Zamrznutí načítani USB Disku při přehravani MP3

Když na autě něco nefunguje a netýká se to přímo konkrétního modelu
Odpovědět
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Zamrznutí načítani USB Disku při přehravani MP3

Příspěvek od indet »

Ahoj koupil jsem si USB Disk SanDisk Ultra Fit 128GB a používám jej na přehráváni hudby na Toyota Touch & Go Plus sw verzi 2.12.5WH. Disk je zaplněn cca 7500 skladbami o celkové velikosti cca 64Gb a počet souborů na složce je okolo 9500. Dosud vice jak 3 měsíce jsem přehrával bez problému ( většinou používám funkci Random), až teď se mi opakovaně stalo že přehráváni MP3 z USB zamrzlo. Prostě se zastavilo uprostřed přehrávaní různých skladem. Pokaždé na jiné skladbě. Radio , CD, Bluetooth funguje bez problémů dál. I když USB disk vytáhnu, nerozjede se znovu dal. Musím vypnout zapalováni a poté jak naběhne radio až hraje dál z USB. Zkoušel jsem disk opětovně nečist radiem, ale pomohlo to jen na chvíli. Po 14 dnech znovu zamrzl. Kde je problém? V radiu,v USB disku. Má někdo zkušenosti s používáním USB disku v TT&GP. Neměl bych koupit raději 64Gb variantu, nebo jinou značku USB disku? Nerad bych ale potom zjistil že to stejně nepomůže. Dík za odpovědi a vaše poznatky.
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
damasig
Člen Týmu
Příspěvky: 59
Registrován: stř 18.11.2015, 16:10

Re: Zamrznutí načítani USB Disku při přehravani MP3

Příspěvek od damasig »

Je ta fleška USB 3.0 a jak je naformátovaná? Předpokládám že kvůli velikosti na NTFS nebo exFAT.
Soubory jsou MP3 ve stálé nebo variabilní kvalitě, jaký tok 128 nebo více?
Toyota totiž celkem detailně specifikuje co zvládne zcela jistě přehrávat a cokoliv jiného není zaručeno a může způsobit nepředvídatelné problémy.
Yaris 2015, Trend, 1,33 Dual VVT-i
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Zamrznutí načítani USB Disku při přehravani MP3

Příspěvek od indet »

Je to USB3.0, zpětně kompatibilní USB 2.0. Formátovaný na FAT32. MP3 v kvalitě 128-320Kbps. Radio podporuje sice i VBR , ale je to převedené standardně v WMP 12 na MP3 datový Tok 320Kbps. Zajímá mě zda má někdo podobnou zkušenost a nebo třeba používá v Toyota Touch & Go Plus 1 flash 128GB zcela bez problémů. V květnu jedu na garančku, tak se zeptám je to přece jen ještě v záruce. Ale při frekvenci toho zamrzání se to stejně neprojeví. Jinak zna někdo nějaký trojhmat na restart radia za jizdy?
Třeba u Škodovky a jejího Columbuse to jde. Taky se nám stalo že za jizdy zamrzl a nepřehrával pro změnu zvuk a nepomohlo ani vypnutí. Po rychlém telefonu do servisu jsme jej restartovali a vše zas OK.
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
damasig
Člen Týmu
Příspěvky: 59
Registrován: stř 18.11.2015, 16:10

Re: Zamrznutí načítani USB Disku při přehravani MP3

Příspěvek od damasig »

S tou kompatibilitou mimo PC bych to nebral tak vážně, mám TV Panasonic 3 roky stará a nečte mi ani jednu USB 3.0 flešku a je jedno jakou má velikost nebo formátování. S USB 2.0 nemá žádný problém a bez potíží čte 16 i 64GB flešky jak FAT32 tak NTFS.
Ale nedalo mi to a vzal jsem svoji 256GB USB 3.0 flešku Patriot, naformátil ji na FAT32, nahrál 200 MP3 ve 128kb kvalitě a nenačetla se. Zkusil jsem 16GB USB 3.0 Adata a načetla se bez potíží.
Osobně bych to viděl v kombinaci USB 3.0 a velikosti flešky, prostě špatná kombinace, problém by teoreticky mohl být i v napájení, USB 2.0 má limit na 500 mA a třeba ta větší fleška leze mírně přes a proto zatuhuje, přeci jen USB 3.0 má limit 900 mA.
Každopádně pokud je auto v záruce zkus reklamovat a uvidíš, nic horšího že ti reklamaci zamítnou se nestane a stát tě to také nic nebude, kromě trochy času.
Yaris 2015, Trend, 1,33 Dual VVT-i
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Zamrznutí načítani USB Disku při přehravani MP3

Příspěvek od indet »

V servise mi bylo řečeno že to nějaký zákazník zkoušel a až 16GB USB disk byl bezproblémový.
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Technické problémy - obecné“