Prius IV

vše ohledně modelové řady Prius
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Prius IV

Příspěvek od slabostka »

Skoda...ten volant je jak z Aurisu I a ten biely kus plastu pod volicom prevodovky je otrasny.... Staci zaplatit dizajnerom co vedia a krasny interier by bol v tech. vybornom aute.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Regu
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: sob 03.12.2016, 17:51

Re: Prius IV

Příspěvek od Regu »

Pokusím se odpovědět na nějaké ty otázky
auto vyšlo na 752t.
ten bílý kus pod volantem mi nevadí, mohl jsem mít i černý, ale to by bylo zase černé až moc. nechal jsem dát ten střední tunel ( umyvadlo) v černé a to stačí ta bílá to trošku rozbije.
Jinak zatím najeto asi 400km a spotřeba 3,9l. To mi připadá super. Veškeré jízdy Praha a okolí Prahy. Určitě velká spokojenost s autem.
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Prius IV

Příspěvek od p1947 »

Abych dal za nového Priuse třičtvrtě milionu a jezdil s ním po městě za 3,9 l se mi zdá poměrně hodně k tomu, že výrobce uvádí průměr 3,3 l . Ano uvedené litry jsou dané laboratorními zkouškami,ale říká se ,že ve skutečném provozu by mělo dojít max. navýšení o cca 0,2 l.Já s P III,který má najeto cca 160 tis. km se zimními pneu na 15" kolech plně obsazený v současné době/ ráno 3°až 5°C/ odpoledne okolo 15°C jezdím za průměr na PP 4,0 l a byl za třetinovou cenu.Ještě k tomu má PIV automatickou klapku na chladiči což PIII nemá a dochází k častějšímu uvádění benzinového motoru do provozu.Možná až ho budete mít zajetého tak dosáhnete lepší spotřeby.Přesto Vám přeji hodně km.
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Prius IV

Příspěvek od kadel »

P1947: Tomu se rika zavist ;-). Ti to pise, ze ma s tim najeto 400 km, ty mas svoje auto uz zmaknuty.A ruku na srdce, jestli 4,3 nebo 4,9? To by mi teda bylo uplne jedno, tobe muze pocitac kecat, jemu ne.
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Prius IV

Příspěvek od ježek2 »

p1947 : ...však on taky nepíše že jezdí jen po městě...a pak záleží na víc okolnostech - jestli nechce být "brzda provozu" - výškové rozdíly - počet km na jednu jízdu....
U nás na Vysočině je to markantní rozdíl - kopce jako " kráva" ať jedu na jakoukoliv stranu / něco jiného je plachtit kolem Kolína nebo na Hané...krátké trasy - vezme si víc - asi než se ohřeje...když jedu trasu nad 25-30 km,spotřeba začne zázračně klesat...do zaměstnání 22km /cca 5 přes město - průměr 4,7....kdybych ho "šudlal" - tak mě kolony za mnou "vypískají" - do Ji + jihlavský přivaděč - 110-120 km/h- to "pomáhat a chránit " ještě tolerují...
Takže průměr u nás 4 - "zlatý voči"... :mrgreen: na 16ˇNokian WR4
Praha po staré se dá bez problémů dělat za 3,8...Chorvatsko přes Bosnu /a že tam hory jsou/ - už i za 3,5...ne podle palubáku ale tankování
Lkotek
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: ned 26.06.2016, 12:21

Re: Prius IV

Příspěvek od Lkotek »

Mám Prius 4. Generace od listopadu. V zimě jsem s tím jezdil na šestnáctkách za 4,3 a teď, kdy je už tepleji mám dlouhodobou spotřebu 4 litry na sto s originál sedmnáctkami. Rekord jsem zajel do práce z Dolních Břežan na Palmovku (30km) za 2,8. Jinak záleží, jak je studený motor. Auto funguje až po zahřátí a to je alespoň pět kilometrů.
Odpovědět

Zpět na „Prius“