Liberec vs. Hradec Králové

Tlachání o všem - bez zaměření!
Odpovědět
Ljuba
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: pon 04.06.2012, 15:50
Kontaktovat uživatele:

Liberec vs. Hradec Králové

Příspěvek od Ljuba »

Zdravím klubáci,

s přítelkyní se budeme brzo vracet z ciziny a rozhodujeme se, kde budeme bydlet. Já jsem z malýho města v Pardubickým kraji, ale studoval jsem v Hradci Králové a to město je pro mě super. Ona je z Liberce a má tam celou rodinu, zázemí, zná to tam a určitě by to tam bylo jednodušší na rozjezd (nemuseli bychom hned hledat byt, mohli bychom být chvíli u rodičů) než kdybychom oba museli hledat práci a i bydlení v HK. HK mám rád, je to super město, znám ho dobře, je tam dobře a přehledně řešená doprava, v létě nové koupaliště a spousta lomů okolu, dá se tam v pohodě jezdit na kole. Liberec taky není špatnej, líbí se mi ta krajina okolo, v podstatě velká vesnice a do přírody kousek (což ocením, neb jsme teď v Londýně a do přírody to je opravdu daleko). Je fajn, že má v Liberci rodiče, což se do budoucna bude hodit kvůli hlídání dětí apod. Nájmy zde jsou asi taky levnější. Co se dopravy týká tak jednosměrkové centrum nicmoc, ale asi to město celkově taky není složitý na orientaci. Jak je to s prací, to nevím.

Máte někdo nějakej tip, radu, komentář, zkušenosti, co by mi mohlo pomoci při rozhodování?

Díky za odpovědi.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Liberec vs. Hradec Králové

Příspěvek od aczasa »

Go Brno... :-) Rikam to schvalne, protoze tam roste pomerne dost pracovnich prilezitosti a zkusenost z ciziny (pokud to neni ridic voziku na horske draze na thaiwanu) je tam dobry prodejni argument.... Navic pak oba mate jasno ze jste dost daleko od vseho co znate... :-) New year, new opportunities, new beginnings...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Liberec vs. Hradec Králové

Příspěvek od Jimmi »

Mě by ty roviny okolo Hradce asi zabily...... 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Ljuba
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: pon 04.06.2012, 15:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Liberec vs. Hradec Králové

Příspěvek od Ljuba »

Brno nee.. to už je moc velký na mě :lol:

Jinak na ty roviny okolo HK jsem zvyklej :D, dobře se jezdí na kole :D.. ale je pravda, že v Liberci je to víc o přírodě a větší divočina.. to se mě na tom líbí.. člověk nemusí jet několik desítek km, aby byl v horách..
Uživatelský avatar
29Carlos
Věčnej rejpal
Příspěvky: 931
Registrován: čtv 27.06.2013, 22:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Liberec vs. Hradec Králové

Příspěvek od 29Carlos »

Z toho co píšeš, mi ve tvém případě jednoznačně vychází Liberec. A co se hledání práce týká, myslím, že to bude tak nastejno... :wink:
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Liberec vs. Hradec Králové

Příspěvek od Standa50 »

Potom co jsi napsal,že Liberec je velká vesnice,tak bych se tam moc neukazoval :D ,vůbec když má o 10tis. obyvatel víc než H.K.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Ljuba
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: pon 04.06.2012, 15:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Liberec vs. Hradec Králové

Příspěvek od Ljuba »

Samozrejme Liberec neni vesnice, ale krom centra na me pusobi klidne a je okolo hodne prirody, coz je fajn.. Vsak je 5. nejvetsi mesto u nas.. A co se ty prace tyka vubec neznam firmy tam, takze z toho mam trochu strach,ale clovek se seznami a nauci..
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Liberec vs. Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

Hele tak jestli jseš už velkej kluk jako Vašut, tak je jasná cesta do Liberce. :-D

Liberec bohužel neznám. Hradec je sice fajn město, ale co do cen nemovitostí za Prahou moc nezaostává. Pracovní příležitosti bohužel nedovedu posoudit ani v jednom městě. Nicméně já se před pár lety odstěhoval kousek vedle do Jaroměře a je mi tu fajn. Ale v HK mě aktuálně neskutečně štve přístup radnice k parkování. Totálně se na nějakou koncepci vykašlali a na Slezkém předměstí, kde bydlí moje mamka je to děs běs s parkováním. A co to tak pozoruju, tak v jiných částech města to není lepší. Sice se tu staví v HK druhý parkovací dům, ale oba jsou situované v centru, takže v okrajových městských částech se to stejně hned tak nezlepší. A taky když někde udělají nějaký výkop na silnici, tak ho ti zmetci jen zahážou štěrkem a klidně půl roku po tom nechají jezdit auta. Dokonce tu na docela rušném tahu na férovku jednu díru zalily betonem plocha cca 5 x 5 m vystouplá byla o tak 2 cm nad asfalt a ještě jim z toho čouhala nějaká částečně zabetonovaná geotextilie. A to tam taky tak půl roku bylo. Teď už je to místo opravené asfaltem, ale tohle prostě nepochopím takovýto přístup. Prostě město se tu o svoje ulice totálně přestalo starat. Takže v tomto je otázka jak je na tom Liberec.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Ljuba
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: pon 04.06.2012, 15:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Liberec vs. Hradec Králové

Příspěvek od Ljuba »

S tím parkovaním je to v HK bída, to je pravda.. Ale zas když člověk ví, kde zaparkovat, tak se to dá. Jinak o těch silnicích jsem nevěděl, já měl vždy za to, že v HK jsou cesty fajn.. Co se cen bydlení týče tak v HK to je velká bída, ale zas to město má přestiž, celkem nízkou nezaměstnanost, není zkorumpovaný nebo o tom nevím a má dobrou nemocnici..
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Liberec vs. Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

No hele má to tu svoje neduhy ale i nějaká ta plus. Korupce tu určitě je, ale netuším v jaké míře. ale Když začínal Atol s parkovným, tak to byly docela story. Měšťáci jim asistovali jak kdyby byli jejich zaměstnanci a ty ceny co na začátku nasadily tak to byly absurdity. Na velkém náměstí chtěli 200,-kč za hodinu přes den. To v tý době neměla snad ani Praha toto. Ale pak se do nich veřejnost obula a došlo i k nějakým právním sporům a dost Atol zkrotl. Nicméně má kontrakt na ony dva zmíněné parkovací domy a proto se údajně parkováním nikdo moc nezabývá, aby měli potom kšeft.
O Hradci se mluví jako o městě úředníků, tedy že to opoledne ve městě chcípne a všichni někam zalezou. Ale asi se to taky dost v lecčems změnilo. V létě jsou tu na letišti docela známé fesťáky (Rock for people) pak nějaký to techno a ke konci léta tu býval i CIAF nebo truck Fest. Na tom letišti jinak pořádá amaterské automobilové závody Martin Kučera https://www.facebook.com/events/461128707403627/
A na ježdění s kolem je Hradec díky rovinatosti docela príma.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Ljuba
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: pon 04.06.2012, 15:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Liberec vs. Hradec Králové

Příspěvek od Ljuba »

ono v nasem statu je korupce asi vsude :D nakonec to asi stejne dopadne tak, kde bude prace... ve finale ani jeden nemame nic proti obema mestum, takze se uvidi...

dekuji za odpovedi :)
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“