Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
bubenij
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pát 26.06.2015, 11:56

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od bubenij »

p1947: Souhlasím, že hybridní pohon jako takový je momentálně asi nejlepší možnost alternativního pohonu, ale stejně si myslím, že zatím se to ne pokaždé úplně vyplatí.
Třeba můj případ - sháním auto na dojíždění do práce kdy 3x týdně jedu cca 60km po dálnici, pak asi 20km po Jižní spojce a cca 3-5 km dělá město. Auto si plánuji nechat 5 let. Momentálně mám Auris 2013 1,6 manuál a jezdím za 6,6 počítané spotřeby. Když jsem asi týden jezdil hybridní RAVkou, jezdil jsem to za 7,5 - 8 podle dopravy na Spojce (když byla kolona jel jsem za méně díky baterkám). Za kolik by se tohle dalo jezdit s Aurisem, který jsem měl v hledáčku? Odhadoval jsem, že bych se mohl dostat cca max na 5,5, míň těžko. Hybridní Auris byl dražší o 100,000 než Corolla, takže je otázka jestli bych ten rozdíl za 5 let vůbec projezdil...
Je sice hezké, že bych měl auto, které je ohleduplné k životnímu prostředí, ale přiznávám se, že u mě je důležitá i spotřeba, resp. celkové provozní náklady...
A co se týče servisu, tak nepočítám, že bych za 5 let nějak extra ušetřil proti benzínu, momentální auto je 4 roky staré, najeto lehce přes 100,000 km a měnil jsem jen olej, nic jiného ještě ne...
RAV4 hybrid 4x4 Executive
Ex - Toyota Corolla 1.6 Executive
Ex ex - Toyota Auris 1.6 Style 2013
Ex ex ex - Ford Galaxy 1,6 Ecoboost
Ex ex ex ex - Ford Mondeo 3,0 V6 2005
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 733
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od MartinHSD »

p1947 píše:Vážení příznivci a majitelé Toyot.Tak jak přečítám Vaše příspěvky tak se mi zdá,že né každý z Vás má ty zaručené informace.Jsem též majitelem dlouhodobě Toyot. V současnosti mám hybridního a tak jak jsem ve svých předcházejících příspěvcích napsal v současné době zde nejezdí nic co by bylo lepší než auto s hybridní technologií.Někdo řekne,že elektrika je lepší,ale vzdálenost ujetá na jedno nabití není dosud tak veliká, aby se to k poměru cena/výkon rentovalo. Navíc je zde nedostatek dobíjecích stanic. U hybridního auta /ať klasického tak i plug-in / není-li elektriky jede to na benzin.Při naučení se hybridní pohon ovládat/plachtění/se skutečně dostanete na velmi nízkou průměrnou spotřebu,která se oproti klasickým benzinovým toyotám liší i o nějakých 2-3 l /100 km.Ano někdo řekne to není tak velký rozdíl,ale pokud ještě do toho připočítám,že auto nemá žádné poruchové díly/spojka, startér, alternátor,filtr pevných části,turbo a atd./ ,má skutečně velejednoduchou planetovou převodovku ve které nemá absolutně co odejít,tak je vzhledem k dlouhodobému vývoji a postupným vylepšováním na přijatelné vstupní ceně.Někdo z Vás tam uvádí,že se ročně zde prodá 25% toyot s hybridním motorem.. Nevím kde k tomu přišel,neboť ve vztahu ročních celosvětových prodejů toyot a celkově prodej hybridních za 20 let to dělá 5% roční prodej v celém světě.V ČR se ročně prodá v průměru 5000 ks všech toyot a 25% hybridních Aurisů by bylo cca 1250 ks což se mi zdá jako "vycucané z prstu".Hybridní Prius se v ČR prodává od roku 2003 a do dnešního dne se jich dle dovozce prodalo 436 ks.To mám ověřené z centrály.
Ten údaje o cca 25 % procentech hybridů jsem si opravdu nevycucal z prstu, to já nědělám. Navíc bylo to myšleno všech modelů a ne aurisů, když si přečtete můj příspěvěk pořádně tak tam o prodejích aurisů nic není. Vycházel jsem ze statistik svazu dovozců automobilu za 1. pololetí 2017. Psal jsem, že dnes, tedy v současné době a nikoliv za celou dobu co se u nás Toyota hybrid prodává. Přesně Toyota prodala v ČR za 1 pol. 2017 4291 vozů z toho bylo 1009 hybrid+plug-in. přesně je to 23,5 %, tak se omlovám, že jsem to zaokrouhlil :-). Navíc i pan Peleška ze zastoupení již ofic. v médiích zmiňuje číslo přes 20 %. Ve všem ostatním s Vaším příspěvkem souhlasím.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od p1947 »

bubenij- já tedy mám Priuse ,který má nyní cca 166 tis.km najetých. Na PP jsem cca 9 tis.km vůbec navymazal a to tam jsou i kilometry ze zimy,kdy je to u PIII náročnější,neboť to nemá regulaci na chladiči jako u toho nyní a častěji zapínal motor a mám tam průměrnou spotřebu vč klimatizace 4,6 l/100km.To co píšete o tom,že RAV hybrid měl vyšší spotřebu,tak si uvědomte,že je tam 2,5 l benzinový motor. Co vím tak kamarád má Aurise TS v hybridu a pohybuje se se spotřebou na moji úrovni a jezdí trasy jako vy.U hybridu jak jsem ve svém minulém příspěvku psal je NUTNÉ se s ním naučit jezdit. Potom skutečně lze dosáhnout nízkých průměrných spotřeb.Je i nutné provádět pravidelné výměny nejdéle po 15 tis.km oleje + filtru. Jen na okraj já jezdím v létě na pneu nízkoprofilových 17" o kterých někteří hovoří jako o velmi nepohodlných při jízdě a přesto se mi často na okresních cestách povolenou rychlostí podaří jezdit za průměr 3,6-3,8 l /km.Auris je vlastně Prius jen trochu" očesaný" a ještě o 200 tis. levnější. Budu-li předpokládat,že dnešní Corolla je z hlediska výroby na kvalitní úrovni jako byly kolem roku výroby 2003 tak asi byste rozdíl ceny neprojezdil ani za 5 let.Nevím kde se vlastně montuje Corolla,ale od doby montáže Yarisu ve Francii se ve spolehlivosti dle TÜV Yaris propadl o nějakých deset míst . Mám doma Yaris z r.v.1999 vyrobený v Japonsku a je stále jako nový kromě brzdových destiček,fitru+ oleje a v 90 tis.km svíček se tam nic dosud nědělalo.Dál mám ještě Corollu Verso z r.v. 2003 ,který má najeto 215 tis.km a stějně jen brzdové destičky,olej+filtr po každých 15 tis.km.Jen se tam dávalo do před.kola nové ložisko. Jinak původní brzdové kotouče /přebroušeny/,původní chladicí kapalina nyní ještě na -35°C.
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od tomikm »

bubenij píše:p1947: Souhlasím, že hybridní pohon jako takový je momentálně asi nejlepší možnost alternativního pohonu, ale stejně si myslím, že zatím se to ne pokaždé úplně vyplatí.
Třeba můj případ - sháním auto na dojíždění do práce kdy 3x týdně jedu cca 60km po dálnici, pak asi 20km po Jižní spojce a cca 3-5 km dělá město. Auto si plánuji nechat 5 let. Momentálně mám Auris 2013 1,6 manuál a jezdím za 6,6 počítané spotřeby. Když jsem asi týden jezdil hybridní RAVkou, jezdil jsem to za 7,5 - 8 podle dopravy na Spojce (když byla kolona jel jsem za méně díky baterkám). Za kolik by se tohle dalo jezdit s Aurisem, který jsem měl v hledáčku? Odhadoval jsem, že bych se mohl dostat cca max na 5,5, míň těžko. Hybridní Auris byl dražší o 100,000 než Corolla, takže je otázka jestli bych ten rozdíl za 5 let vůbec projezdil...
Je sice hezké, že bych měl auto, které je ohleduplné k životnímu prostředí, ale přiznávám se, že u mě je důležitá i spotřeba, resp. celkové provozní náklady...
A co se týče servisu, tak nepočítám, že bych za 5 let nějak extra ušetřil proti benzínu, momentální auto je 4 roky staré, najeto lehce přes 100,000 km a měnil jsem jen olej, nic jiného ještě ne...
Jelikož jsem tak trochu technický nadšenec, tak jsem při koupi hybrida neřešil, zda se mi vyplatí. Je to pro mě "pokroková technologie", která mě uhranula, když jsem se s hybridem prvně svezl. Tehdy jsem si řekl TO MUSÍM MÍT DO ROKA A DO DNE! No a po nějakých osmi měsících jsem ho koupil.
Do Aurise jsem přesedlal z Citroenu C5 a to jsem ještě před rokem tvrdil, že nic jinýho než C5 na hydraulickým podvozku nechci. Ejhle, jak jsem změnil názor, po svezení s hybridem. Oproti C5 je Auris "žebřiňák", je tvrdý, malý, po stránce funkčních detailů na C5 nemá ani v nejmenším, ale ta technika je úžasná!!! Chtěl jsem hlavně automat a pokud možno benzín, no a když jsem si přečetl, že nemá nezbytnosti jako je startér, alternátor, turbo a pod, byla volba jasná. Auto mám na doživotí - buď mého nebo jeho, co přijde dřív, jezdím málo nějakých 10000km (teď možná budeme jezdit víc neb nás auto zatím baví) a neřeším, jestli se mi vyplatí. Vlastně auto ani nepotřebuji, chodíme s práce pěšky a za rodiči můžeme jet vlakem nebo busem. Prostě jsem ho chtěl, tak ho mám jen tak pro zábavu, na výlety, na návštěvy rodiny.... :bigups:

Edit: jako velký benefit jsem zapomněl uvést nízkou hlučnost hybridu - ten klid je prostě úžasnej!!! Když se mnou jela dcera, prohlásila, že je to moc tichý, že by s tím neuměla jezdit - mají naftovou Oktávku :lol:
Naposledy upravil(a) tomikm dne pát 11.08.2017, 17:07, celkem upraveno 1 x.
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 733
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od MartinHSD »

to tomikm : souhlasím, ten kdo uvažuje nad hybridem tak by neměl moc počítat :-), pokud si to člověk může dovolit a má rád nové věci atd. tak je hybrid dobrá volba. Samozřejmě pokud mám rozpočet a nebo beru auto jen jako spotřebák a počítám návratnost, náklady atd. tak je to jiná, tam se mnohým hybrid asi stále nevyplatí. Kamarád, který si také kupoval ve stejné době auto jako já, o hybridu také uvažoval, začal počítat spotřebu, cenu, roční nájezd atd. Řekl jsem mu, líbí se ti to, můžeš si to koupit ?, pokud ano tak neřeš. Pokud nebudeš spokojen tak jej většinou vždy dobře prodáš, hybrid alepoň co sleduji na ceně moc neztrácí. Samozřejmě co uznávám je, že běžný hybrid typu Prius, Auris není pro lidi co zkátka neumí a nechtějí jezdit plynule a většinu času tráví na dálnici mimo rychlostní limity.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od p1947 »

MartinHSD:Nechce se mi ani věřit,že za 1.pololetí letošního roku se prodalo 1009 ks hybridních aut vč.plug-in.V plug-in asi vůbec žádný,neboť nová generace se prodává od 05/2017 cca za 1 mil.Kč a stará zde již nebyla víc jak 2 roky .Za celou dobu existence plug-in se dle zpravodaje toyota.cz,který mi chodí pravidelně v e-mailu prodaly v ČR 2 ks.Budu-li počítat,že nové CHR je od 1.1.2017 v prodeji a dle zpravodaje zde bylo do 1.1.2017 objednáno cca 200 ks nepředpokládám,že to bylo vše v hybridu.Priusy se za 1.pololetí počítájí na desítky,RAV dtto, tak by byl objem počtu hybridů okolo 900-1000 ks vše v Aurisech.A tomu se mi nechce věřit,neboť dost často kolem sebe šlyším nevěřící v tuto technologii.Všude kde jsem přijel tak první otázka lidí bylo: jak dlouho vydrží hybridní akumulátor,kolik stojí nový,to raději budu jezdit v nafťáku a ušetřím.Dokud nebude mít Š a VW ve výrobním programu hybridy tak nadšenců do hybridních aut bude jen to co dnes je.Ano musím říci,že i hybridní technologie měla slabinu,která je až nyní s novým Priusem vyřešena, že nesměl tahat přívěs.V novém provedení je to max. 700kg což není nic moc. Jsme národ chalupářů a pokud nemáme Combi tak musíme mít přívěs,neboť stále něco převážíme.
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od tomikm »

p1947 píše:.......Všude kde jsem přijel tak první otázka lidí bylo: jak dlouho vydrží hybridní akumulátor,kolik stojí nový,to raději budu jezdit v nafťáku a ušetřím.................
A přesně z opačnýho důvodu jsem koupil hybrid. Jezdím s podobnou spotřebou jako nafťák, nemám zkáze podléhající vstřiky, turbo, filtr pevných částic a kdyby mi snad odešly baterky, tak jsou levnější než ty dieselové fičury a proto ušetřím :lol:
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
Jano2703
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: ned 16.07.2017, 20:47

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Jano2703 »

vstreky su problem hlavne nafty..ludia co tam supnu raz za cas aditiva nejake lepsie problem nemaju,s tymto mam ja skusenosti az az..no v tomto pripade sa urcite neda hovorit o nejakom velkom setreniiii v prospech nafty. ked prisli DPF aj to sa dalo,lenze vsetky tie veci nieco stoja.no ludia co to takto robili jazdia pokojne v klude bez problemov.. ja by som vsak moderny diesel urcite nechcel.Len videl som ako sa da XY problemov poriesit rychlo lacno a bez servisu..takze s tohoto sa skor velky problem robi lebo je to super kseft pre kazdy servis.

proti hybridom nemam nic...je to zaujimave,urcite tiche a aj do buducna milion X lepsie nez diesel a docela pravdepodobne nez aj moja 1,2T v aurise.
ale.. ked som videl test c-hr.to zrovna nizku spotrebu nemalo..
a v tomto by som ja videl problem u hybridu..lebo argument daaaaaaaaaa sa jazdit aj za malo,no ja nebudem nikdy jazdit tak ze daaaa sa..
ak sa tam treba o spotrebu snazit.tak ja spotrebu 4L plus minus mat nikdy nebudem.Ja nebudem nechcem a jazdit neviem tak aby som tam mal 4L lebo by som zosalel keby mam jazdit ako 90rocny dedko
no a kedze zijeme kde zijeme tak aj tieto veci pre bezpecnost ci to je ten radar,alebo tieto veci co citaju znacky,ci ked auto zacne automaticky brzdit ked je pred nim prekazka ATD ATD..alebo aj samotny hybrid..to ma vyznam vsetko hlavne v normalnejsich krajinach ako su tie nase..pretoze za 1..ak mate tieto bezpecnostne veci mate o dost lacnejsiu poistku naozaj o dost,kedze vacsinu nehod tvoria tukance...ale u nas silno pochybujem...a za 2. hybrid nema ziadnu vyhodu cele si to musi zaplatit samotny clovek,ziadna ulava,nic...cize ak sa tych hybridov predava tak vela a ludia maju na to aj nejaku tu ulavu maju auto vo finale lacnejsie.. tak preco nie.. ale na SK sme tak daleko neni..takze nech ratam ako chcem..mne sa to moc neoplati..mozno v tych normalnejsich krajinach vo finale vdaka ulavam stoji hybrid to co bezny benzin..tak v takom pripade jo..cudujem sa ze sa ich nepredava aj viac..

ja vsak proti hybridom nemam nic.a keby ma napr avensis 2,5hybrid tak to chcem urcite.a ci zere viac menej by som urcite neriesil.
to auto sa mi paci zo vsetkych toyot najviac..ale nema ziaden zaujimavy motor.a ten hybrid by taky bol.
ale necakam ze somnou tu bude niekto suhlasit :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od kadel »

Jizda s hybridem neni "jako stary dedko". Staci se rozjet na pozadovanou rychlost, pustit a znova zmacknout plynovy pedal, kdyz vidis cervenou, tak nebrzdit na posledni chvili, ale dojizdet co nejvic s rekuperaci. Ano, rozjezdy na elektro jsou pomaly a zdrzujes provoz, ale efeltivnejsi je se rozjet na spalovak, protoze pri rozjezdu na elektro docela baterka ubyva. To je vsechno na jizde s hybridem. Ale kazdymu nebyhovuje, o tom zadna.

P1947: ravky se pocitaji na desitky? Mas nejaky podklady, kolik jakych motoru se prodalo v ravce? Docela by me to zajimalo, protoze v ravce vidam vic hybridu nez konvencich motoru.
RAV4 HSD FWD
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 733
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od MartinHSD »

p1947 píše:MartinHSD:Nechce se mi ani věřit,že za 1.pololetí letošního roku se prodalo 1009 ks hybridních aut vč.plug-in.V plug-in asi vůbec žádný,neboť nová generace se prodává od 05/2017 cca za 1 mil.Kč a stará zde již nebyla víc jak 2 roky .Za celou dobu existence plug-in se dle zpravodaje toyota.cz,který mi chodí pravidelně v e-mailu prodaly v ČR 2 ks.Budu-li počítat,že nové CHR je od 1.1.2017 v prodeji a dle zpravodaje zde bylo do 1.1.2017 objednáno cca 200 ks nepředpokládám,že to bylo vše v hybridu.Priusy se za 1.pololetí počítájí na desítky,RAV dtto, tak by byl objem počtu hybridů okolo 900-1000 ks vše v Aurisech.A tomu se mi nechce věřit,neboť dost často kolem sebe šlyším nevěřící v tuto technologii.Všude kde jsem přijel tak první otázka lidí bylo: jak dlouho vydrží hybridní akumulátor,kolik stojí nový,to raději budu jezdit v nafťáku a ušetřím.Dokud nebude mít Š a VW ve výrobním programu hybridy tak nadšenců do hybridních aut bude jen to co dnes je.Ano musím říci,že i hybridní technologie měla slabinu,která je až nyní s novým Priusem vyřešena, že nesměl tahat přívěs.V novém provedení je to max. 700kg což není nic moc. Jsme národ chalupářů a pokud nemáme Combi tak musíme mít přívěs,neboť stále něco převážíme.
Tak to číslo je opravdu z ofic. statistik SDA a ty snad nelžou :-). Když se podívám jen na červenec 2017, tak tam má Toyota uvedeno celkem 672 vozů z toho 187 hybrid, 429 benzin a 55 nafta a 1 ostatní což bude asi plug-in, tedy skoro 28 % tvoří HSD. V hybridu se dle Toyoty v ČR prodává nejvíce Ravka, CH-R, Yaris, pak Auris a Prius. Nevím odkud máte ty Vaše čísla dle mne jsou ty počty prodaných Ravek a CH-R jiné. Když se zeptám lidí z Toyoty tak mne ty statistiky nepřekvapují. Před časem jsem byl v Tsushu v Průhonicích a tam za páteční odpoledne co jsem tam čekal předali 3 hybridy ( 1x Auris, 1x Prius-plugin a 1x Prius ) asi to byla náhoda, ale docela jsem koukal. Jenom když vezmu skladové zásoby v Kolíně ( hlavní sklad Toyoty pro ČR ) v cca únoru/březnu Aurisu kombi HSD ve výbavě Executive co jsem kupoval tak to byly desítky kusů. Jen v modré denim jich tam měli asi 25 ks.

Ofic. statistika za 1-7 2017 http://portal.sda-cia.cz/stat.php?n#rok ... Z&str=nova
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
bubenij
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pát 26.06.2015, 11:56

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od bubenij »

p1947: To si uvědomuji, že v RAVce je úplně jiný motor, ostatně celé to auto je výkonově jinde, než Auris hybrid. Neříkám, že s hybridem umím jezdit, ale nemyslím si, že by tam byla jiná specifika než u klasického motoru co se týče snižování spotřeby jako je plynulá jízda, včasně brždění (dojiždění) a podobně. Dálnici jezdím tacho těsně pod 140, jak mi to vyjde, většinou podle GPS je tam kolem 125 - 128, pokud předjíždím a někdo dojíždí mě, tak zrychlím. Na Spojce jezdím tacho 95 a město 55. Nechce se mi věřit, že by člověk po 60km dálnice a 20km "okresky" měl s hybridem 4.6. Pokud teda jezdí tyhle rychlosti, samozřejmě pokud pojedu po dálnici 110, spotřeba bude jinde. Ale já se zas tak moc auto přizpůsobovat nechci...
Nové technologie mne zajímají a počítám, že si hybrida jednou koupím, ale asi ne pokud budu brousit dálnici a pokud budu auta točit cca po 5 letech. Sice si to můžu dovolit, ale z principu nechci, je spousta jiných věcí kam ty peníze dát... :-) Nehledě na to, že za nějaké 2-3 roky budeme stejně řešit rodinné auto a stejně tak bych ho chtěl financovat bez úvěru. Prostě si ještě nemůžu dovolit ty peníze vůbec nepočítat :-)
Když jsem toho Aurise zkoušel (podotýkám, byla to jen krátká jízda) tak se mi ve městě prostě nepovedlo jet jen na baterku (nabito bylo cca na 3/4), vždycky se připojil spalovací motor. Možná to neumím, ale nešlo to ani s tempomatem po rovině, pričemž právě s tou RAVkou to nebyl absolutně problém (ale jak říkám, ta je motoricky jinde i v tom elektromotoru). A nájezd na dálnici a zrychlení na 130 byl vůbec porod :-) Najížděli jsme z Liberce směrem na Prahu a do toho kopce to teda stálo za to :-) Ale to byla situace vúči hybridu dost nepřátelská...
Ale určitě je to všechno jen o zvyku, to neříkám, mě to prostě neoslovilo natolik, abych to musel mít. A když stál vedle té Corolly, tak vypadal jak chudší příbuzný (Auris Trend+, Corolla Trend+ a LED packet).
RAV4 hybrid 4x4 Executive
Ex - Toyota Corolla 1.6 Executive
Ex ex - Toyota Auris 1.6 Style 2013
Ex ex ex - Ford Galaxy 1,6 Ecoboost
Ex ex ex ex - Ford Mondeo 3,0 V6 2005
bubenij
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pát 26.06.2015, 11:56

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od bubenij »

Ještě doplněk: Nevím na kolik je to pravda, ale Prius je na tom se spotřebou a využíváním pohonné soustavy prý lépe než Auris z toho důvodu, že je to auto dělané prévě a primárně pro hybridní pohon.
Ale jak říkám, to jsem pouze četl a slyšel, nicméně by to i dávalo smysl.
RAV4 hybrid 4x4 Executive
Ex - Toyota Corolla 1.6 Executive
Ex ex - Toyota Auris 1.6 Style 2013
Ex ex ex - Ford Galaxy 1,6 Ecoboost
Ex ex ex ex - Ford Mondeo 3,0 V6 2005
Jano2703
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: ned 16.07.2017, 20:47

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Jano2703 »

takze tam sa treba o spotrebu snazit..takze pre mna nic moc..
a ten Prius za to ako vypada..by mohol jazdit aj zadarmo
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od sajty »

Tak už mám doma Aurise. Zvykám si na manuál, není to takové pohodní, jako automat, tohle chvíli potrvá. Jsem ale rád, že jsem zůstal u výbavy Trend se 16" palcovými koly, na rozbitých pražských cestách to je mnohem pohodlnější než ty 17". A ty fólie taky vypadají lépe než tovární zabarvení. Trochu jsem se bál sedaček, ale oproti těm "sportovním" jsem nezpozoroval žádný rozdíl v komfortu.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
bubenij
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pát 26.06.2015, 11:56

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od bubenij »

Gratuluju, ať slouží :bigups:
RAV4 hybrid 4x4 Executive
Ex - Toyota Corolla 1.6 Executive
Ex ex - Toyota Auris 1.6 Style 2013
Ex ex ex - Ford Galaxy 1,6 Ecoboost
Ex ex ex ex - Ford Mondeo 3,0 V6 2005
Odpovědět

Zpět na „Auris“