výfuk

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

výfuk

Příspěvek od Morfík »

Pred par dny se mi objevil maly problem.Neni to nejaka rozbita soucastka jak uz si urcite zase mysli odpurci Toyot jakozto poruchovych aut.Vec se ma takhle: nejak moc mi zacal ramusit vyfuk,mam tam sice ladeny koncovy dil,takze se neni cemu divit,ale tohle je trochu nezvykle vic,az se bojim kdy me stopnou chlupaty.Stalo se to kdyz jsem zatacel z hlavni k nam do ulice.Pri prijizdeni do zatacky bylo vsechno ok,ale kdyz jsem zatocil a podradil,tak tam neco jakoby prasklo a po pridani plynu se to hrozne rozdunelo.Pri nizkych otackach to zni jako normalni ladak,ale kdyz pridam,tak je to jako kdybych tam mel nejaky rezonator,prehluci mi to radio(to mi ale nerve).Myslim si ale,ze praskly vyfuk to nebude,uz jsem slysel prasklej vyfuk a me to tak nezni.Mozna se mi to jen zda,ale trochu mi to prijde i ze ma mensi zatah,ale to je mozna jen pocit,nevim.

:banana:
saus
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: úte 20.07.2004, 22:29
Bydliště: Černčín

Příspěvek od saus »

Mohlo by to být fouklý těsnění někde mezi spoji. Popros někoho ať ti při nastartovaným motoru zacpe rukou výfuk :D a koukni pod auto jestli to někde nesičí. Může to být taky ulomená přepážka v tlumičí výfuku.
Celica 4WD turbo 5.gen
saus
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: úte 20.07.2004, 22:29
Bydliště: Černčín

Příspěvek od saus »

Jinak netěsnost výfukové soustavy vždycky ubere nějakej ten koník výkonu.
Celica 4WD turbo 5.gen
Uživatelský avatar
fajry
Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: stř 30.06.2004, 19:50
Bydliště: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fajry »

saus: tak to mas 100% pravdu!!!!! Ja som na svojej Corollke mal vyfuk ako emental a pred koncovym tlmicom bol uplne odtrhnuty. Hucalo mi to ako rally auto a co bolo najhorsie, tak auto voobec netahalo. Tento tyzden som vymenil vyfuk. Ide to taaak tichucko, ze sa musim divat, ci mi nezhasol motor a co je najlepsie, vykona sa rapidne zvysil!!! Najma zrychlenie je ovela lepsie.
Slovensky Toyota klub:
ToyotaTeam Slovakia
www.toyotateam.sk

sluzobak
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

Příspěvek od Morfík »

No kousek od meho bydleni je centrala firmy SPEI kde delaji prohlidku vyfukoveho potrubi zdarma,tak tam hned zitra nebo v sobotu pojedu.Mam rad dunici zvuk,vzdyt tam taky mam ladeny konec,ale ted si pripadam jako chudak co ma SHADE a misto vyfuku rouru od kominu a v ni diru.Navic to opravdu nejede jak ma,malem me predjel kamos co ma Renaulta 5,ale to bylo spis kvuli tomu,ze jsem to nechtel tocit protoze by to rvalo,tak jsem radil dalsi stupne bez poradny rychlosti :) Prece by Renaultik nepredjel nemocnou CELICU co trochu boli v krku :)

:banana:
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

Příspěvek od Morfík »

Tak uz vim co s tim je.Prasklo mi to kousek od tlumice.Je to ve spoji jak je vlastne nejdriv koncovka,pak tlumic a z tlumice vzdy jde takovy kousek zahnuty trubky a tam je spoj s dalsim dilem co jde k motoru,tak tesne na ty kratky trubce kousek od spoje mi to prasklo.

Je to na novou trubku toho kousku asi za 1500,-

Jinak nemate nekdo znamyho(Komanche) kdo dela vyfuky?Rad bych si nasetril na novy komplet potrubi uplne od motoru s rozdvojenim na konci na kazdou stranu a rad bych vedel za kolik by byla vyroba u nas a v jaky kvalite.
Komanche

Příspěvek od Komanche »

me bude stavet vyfuk na zakazku kamarad, kdyz se na nej obratis, urcite ti navrhne nejaky good reseni. Obvykle se komplet ladeny vyfuk (nerez) pohybuje kolem 15.000, umeji i svody (normal i racing). Obrat se kdyztak primo na nej, Honza Effa, tel. 605297832, muzes mu rict ze mas kontakt od Erika.

jinak ja mel prasklej vejfuk v housence, kupodivu to tahlo bezvadne, ale nedalo se jet vic nez 120, to vibrovalo cely auto jako blazen a ja vystupoval stresnim oknem :D
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

Příspěvek od Morfík »

To se mas,me to tahne na pulku,ale v pondeli uz bych to mel mit ok.Pak uz zase muzu zavodit s tema pomalejma bavorakama jako je 525 :)

Banan s VAMA

:banana:
Uživatelský avatar
Hafan
Navigátor
Příspěvky: 145
Registrován: stř 28.07.2004, 10:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hafan »

No ja menil dve casti od katu az na konec, a koupil jsem je z vrakace(ten bouhzel neni original), protoze i z druhovyroby by me to prislo na nehorazny prachy, ale jak uz jsem se dival vypada to ze to co jsem koupil je taky nejaka druhovyroba a chybi tam nejaky tlumici casti :( zda se mi dost hlasitej a vykon nic moc :( je to teda bouhzel tim ze kdyz jsem to delal, tak jsem nemel tesneni mezi tu soustavu, tak jsem tam vsude narval tu tesnici pastu.Takze to budu muset asi zase rozhodit a predelat :(
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

Příspěvek od Morfík »

Tak uz mam svoji krasavici zase OK.Uz zase jezdi jako spravny dravec od Toyoty a navic uz mi zase hezky zpiva pres muj ladeny vyfuk.A stalo me to jen 1500,- to jde ne?

Co vy na to BANANI?

:banana:
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

Příspěvek od Morfík »

Tak uz mam svoji krasavici zase OK.Uz zase jezdi jako spravny dravec od Toyoty a navic uz mi zase hezky zpiva pres muj ladeny vyfuk.A stalo me to jen 1500,- to jde ne?

Co vy na to BANANI?

:banana:
saus
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: úte 20.07.2004, 22:29
Bydliště: Černčín

Příspěvek od saus »

1500 je OK. Na jaře budu muset taky zkontrolovat výfuk a vlastně celý podvozek. Vlítnul jsem do škarpi a nabral spodkem "trochu" blata.
Celica 4WD turbo 5.gen
Odpovědět

Zpět na „Celica“