Chvilka k odreagování

Tlachání o všem - bez zaměření!
Odpovědět
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Chvilka k odreagování

Příspěvek od gramo »

Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Re: Chvilka k odreagování

Příspěvek od Tygr »

GammaRay píše:..že ručička palivoměru nejprve (když je nádrž plná) klesá pomalu a když se blíží k nule, tak ručička padá rychleji..
Covece a zrovna u Karči mi přijde i dlouhá doba mezi milimetrem nad pulkou a milimetrem pod ní :) a pak to začne fičet dolů :D

A umí zajet i pod rysku E myslím :)
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
Uživatelský avatar
29Carlos
Věčnej rejpal
Příspěvky: 939
Registrován: čtv 27.06.2013, 22:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chvilka k odreagování

Příspěvek od 29Carlos »

Asi to nemá jen Carina, ale i u jiných modelů (a značek) je normální, že ručička palivoměru nejprve (když je nádrž plná) klesá pomalu a když se blíží k nule, tak ručička padá rychleji. Patrně je to dáno konstrukcí (umístění) páky palivoměru a dnes jsem si uvědomil, že je to vlastně chytrý, protože důležitější je sledovat téměř "každý litr" při téměř prázdné nádrži než při plné. A dokud se ručička nezačne dotýkat písmene E, tak je to v pohodě :-)
Mně to teda kromě Sierry dělaj všechny auta... Ta mi teda plnou neukáže nikdy, za to se s ní dá jezdit hodně pod Éčko. Kontrolku to jako správnej starej Ford nemá... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Chvilka k odreagování

Příspěvek od Jimmi »

Mně to funguje podobně. Plná nádrž je nad horní ryskou, začátek rezervy je přesně na spodní rysce. Na stupnici znamená polovička opravdu tak čtvrtinu nádrže 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
JFK6
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: stř 19.10.2016, 16:40

Re: Chvilka k odreagování

Příspěvek od JFK6 »

Mně překvapivě Yaris rezervu neukáže, protože když ho nechám dojet na "nulu", kdy se ručička už opře a níž jít nemůže (a dojezd je také na nule podle kompu), tak mi na čerpačce natankování do plna ukáže, že jsem měl ještě 5 litrů v nádrži..., prostě víc jak 30 litrů nenatankuji, a podle výrobce mám nádrž na 35 litrů...
Toyota Yaris Hybrid Selection Pure + Senso Smart (2016)
Nissan Patrol Y61
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 605
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: Chvilka k odreagování

Příspěvek od GammaRay »

To Tygr: Pěkné označení to "Karča" :D
Jo jo, pod rysku E zajet umí a pak se i umí dotknout písmene "E" pod tou ryskou, ale to už jsem hodně nesvůj a tak vyměknu a hned tankuju, ale nikdy jsem netankoval víc než asi 57 litrů, takže někdy asi vezmu kanystr a pojedu na okresky s malým provozem "experimentovat" :lol:

To biscuit: Je to jenom o zvyk - párkrát se dostaň pod spodní rysku a zvykneš si :wink:
To byl vtip - sám to moc nedělám. Jednak je to zbytečné riskování, že se nestihne včas natankovat, a pak taky jde o chlazení palivového čerpadla.

To 29Carlos:
U Sierry by tedy stačilo posunout stupnici (v rámci tuningu tam nalepit jinou) :wink:
Mimochodem: byl vůbec někdy nějaký Trabant s palivoměrem? (nějaká LUX výbava nebo tak něco?)

To Jimmi: A víš, že mě už mnohokrát napadlo kolik v nádrži zbývá, když ručička ukazuje půlku? Mnohokrát jsem při půlce natankoval do plný, abych to zjistil, avšak vždy jsem to pak zapomněl... tak jsem to zkusit zase znova a znova a beztak to nevím ... :)

To JFK6: jj, PC v autě to je paráda, ale do Cariny by se to asi ani nehodilo - ta je taková vzpomínka na krásné dávno minulé zlaté časy :-)
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
29Carlos
Věčnej rejpal
Příspěvky: 939
Registrován: čtv 27.06.2013, 22:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chvilka k odreagování

Příspěvek od 29Carlos »

U Trabanta nikdy origo palivoměr nebyl. Jenom plastová měrka a přepínatelná rezerva... Ale pokud člověk není úplnej debil, tak to stačí... :biggrin:
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 605
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: Chvilka k odreagování

Příspěvek od GammaRay »

Jistě že to stačí 8). My máme v práci mj. Octavii na LPG a tam ten diodový ukazatel stavu plynu v nádrži blbne. Tak se prostě řídíme denním počítadlem kilometrů a ukazatel nepotřebujeme :-)

Jinak jak jsi zmiňoval chybějící kontrolku (rezervy) u Sierry, tak jen pro zajímavost Karča (Tygře, ty jsi hlava - takové sympatické pojmenování :-) ) nejenom že samozřejmě má kontrolku, ale dokonce má i takový mezistupeň mezi svítí a nesvítí - prostě jenom tak "žhne" :-). Bohužel na druhou stranu ten plovák bude asi někde v přední části palivové nádrže, protože při delší jízdě do kopce se rozsvítí úplně a při delší jízdě z kopce zase zhasne :)
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Re: Chvilka k odreagování

Příspěvek od Tygr »

GammaRay: Děkuju :blush: Ja uz ani nevim, jestli jsem to nekde slysel, ale asi jo, a pokud jo, tak to bude uz takovych 10 roku urcite. A Karča je prostě fajn :D

A zajimave je, že existujou i takové, kdy rezerva začne svítít lehounce pod ctvrtkou nadrze :wink:
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Chvilka k odreagování

Příspěvek od Luke_Luke »

JFK6 píše:Mně překvapivě Yaris rezervu neukáže, protože když ho nechám dojet na "nulu", kdy se ručička už opře a níž jít nemůže (a dojezd je také na nule podle kompu), tak mi na čerpačce natankování do plna ukáže, že jsem měl ještě 5 litrů v nádrži..., prostě víc jak 30 litrů nenatankuji, a podle výrobce mám nádrž na 35 litrů...
Na Aurisu jsem s range 0 ujel po dalnici jeste 130kmh, doslo to az v kopci za Rohlenkou :-D
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Chvilka k odreagování

Příspěvek od Luke_Luke »

Obrázek
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Chvilka k odreagování

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne stř 06.09.2023, 21:45, celkem upraveno 1 x.
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Re: Chvilka k odreagování

Příspěvek od petrbk »

To jsou děsný články tohle :biggrin:
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Chvilka k odreagování

Příspěvek od aczasa »

Hlavně opatrně děti...
Hlavně opatrně, děti...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Chvilka k odreagování

Příspěvek od Jimmi »

Luke, to sem se fak' zakuckal :D
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“