co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od uruem »

Do nákupní tašky nemá cenu investovat. Taky jsem se už vzpamatoval :D
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od libor12 »

Nooo... Taiwansky D2/K-Sport/XYZ/MeganRacing/FortuneAuto/YellowSpeed/Omni/Nex/Stance/ a další jsou vyraběné tou samou továrnou (Bor-Chann Enterprise Co.) sice v rozdilných barevných kombinacích a prodávané překupníky pod ruznými jmény, ale se stejnou pochybnou kvalitou a životnosti. Můžu ti dát email, telefon a adresu továrny v Taiwanu, která ty coilovers pro XYZ -stejně jako pro D2, K-Sport, G4, BC - vyrábí. Pokud jim zaplatíš za 10 sad, tak ti je dodají v jakékoli barvě a dají ti na to logo jaké budeš chtít. Mužeš jim říkat třeba ABC, DEF, GHI, - nebo Biscuit Racing. Stejně tak je to s XYZ brzdama... Co do kvality....
ObrázekObrázekObrázek záleží jak moc se dotyčný má rád :lol:
Z vlastní zkušenosti vím,že jsem nakoupil podvozek od D2 racing,který měl být "bolt on" na moji ae92gti. Krom bezproblémové montáže to bylo vše. Než se podvozek začal chovat aspon jako serie,stálo to mnoho času a km. Aby se začal chovat lepe než serie bylo třeba 3x vyměnit pružiny a 2x pronajmout zminované corner weight. Suma sumarum než jsem s tím čínským podvozkem došel spokojenosti vyndal jsem z peněženky dobrých 80000czk. Moje momentální zkušenost s HP je,že jsem přistavil auto,došlo na prohlídku,sladění mých představ s nabídkou,možnostmi výrobce. Záloha montáž,technik v ceně,seřízení. Všeho všudy necelých 50000,ale mohl jsem mít i za 30 a bez trápení a času auto jezdí a chová se tak já chci.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Mochal2297
Člen Týmu
Příspěvky: 66
Registrován: pát 28.08.2015, 17:13
Bydliště: Hoštka

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od Mochal2297 »

Tak to je mazec
Vítězí Kayaba
MR2 1985
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od Idaho »

biscuit píše:libor12: i ksport? dokonce i xyz jsem mel za pomerne kvalitni reseni. je videt, ze jsem greenhorn :-)

Zas tolik se toho neboj, to co libor fotil jsem zažil také 1x .. zákazník byl na prohlídce abyl upozorněn na vadné silenty v dolním oku tlumiče a nedbal toho jezdil dál a dál i když se zezadu ozývalo mlácení a tlumičem se dalo hýbat rukou. Podvozek byl používám na dost špatných cestách ( neco jako panelka k nám ) cca 4,5roku z toho to mlácení se ozývalo udajne pře rok než k tomuhle doslo. Muže to být vada materiálu ale naráz a samo od sebe se to nestane.
Co se týče cornen weights atd.. ano je to doporučeno apokud chce človek využívat podvozek profesionálně, je to nutno, na druhou stranu profík si tohle nekoupí. Na takové to "domácí poježděníčko" a lepší pocit to bohatě stačí a pokud chceš ušetřit za CW stačí jít na den otevřených dveří na nejaký autodrom/okruh a s nastavením si pohrát.. Nebude to na profi závodění ale jako dobrý "odladovací" okruh se nám osvědčil třeba píseckej okruh, kterej je hodne technickej.

Libore a na kterém autě ten podvozek máš, případně jak je tvá zkušenost stará?? :D:D
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od libor12 »

Idaho píše:Na takové to "domácí poježděníčko" a lepší pocit to bohatě stačí a pokud chceš ušetřit za CW stačí jít na den otevřených dveří na nejaký autodrom/okruh a s nastavením si pohrát..
Honzo,kdyby ty jsi mne poslouchal co povídám,místo toho aby jsi běhal po dílně jak motorová myš s telefonem na uchu. :D Nejsem žádný profesionál a D2 podvozek jsem také kupoval pro to domácí poježděníčko. Jenže když zjistíš po základním nastavení a prvních km,že auto se zdaleka nechová tak jak jsi si představoval a v useku který jsi můžeš jezdit poslepu jsi pomalejší než na sérii,začneš hledat proč a postupně na otazky dostávat odpovědi. Dokonce jsem si i koupil book s jedním člověkem zde napůl a už vím (přibližně) jak na které nastavení se auto bude chovat. Sám jsem xyz prodával a doporučoval,dnes už mne to ani nenapadne. Právě v Mostě na okruhu jsem byl D2 na vahách ladit - nikdo ti nic zdarma nedá a hodina stála 5000.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Mochal2297
Člen Týmu
Příspěvky: 66
Registrován: pát 28.08.2015, 17:13
Bydliště: Hoštka

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od Mochal2297 »

Je fakt ze ty prachy co dala Toyota do vývoje podvozku nejsme schopni dat nikdo z nás v tom mi snad dáte za pravdu :)
MR2 1985
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od Idaho »

libore ...

napsal jsem ti tu dost dlouhej přízpevek ale pak radeji smazal .) jsou proste věci ve kterých se neshodnem... howg..
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od gramo »

Zlomený tlumič vypadá hrozivě, ale když nevíme, do jaké díry s tím kdo skočil...

Docela mě překvapilo, že BC Racing znamená Bor-Chuann Racing, měl jsem to za kvalitní podvozek. Trochu jsem googlil a našel docela zajímavé hodnocení http://www.nsxprime.com/forum/showthrea ... ive-Review
Zas tak hrozivě to z toho nevychází. Otázka je, jaká je výstupní kontrola kvality, když to dodávají jiné značce.

Na seriovém podvozku vůbec nedoladím corner weigts, takže když nastavím L a P tlumiče na stejnou délku, měl bych mít vyvážení srovnatelné se seriovým podvozkem, ne? Ale na výrazně tvrdším podvozku asi bude auto citlivější na rozdíly v zatížení jednotlivých kol.
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od uruem »

D2 podvozek od Libora jsem měl. Na okruh jsou možná dobré ale 77kW už tolik ne. Na silnici se zničí auto a vaše záda. Krásných 30 nebo kolik stupňů tuhosti je brutálně tvrdé - tvrdé jako prase. Vlastně se ani zlomenému tlumiči nedivím tyhle sportovní podvozky z auta prostě udělají vyvážedlo nepoužitelné na normální silnici. Výsledek bude akorát vymlácené co jde a podvozek na vyhození.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od libor12 »

gramo píše: Na seriovém podvozku vůbec nedoladím corner weigts, takže když nastavím L a P tlumiče na stejnou délku, měl bych mít vyvážení srovnatelné se seriovým podvozkem, ne? Ale na výrazně tvrdším podvozku asi bude auto citlivější na rozdíly v zatížení jednotlivých kol.
Otázkou je zda na sěriovém funkčním podvozku potřebuješ něco ladit. :) - kompromis pro vše. Ok,nechceš kompromis,jdeš do stavitelného podvozku. Nekolik věcí proč jen výška nestačí.
Prvním problémem těch podvozků (bez ohledu na značku) je poměrně velký rozdíl "spring rate" jednotlivých pružin a to až 1kg na páru - samozřejmě se nechá doladit,je tam na to matice,ale o kolik ji utáhnout? - tam kde to změří chtějí peníze... druhá věc je samotná spring rate pružin - není pro auto zbytečně tuhá - i když nakoupíš podle určení,kde se auto bude pohybovat z největšího času,nemusí vyhovovat - výroba,výměna - peníze. Vím o 3letých podvozcích,kde původní pružiny už prostě nepruží - nekvalitní materiál - unava nastane rychleji. Stlačení,roztažení tlumiče se reguluje jedním šroubem -nesmysl - pokud se to přežene - tak se celé kolo při smykovém brzdění rozkmitá - prodlouží brzdná dráha. Další věcí kterou běžný uživatel,nakupující podvozek je nevědomost o tom co způsobí nadměrným snížením,kinematika náprav mu nic neříka - pojmy "roll steer,bump steer" také ne - přitom tady už může při přejetí zdánlivě malé nerovnosti dojít vzhledem k rychlosti k změně směru jízdy -ohrožení provozu (jistě,prodejce se vyviní větou - určeno mimo veřejné komunikace,sportovní použití) a to nemluvím o dalších a dalších penězích za laserovou geometrii. Zatížení náprav a jednotlivých kol na váze už ani nezminuji. Co do kvality ... Prodal jsem 11 sad,z toho 4 začaly do 10000km téct. Bohužel to bylo na autech co jsou "na víkend" takže i záruka pryč. Třeba Kubrt může poreferovat co znamená zažít na podvozku xyz bump steer a že jen díky velkému štěstí má kam nový motor montovat. Může také hodit do placu kladnou referenci o nastavení "na výšku" . On je s ním tak spokojený,že ho chtěl v tichosti prodat. :) Jeden člověk mi kdysi napsal ...
Pokud si nemuzes dovolit koupit anebo nemas moznost si vypujcit "corner weight scales" (vahy merici vahu vozu pod kazdym kolem), kazda firma zabyvajici se vyvojem podvozku jimi disponuje. Nejlepsim resenim by tam bylo ten vuz dovest, zvazit a vyladit ten podvozek primo na miste (coz muze zabrat i cely den, nekolik zmen pruzin, tlumicu a uprav geometrie). Pokud budes kupovat komponenty podvozku takhle "naslepo", sance, ze hned napoprve skoncis s tim nejlepsim resenim jsou velice mizive... Vpodstate, muzes investovat do vylazeni toho podvozku tou firmou - a skoncit s tim nejlepsim resenim hned napoprve, anebo casem investovat do rozdilnych komponentu a neskoncit s tim nejlepsim resenim ani po mesicich experimentu a tunach vyhozenych penez. Anebo neco muzes koupit takhle "naslepo" - a pote s tim zit... :wink:
Takže směle k nákupu def,ghi,xyz,bc,gramo racing podvozků "za babku". XYZ prezentuje na fotce na krabici od podvozku alfu romeo WTCC. Alfa od nich měla jen jednu sezónu brzdy - bohužel propadák.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od libor12 »

uruem píše:tyhle sportovní podvozky z auta prostě udělají vyvážedlo nepoužitelné na normální silnici.
Děkuji. A to jsem ti o trablech s nastavením referoval. Spousta lidí si to koupí,a pak jsou jen zklamaní. Proto jsem tu výše zminoval domácí firmy kde dostaneš kompletní "full servis" od návrhu,výrobu,montáž,nalazení.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
PerryCZ
Věčnej rejpal
Příspěvky: 678
Registrován: pon 12.05.2008, 11:42
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od PerryCZ »

proto se chystam kontaktovat firmu H/P zrovna dnes, jsem si nasel uz mail a zacal spisovat mail...
Toyota Celica 2.0 GT
Toyota Celica 2.0 GT na dily - http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 21&t=33639
Toyota Corolla 1.3 16V na dily - http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 21&t=35106
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od libor12 »

Perry: :bigups: :bigups: Opravdu jediné rozumné řešení. Nech si vypracovat i cenovou nabídku od Protlumu.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od uruem »

Byla to narážka na silnice, pokud prostě auto musí překonávat zbořené silnice musí být podvozek měkký. Pokud máš auto na rovné silnice nebo jako závoďák to je jiná.
Uživatelský avatar
PerryCZ
Věčnej rejpal
Příspěvky: 678
Registrován: pon 12.05.2008, 11:42
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od PerryCZ »

libor12 píše:Perry: :bigups: :bigups: Opravdu jediné rozumné řešení. Nech si vypracovat i cenovou nabídku od Protlumu.
Protlum mam v taky v merku, mel by byt levnejsi. Mam na tohle vyclenen ctvrtek tak to chci sepsat a pak zavolat a domluvit se...
Toyota Celica 2.0 GT
Toyota Celica 2.0 GT na dily - http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 21&t=33639
Toyota Corolla 1.3 16V na dily - http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 21&t=35106
Odpovědět

Zpět na „Celica“