2ZZ-GE

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
celica gts
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: stř 01.02.2017, 16:48

2ZZ-GE

Příspěvek od celica gts »

Ahoj koupil sem celicu Z ZZge nejeto cca 120 tis a v 6.5 tis ot omezovač skubne a netaha dal lift srouby? diky a ještě jeden poznatek když sem s tim dva dny jezdil tzak se to zlepšilo omezovac vypinal 7 200 ot.Ten clovek od kterého sem to koupil tak tam před dvaceti tis delal novy retěz vačky.díky
Naposledy upravil(a) celica gts dne úte 07.03.2017, 09:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: 2ZZ-GE

Příspěvek od Myfune »

Nečekáš doufám tak jednoduchou a zázračnou odpověď že to jsou šrouby že ne? Alespoň né po tom co se tu dokola tato problematika 1ZZ a 2ZZ motorů probírá?

Minimálně sleduj jak ti to žere v motoru olej. A co tlaky ve válcích měřil jsi? Případně se pokus dostat na diagnostiku a zjistit chybové kódy jestli to nějaké ukáže. Na tuhle techniku ti prostě už jen pouhé kladivo, klíč a šroubovák stačit nebude.

Ono je také otázkou kolik toho o tom autě co jsi koupil víš? Třeba jak viskózní olej tam je a jak dlouho je od poslední výměny atd. Já teda osobně po koupi auta jsem si na něm nechal měnit rozvodový řemen, vodní pumpu, olej, olejový filtr, svíčky, chladící kapalinu a servokapalinu posilovače volantu, brzdovou kapalinu, vzducový filtr a samozřejmě výměna brzdových destiček a jejich seřízení. No zaučel jsem po koupi dalších cca 12 tkč, ale mám jistotu že tyhle zásadní věci jsou v autě nové.

PS. Nesnažím se tě nasrat, ale spíš probrat do reality a trochu víc rozpovídat. Jinak vítej mezi nadšence a snad ti tohle počáteční martirium nezkazí radost z dost prima auta, jen možná s trochu nemocným motorem. A možná se třeba i uvidíme na nějakém tom srazu.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
celica gts
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: stř 01.02.2017, 16:48

Re: 2ZZ-GE

Příspěvek od celica gts »

Ahoj jj,diky koupil sem to ji ze sportovních vozu cz od člověka co se tomu venoval,motor byl delany cca před 20 tis ma nerez svody nové rozvovy nové vačky atd. ještě jeden poznatek když sem s tim dva dny jezdil tak se to zlepšilo ted mi omezovac vypinal cca 7200 ot.
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Re: 2ZZ-GE

Příspěvek od Kk »

Máš 1ZZ-FE :D .
Vážně: jestli máš opravdu 2ZZ, tak to rozhodně není normální a doporučoval bych co nejrychlejší návštěvu někoho, kdo tomu OPRAVDU rozumí. Co tomu může být, já nevím, ale rozhodně bych neriskoval s tím takhle dál jezdit.
2ZZ může v cca 6.200 ot/min "kopnout" - to spíná lift (a auto začíná jet). Rozhodně tam nemůže vypnout omezovač (ani v 7.200) - 2ZZ má redline někde nad 8.000 ot/min. Neblbni, ať ho nezničíš - byla by to škoda, je to hodně zábavnej motor (a mohlo by to stát dost peněz).
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: 2ZZ-GE

Příspěvek od libor12 »

Klidně to může dělat i čidlo teploty chladící kapaliny,ale bez zkouknutí provozních dat je to věštění z křištálové koule.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
celica gts
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: stř 01.02.2017, 16:48

Re: 2ZZ-GE

Příspěvek od celica gts »

libor12 píše:Klidně to může dělat i čidlo teploty chladící kapaliny,ale bez zkouknutí provozních dat je to věštění z křištálové koule.
Ahoj.jj dik sem mechanik mam doma 2x yaris japan 1.0 a 1.3 a avensis 2.4 ve 2zz sem jel poprvé az sem si koupil sou tam nerez svody a není tam kat takze kontrolka check byla vřazena -nesviti teplomer ukazuje normalne je to americka verze ale jak sem rikal před dvaceti tis nove rozvody a nové vačky . Tak nevim ceho se chytit lift šrouby ted vymením s olejem.myslel sem ze ty lamdy by mohli delat tu neplechu.diky Mirek
celica gts
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: stř 01.02.2017, 16:48

Re: 2ZZ-GE

Příspěvek od celica gts »

Kk píše:Máš 1ZZ-FE :D .
Vážně: jestli máš opravdu 2ZZ, tak to rozhodně není normální a doporučoval bych co nejrychlejší návštěvu někoho, kdo tomu OPRAVDU rozumí. Co tomu může být, já nevím, ale rozhodně bych neriskoval s tím takhle dál jezdit.
2ZZ může v cca 6.200 ot/min "kopnout" - to spíná lift (a auto začíná jet). Rozhodně tam nemůže vypnout omezovač (ani v 7.200) - 2ZZ má redline někde nad 8.000 ot/min. Neblbni, ať ho nezničíš - byla by to škoda, je to hodně zábavnej motor (a mohlo by to stát dost peněz).
Ahoj, mam doma 2x jaris japan 1.0 1.3 a avensis 2.4 2zz sem si koupil,a jel sem s tim poprvé ten clovek co to mel predemnou s tim jezdil maximalně 6tis ot asi sedum let ma to nerez svody takze tam není kat takže check někdo odpojil kontrolka nesvití.teplota ukazuje normalne jak sem rikal jsou tam před dvaceti tis nové vačky a retez .ted udelam olej a vymenim hned srouby na liftu.zkusim tu diagnostiku jsem mechanik vse si delam sam,diky
celica gts
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: stř 01.02.2017, 16:48

Re: 2ZZ-GE

Příspěvek od celica gts »

Kk píše:Máš 1ZZ-FE :D .
Vážně: jestli máš opravdu 2ZZ, tak to rozhodně není normální a doporučoval bych co nejrychlejší návštěvu někoho, kdo tomu OPRAVDU rozumí. Co tomu může být, já nevím, ale rozhodně bych neriskoval s tím takhle dál jezdit.
2ZZ může v cca 6.200 ot/min "kopnout" - to spíná lift (a auto začíná jet). Rozhodně tam nemůže vypnout omezovač (ani v 7.200) - 2ZZ má redline někde nad 8.000 ot/min. Neblbni, ať ho nezničíš - byla by to škoda, je to hodně zábavnej motor (a mohlo by to stát dost peněz).
Ahoj tak diagnostika mi pisě P2646 variabilní časování ventilu akční člen A -komponenta visí zavřená tak a co ted?
celica gts
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: stř 01.02.2017, 16:48

Re: 2ZZ-GE

Příspěvek od celica gts »

libor12 píše:Klidně to může dělat i čidlo teploty chladící kapaliny,ale bez zkouknutí provozních dat je to věštění z křištálové koule.
Ahoj tak diagnostika mi pise P2646 variabilní casovaní ventilu akční člen A komponenta visi zavrěná tak si myslím že to je regulator na boku hlavy válcu?
Odpovědět

Zpět na „Celica“