Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
dum
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pon 29.08.2016, 13:23

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od dum »

el bunda píše:
Bogas píše:Guma v podbehu
Ahoj tu gumu v těch podbězích sis tam dával dodatečně?Uvažoval jsem taky o nějakém odhlučnění podběhů,ale nemůžu najít nějakou firmu v okolí Ostravy která se tímto zabývá.
Zdravím vás,dnes jsem byl v showroomu Toyta a díval jsem se na novou Toyotu Corollu a ta má nadkolí,podběhy vyplněné nějakým tlumícím materiálem,vypadalo to jako nějaký filc.Nevíte jestli se nedá něco takového někde nechat udělat v okolí Ostravy,když to nedělá Toyota sama.Díky za tipy
valinor
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: stř 14.10.2015, 10:07

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od valinor »

Já byl v showroomu Toyoty před dvěma týdny a koukal jsem že v podbězích má filc i Auris.
Takže asi Toyota zareagovala na stížnosti majitelů.
dum
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pon 29.08.2016, 13:23

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od dum »

valinor píše:Já byl v showroomu Toyoty před dvěma týdny a koukal jsem že v podbězích má filc i Auris.
Takže asi Toyota zareagovala na stížnosti majitelů.
Tak to nevím,Aurise tam vystaveného neměli,nebo jsem si nevšiml,ptal jsem se i servisního technika a on mi říkal že do Aurise není žáden originální díl který by kryl ty podběhy.Je to škoda,kdyby něco takového na Aurise bylo,nechal bych to hned namontovat,nebo nalepit,nevíte někdo o něčem.
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

Ja som si dal vytlmiť predné podbehy, lebo pri prejazde zimnými kamienkovými posypmi to bol tragický hluk. Teraz OK čo som zatiaľ vyskúšal - predsa mi to robili keď už posypy cestári dávno zlikvidovali. Ale skúšal som to nabehnutím na krajnicu a ok. Podbehy natreli s STP Waterbase Mastic.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
LukassH
Navigátor
Příspěvky: 89
Registrován: pon 07.03.2016, 10:09

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od LukassH »

ten tmel si si tam dal sam ci si si to dal niekde urobit?
2015/11 Toyota Auris HB 1.6 Valvematic 6MT, Active Trend+
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

Dal som to urobiť jednej firme čo sa zaoberá úpravou ozvučenia áut. Nieje to ale nič komplikované pre niekoho čo má garáž a zdvihák, pár kľúčov. Ja nemám nič z toho. Zároveň mi natreli strmene či brzdiče či čo to je na červeno, aby nechytali hrdzu.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
dum
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pon 29.08.2016, 13:23

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od dum »

Kocúr píše:Dal som to urobiť jednej firme čo sa zaoberá úpravou ozvučenia áut. Nieje to ale nič komplikované pre niekoho čo má garáž a zdvihák, pár kľúčov. Ja nemám nič z toho. Zároveň mi natreli strmene či brzdiče či čo to je na červeno, aby nechytali hrdzu.
A kolik jsi za to zaplatil,jestli to můžeš říct.
Ještě jedna věc mně štve na servise,že když se zeptám toho příjímacího technika,že jestli si už na to někdo stěžoval,tak mi odpoví že zatím nikdo.A tady na foru je spousta lidí kterým to taky vadí.Ti servisáci to určitě ví ale,aby pro to něco udělali,tak to radši řeknou že jsem první od kterého to slyšeli.Děs
Ondraj
Navigátor
Příspěvky: 116
Registrován: pát 10.06.2016, 08:25

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Ondraj »

dum píše: A kolik jsi za to zaplatil,jestli to můžeš říct.
Ještě jedna věc mně štve na servise,že když se zeptám toho příjímacího technika,že jestli si už na to někdo stěžoval,tak mi odpoví že zatím nikdo.A tady na foru je spousta lidí kterým to taky vadí.Ti servisáci to určitě ví ale,aby pro to něco udělali,tak to radši řeknou že jsem první od kterého to slyšeli.Děs
Tohle mě štve taky, několikrát jsem se s tím bohužel setkal. Nikdy nezapomenu na to, jak mi technik před lety říkal, ze ještě neslyšel, že by 1,8 žral olej. Akorát pak vypadají za blbce, jsem moc rád za informace, které tu člověk může zjistit.
aktuální:
Yaris 1,33 (2016)

historie:
Corolla Verso 1,8 (2004-2019)
Corolla
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

dum píše:
Kocúr píše:Dal som to urobiť jednej firme čo sa zaoberá úpravou ozvučenia áut. Nieje to ale nič komplikované pre niekoho čo má garáž a zdvihák, pár kľúčov. Ja nemám nič z toho. Zároveň mi natreli strmene či brzdiče či čo to je na červeno, aby nechytali hrdzu.
A kolik jsi za to zaplatil,jestli to můžeš říct.
Ještě jedna věc mně štve na servise,že když se zeptám toho příjímacího technika,že jestli si už na to někdo stěžoval,tak mi odpoví že zatím nikdo.A tady na foru je spousta lidí kterým to taky vadí.Ti servisáci to určitě ví ale,aby pro to něco udělali,tak to radši řeknou že jsem první od kterého to slyšeli.Děs
180Eur aj s natretím tých strmeňov. Strašné prachy ale fakt nemám kde a ako si to spraviť sám. Ani nevravím, že treba dať dolu kolesá, natrieť to, nechať schnúť na zdviháku zo deň. Ako vravím garáž nemám a pred panelákom toto robiť, to sa takto za socíku možno niekto realizoval.
Výsledok je ale že to fakt funguje, odhlučnilo to podbehy parádne. Nikdy by som neveril, že nejaký blbý náter takto zapôsobí. Neviem ale koľko vrstiev dali.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
dum
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pon 29.08.2016, 13:23

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od dum »

Kocúr píše:
dum píše:
Kocúr píše:Dal som to urobiť jednej firme čo sa zaoberá úpravou ozvučenia áut. Nieje to ale nič komplikované pre niekoho čo má garáž a zdvihák, pár kľúčov. Ja nemám nič z toho. Zároveň mi natreli strmene či brzdiče či čo to je na červeno, aby nechytali hrdzu.
A kolik jsi za to zaplatil,jestli to můžeš říct.
Ještě jedna věc mně štve na servise,že když se zeptám toho příjímacího technika,že jestli si už na to někdo stěžoval,tak mi odpoví že zatím nikdo.A tady na foru je spousta lidí kterým to taky vadí.Ti servisáci to určitě ví ale,aby pro to něco udělali,tak to radši řeknou že jsem první od kterého to slyšeli.Děs
180Eur aj s natretím tých strmeňov. Strašné prachy ale fakt nemám kde a ako si to spraviť sám. Ani nevravím, že treba dať dolu kolesá, natrieť to, nechať schnúť na zdviháku zo deň. Ako vravím garáž nemám a pred panelákom toto robiť, to sa takto za socíku možno niekto realizoval.
Výsledok je ale že to fakt funguje, odhlučnilo to podbehy parádne. Nikdy by som neveril, že nejaký blbý náter takto zapôsobí. Neviem ale koľko vrstiev dali.
Díky za odpověď.Klidně bych ty peníze taky za to obětoval,ale nevím která firma v okolí Ostravy toto dělá.
Uživatelský avatar
emipov
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: sob 18.03.2006, 19:59
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od emipov »

Mam svoju Aurisku TS HSD 10 dni, tak sa tiez podelim o svoje skusenost (Executive s paketom safety).
Najazdil som zatial 2800km, tak uz aspon nieco malo posudit mozem. Predtym som mal Yaris Hybrid, a bol som maximalne spokojny. Na Auris TS som presiel jedine kvoli potrebe vacsieho batozinoveho priestoru.

Prvy dojem z auta po prevzati z predajne bol velmi pozitivny. Interier posobi kvalitne, nic nevrzga, vsetko je prehladne. Jedine co mi trosku kazilo dojem je packa rucnej brzdy, ktoru som mal v Yarise potiahnutu kozou, v Aurise je z PU. Je to len drobnost, no tu sa setrit nemuselo.
Pre zadnych pasazierov je miesta tak akurat. Potesi kozenkova zadna cast sedaciek vodica a spolujazdca - lahko sa cisti. Slabsia je ale kvalita laktovej opierky pre cestujucich vzadu - posobi lacno a nie velmi pevne. Pre zadnych cestujucich nie su k dispozicii ziadne vetraky klimatizacie, a to ani pod prednymi sedackami. Preto pri dlhsej trase je vzadu dusno, a viac sa orosuju okna.
Potesi ze vzadu nie je stredovy tunel, a je tu zasuvka na 12V - deti si mohli pocas jazdy nabijat svoje elektronicke hracky. Umiestnenie tej 12V zastrcky ale nie je uplne idealne, je velmi nizko pri zemi - pripojena nabijacka teda moze byt lahko poskodena.
Priestor na batozinu je pre mna viac ako dostatocny, 5 clenna rodina nema najmensi problem sa pomestit. Potesila aj dalsia 12V zasuvka na chladnicku, a tiez dodatocny priestor na drobnosti pod "podlahou" batozinoveho priestoru, aj male priecinky po stranach. Tie sa mi velmi paci pouzitie plato (rovno aj do sikma). Tiez pouzitie plato na predelenie priestoru vzadu sietkou ma uplne dostalo, to som este nevidel na ziadnom aute - mozno mam len maly rozhlad.
Co by som uvital je len kusok lepsie osvetlenie batozinoveho priestoru. Ta jedna mala ziarovicka nalavo bola nedostatocna uz pri Yarise. Pri Aurise kombi je doslova nanic. Da sa to ale nudzovo poriesit zaloznou baterkou.
Multimedialny system auta popisovat do detailov nejdem, uz tu boli rozoberane klady aj zapory.

Co sa tyka samotnej jazdy - po vyjazde z predajne cisto novym autom som siel 300km trasu so spotrebou 3.7L/100km. Kedze som zvyknuty jazdit hybridom, nebolo to tak tazke, no aj tak ma to na novy nezabehnuty motor milo prekvapilo.
Motor je podstatne tichsi ako v Yarise HSD, sedenie je komfortnejsie. No netaha ma to az tak do sviznej jazdy ako pri Yarise, Auris je skor na pohodlne jazdnie. Yaris posobil svojim tvrsim pruzenim o kus "sportovejsie". Ja som ale hladal vacsie auto, takze toto nie je ziadne prekvapenie.

Cez vikend som auto vzal na zajazdnie do Alp. Siel som cez dialnice, velke stupania, klesania a velmi prudke zakruty... Teda auto som mohol naozaj otestovat. Na dialnici je auto pohodlne, tempomat som vyuzival casto. Uvital by som sice adaptivny tempomat (Auris ma len klasicky), no fungoval bezchybne a ovlada sa pohodlne. LED svetla su uzasne, najlepsie ake som kedy pouzival. Automaticke dialkove svetla funguju nad moje ocakavania dobre, mohol som sa na ne 100% spolahnut. Tiez detekcia jazdnych pruhov fungovala na jednotku, aj ked boli ciary na ceste slabo viditelne a bola noc.
Brzdy mi prvych 700km piskali pri nizkych rychlostiach (pod 20km/h). Ale naucil som ich posluchat, ked som autom isiel z Alpskych hor. Velmi pekne si sadli, su teraz uplne tiche a brzdia vyborne.
Spotrebu po navrate z Alp som mal 5.5L/100km. Auto som nesetril, nesiel som "na spotrebu", skor som chcel trosku ozivit a zabehnut motor. Celkovo s motorom spokonost.

Celkovo som s Aurisom nadmieru spokojny, a tiez s vyberom HSD verzie. Kedze mi Toyota ZA dali vybornu cenu, myslim ze lepsie som kupit nemohol.
Corolla 1,6 (E11, 4A-FE), 1998
Yaris HSD 2014 (Style, Panoramic)
Auris Touring Sports HSD 2016 (Executive, Senso)
Torro
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: pát 03.06.2016, 08:32

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Torro »

Nejsem moc na to psát romány, ale také přispěji. Koupili jsme Aurise TS hybrid executive Safety pack u Louwmana zhruba před měsícem. Tímto bych chtěl poděkovat panu Mírovi za ochotu a vstřícnost při nákupu automobilu. S autem jsme naprosto spokojeni a maximálně nám vyhovuje. Zatím na jediný zápor co jsme narazili jsou ty hlučné podběhy když je na silnici štěrk. Přeci jen když někde probíhá postřik silnice, a pak to projíždím, to je potom utrpení. Jinak hybridní pohon si moc užívám. Máme auto něco málo přes měsíc, najeto 2800km a spotřeba se drží na 4,6 L/100Km. Světla v noci svítí parádně. Jsem zvědav, zda stejně pozitivně budu hodnotit třeba za 5 let.
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od xmirekp »

Torro píše:Nejsem moc na to psát romány, ale také přispěji. Koupili jsme Aurise TS hybrid executive Safety pack u Louwmana zhruba před měsícem. Tímto bych chtěl poděkovat panu Mírovi za ochotu a vstřícnost při nákupu automobilu. S autem jsme naprosto spokojeni a maximálně nám vyhovuje. Zatím na jediný zápor co jsme narazili jsou ty hlučné podběhy když je na silnici štěrk. Přeci jen když někde probíhá postřik silnice, a pak to projíždím, to je potom utrpení. Jinak hybridní pohon si moc užívám. Máme auto něco málo přes měsíc, najeto 2800km a spotřeba se drží na 4,6 L/100Km. Světla v noci svítí parádně. Jsem zvědav, zda stejně pozitivně budu hodnotit třeba za 5 let.

Dobrý den,

děkujeme za pozitivní ohlas. Jsme moc rádi že jste s autem spokojení :)
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
tyma
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: ned 17.11.2013, 19:30

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od tyma »

Ahojte ma nejaka vybava aurisu alebo pri nejakom motore vyduchy klimy aj v zadu? Lebo hybrid v strednej vybave nema ale 1.2 v executice co som pozeral v showroome mi prislo ze ma inak v showroome ma nejaku latku v podblatnikoch
Uživatelský avatar
Salvo
Člen Týmu
Příspěvky: 45
Registrován: pon 29.08.2016, 21:02

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Salvo »

tyma píše:Ahojte ma nejaka vybava aurisu alebo pri nejakom motore vyduchy klimy aj v zadu? Lebo hybrid v strednej vybave nema ale 1.2 v executice co som pozeral v showroome mi prislo ze ma inak v showroome ma nejaku latku v podblatnikoch
Executive Hybrid nemá, ani iná výbava. Len výduchy chladenia akumulátorov na bokoch sedadiel.
Toyota RAV4 2016 Hybrid Executive AWD
Toyota Auris 2016 Hybrid Executive
Odpovědět

Zpět na „Auris“