1.8 WWTI - protočení šály

vše ohledně modelové řady Verso
Odpovědět
Neznalek
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pon 23.05.2016, 18:28

1.8 WWTI - protočení šály

Příspěvek od Neznalek »

Zdravím.

Byl jsem týden štastným majitelem Corolla verso r.v 2007 s MMT dovezené z Německa. Dle tachometru 170000km. Jestli je pravda nevím, pár signálů naznačuje, že by mohlo sedět.
Teď už jsem nešťastný majitel, kterému se nejspíš po ani ne 1000 km nejspíš protočila šála. Nemám potvrzeno, od včerejška v servisu Toyota, ještě neměli čas se na to podívat.
Jakou částku můžu očekávat za opravu? Nechat dělat v značkovém, nebo zkusit najít něco levnějšího? Kdyby někdo měl tip na dobrý servis na západě Čech (K.Vary a okolí) budu rád.
Jinak popis co se stalo:
Jízda K.Vary - Mladá Boleslav, cca. 12 km před cílem cvakací zvuk z motoru ze strany spolujezdce - něco jako když se dávali plastové víčka do zadního dětského kola. Jízda byla klidná, bez skotačení, 130 - 140 km/hod. na dálnici, do 110 km/hod. mimo obec.
Žádné šlapání na krev.
Při přidání plynu zesílení cvakání, při volnoběhu nepravidelný chod (jako na tři) s problikávající kontrolkou oleje. (Jinak nestvítila žádná)
Při přidání všechny kontrolky o.k., nastartovat šlo, jízda taky (jen zkouška, hned jsem chcípl). Nikde žádný únik čehokoliv, olej nad půlkou rysky.

Předem díky za jakoukoliv reakci, co by pomohla.
xvasek
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: pát 10.01.2014, 22:00

Re: 1.8 WWTI - protočení šály

Příspěvek od xvasek »

A není to spíš porucha olejového čerpadla - podle té kontrolky? Mně podobné symptomy vykazovala pračka (na prádlo), stačilo vyndat binec z čerpadla. Nebo už mohlo být to čerpadlo mrtvé předtím a teď se ti to už "jenom" zadřelo.

Každopádně pokud to máš čerstvě kupované a je to třeba přes bazar nebo nějakého dovozce, tak myslím, že on má povinnost dát nějakou záruku i na vady, které tam při předání auta byly, i když nebyly zjevné. Myslím, že prokázat, že jsi to "nezprasil" ty, by nemělo být velký problém.
Neznalek
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pon 23.05.2016, 18:28

Re: 1.8 WWTI - protočení šály

Příspěvek od Neznalek »

Díky za reakci.

Pokud by to bylo "jen čerpadlo" tak budu "happy"
Doplním možná důležité info, vím, že tam patří 5W30, ale když jsem to koupil, byl tam štítek s 10W40 tuším Titan. Chystal jsem se vyměnit, bohužel jsem nestihl. Domluvil jsem prohlídku po koupi vozidla v místní Toyotě při které by došlo k výměně , nejbližší termín byl 15.6., tak jsem to neřešil - nevím kolik km bylo na ten 10W40 najeto, říkal jsem si, že to těch pár kilometrů nebude vadit.
Můžu tedy počítat s variantou čerpadla? Kontrolky nesvítili žádné, ani motoru, předpokládám, že při prokluzu šál, by aspoň kontrolka motoru svítila.
Jsem zoufalej, je to tam od pondělí a doteď i přes tel. urgence bez odezvy, tak mám trošku nervy.
Když už budu vědět, co to je, tak se budu líp řešit a to včetně případného vrácení dovozci (prodejci). Ale bez jasné definice problémuj je to hloupé. Telefonáty typu:" V motoru něco cvaká, ale jinak to jede mi neulehčují pozici :( "

btw: strýček google mi na cenu olejové čerpadlo corolla verso 1.8VVTI nedohledá cenu - neví někdo?
xvasek
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: pát 10.01.2014, 22:00

Re: 1.8 WWTI - protočení šály

Příspěvek od xvasek »

10w40 podle mého nic nepokazí, ale jeho použití spíš ukazuje na to, že motor původnímu majiteli žral olej, což je u Toyoty s takovým nájezdem normální stav (ničemu to nevadí, když se dolévá). Do motorky / stařenky taky dávám hustší, pomaleji mizí. Každopádně tvůj problém bude asi něco většího, protože pokud tam necykloval olej, tak to bude pěkná paseka. Bohužel kontrolka od oleje se zpravidla rozsvítí až je vymalováno. Pokud ten motor běžel i potom, tak bude klika asi dobrá (to je nejhorší možnost) ale tipuju na nějaké lehčí zadření.
Ondraj
Navigátor
Příspěvky: 116
Registrován: pát 10.06.2016, 08:25

Re: 1.8 WWTI - protočení šály

Příspěvek od Ondraj »

Tak myslím, že k této problematice mohu něco říct.

CV 1.8 VVTI máme od 2006, r.v. 2004, druhý majitel, měla najeto cca 30 tis., nyní cca 240 tis.
Od začátku co ji máme žere olej 1l/1000 km. To, proč jsem to nevyřešil, bych teď nechal stranou, jednak byl zpočátku problém přístupu servisu (navrhovali opravu za 80 tis) a málo informací o problematice a pak časem i moje nedůslednost, teď už je pozdě.
Od cca 80 tis km jsem přešel na olej Valvoline 10W40 a dávám ho tam doteď. Musím také na sebe prásknout, že dolití oleje probíhalo často až když se rozsvítila kontrolka. je pravda, že olej jsem měl vždy u sebe a v momentě rozsvícení (většinou v zatáčce) jsem zastavil a dolil. Můj přístup problém samozřejmě byl. Do těch cca 240 tis. kromě věcí ohledně brzd, svíček jsem musel teď řešit ložisko v převodovce + spojka (ještě by něco vydržela), ale jinak nic. Celou dobu dřela a dřela, vozila materiál na stavbu, kompletně nás přestěhovala do nového bydliště, vozila na dovolenou a denně cca 100 km do práce. Teď už holka nenajíždí tolik, stále ji máme v rodině jako zatím nenahraditelné rodinné auto (7 míst), ale nájezd bude mít už jen cca 3 tis ročně a bude v rodině, dokud na něco úplně neumře, rád bych, aby dala ještě min. 3 roky. Koupili jsme k ní teď Yarise 1,3 místo Fabky I 1,2 HTP 47KW, kterou jsme dali pryč po 13 letech dobré služby. O Fabce to sem už nepatří, ale v cca 80 tis byla investice cca 20 tis přeskočení rozvodů (Škoda se k tomu bohužel nepostavila čelem, i když to byl známý problém), jinak se při nájezdu cca 140 tis u ní také neřešilo v podstatě nic.

Píšu to kvůli tomu, že si nemyslím, že olej 10W40 by byl zásadní problém. A jestli neměla tvá CV najeto ve skutečnosti daleko víc?
aktuální:
Yaris 1,33 (2016)

historie:
Corolla Verso 1,8 (2004-2019)
Corolla
Neznalek
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pon 23.05.2016, 18:28

Re: 1.8 WWTI - protočení šály

Příspěvek od Neznalek »

Díky za reakci.
Ten olej jsem uváděl jen pro doplnění infa. Názory se na to různí. Samozřejmě zjišťuju rady všude možně, a půlka mechaniků v tom oleji vidí problém, druhá má stejnej názor jako ty. :D
K tý spotřebě oleje - stihl jsem jen cca. 700 km, tak nevím, dva kolegové mají taky benzíny (Corolla 1.6VVTI a Avensis 1.8VVTI) 10 a 6 let staré - ty jezdí od výměny do výměny bez kapky dolévání. Dodržujou 5W30. Asi to bude kus od kusu.
Jsem momentálně odkázanej na zprávu od Toyoty co s tím je, abych mohl začít řešit s prodejcem (dovozcem) - to bude další fuška. Mě z toho snad vyrostou vlasy. :(
Každopádně díky za snahu uklidnit.
Jsem rád za každou radu.
Neznalek
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pon 23.05.2016, 18:28

Re: 1.8 WWTI - protočení šály

Příspěvek od Neznalek »

Tak už mi konečně řekli verdikt.
Protočil se rozvod, klepou ventily o píst :angry: Přesný rozsah zatím nevím, budu dávat do jiného servisu. Vůbec nevim kolik čekat za opravu, nebo za jiný motor.
xvasek
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: pát 10.01.2014, 22:00

Re: 1.8 WWTI - protočení šály

Příspěvek od xvasek »

To je dobré! Nevím, jak je konstruovaná hlava, ale nemusí se ani půlit motor, pokud je to jenom rozvod. Hlava se dá sehnat z vrakoviště za pár tisíc max, prohodí se celá a je to. To zvládneš pomalu i sám v garáži.

Teda Toyotu jsem nikdy nerozebíral, ale u motorky ((D)OHC) je to fakt sranda.
Neznalek
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pon 23.05.2016, 18:28

Re: 1.8 WWTI - protočení šály

Příspěvek od Neznalek »

Díky za podporu. Opravdové "rozhřešení" bude zítra, tak uvidím, za kolik tam zahučím.
Beru to už sportovně - budu mít zkontrolovanej (repasovanej) motor, nemusím dalších 100km nic řešit :D
Odpovědět

Zpět na „Verso“