Koupě Priuse

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od ježek2 »

...mládenci,kolega MGGR prodává krasavce - "jedničku "...sakra,práce,bejt bohatej ,koupím to "na neděli "... :wink:

http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 19&t=39501
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od slabostka »

Na tychto jazdili hollywoodske hviezdy v casoch ked to bola vesmirna technologia a uplna novinka? Nedavno bol v nejakej ceskej relacii taky sot o majitelovi P I.... Ale uz mal nove baterky....no auticko bolo jak nove.... Jazdil si s tym ako s veteranom.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 10:48, celkem upraveno 1 x.
Karrel
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: pát 01.01.2016, 22:03

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od Karrel »

tomfosil
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: pát 11.08.2017, 09:03
Bydliště: Zlín

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od tomfosil »

Není to jednoduché rozhodování (koupit teď, nebo třeba rok počkat). Chtělo by to tak křišťálovou kouli.

Přemýšlím nad pořízením ojetého Priuse, ale i jako ojetina patří k poměrně drahému zboží. Nemáte někdo statistiku vývoje cen třeba III.generace v poslední dvou letech? Dá se čekat, že třeba v příštím roce dojde k dramatickému snížení ceny? Podle mě spíše naopak. Spíš nás čeká období, kdy bude docházet k dramatickému zlevňování ojetých dýzlů a navýšení poptávky po alternativních pohonech, což bude třeba šroubovat ceny nahoru.

Třeba se v roce 2018 dočkáme od státu nějaké super dotační politiky a na pořízení hybrida, popř. elektrického vozítka se vyklube nějaká dotace. I když to zatím moc nevypadá. Podpora státu je v tomhle směšná
Citroen c5 2009 2.0hdi tourer (po té hydraulice mi bude smutno)
Peugeot 307break 2003 1.6 (neúnavný pomocník)
Peugeot 206 2000 1.4xs (šik kapesní přibližovadlo)
EX Opel Astra 1.7td (nejelo to a žralo to)
EX Škoda Favorit 1.3 LPG
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od slabostka »

Cena je určovaná pomerom ponuka vs dopyt. Ponuka je čo sa týka Priusu III mizerná lebo hybridy pár rokov dozadu u nás v mode ešte neboli takže kusov je málo. Dopyt naopak rastie lebo množstvo ľudí dostáva info lebo tu máme lacnejšie aurisy a yarisky a majitelia dávajú svetu naznámosť že sa toho báť netreba.
Skôr by som sledoval ponuku vonku alebo ak rozhodne nepotrebuješ priusa tak pokles ceny zánovných aurisov II v kombi verzii je celkom zaujímavý... Mám dať cca 9-10 000E za Prius r.v. 2010-2012 tak porozmýšľam či nevezmem Aurisa HSD TS 2014-2015 za 14 000... Auris hsd v kombi verzii mi pripadá celkom praktické rodinné auto dobré do mesta aj na dlhšie trasy...
AD dotácie - u nás to dávajú len na plug in alebo čisto elektroauto a aj s tou dotáciou je to pre bežného smrtelníka - bez odpisov - predražené , neekonomické, non-sense....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
mida
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: úte 27.03.2012, 15:49
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od mida »

tomfosil píše:Třeba se v roce 2018 dočkáme od státu nějaké super dotační politiky a na pořízení hybrida, popř. elektrického vozítka se vyklube nějaká dotace. I když to zatím moc nevypadá. Podpora státu je v tomhle směšná
Pokud se něco takového (myslím tu podporu) objeví, tak nepočítej, že to bude na staré vozy. Příští rok by se mohly objevit první jeté PIV, což by mohlo být impulsem ke zlevnění PIII. Půjde to ale pomalinku, protože "čtyřek" ještě moc nejezdí.
Zeman není můj prezident
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od DavidDDD »

Co se týká nákupu a cen, zrovna bych řekl, že II Prius zaznamenal pokles (a taky jich je, tím pádem, v inzerci poměrně dost) a III se dají koupit slušněji (souhlasím s argumentem Aurise a už jsem to ve svém okolí zaznamenal), ale jak se píše výše, IV se moc neprodává, tak pak nebude z čeho brát.
Osobně, dle mých zkušeností, bych se koukal po českém kousku (čekal,vyhlížel a pak jednal). Jediný "argument" na dovoz je že jezdil na lepších silnicích a výběr (barva, výbava).Toyoty jsou prostě venku drahé, jak nové, tak ojeté, při dovozu je většinou nějaký háček (ostatně jako u většiny dovozů, neříkám že podvod).
Dotace na ojeté nevěřím a nafta ve folsvagenu u nás nezemře :D :D
To Tomfosil : Díval bych se po slušné IIIce, strop do těch 250tis kč (km asi do 100tis. neseženeš) a máš na roky vystaráno (pár let budeš mít ještě záruku a uvidíš, jestli je to to pravé). Zachovalá IIka se bude těžko nahánět a bude drahá a za rok, dva už bude přeci jen méně moderní (nehaním, měl jsem jí a nemám nic proti, ale roky jdou dál). A pak : https://www.youtube.com/watch?v=fTFP0VyftoA
Vše jen můj laický náhled :)
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od p1947 »

Též bych něco řekl ke koupi hybridu. Od roku 2009 kdy do Evropy a i ČR dorazila III.generace Priuse jsem na každé akci svolávané toyotou.cz byl podívat a projet se v něm. Celou dobu od roku 2012 jsem toužil po plug-inu/ i v něm jsem se několikráte povozil/.Nakonec jsem se v roce 2015 ,kdy jsem si došetřil trochu peněz zakoupil klasický hydrid Prius III a jsem s ním velmi spokojen.Měl jsem před tím několik různých Toyot v benzinu a věděl jsem,že jsou to auta téměř bez poruch a proto jsem tedy se rozhodl pro hybrida ,protože tento vůz tam nemá téměř nic co by se porouchalo a navíc je v jednoduchém automatu.Vyplatí se s ním jezdit i velmi krátké cesty tak i dlouhé včetně jízd po dálnici.Jezdím téměř o 1/3 levněji i ve spotřebě oproti klasickým benzinovými auty.
tomfosil
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: pát 11.08.2017, 09:03
Bydliště: Zlín

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od tomfosil »

DavidDDD:
Žiju v tom, že budu brát auto jen s doložitelnou historií. Serviska, která se dá ověřit, popř. servis v autorizovaném servisu, který by opět nemělo být problém ověřit u CZ Toyoty, protože snad používají jednotnou celoevropskou servisní databázi. Takže než dotáhnu auto z DE, tak je možno u nás ověřit servisní historii (tedy fakt, že auto jezdilo pravidelně do autorizovaného servisu a dostávalo se mu péče, kterou vyžaduje). U takového vozu je pak minimalizované riziko toho, že se tam něco vysere. Proč auto z Německa? Protože tam je mnohem větší nabídka ojetých vozů.
Představu mám takovou, že vyhlídnu auto. Ověřím servisní historii u CZ Toyoty a před koupí nechám fyzicky prověřit auto v Toyotě. Tady bude trochu problém auto ověřovat v Toyotě v Německu. Vládnu jen anglickým jazykem a nejsem si jistý, že bych se tam s někým domluvil. Takže tady možná narazím.
Ideální je samozřejmě koupě tady v Českých luzích a hájích, kde se vše dá poměrně lehce domluvit a ověřit.

Jestli IIgen, nebo IIIgen toť otázka. Pokud koupím IIgen za dobrou cenu a v solidním stavu (cena do 150t, nájezd kolem 150t km), můžu tři roky jezdit a pak to ještě prodat a došetřit na IIIgen. Principiálně jsou ta auta hodně podobná, užitná hodnota hodně podobná. Je pravda, že IIgen vypadá už dnes jak ze století páry, ale na to prdím. Pokud budu chtít hezké auto, nepůjdu do Toyoty. I když Prius IIIgen má i vzhledově něco do sebe.
Pro vysvětlení mám teď citroen c5 tourer 2009, což je přenádherné auto, které je neuvěřitelně pohodlné a jezdím s ním za 5,5l nafty. V opravách jsem ale prodělal i kaťata a každou chvíli se na tom může vysrat desettisíc dalších komponent. Myslel jsem, že sem zapálený fanda citroenu, ale už mě to začíná s..t. Jsem taky jenom člověk a potřebuju denně jezdit z bodu A do bodu B a provozovat auto za rozumný peníz

Myslím, že všichni umíme hledat na mobile.de, takže
např IIIgen
2011, najeto 120t km, cena do 250t
https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 90668.html
2011, najeto 120t km, cena 260t
https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 34723.html
Nevyznám se v těchto konkrétních nabídkách, třeba jsou to vraky, které jsou v inzerci už půl roku
Citroen c5 2009 2.0hdi tourer (po té hydraulice mi bude smutno)
Peugeot 307break 2003 1.6 (neúnavný pomocník)
Peugeot 206 2000 1.4xs (šik kapesní přibližovadlo)
EX Opel Astra 1.7td (nejelo to a žralo to)
EX Škoda Favorit 1.3 LPG
udo
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: pát 18.11.2011, 17:15
Bydliště: Prágl

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od udo »

tomfosil píše:DavidDDD:
opět nemělo být problém ověřit u CZ Toyoty, protože snad používají jednotnou celoevropskou servisní databázi. Takže než dotáhnu auto z DE, tak je možno u nás ověřit servisní historii
To tě bohužel musím zklamat. Jedině dotyčný servis ti může říct úplně všechno - za sebe. Obecně lepší situace je se záručními/svolávacími opravami, ale to tě asi moc nezajímá. Tebe nejspíš zajímá údržba, bouračky a obecně opravy placené majitelem. V tom je situace bídná. U některých aut a v některých zemích lze zjistit aspoň ty údržby, ale není to pravidlem. U zbytku oprav je to ještě horší - z ciziny český servis neví oficiální cestou prakticky nic.
tomfosil
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: pát 11.08.2017, 09:03
Bydliště: Zlín

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od tomfosil »

udo píše:
tomfosil píše:DavidDDD:
opět nemělo být problém ověřit u CZ Toyoty, protože snad používají jednotnou celoevropskou servisní databázi. Takže než dotáhnu auto z DE, tak je možno u nás ověřit servisní historii
To tě bohužel musím zklamat. Jedině dotyčný servis ti může říct úplně všechno - za sebe. Obecně lepší situace je se záručními/svolávacími opravami, ale to tě asi moc nezajímá. Tebe nejspíš zajímá údržba, bouračky a obecně opravy placené majitelem. V tom je situace bídná. U některých aut a v některých zemích lze zjistit aspoň ty údržby, ale není to pravidlem. U zbytku oprav je to ještě horší - z ciziny český servis neví oficiální cestou prakticky nic.
Takže co doporučuješ? Trvat na vyplněné servisce a pak ověřovat u konkrétního servisu jaká údržba opravdu proběhla? To je na dobré vůli servisu a většinou mi asi ohnou loket, páč jim z toho žádné ojro nekápne.
Uvažuju tak, že Prius má dané kilometry u kterých má proběhnout předepsaná údržba. Pokud má v servisní historii plusmínus záznamy dle těchto stanovených kilometrů, tak je to dobré znamení a mám to brát jako nadějně vyhlížející auto? :mrgreen:
Citroen c5 2009 2.0hdi tourer (po té hydraulice mi bude smutno)
Peugeot 307break 2003 1.6 (neúnavný pomocník)
Peugeot 206 2000 1.4xs (šik kapesní přibližovadlo)
EX Opel Astra 1.7td (nejelo to a žralo to)
EX Škoda Favorit 1.3 LPG
Uživatelský avatar
PALO-Prius
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: pát 03.10.2014, 05:29
Bydliště: Bratislava - Ruzinov / Finsko - Rauma

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od PALO-Prius »

tomfosil píše: Takže co doporučuješ? :mrgreen:
Ja odporucam jednoznacne Toyota gebrauchwagen auta, s garanciou a s 2 rocnou zarukou, predavame priamo autorizovanymi dilermi v DE:

http://gebrauchtwagen.toyota.de/

Takto som si kupil aj toho svojho, pekne v 2 rocnej zaruke. Auticko bolo prvemu majitelovy predane u daneho dilera, u neho aj servisovane a potom po 4 rokoch aj odpredane ked kupoval Auris HSD kombi. NAsledne som ho kupil ja s komplet knizkou a servisom robinim len u toho dilera, 100% istota.

PS: Ja tiez viem len anglicky a v Nemecku nebol problem, ved Nemci tiez vedia anglicky, ci si myslis, ze sa neucia iny jazyk ako svoj materinsky? :-)
Prius III 2010 Excutive, seda metaliza
http://moje.auto.cz/PALO-Prius/priusik.html
Obrázek
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od p1947 »

tomfosil-nevím kde chcete si ověřovat skutečnosti o servisních prohlídek. V Německu nebo u nás? Lze i u nás dle VIN kódu dohledat odkud je auto a kolik mělo třeba v loňském roce najeto. Ale to musíte mít v některém dealerství opravdu velmi dobrého kamaráda,který je navíc schopen to prověřit.Já jsem kupoval dovezené auto zde v ČR v lednu r.2015 a ten známý mě ověřil,že šlo z ciziny do ČR v dubnu 2014 , kolik mělo najetých kilometrů při odhlášení v cizině a bylo dokonce na svolávačce zde v ČR.Mohu Vám poradit podívejte se na autobazar.eu.sk tam je velké množství Priusů i firem,kteří Vám to auto za cca 10-15 t.Kč dovezou.
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od p1947 »

tomfosil- přál bych Vám, aby se Vám podařil dobrý nákup v cizině. Ale pozor dnes bohužel i v Německu jsou bazary i soukromé osoby,které Vás "ošálí". Znám případ kdy byl př.letos dovezen PIII z Německa se 140t.km a servisní knížkou a zde v ČR u toho známého mě bylo sděleno,že loni byl ještě v Itálii na servisu a měl najaře najetých 220 t.km.Pokud opravdu chcete kvalitního Priuse potom musíte hledat v Německu,Belgii,Holandsku jen od oficiálních dealerů Toyoty. Tam je jistota skutečných kilometrů a musíte se pokusit smlouvat na ceně.Co vím tak to jde, neboť je jich tam spousta a dnes kdy je již i v bazaru IV.generace tak ,ta je pro ně stěžejní prodej.
Odpovědět

Zpět na „Prius“