Výměna palivoveho filtru

vše ohledně modelové řady Carina
Odpovědět
Vorvanvenca
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: ned 04.10.2015, 07:48

Výměna palivoveho filtru

Příspěvek od Vorvanvenca »

Dobrý den rád bych se zeptal jak vyměnit palivový filtr a jaké je k tomu potřeba nářadí.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2090
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Výměna palivoveho filtru

Příspěvek od jarson »

filter ja na prepažke medzi kabinou a motorom. nejake exra naradie nie je nutne, stacia bežne kluce. akurat je tam dosť zly prístup, každopadne je dobre ak mas prístup zdola. a aj ked to nevyzera zložito, je velmi doležite to urobit poriadne, može sa stat , že to nebude tesnit a vies co asi sa može stat - benzin ako vieme je horlavý :( . A toto može byt prave pre zlý prístup niekedy trochu problem....
Myslim , že ja by som to dal radsej do servisu , nakolko nemam ani jamu ani lepsi zdvihak....a nakolko to nie je nejako narocne , nebude to stat urcite vela. Ak ale ty tieto možnosti mas, možes skusiť. Ak si das zaležať a mas trpezlivost tak by to malo ist dobre. Samotný filter nie je drahý a da sa bežne kupit. Original sa tam daval Denso, existuje aj spusta druhovýrob, ale cena sa nejako extremne nelisi. Skor si daj pozor aby si kupil spravny, niektorí maju v katalogoch trosku zmätok. Su velmi podobne, lisia sa uchytenim, otvory by mali byt myslim rovnake co sa rozmeru týka. Najlepsie objednat podla cisla stareho.
Ja som daval menit v servise , neviem kolko by to vyslo, lebo u mna to bolo v ramci viacerých veci ( menil som tlmice, a toto mi urobil popri tom, asi som platil iba samotný filter, praca extra ratana nebola).Nemam tam ale denso, bolo to nieco ine.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Vorvanvenca
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: ned 04.10.2015, 07:48

Re: Výměna palivoveho filtru

Příspěvek od Vorvanvenca »

Moc krát dekuji raději to dám do servisu
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: Výměna palivoveho filtru

Příspěvek od GammaRay »

Vorvanvenca píše:Moc krát dekuji raději to dám do servisu
Pak dej když tak, prosím, vědět kolik ta výměna v servisu stála.

Taky jsem v minulosti o výměně palivového filtru párkrát přemýšlel, ale neměnil jsem ho. Tipuji, že zadělanej nebude, protože benzínu do motoru teče dostatečně - občas si do nějakýho kopečku podřadím, dám plný plyn a užívám si akcelerace :-) - i když by to mohlo mít ještě trochu víc koníků :)
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna palivoveho filtru

Příspěvek od Stan »

Čaues. měnil jsem to před asi dvouma rokama sám. Začal jsem s výměnou sám v garáži, ale nějak mi chyběly ta správný klíče. Tak jsem zajel ke kámošovi do dílny. Vzpomínám si, že část jsem povoloval zhora a část zespod. Je tam fakt blbej přístup. Zhora i zespod to chce ruce z gumy. Blbý bylo, že když jsem odpojoval jednu z hadic, tak vyteklo tak deci benzínu. A hádej, co je zrovna pod filtrem? Napovím, že to bývá po jízdě docela moc horký :-)
Kdo tipoval výfuk, má bludišťáka. Takže před výměnou vychladněte. Jinak filtr stál okolo stovky. Ani nevím, co je to za firmu.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Výměna palivoveho filtru

Příspěvek od Jimmi »

Proto v návodu píšou vyndat relé a nechat to chcípnout :wink:
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Odpovědět

Zpět na „Carina“