Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
spicik
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 07.09.2017, 22:13

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od spicik »

Ahoj, prosim, mam aurise cca 14 dni z výroby a po cca 700km jdu již na servis :/ brzdy piskaji jak blázen a dnes jsme si všimli s manželkou, ze za jízdy auto tak zvláštně piska. Je to takové docela nepříjemné pískání, asi bych si toho nevšiml, kdybych nemel vyple radio, ale všiml a ted uz se na to soustředím v podvědomí a slyším to furt :D .. je to normal u hybridu nebo ne??
volodaaaa
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: pát 07.04.2017, 23:56

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od volodaaaa »

spicik píše:Ahoj, prosim, mam aurise cca 14 dni z výroby a po cca 700km jdu již na servis :/ brzdy piskaji jak blázen a dnes jsme si všimli s manželkou, ze za jízdy auto tak zvláštně piska. Je to takové docela nepříjemné pískání, asi bych si toho nevšiml, kdybych nemel vyple radio, ale všiml a ted uz se na to soustředím v podvědomí a slyším to furt :D .. je to normal u hybridu nebo ne??
Skús, či stlačením brzdového pedálu pískanie prestane. Ak hej, tak vitaj v klube. Je to potrebné riešiť cez záručnú opravu.
2017 - : Toyota Auris Touring Sports 1.6 Valvematic Active Trend+ (2017)
2013 - 2017: Opel Vectra C 1.6 Essentia (2007)
2008 - 2013: Suzuki Ignis 1.3 VVT GLX (2006)
spicik
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 07.09.2017, 22:13

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od spicik »

Pri sešlápnutí brzdy nepřestane. Přestane az ve chvili, kdy auto úplně zastaví..
Jano2703
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: ned 16.07.2017, 20:47

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Jano2703 »

mna caka v pondelok prehliadka no a rovno aj vymena vyfuku...

pevne dufam ze uz s tym bude natrvalo pokoj :mrgreen:
dum
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pon 29.08.2016, 13:23

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od dum »

Nebude neboj,zase se to objeví ten hluk toho výfuku.Taky mi ho vyměnili a cca po třech tisících km to začalo hučet jako ten první.Podle mechanika z Toyoty je to nějak sportovně laděný výfuk (ha,ha) a že se v něm po určitém čase vypálí nějaké přepážky a to způsobuje ten hluk.Chtěl jsem ho vyměnit znovu ale už mi ho nevyměnili.Pojedu na druhou garančku tak jim to zase řeknu a jsem zvědavý jak se k tomu postaví.A je ještě jedna věc která mně hodně štve a to hluk od pneumatik,mám to na 17" continentalech eco 5 najeto zhruba 20000 tkm a hluk je opravdu velký.Tak nevím jestli už nejsou ty sedmnáctky moc nebo jsou ty continentaly hlučnější. :cry:
Naposledy upravil(a) dum dne ned 24.09.2017, 08:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
buckyskentucky
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: stř 22.10.2014, 17:50

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od buckyskentucky »

dum píše:Nebude neboj,zase se to objeví ten hluk toho výfuku.Taky mi ho vyměnili a cca po třech tisících km to začalo hučet jako ten první.Podle mechanika z Toyoty je to nějak sportovně laděný výfuk (ha,ha) a že se v něm po určitém čase vypálí nějaké přepážky a to způsobuje ten hluk.Chtěl jsem ho vyměnit znovu ale už mi ho nevyměnili.Pojedu na druhou garančku tak jim to zase řeknu a jsem zvědavý jak se k tomu postaví.
Je zajímavé,že jsou problémy jen u Aurise.Corolla tyto nemá. :oha:
Corolla 2014 1.6 Valvematic 97 kw 6M/T + paket exclusive - Bílá bez doplatku
dum
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pon 29.08.2016, 13:23

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od dum »

No je to opravdu zvláštní,ale nevím jestli Corolla má stejný výfuk jako Auris TS.
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

Nemá, natuty. Jedna vec je že má rollka väčší rázvor a tým aj dlhšiu trasu spalinového potrubia avšak druhá vec (a zrejme dôležitejšia) je, že má jednoduchú zadnú nápravu na rozdiel od aurisáckej viacprvkovej. Preto je konštrukčne výfuk iný (umiestnenie, tvar, uchytenie) i keď má plniť tú istú úlohu pre ten istý motor.
Ale toto je len moja úvaha, tipujem však že ďaleko od pravdy nebude.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od sajty »

K tomu hluku od 17 palcových kol, já moc dobře věděl, proč je nechci...
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
Uživatelský avatar
sakiyota
Člen Týmu
Příspěvky: 30
Registrován: úte 20.01.2015, 09:31

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od sakiyota »

Mam 17tky,dunlop pneu a v pohode.
Auris TS Hybrid
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

Letné 16ky mám na oboch autách, continentaly sú podstatne hlučnejšie ako micheliny.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
hanes73
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: ned 10.04.2016, 06:20

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od hanes73 »

Mám letní 17" na Michelinech, v pohodě. Naopak, příjemně překvapily, čekal jsem to horší.
Toyota Corolla E09, hatchback, 1.3 12 V, r.v. 1991 (ex)
Toyota Corolla sedan, 1.6 Valvematic 6MT, Active Trend+, r.v. 2016 (ex)
Toyota Corolla sedan, 1.6 Valvematic CVT, Executive, r.v. 2017
Toyota C-HR, 1.8 HSD, full pack, r.v. 2019
Jano2703
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: ned 16.07.2017, 20:47

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Jano2703 »

ak sa ten zvuk vrati u mna plati to co som pisal uz davnejsie..toto je moja prva aj posledna toyota.
ked nehrkoce interier tak vyfuk,ked nie vyfuk teraz zas nejake vibracie vo volante..uz mam toho auta tak akurad pokrk.

v corolle som bol a to je zas tak priserne nudne auto,hadam dodavka mi lepsie sedela na ceste nez corolla.
nechapem a to fakt nechapem..koho moze pre boha toyota nadchnut..toyota moze nadchnut hadam len toho co este vcera jazdil na favorite

ano jasne ja viem a chapem,tu sa to ludom pacit nebude,LEBO toyota je naj naj naj v kvalite :mrgreen:
Uživatelský avatar
sakiyota
Člen Týmu
Příspěvky: 30
Registrován: úte 20.01.2015, 09:31

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od sakiyota »

Toho hlucneho vyfuku som si vsimol uz na predvadzacke 2013 ked som bol skusat 1.6+cvt. Hybrid to nema,ale ten vsademozne vrzajuci interier ma tiez stve...palubku uz som nastriekal silikon az az. Jeden diel sa ale stale ozyva.vzadu nieco v kufri. Predne dvere na kopci v pantoch vrzu. Pas v zapinani vrze.2posledne na poslednom servise riesili,uvidime. Dufam,ze to je iba kozmetika a mechanika vydrzi viac.
Auris TS Hybrid
Jano2703
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: ned 16.07.2017, 20:47

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Jano2703 »

no k tomu si treba priratat super tenky lak,plechy su jak papier,casto nieco vrzga,,teraz volant mi nejak vibruje,samozrejme podla toyoty normalka ved preco nie..,vyfuk huci ako praga v3S

ale to vobec nevadi,kym ma toyota fanusikov ako tu vidime.co obkecaju kazdy problem argumentom je to super. :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Auris“