Celica t23 1.8 105 kw

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Ghost226
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: sob 28.05.2016, 09:09

Celica t23 1.8 105 kw

Příspěvek od Ghost226 »

Čau lidi ,mám toyotu asi měsíc a dneska mi začla svitit kotrolka motoru .Výkon auto nijak neztratilo ,olej mi to nežere ,filtry olej meněn asi tyden zpátky. Mechanik je na dovolené ,tak jsem se chtěl zeptat co by to mohlo být a jestli bych stim mohl jezdit dál asi 7 dní než přijede abych autu ješte vic nepoškodil.Děkuji za odpověd
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica t23 1.8 105 kw

Příspěvek od libor12 »

Můžeš si vyblikat závady a dle toho usoudíme jestli jde jezdit dál.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Ghost226
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: sob 28.05.2016, 09:09

Re: Celica t23 1.8 105 kw

Příspěvek od Ghost226 »

Jakto mysliš ? Mechanik mi napsal že to bude lamda sonda a že stim mužu jezdit a mrkne na to až se vráti toho 6.6 ,ale zas to muže byt cokoli i když ten mechanik vlastnil to auto 4 roky a ja to koupil od něho .
Uživatelský avatar
TomAss
Člen Týmu
Příspěvky: 34
Registrován: úte 29.05.2007, 19:03
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica t23 1.8 105 kw

Příspěvek od TomAss »

tak kontrolka po odjetí pár desítek kilometrů zhasne....nech si načíst kód,ale dost věcí,co co třeba ukazují na lambdu můžou znamenat vážný problém.
Zkontaktuj Libora,je jeden z těch co ti určitě dobře poradí.
Toyota Celica 1.8 VVTi
Ciman
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: sob 19.06.2010, 19:57

Re: Celica t23 1.8 105 kw

Příspěvek od Ciman »

Tohle jsem teď řešil taky. Svítí kontrolka motoru, na diagnostice "příliš bohatá směs". Na emisích mi říkali, že lambda je skoro po smrti. V autorizovaným servisu (ID Auto, Brno) mi pak přenastavili ECU. A pan kontrolka pak dal asi rok pokoj. Teď jsem si říkal, že pošlu pana kontrolku do konečnýho řešení a nechal jsem vyměnit teda tu lambdu, když to všichni říkali. Po 15km na nový lambdě a po restartu diagnostiky svítí zas :/
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica t23 1.8 105 kw

Příspěvek od Idaho »

Ciman píše:Tohle jsem teď řešil taky. Svítí kontrolka motoru, na diagnostice "příliš bohatá směs". Na emisích mi říkali, že lambda je skoro po smrti. V autorizovaným servisu (ID Auto, Brno) mi pak přenastavili ECU. A pan kontrolka pak dal asi rok pokoj. Teď jsem si říkal, že pošlu pana kontrolku do konečnýho řešení a nechal jsem vyměnit teda tu lambdu, když to všichni říkali. Po 15km na nový lambdě a po restartu diagnostiky svítí zas :/

:D:D aneb jak udelat ze zákazníka vola a jeste z nej vytáhnout peníze..
Odpovědět

Zpět na „Celica“