demontáž zámku zevnitř auta?

vše ohledně modelové řady Carina
Odpovědět
Libchavák
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: pát 12.09.2008, 08:30

demontáž zámku zevnitř auta?

Příspěvek od Libchavák »

Ahoj, nemáte někdo schéma dveří a zámku u spolujezdce(Carina 1,6 - 96r).
1.klíčem jde jenom zamknout(jak ze strany jezdce, tak spolujezdce), při odemykání narážím na mechanický odpor.
2.Zřejmě se jedná o prasklou pružinu někde u táhla, které provádí unlock dveří.
3.Polstrování dveří jde jen částečně odklopit, jinak bych musel rozebrat palubku, nebo rozlámat polstrování.
4.demontáž lze provést pouze zevnitř, protože musím mít zavřené okno.


díky za radu
Jirka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 925
Registrován: úte 29.06.2004, 16:12

Příspěvek od Jirka »

Poradím,
vem si stříkačku,do ní technickej benzín a stříkni to do zámku.Tím se vyplaví nečistoty.Potom zámek prostříkej olejem ,který je určen přímo na zámky.
Já jsem měl tento problém u řidiče a tímto postupem jsem problém odstranil.
J.
ToyotaCaldinaNZ
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: ned 05.07.2015, 09:06

Re: demontáž zámku zevnitř auta?

Příspěvek od ToyotaCaldinaNZ »

Zdravím.
Mám problém se zámkem řidiče (spolujezdcuv je úplně mimo hru, tam ani klíček nestrčím). V neděli jsem umyl auto wapkou a druhý den šlo s potížemi odemykat, zamykat.V úterý jsem to taky přemlouval, ale večer už jsem nezamkl a preventivně ani celý klíček nedal dovnitř. Dneska tam zahučelo oleje, jen se doslova probojuju s klíčkem dovnitř(zda li je stejná délka i na kufrových dveřích), ale už neotočím. Zítra demontuju a uvidím co ne/uvidím. Případně prosím radu jaké zámky jsou shodné s jakými modely?
Děkuji, odemklé auto není nic moc a na lození kufrem to taky dlouho nevydržím.
Toyota Caldina 1993 2.0 ,automat
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2090
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: demontáž zámku zevnitř auta?

Příspěvek od jarson »

Nerozumiem celkom aky je problem s tapecom dveri. Normalne ide demontovat. Par skrutiek a par plastovych stuplikov a je to prec. Detto mozes pre lepsi pristup vykuchat komplet stahovacku aj s oknom. Potom to vidis zvnutra. Ale aj tak je tam naprd pristup. Skusit mozes a ak si neporadis potom do servisu. Ono totiz rozobrat je jedna vec, poskladat uz to nemusi byt take easy. Zamky su svina skladacka.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: demontáž zámku zevnitř auta?

Příspěvek od Stan »

Mě se pokazil zámek u spolujezdce loni. klíček jsem zasunul, ale už neotočil. Když se povede sundat tapec a vymontovat samotnej zámek (myslím přímo tu kovovou fabku), tak problém bývá přímo v ní. Já ju původně chtěl zanýst k zámečníkovi, ale rozebral jsem ju sám. Nic na tom není. Pár pružinek a plíšků. Když zasuneš klíček, plíšky se srovnají do lajny a klíčkem jde otočit. Když se zámek opotřebuje a pak se vzniklej sajrajt opláchne (já to vymyl WDčkem)tak najednou chybí pár desetinek a klíč nejde otočit. Stačí pár minut s pilníkem a je opraveno. Celá ta fabka je fakt velejdnoduchej mechanismus. Neboj se toho. Když ju vymontuješ, tak je to pohoda.
V táhlech ve dveřích se nemá co pokazit. Maximálně může bejt opotřebovanej motorek, kterej odemyká centrál. Ale to nemá s klíčkem nic splečnýho.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
ToyotaCaldinaNZ
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: ned 05.07.2015, 09:06

Re: demontáž zámku zevnitř auta?

Příspěvek od ToyotaCaldinaNZ »

Pilníkem jsem právě v daný moment a dalších asi z měsíců disponovat nebudu, tak jsem zaimprovizoval celkem drze a prostě pár těch plíšků vyndal abych vůbec nějak fungoval než to nějak vyřeším, neb zda vůbec :) pelíšky budu muset někam poschovavat.
Každopádně díky.
Toyota Caldina 1993 2.0 ,automat
Odpovědět

Zpět na „Carina“