchátek "cvakne" a drží fakt mega pevně... rozhodně nevyskočí, ani omylem, kvalitka nevídaná. :wub: :thumbsup: Dali si na tom setsakra, nebo setsafra záležet! To mě taky otravovalo, když vyskočí v kapse jack z mobilu... grrr :-) Fiio a je po problému.

Jak ještě ten DAC popsat... jednoduše, dřív byl chaozz... bez DAC je chaozz při vysoký hlasitosti, všechno se to mele jako v míchačce. To mi nevadilo, před Fiio... Ale asi to nedělalo dobrotu uším... s bluetooth DAC je ve frekvencích, zvuku "pořádek", jakoby v tom byl určitej systém, prostě "vzorná poslušnost" místo chaosu... Jo tak se ten rozdíl dá popsat taky, ne jen jako že to připomíná vzornou reprodukci klasických minidisců... PS: Ten mam pořád schovanej, jako novej 1 kus a spousty minidisc medií... protože to byl zážitek. A sem rád že podobnej špičkovej zvuk je opět tu. Je to prostě konečně fainovej poslech, jako bejval. :wink:

Jediný co nechápu co se marketingu Fiio týče je to, že tam jsou fotky se špuntovýma sluchátkama... a na ty to neni... je to ideálně dělaný na kvalitní sluchátka na uši! To nechápu. Trochu joudové, asi udělám kompatibilnější fotky... k čemu se FiiO hodí.

PS: Hliník je tam opravdu z důvodu odvodu tepla... teď když sem Fiio nabíjel, hliník byl zahřátej... ne horkej, ale jasně a zřetelně to slouží ke chlazení- odvodu tepla. Nijak to neomezuje funkčnost, naopak, nikdy sem nemoh jít jen s bluetooth na WC, nebo si pro pivo do obejváku, signál spadnul, u FiiO se drží, což je naprosto úžasný, kurva je to hustý :-).... WOW :blush: :wub: zlatíčko Fiio

Nevim sice kdy a kde se dávaj takový ty ocenění Audio-video... ale tohle FiiO je vítěz roku 2017 Nic lepšího se v audio technice neudálo už hodně let... než je tahle "hračka".
Kterou nikdo nikde pořádně netestoval... i když se jedná rozhodně o final produkt, ne testovací mula :-) Dřív sem nemoh ani na hajzl s bluetoothem, musel sem si vzít mobil a stejně to spojení spadlo :-) Vždycky na hajzlu :-) S FiiO se dá pohybovat po celým bytě... člověk pořád očekává že to vypadne, když je zdroj fest daleko, ne prostě to drží... dokonalý famozní! Revoluční. Neuvěřitelný. :onfire: + A to mam ultra starej mobil... Sony Xperia M. stejně to drží :-)
+ Líbí se mi i ta melodie při připojení, a vypnutí... taková elegantní... "Dobrý den"... "A Na slyšenou"... i to je vychytaný... dokonalý. Precizní špičkový.
Já rád hledám chyby... ale dostali mě... :-) neni jediná... jak toooo :-)
No ze srandy sem dám jednu micro spíš nano chybičku :-) ta sponka-zobáček na uchycení je podle mě o 2-3.5 mm víc napravo nebo na levo, ale měla by bejt přesně rovně :-) :biggrin: :biggrin: :biggrin: jde posunout, ale měla by bejt rovně přesně :-) :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: ONKYO SONY YAMAHA + FiiO BTR1

Příspěvek od micron »

Ale na profi recenze se těšim... sem zvědavej co audio-mameluci na to řeknou :-) já sem napsal co se dalo... :biggrin: Problém je, že audio mameluci o tom nevědi... že tohle existuje :-) Zatim ne. Nebo o tom vědi, ale nemůžou to mít... komická situace... :biggrin:
Další komedie je v tom, že si vlastně ani výrobce FiiO nepřeje zvyšovat zájem, protože nestíhá vyrábět :-) Wow. Na to by kapacity Sony mělo... :biggrin: jen se domluvit bla bla bla bla... :biggrin:
Nooo Japonci by ale podle mě nikdy neprosili Číňany... Japonci si nechaj produkty vyrábět v číně, to jo... ale že by prosili? Nooo Nooo pomohlo by to oběma stranám... možná že by udělali vyjímku :-)
Ne chce to fakt respekt pro FiiO maj mojí poklonu... :bigups: I já bych se poklonil až na zem za BTR1.
Noooo sem si jistej že kromě Japonců i Korejci a Amíci už otravovali nebo budou otravovat FiiO... chudák recepční... " Nemáme čas..." Vydržte :-) :biggrin: Fakt nestíháme :-) :biggrin: :biggrin: Utekly by nám prachy... "Japonec, Korejec a Amík sebou cuknou...
" Noooo kurva nám taky... kurva :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Nooo je pauza, jdu si dát něco dobrýho k papů. Chcete něco? Pánové? Japonec: "Zatim ne". Korejec: "pozdějc" Amík "ne mam balíček" Tak nic chlapci... :biggrin: hlavně tady nezlobte...
"Hodná holka" řiká japonec: Korejec: jooo jasný fakt v pohodě, Amík joooo ujde to... :biggrin:
Japončík: Uděláme si takovou hru... já sem Sony, a co vy? Korejec: no já sem Samsung a co ty amíku? No já sem Amík a neřeknu... to mam zakázaný... Lobbovat kurfa :biggrin: Jooo taaaak no jooo ty amíci jsou hňupi... Japončík> jooo jsou to šmejdi... víš o tom korejče, že ty jejich updaty na Apple lidem mrdaj život? Neee... ale je to fakt hustý, Normálně když si ten jejich poprcanej system nenainstaluješ, začne se ti celej mobil, nebo tablet "mrdat" A když to uděláš, máš všechno zpřeházený, veškerej SET-UP. I v Nastavení volání, SMS atd... a když přijdeš do prodejny Apple, po upgradu co si nechtěl! Tak ti tam doporučej kurz za 200,- a ovládání Smartfouna Apple... noooo počkej to si děláš prdel... ne nedělám... máti to doporučili... měla takovej problém, že po aktualizaci Apple jí volali lidi z ničeho nic na Fotrovo číslo... dovolali se k ní a i opačně... WTF! Ale nepíše se o tom... Pročpak se o tom nepíše? Tohle je Harcore záležitost... voláš někomu a zvedne to někdo jinej, díky Wi-Fi.
Ale nikdo z lidí to neaktivoval... aktivoval to sám Update Apple... Takže kdyby třeba manželce volal milovník, a byla na wifi a na hajzlu, zvednu to já---- a popovídám si s nim :-) :biggrin: :biggrin: To si děláš prdel??? Neee je to tak a stalo se to hooodně lidem... ale nepíše se o tom... Tohle je Hardcore!!!! A když s tim přijdeš do prodejny Apple, doporučej ti kurz ovládání Apple :-) Neeee
To si děláš prdel.... takže oni ti vymrdaj telefon... a to tak že totálně Updatem a pak místo aby to opravili tak z tebe chtěj prachy? To si snad děláš prdel...
Ještě že nás neslyší ten amík... kokot... ten si tam požírá vedle housku s něčim... no tak to je hustý!!!??? A jak je možný že se tom nepíše? Noooo tak to taky nechápu---- ----------------------
Já sám mam takovej názor, radikální, ale realistickej... prostě updaty na Android jsou bloklý, updaty na PC taky... protože jediný co to dělá je to že to žere paměť, a na to je to dělaný... protože když jí to sežere, nezbejvá než si koupit novej foun/ atd... Tak to chápu už dávno... jen business... ale aby ti to ještě rozhodilo system???? Tak to už je fakt mooooc---- <-> APPLE Vživotě si nikdy nic nekoupim od Apple... ani hovno, kdyby vonělo... sráči to jsou... Prostě tě donutěj si stáhnout aktualizaci, co ti pomrdá celý nastavení a pak když chceš pomoct... tak ti doporučej za 200,- kurz ovládání tý jejich mrdky... Neeee :-) Fakt.... Až tak je ten jejich system vypíčenej... a ještě budou držkovat na pohodu Androida...

Nene, maj 100 chutí přejít na Android... za takovou drzost!
Fotřík a Máti maj Apple ale nasralo je tohle taak moc... brutálně, že přejdou na Android... Apple je čuráckej drzej agresivní odpornej DRZEJ system...
Prostě se spustilo sdílení telefonických hovorů přes Wifi... aniž by to kdokoli aktivoval! A za opravu chtěli 200,- :-) Místo aby to ten vyjebanec vypnul na obou Applech... Problém ale je v tom že to nikdo nezapnul! Zaplo se to samo! stejně jako další funkce po Update... zmrdi...
Nooo prostě business applu spočívá v tom že ti svýma upadatama vymrdaj foun a pak z tebe chtěj prachy... UBOHÝ.... bože to je tak ubohý... trapnýýýýýý šajze..... ZMRDI
Neboooo velikost písma... taky se pomrdala fotříkovi... měl normální font a má jak pro 90 letý dědky... čuráci.... rozmrdaj ti foun a pak chtěj prachy a tvrděj ti že za to můžeš ty... píčusové.
S timhle se musí skoncovat... Apple má až takovou drzost že dělá z lidí debily... co si zaplatěj "kurz na ovládání" Applu za 200 kterej jim rozjebal update Applu!!! WOOOOOOW
Nedokážu si představit něco podobnýho na platformě Android... to by byl průser jako hovado... Prostě rozmrdáš lidem mobil a chceš prachy za opravu co si nezpůsobili, ale způsobil jí výrobce...
Nevim proč se o tom nepíše... muselo se to stát 100.0000 lidem.... ale je ticho...
Možná jsou fakt tuponi Appláčci... já je za ně vždycky měl... Oni si naopak myslej že my Androidi jsme tuponi... ale je to zcela jasný kdo je "under controll" a s kym se vyjebává...
Počkej... jo už je zpátky... už to dopapal... tak budem dělat jko že nic, jasnýýýý :biggrin:
Ale víš kurva kolik maj ty lidi na applech spuštěnejch procesů aniž o tom vědi? To na Androidu si o to člověk pečuje... uklízí... ty na Applech maj takovej bordel že by se z toho zesral team IT...co tam běží za spuštěný kokotiny. Normálně je to sledovací zařízení... což Android neni... chce to s tim skočit.... JJ

Fogi hledá a chce program co zničí, zlikviduje updaty na apple... celej ten program. Prostě aby nikdy už žádný updaty a výzvy k upgrade neobdržel... nebo že by se to dokonce samo updatovalo... prostě Likvidační program co zničí spojení s tim Apple svinstvem..., protože je to jeho mobil a ne Applu... a zdá se že Apple si asi myslí že je jeho... Nějak si nerozuměj :-) Ten samej názor má Máti...
Apple ovládá je, místo aby oni ovládali Apple!!! Drsný... Jak si vůbec Apple může takovou drzost dovolit!!!! + ještě protože vás považujeme za kreteny, tak se můžete přihlásit do kurzu za 200,- ooooooooooooo no to je v prdeli :-) :biggrin:
No muj názor dlouhodobej je ten že když vidim Apple = kretýno... a ten nezměnim... po tom co sem viděl... jak Apple Vyjebává, tak to už absolutně ne.

+ Víte proč Apple otravuje pořád a nejčastějc s updatama? no protože interní paměť má vyšší kapacitu... musí se využít/ zničit a pak si blbeček pude pro novej "SCAN-Apple" ...
Dobrý den, nic sem si neinstaloval kromě vašich updatů... a telefon mi hlásí že nemá paměť... aaano to známe, musíte si koupit novější Apple... tam se ty mrdky vejdou :biggrin: :biggrin: pardon že sem použil slova mrdky... prostě píčoviny! Aby se-si ten telefon zamrdal. chápete :-) rozmrdal se... o to nám jde--- kurfa :angry:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: ONKYO SONY YAMAHA + FiiO BTR1

Příspěvek od micron »

Noooo prostě family musíme s bráchou postupně převést z toho sledovacího bordelu Apple na pohodu Android... Já sám sem nikdy Apple system nechtěl protože prostě vůbec nevíš nic... běžej aplikace a nevíš o nich nic... drze... si jedou dělaj že maj dělat něco ale dělaj něco jinýho... 1 velkej bordel... ale zase když už někdo jakš takš umí s tim bordelem Apple, tak si Android zamiluje... si myslim :-)
Sám se rozhodneš co tě může, nebo nesmí otravovat... o všem rozhoduje majitel. Fain. Update? ne nezájem... díky :biggrin: sem spokojen. Tak by to mělo fachat. Apple zmrdi.
Rozhodně neexistuje třeba situace co mi popisovala máti... že před aktualizací byl foun polomrtvej... nereagoval, všechno pomalý... až retardovaný... tak tohle u androida neexistuje- takový šajze. Se divim že lidi jim ty mobily neomlátili o palice... sráčům....APPLE... Tohle neexistuje u Androida. jako sorry... :biggrin: Apple je totální bordel, to neni chaozz... ale opravdu jen bordel. Majitel ho neovládá... ten strojek si dělá sám co chce... a to tak že totálně. Majitel má jen za ty prachy pocit že ho ovládá... ale Apple ovládá sám sebe... dělá si co chce a kdy chce, jak chce... Tohle si Android nemůže nikdy dovolit, vždycky respektuje majitele, v tom je KURVA rozdíl oproti jabku. Android je sluha majitele, kterej mu dá práva jaký chce... kdežto Apple je naprogramovanej tak aby člověka ignoroval, protože je prostě automaticky hloupej :-) hloupější než Apple.
To je rozdíl těch dvou systemů... jejich princip. Tak prostě počítaj 0000001111111111

Rodiče jsou sice starší, ale debily ze sebe dělat nehodlaj... k tomu maj fest daleko... Chce to přechod na Android... ani nechápu proč si kdysi zvolili Apple... asi to bylo jako moderní :-) Tak už vědi že to co bylo kdysi moderní maj jen hlupáci... :biggrin: pokrok Fogi je z celýho Apple totálně nasranej... nevim jestli měl akcie u Apple, ale už tam nejsou :-) to sem si jistej... kokoti...
Lepší investice je FiiO nebo SONY atp... apple přestane bavit.. fakt že jo... jedna velká nuda, žádnej nápad... nic...
Co Apple předved poslední rok? NIC... jen sleduje lidi... ovládá svoje smartfouny... ovládá --- myslí si to, :-) chce něco? Něco víc? Tady mu dám muziku k přemejšlení...
http://www.locafmdub.radio.net
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: ONKYO SONY YAMAHA + FiiO BTR1

Příspěvek od micron »

Fantastickej poslech, pořád ne a ne najít chybičku :-) FiiO
K čemu jinýmu kromě minidiscu Sony se ten rozdíl dá ještě přirovnat... nooo tak z historie asi takovej rozdíl jako byly původní zvukový karty... šílený SB16 atd... a pak přišel Creative se Sond Blaster Live! Aka AUDIGI. Tak k tomu se to dá taky přirovnat. Nebyl sem na to zvyklej, žádnej DAC sem nikdy nepoužíval... ale v kombinaci s bluetooth to má smysl... zpět ani krok. Takovou dobu jsme museli "trpět"... i když jsme si to neuvědomovali... už to vim, vim že sem trpěl :-) kvalitka. Uff
koukám že zase 1 kus je na 888
https://www.euronics.cz/dac-prevodnik-f ... 1/p451888/
jsou... ale je jich po skromnu :-) když tak přemejšlim, ta cena je fakt vtipná, když chceme na vánoce koupit ze srandy kočičku biancu :-)
Brácha se svlečnou si pořídili 2 koťátka... tak tahle by mohla na vánoce pobavit :-) Stojí stejně jako ta Hi-Fi vychytávka... nooojo
https://www.alza.cz/hracky/mikro-tradin ... 014078.htm
https://www.alza.cz/hracky/mikro-tradin ... 014067.htm
co tohle je nechápu... sám Zlatý ÚD??? Osobně? :-) No do... :biggrin: :biggrin: jen je divný že zlatý úd nevibruje... What a... :biggrin:

Ale zpátky k FiiO BTR1
Sorry Not available... :biggrin: sold-out
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 90528.html

Je to fakt zvláááštní... že ani číňan nemůže mít BTR1... Maj FiiO trochu dilema s distribucí... Ebay, Ali, Amazon... a nebooo ofiko? Díky Ofiko tu máme příležitost si to vychutnat, i když vedle v Německu ne, a v Číně ne... každopádně neuvažovali logicky u FiiO, protože na tohle se čekalo a čeká hooodně peněženek, víc ultra víc než předpokládali, navíc se to bude šířit jako lavina... a studentíci, žáci se konečně začnou zajímat o sluchátka... je pomalu dopeckováno...

Zároveň ale řikám, jedině magor by si dal pecky sluchátka a FiiO na plný kule... v tom případě už fakt jde o sluch. No max 5 minut. Než to i idiot pochopí--- na max jak ze zdroje tak z FiiO se jede jen a pouze na sluchátkách přes uši- ne interní. Ale asi bude hodně lidí co to nepochopí... už jen z reklamních fotek kde maj špunty... Jo řikám sem audio magor, ale nikdy bych nekombinoval max hlasitost mobilu a FiiO do pecek... interních sluchátek... jen hovado by to udělalo! Budete hluchý joudové.... Měl by tam bejt letáček na doporučení ext- sluchátek, to si myslim. Neni to prostě určený pro pecky... ale na dobrý externí sluchátka. tečka. co mimochodem stojej i 500 ,- :biggrin:
Tak mě tak napadlo, že defakto nemůžou dostat povolení na prodej do USA... právě díky tomu, že by to pár lidí "zvukově zabilo" :biggrin: Tim víc zůstane pro nás :-) Co máme mozky... v USA by to muselo bejt bloklý softwarově... nějak... updatem od Apple že :-) :biggrin: :biggrin: Oni se hrooozně rádi staraj... :biggrin: o blbečky. Aby byli jen blbý a ne i hluchý :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: ONKYO SONY YAMAHA + FiiO BTR1

Příspěvek od micron »

Zajímavý zjištění, včera sem zkusil nainstalovat VLC na android jen z důvodu, že Digitally imported premium všechny stanice dostat do audials je fest náročný. A nebyl sem spokojenej s kvalitou zvuku- jakoby to něco rušilo záměrně oproti jiným stanicím.
VLC... umí ouuu i muziku jak tak koukám :-) A je ideální na DI.fm. Kdy naloaduje prostě všechny stanice z databáze a stačí si vybrat- promazat a pak uložit jako privátní playlist... 128AAC
http://diforfree.org/pls/di+hi.m3u (místo + je spodní pomlčka).... stačí zadat do VLC a jop je z něj internetový rádio :-)
+ Zajímavý zjištění, že standardně je ve VLC nastavenej audio out na "Audiotrack" v pokročilým nastavení, a nezní to dobře, zní to děsně :-) ovšem změnou na "OpenSL ES" se stane zázrak... zní to božsky.
Ale ukrutně líp, dá se to přirovnat k FiiO s DAC. Android začne využívat hardware místo javy a softwaru... a je to teda brutálně znát.
https://www.khronos.org/opensles/
Zajímavá technologie... čet sem tam, že to používá Sony a Nvidia... ale očividně ne automaticky... až manuálně, když ta možnost vůbec je... jako u VLC. (možná že u nových smartfounů je to automatic)
Ten rozdíl je ultra znatelnej při použití sluchátek... s nastavením "Audiotrack" jsou v hudbě chyby, některý frekvence jsou totálně pojebaný- rozjebaný/ "šum svistu".
Kdežto s nastavením "OpenSL ES" je to libovej, delikátní poslech... bez chyb, všechny frekvence streamu cajk.
I like IT :bigups: + dokonce VLC ukazuje i názvy interpretů a skladeb... wow... i v autě a dálkáč v autě taky fachá... na volantu, VLC Digitally imported speciale :-)
supr upgrade. Zní to fakt parádně... ale jen s OpenSL ES.

Ale stejně tu technologii nechápu... dá se jen externě implementovat do aplikace, jako VLC, nebo natvrdo si jí stáhnout z playstore a běžela by automaticky? Asi ne... proč ne? Chci OpenSL ES na všechnu muziku :-) v audials chybí, radionet taky... chci jí všude... :biggrin: dal bych za ní i 300,- no spíš 200,- to by jim mohlo stačit vzhledem k tomu jakej by o to byl zájem... i když 100,- by jim mohla stačit :-) - sleva pro mě :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: ONKYO SONY YAMAHA + FiiO BTR1

Příspěvek od micron »

Fiio BTR1 je moje zlatíčko... už dlouho mi žádnej výrobek neudělal takovou radost... nemá to chybičku... Ten poslech je luxusní, nevim co na tom vylepšit, je to dokonalý. V kombinaci se Sony MDR V150 nebo Yamaha RH5ma... ne nemá to chybu... člověk hudbu neposlouchá ale přímo žere :-) + ta funkce 3D echo co Fiio umí je někdy fest zajímavá... kdyby se někomu zdál poslech moc "plochej" tak je najednou 3D, výborný.
Fantastickej vynález, děkuju FiiO za ten požitek... :inlove: ne nehodnotil bych BTR1 jako výrobek roku, ale jako výrobek 10ti letí.... konečně si člověk může vychutnat streamy na plno kdekoliv, a i android smartfoun je najednou i fest solidní zdroj zvuku, když mu tedy pomůže FiiO BTR1.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“