Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

slk píše:
Kocúr píše:Chlapi, jeden dotaz. Keď si spolujazdec vezme na seba svetlé triko a zpredu cez čelné sklo na neho zasvieti slnko nevidím ani náhodou čo je na dotykáči, čumím na to jeho triko v odraze. Nieje na dotykáč nejaká fólia ktorá by tento jav eliminovala?
Dík.
Na mobilne telefony alebo aj notebooky a ine su dostat Anti-glare folie, ktore zabranuju neziaducim odleskom svetla. Mozno by ti to pomohlo.
Mne sa však vidí, že tie sú na LCD displeje nie na TFT, či?
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od maxwell »

TFT je druh LCD displaye .-)
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

No jo, chybka sa vlúdila, myslel som LED. Ide mi o to že samotný TFT je matný a nie lesklý, má iný povrch, je aj mäkší, či ho takou fóliou ako sa lepí na mobily (s ich tvrdými gorila glass sklami s lesklým povrchom) nejako nepoškodím.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od maxwell »

Máš v tom trochu hokej....LED je typ podsvícení a v současnosti se už jiné, až na pár vyjímek ani nedělá...povrchová úprava může být jakákoliv pro různé typy displayů...
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
el bunda
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: pon 11.04.2016, 11:49

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od el bunda »

Kocúr píše:
slk píše:
Kocúr píše:Chlapi, jeden dotaz. Keď si spolujazdec vezme na seba svetlé triko a zpredu cez čelné sklo na neho zasvieti slnko nevidím ani náhodou čo je na dotykáči, čumím na to jeho triko v odraze. Nieje na dotykáč nejaká fólia ktorá by tento jav eliminovala?
Dík.
Na mobilne telefony alebo aj notebooky a ine su dostat Anti-glare folie, ktore zabranuju neziaducim odleskom svetla. Mozno by ti to pomohlo.
Mne sa však vidí, že tie sú na LCD displeje nie na TFT, či?
Řekni spolejzdci ať si nebere světlé triko,ale jinak to je síla co tady řešíš za nesmysly.
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od maxwell »

každým dnem je to lepší a lepší :-) za chvilku už nebude vůbec podstatné, aby auto jezdilo......
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

Nezmysly? Fuha, tak pardon, šefe. Radšej toto ako rozpadnutú prevodovku, či? :oops:
Žene môžem zaveliť zmenu trika ale šéfovi či zákazníkom si to nejak nedovolím.
Ja len reku či na to nieje nejaká finta, ak nie tak nie, nezbláznim sa.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
gifty
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: ned 10.04.2016, 18:57

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od gifty »

Tiež si nemyslím, že je to nejaká nezmyselná otázka, v slnečných dňoch je naopak dosť namieste.. pokiaľ by nejaká fólia viditeľnosť zlepšila, tak prečo ju tam nedať..
Toyota Auris TS 1.6 2015
Uživatelský avatar
Bogas
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pát 15.07.2016, 21:49

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Bogas »

Zdravim panove,
Od minuleho tydne jsem zatim hrdym majitelem Auris TS Hybrid, super white, executive + safety sense. Hodne jsem si zdejsi forum procital a priznam se, ze dost casto jsem byl zmaten, ale to se da rict i o vsech recenzich co jsem na internetu nasel (a nejen v CR). Nastesti jsem se nenechal vycukat a sel za tim co jsem si sam osahal a vyzkousel. Zdejsi obcasne bludy o hlucnosti podbehu, chybejici stiraci gume ap., tak jako radoby profesionalni slinty pseudo recenzentu (ted myslim toho vocaska ze stream.cz - porad mezi"zaparenypulky"plyn), lidi akorat matou a cpou jim svoje subjektivni plky a dost casto i nesmysly.
Moc jsem toho zatim nenajezdil, ale na kazdou jizdu se tesim a neni to jen tim ze je to nove auto, to auto se tak skvele ridi, vse podstatne funguje jak ma nebo spis to podstatne funguje o moc lepe nez clovek cekal. Auto je neskutecne tiche, pokud jste klidny ridic, tak jediny obtezujici zvuk bude od okolnit jezdicich naftovych kamen. Akcelerace je pro normalni potreby nadprumerna. Power mod na semaforech a nemate problem vystrelit a zaradit se kam potrebujete nez se ostatni rozhybou. Za klidnou a predvidavou jizdu se vam auto odvdeci plnou baterii a pak si uzivate plavbu v EV modu. eCVT je kapitola sama pro sebe, nejaky hluk od motoru ala skutr, mixer, hukot se nekona - ne tak aby to stalo za rec. Ta plynulost je neskutecna, zadny cukani nic, uzasny. Motor je slyset, ale tim ze hluk je tak minimalni, maji ostatni jedinci tendenci resit picoviny, protoze vse ostatni slysite o moc lepe nebo spis vice nez jste z normalnich aut zvykli a ze tam neni to "heeeeen vole heeeeen"? Staci jezdit jak beloch, nesedet v aute nakrivo, nelepit se, byt ohleduplny a pak zjistite ze je to spis o socialni inteligenci nez nejakym heeeeeen, normalni lidi tohle vubec neresi, asi tak. Nejvetsi hluk je od kol, ale stejny problem mate i v dobre odhlucnene limuzine s V6.
Drobnosti zatim neresim a asi ani nebudu, mrzi me nefunkcni mirrorlink, ale zily si z toho trhat nebudu. Najde se i par dalsich drobnosti, ale ty mi v konecnem souctu opravdu radost neskazi. Jezdi to super a zbytek je vetsinou jen sila zvyku. Spotreba za prvnich 350km (jizdy do prace) dle PC 4.8l. Klidna jizda, ale ne brzda.
Pokud bude zajem, podelim se o fotky a dalsi zkusenosti, chlet jsem jen informovat podobne zmatene kandidaty na hybridniho aurise. Pokud vam vyhovuje velikost, jdete to projet a pokud vas to k hybridu tahne, s nejvyssi pravdepodobnosti neslapnete vedle. Je to moje prvni Toyota a je super! :bigups:
PS: pipani zpatecky je tak trosku spis uz klise, to auto se pri parkovani pohybuje vetsinou jen pomoci elektromotoru, cili absolutni ticho. To pipani je, aby na to lidi nezapomneli a neposlali to omylem dozadu. Jiste ze se to da vypnout ci zmenit na jedno pipnuti, ale chapu, ze hlupaci se na takove kravine toci dokola, pobavil mne ten zmineny redaktor jak nervozne do toho joysticku flaknul a plkal neco o failu :) kdyz ho nasere vec, ktere nerozumi, jak se takovyhle hovado pak chova na silnici? Predpoklafam, ze ma tdi, ktere ho odvdeci ridicskym zazitkem pri kazde jizde a spotrebou hluboko pod 3, mozna to bude tim, ze jezdi nalepeny na kurt auta pred.
Přílohy
20160712_183650-1024x576.jpg
(190.51 KiB) Staženo 1046 x
Uživatelský avatar
David P.
Řidič
Příspěvky: 257
Registrován: pát 13.09.2013, 10:44
Bydliště: Zlín

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od David P. »

Krásný. Pořád o hybridu uvažuji. A chtěl bych uplne stejného jak máš. . Tak snad se dočkám ;-)
Auris Touring Sportc CVT
recenze: http://moje.auto.cz/David-C3/automat-1.html
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od bobanakis »

No,pěkné,taky jsem o tom uvažoval.... Tak se chci zeptat,jak to děláš při rozjezdu např na křižovatce,pri předjíždění apod.? Já s tim jezdil a bylo to hrozně pomalé (na muj vkus),tak ted nevim. Ze bych delal neco špatně?
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
Uživatelský avatar
gifty
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: ned 10.04.2016, 18:57

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od gifty »

velmi pekná hybridka, bodaj by sa mi nepáčila, ked je rovnaká ako moja 1.6 ;) dobre si to napísal, inak aj ja sa tiez teším na kazdu jazdu s auriskou.. ;) tak nech to aj ostane..
Toyota Auris TS 1.6 2015
d0st
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 16.07.2016, 13:25

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od d0st »

Mám Auris TS Hybrid v nejvyšší výbavě necelý měsíc a taky můžu tyhle zkušenosti plně podepsat. Najeto 1300 km převážně po Praze se spotřebou lehce pod 5l. Jediné co vadí mně jsou docela silné rány od zádní nápravy na větších nerovnostech, když jsem se ptal v prodejně, tak prý je to těmi sedmnáctipalcovými koly, u šestnáctek se to údajně neděje, tak uvidím, až tam dám na podzim zimní gumy. Co se rozjíždění na semaforu týče, pokud se člověk chce pořádně rozjet, chce to Power mode a pak bez problému...
Uživatelský avatar
erwestquestworks
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: ned 18.10.2015, 17:34

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od erwestquestworks »

Že by už vyřešili v Toyota hlučné podběhy a doplnili stírací gumu u stahovacích oken? Tak to se na garančce poptám.
Toyota Auris Touring Sports 1.6 FL CVT 01/2016
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

Bogas:" ...Zdejsi obcasne bludy o hlucnosti podbehu, chybejici stiraci gume..."
To niesu žiadne bludy, to že to je možno poriešené v najnovších kusoch neznamená, že si to tu vymýšľame. Podbehy v lete nepočuť, v zime na posype však áno. Ak to na tvojom aute takto nieje tak sa teš. Desaťročné otcove picasso má štvrtinovú hlučnosť odspodu pri jazde po posypoch ako corolly.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Odpovědět

Zpět na „Auris“