Problém s řazením u MMT převodovky Corolla r 2004

vše ohledně modelové řady Verso
Odpovědět
Bolen
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: pon 01.09.2014, 21:15

Problém s řazením u MMT převodovky Corolla r 2004

Příspěvek od Bolen »

Ahoj všem,
mohl by mi někdo poradit? Mám Toyotu Corollu 2004 VVTI s MMT převodovkou. Při vyřazení na neutrál se mi někdy rozsvěcuje kontrolka převodovky (ozubené kolečko s vykřičníkem) a poté nejde zařadit. Dělá to náhodně. Po několika min. to jde znovu zařadit a hláška zmizí. Má s tím někdo podobné zkušenosti?
Děkuji za reakce.
Naposledy upravil(a) Bolen dne pát 10.02.2017, 17:02, celkem upraveno 4 x.
robil
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: pát 05.02.2016, 15:07

Re: Problém s řazením u MMT převodovky Corolla Verso r 2005

Příspěvek od robil »

Dobrý den, mám podobný problém s Toyota Corolla 1.4 D-4D MMT diesel 2005. před dvěma týdny jsem byl v servisu n výměnu mtorového oleje filtrů a prohlídce po 12 letech a hned druhý den jsem cestou do práce stál 4 x na světlech s neutrálem a nemohl nodit žádný kvalt. Odpoledne vše fungovalo normálně. Druhý den mi v Toyotě udělali inteligentní diagnostiku a prý se převodovka musí naučit řadit ??? Bez prolémů to vydrželo cca týden a dnes znova. Podobný popis problému lze najít zde: http://moje.auto.cz/ps1818/toyota-corol ... 8660044162 nabo na ooglu pod heslem MMT transmition slahest to "N". Netuším jak se to bude často opakovat ale auto se stává pomalu a jistě nevyspytatelné.
Pokud byste došel na nějaké řešení zkuste prosím napsat.
R
Bolen
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: pon 01.09.2014, 21:15

Re: Problém s řazením u MMT převodovky Corolla Verso r 2004

Příspěvek od Bolen »

Dobrý večer, jaký chybový kód vám načetli v Toyotě?
Naposledy upravil(a) Bolen dne pát 10.02.2017, 17:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Problém s řazením u MMT převodovky Corolla Verso r 2005

Příspěvek od MatGO »

Tento problem moze sposobovat niekolko elektronickych aj mechanickych suciastok a zo skusenosti viem, ze riadiace jednotky odchadzaju v tychto autach ako posledne. Vadu ECU nevylucujem, no pre spravnu diagnostiku je nutne pracovat a dokonca este aj rozmyslat.
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
robil
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: pát 05.02.2016, 15:07

Re: Problém s řazením u MMT převodovky Corolla r 2004

Příspěvek od robil »

Dobrý den, delší dobu jsem tu nebyl, to číslo vady kouknu doma ale myslím, že to bylo P001, nebo 005.
robil
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: pát 05.02.2016, 15:07

Re: Problém s řazením u MMT převodovky Corolla r 2004

Příspěvek od robil »

Abych nezapoměl, tady je popis jak to jeden majitel češil s Toyotou C v UK adresa: http://www.honestjohn.co.uk/forum/post/?t=97184 (Toyota MMT flashing 'N' solved. - RG26 )
robil
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: pát 05.02.2016, 15:07

Re: Problém s řazením u MMT převodovky Corolla r 2004

Příspěvek od robil »

Dobrý den, protože ten výpadek převodovky se mi stal i dnes, nevěřím, že to má cosi s elektronikou, zapátral jsem na netu a našel jsem tento návod:

http://svaret.free.fr/TCVII/depose/MMT/ ... ForumLinks

platné pro TC vyrobené v turecku a UK ale snad princip bude platný i pro jinou manufakturu. Osobně budu muset opět kontaktovat servis a pak uvidím.

Zatím R
Odpovědět

Zpět na „Verso“