nová klubová

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Hele a přijde ti, že by ten termostat měl v tomhle adaptéru nějakou valnou funkci? Oba jsme se spíš napálili jeho funkcí. On přece vůbec neucpává průchody do chladiče. Takže olej může volně proudit non stop skrz chladič. Jen při nízké teplotě bude navíc olej chodit malou skvirkou napřímo. Velkej rozdíl v tom nebude. Stejné platí furt to, co kdysi napsal Gramo - naliješ novej olej s novým filtrem, zahřeješ ho na nějakou provozní teplotu a při volnoběžnejch otáčkách si zapíšeš hodnoty teploty a tlaku. A to máš jako mustr pro kontrolu do budoucna. Když by se něco dělo, tak víš, kolik to bylo, když bylo vše v pořádku.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Tak včera večer jsem doladil chladič, jeho umístění, hadice a káblíky pro čidla.
Chladič z cariny jsem nějak vypral, porovnal žebírka, navrtal díry a do nich závity na úchyty. Hadice jsem objednal s průměrem 10mm a co snesou teplotu oleje cca 130°C. Ačkoli jsou docela ohebný, tak byl velkej ojeb je narvat na příruby. To jsem se hodně zapotil. Ale snad to bude aspoň pořádně těsnit.
Hadice jsou u filtru potažený ještě takovýma chráničkama. Sundal jsem je z origo hadic olejovýho chladiče z cariny. Pak hadice vedou pod rohem baterky a dírou v čele mezi světlem a vodním chladičem. ta díra je tam asi přímo na to. Samozřejmě všechny plechový hrany okolo hadic jsou obalený, aby to nikde nedřelo.
Obě čidla (teplota a tlak) jsou na větvi, kde olej jde z chladiče do filtru. Káblíky čidel v žáruvzdornejch průchodkách. Do všech závitů jsem pro jistotu dal teflonovou pásku.
Snad to bude těsnit. Vyzkouším to až mi příští týden v Kaznějově u Plzně zrepasujou kompresor klimy a nasadím ho.
Dneska proběhne doomotání svodů termopáskou. Ten plechovej krat na svody tam asi už dávat nebudu. Přijde mi, že se teplo pod ním zbytečně hromadí a zahřívá tak olejovej filtr.
6.jpg
(295.73 KiB) Staženo 3093 x
7.jpg
(281.3 KiB) Staženo 3093 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Sice nevím, jestli to někdo čte.. :-)
Ale možná se to bude hodit někomu, kdo chce svoju káru a nejen čeldu, dostat do stavu s využitím všech jejich původních fičur.
Na jaře jsem se pokoušel naplnit klimu příslušným a původním plnivem - iscenon 49, kterej nahrazuje prapůvodní R12. Dělalo se to v Kaznějově u Plzně u pana Štefla. Nafoukli, systém držel, spustil se, ale po 5ti vteřinách se to dycky přerušilo. Změřili, že jedna větev tlakuje, ale druhá nesaje. Předpokládalo se, že budou v háju, nebo nějak slepený plechový membrány v těle kompresoru. Takže jsem teď kompík poslal, rozebrali, ale mimo jiné zjistili, že je na spoustě míst strhlej teflon na pístech. Že by to sice jelo, ale zavání to totálním zadřením. Takže v pátek přišla nabídka na fungl nový tělo kompresoru za cca 4000 plus daň. K němu půjde moje mag. spojka, příruby hadic a řemenice. S prací a daní prej budem někde na 5 tisících. Ale za vpodstatě novej kompresor myslím, že dobrý.
Dávám to sem hlavně jako důvod k zamyšlení pro lidi, co chcou taky jak já machrovat s 30let starou, ale funkční klimou :-) Když už do toho půjdete, tak buď sami doma, nebo přes nějakýho odborníka nechte mrknout i dovnitř na střeva, ať to někde nezakousnete. Přece jen je to už starší materiál a v minulosti mohl někdo ojebat např. typ nebo množství oleje v chladicí směsi. Jde to fakt rozebrat i doma. Dělal jsem to na carině. Jen pak musíte koupit novou sadu těsnění za pár stovek.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od garfielld »

myslim že odbrý info pro klimaře na 5.gen,
btw ale měl bych takovej postřeh, vidim že v motoru omotáváš tou červenou izolepou, nechci ti kazit radost, ale dlouho ti tam nevydrží, ta jak se zahřeje, tak pomalu ale jistě pustí a rozmotá se. Je vhodná jedině do vnitřních prostor atd... a i tam je to taková z nouze cnost
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Garfe neboj. Už když jsem tam tu pásku dával, tak jsem si myslel, že to bude tak na týden - dva. Ale světe div se, na většině míst to drží už víc jak rok a půl a nerozmotává se nic :-)
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: nová klubová

Příspěvek od Jimmi »

Dej tam teplem smrštitelnou bužírku. Ta to vydrží a ještě jí to bude dělat dobře 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: nová klubová

Příspěvek od Pavo.B. »

Zato když ji chceš sundat to je paráda teda samovulkanizační pásku, já ji dával :twisted:
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: nová klubová

Příspěvek od Jimmi »

Ta bužírka se nepřilepí a dolů jde snadno.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Tak kvůli smrštitelné bužírce bych musel sundávat každej z těch konektorů. Ve smontovaným stavu bych ju tam v životě nedostal. A to se mi teda vážně nechce.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Už dlouho nebyly žádný nový fotky :-)
Došel zrepasovanej kompresor. teda vlastně novej. Jenom řemenica a spojka zůstala stará. Sice už to není Denso nýbrž four seasons, ale je novej.
komp.jpg
(118.59 KiB) Staženo 2927 x
Ještě před namontováním kompresoru a tudíž natažení řemenu od altíku jsem auto zkoušel nakopnout. Jelo, ale svítila kontrolka na palubce, že je málo oleje (nízkej tlak). Tak už jsem myslel, že ten novej adaptér a celej okruh chlazení oleje je nakokot. Ale Aikro mě uklidnil, že je to tím, že se netočí altík. Měl pravdu.

Nasazený a omotaný svody. Včetně nástřiku příslušným sprejem přímo k pásce. To samý na trubce od svodů ke katu.
mot.jpg
(324.41 KiB) Staženo 2927 x
svody2.jpg
(294.32 KiB) Staženo 2927 x
No a jelikož jsem si trošku víc nahlas po micronovsku v autě pouštěl muziku, tak jsem vyžral poslední zbytky baterky. Ale už od jara jsem věděl, že ta moje bannerka je na pokraji života. Tak jsem koupil novou nejnižší sadu Varty. V origo rozměru, jak má být. Sice jsem musel zas přebastlit její držák (co byl upravenej na banner), ale je to. Hlavně to konečně startuje jako zdravý auto. Doteď to točilo a točilo i když byla baterka čerstvě nabitá.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
1Akiro1
Řidič
Příspěvky: 293
Registrován: ned 15.05.2016, 21:31

Re: nová klubová

Příspěvek od 1Akiro1 »

Dotaz:Kam ti vede č.1(do jednoho z tech tri vyvodu v sani?)
Kam ti vede č.2
Přílohy
mot.jpg
(327 KiB) Staženo 2925 x
Proud Owner of:

Celica T18 2.0GT 16v.1990.
My favorite colour is RED.
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od garfielld »

s hadičkama neporadim, ale napadá mě, nechybí ti na tom podvozku něco ?
Přílohy
svody2.jpg
(167.8 KiB) Staženo 2915 x
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Hehe, to je najednou kreslířů v malování :-) Aikro možu ti to nafotit nejdřív pozítří, jak dostanu auto od kámoša , co mi opravuje pobouchanej blatník.
No a Garfe - máš recht. Chybí tam výztuha. Dal jsem ju do hajzlu kvůli váze :-D
Samozřejmě kecám. Šla dolů kvůli omotávání výfuku.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od micron »

Stan> jo máš to pěkný, musim popřemejšlet na co se zaměřit, až tu necháš celi u mě :-) Blbý je že mam už úplně plnej sklípek s dílama na celicy... neni kam to dát :-)
Ale nechápu to omotávání laufu páskama. 1. díl laufu se dá sehnat novej a libovej za pár kaček z německa- ebay, kde to vyrábí na 3SGE 5gen. jedna supr firma.
Mam ho asi přes 2/3 roky... a je to lepší, (co lepší- je to to nejlepší!), než furt zkoumat kde to profukuje- obzvlášť kolem a v tý "housence"....( housenky sem kdysi měnil asi 2x nebo 3x a přestalo mě to bavit- prostě novej 1. díl až ke katu. nemá to chybu.
Když to omotáš, je tam vyšší teplota a teplo- resp. brutální peklo nemůže unikat ven... lauf pak nechladí ani vzduch... takže popraská podle mě dřív než bez "obvazů".
Svody taky nemam omotaný- a jsou původní, cajk. Ale nechápu to omotávání- teplo nemůže povrchem ven, tim pádem hlavně kat a housenka asi dostávaj dost zabrat.
Podle mě to nemá logiku.
http://www.ebay.de/itm/HOSENROHR-ABGASR ... 1600997875
Das ist logisch kauf :-) naja :-) sehr gut material, wunderbar :biggrin: Za tenhle výrobek maj u mě Němci mega+ MEGA+.
Chvíli sem se bál jestli se ještě prodává... neni lehký ho najít- je popsanej striktně německy :-)... ale jo prodává se vesele :-) Konkurence neexistuje a je to kvalitka za libovou cenu. 17 prodaných 2 zbejvaj... ale budou další... + maj nebo daj se sehnat i na STi.
Jinak 2. a 3. část se daj pořád asi sehnat u nás a nemůžu si vynachválit Bosal. Prostě v pohodě.
Lauf musí bejt bez jediný microdírky... aby ACIS fungoval tak jak má... a tim pádem celica dělala max radost :-) po té rezonanční, tedy zvukové stránce, musí to bejt dokonalý :-) :biggrin:

Celkem mě baví jeden jouda co tu bydlí a má fiátka- bravo/brva nebo jak se to jmenuje, a má tak děravej lauf, ale zajímavě a ne naschvál... že to zní tak brutálně že se jdu podivat co to parkuje venku... za šílenýho mustanga :-) ta mrdka ale zní fakt stejně jako mustang s dokoupenýma special laufama :-) Tu vibraci cejtíš i v bytě... ne jen na balkoně... zní jak V8 + lauf packet :-) zvláště když couvá, řikám si kdy se to auto rozpadne? Musí se rozpadnout, protože ta vibrace je tak silná že projde i barákem... drsná frekvence. :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Microne, no ono právě to omotávání je tam proto, aby to teplo neunikalo a zůstalo ve výfuku. U mě teda primárně, by nebylo tak horko pod kapotou.
Kdybych měl potřebu mít novej výfuk, tak bych řekl kámošovi, ať to už udělá z nerezu rovnou. Dělal mi díl mezi katem a posledním tlumičem a supr práce.
Ale zatím není předek potřeba a zadek výfuku je vyřešenej.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Odpovědět

Zpět na „Celica“