dotaz

vše ohledně modelové řady Carina
prakal
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 08.05.2014, 15:07
Bydliště: Nový Jičín

dotaz

Příspěvek od prakal »

Dobrý den,
potřebují poradit ohledně klimatizace u Cariny e 2,0 Gli.Když zapnu klimatizaci tak se ozve nějaký hluk místy přechází ve zvonivý, jinak klima chladí, ale odjíždím na dovolenou do Chorvatska a mám strach ať nezůstanu někde na cestě.
Díky za rady, Prakal.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: dotaz

Příspěvek od jarson »

Myslim ze klima je "samostatna jednotka".teda kvoli nej ako takej by si nemal niekde zostat nepojazdny. Maximalne pojdes bez nej. Ja som tu v hrv momentalne a tiez som isiel bez nej - mam vyfucanu a chladim len symbolicky. My sme ale isli v noci, takze no problem. To co pises by mohlo byt aj na vacsiu opravu - kompresor alebo spojka kompresora, remenica... neviem takto, ale zrejme nieco mechanicke co sa hybe. Ak si tesne pred cestou, tazko povedat ci sa ti podari nejako rychlo to urobit. Kazdopadne nez zistovat na nete,radsej rychlo do klimaservisu ak to chces teda riesit.
U mna je inak klima ticho,maximalne poskocia otacky pri zapnuti a vypnuti. Este to moze byt ventilator,ale to by ti robilo aj bez zapnutej klimi vzdy ked ide ventilator - myslim ten v kabine
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
prakal
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 08.05.2014, 15:07
Bydliště: Nový Jičín

Re: dotaz

Příspěvek od prakal »

Díky za Info,zítra určitě zajedu do servisu.
Přeji pěknou dovolenou. Prakal.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: dotaz

Příspěvek od jarson »

Napodobne.
S dvojlitrom si cestu pekne uzijes. Aspon teda co sa mna tyka, tak cestu samotnu povazujem za najlepsiu cast dovolenky (ale zase co ine s plazovou manzelkou a dvoma pubertakmi by som asi chcel, ze ano... :D )
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 605
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: dotaz

Příspěvek od GammaRay »

To Jarson: Však i ta tvá 1,8 jistě jede pěkně, že jo? :wink:
Do HR jedu zas za pár týdnů a též cestu vždy považuji za jednu z nejhezčích částí dovolený :). Avšak jak stárnu, tak mám víc a víc obavy - abych nepotkal nějakého kamikadze, abych v noci nesmetl srnku, prase... atd. :(

To Prakal: Pokud jde o klima, tak je to přesně jak píše Jarson - prakticky se to nedá zaznamenat jen se rozsvítí kontrolka a za chvíli začne foukat studený vzduch. Upřesním, že otáčky se zvýší při běhu motoru na volnoběh.

To all: Co kdybychom udělali napřesrok nějaký Toyota sraz na Jadranu? :mrgreen:
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: dotaz

Příspěvek od jarson »

To by si nas carinakov mohli zmylit s veteran zrazom. Okrem par domacich "pracovnych"strojov som tu asi najstarsie auto. Co sa tyka cudzincov tak na 100%.
A inak co sa mojej tyka uz s nou nejako nelietam, coraz viac uz len predpisovo. Aj teraz max.tych 130 hod. Ale je pravda, ze aj preto,lebo som pred cestou nejako nemal cas si pospat, tak som neriskoval.Este pred par rokmi som to svistal do makarskej skoro v kuse 160. Darmo nejako uz starnem... :? A carinka vlastne tiez. Za odmenu vsak spotreba 5.65 :D
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 605
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: dotaz

Příspěvek od GammaRay »

Néééé, neříkej to!!! :shock: Cariny jsou v plné kondici a my nemůžeme za to, že ta ostatní auta tolik nevydrží a musí se každou chvíli obměňovat :D.
Též jezdím předpisově (téměř), avšak se spotřebou jsem na tom hůře a takhle na dálky mám zhruba kolem 6,2-6,6 l/100km. Avšak někdy chci zkusit ekorallye někde mezi vesnicemi - to bych mohl být na tvé hodnotě :wink:.
Nemáš nějaké aktuální foto tvé Cariny u vody? :-)
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz

Příspěvek od Stan »

Chlapi, sice je to mimo téma, ale já teď o víkendu, když jsem se vymanil z renovace celiky a z předrozvodovejch sraček, tak jsem s kámošem vyrazil k vodě na Vranov (cca 200k). Spotřebu jsem nepočítal. Po cestě tam jsem jel hodně zvostra, ptž v kempu zbývalo posledních pár míst. Stejně jsme zakufrovali (vinou navigátora :)) a do kempu už nás nechtěli pustit. Po půlhoďce se povedlo.
V kempu mi druhej den skládal komplimenty borec, že měl na carince najeto okolo půl milionu kiláků a teprv pak ju střelil a teď toho lituje. Po cestě zpátky jsem se, když kámoš u Vyškova usnul, neubránil a po letech jsem zkusil top speed. Před cca 3ma rokama tam balo 200. Teď jsem to vytáhl na 210. Kdyby byla rovinka bez zatáček a nezavazeli lidi, tak jsem si jistej, že by tam 220 bylo :) A to minulej týden, když jsem jel pro díly na čeldu, tak mi kámoš na dálnici porovnával GPS rychlost s tacháčem. Jelikož tam mám 195/60 R15, tak jsem při 140 na tacháču měl 138-140 GPS. Takže to sedí. Carina je fakt kočár nespmrtelnej. Škoda jen, že jsem pro GammaRaye nevyfotil tacháč s poměrem rychlost/otáčky.
Jinak k tématu - na klimě bývá nejčastěj opotřebovaný ložisko volnoběžky na kompresoru a napínací kladka. Oboje se točí nonstop, když nastartuješ. Po zapnutí klimy se pak oboje namáhá ještě víc. Výměna obou ložisek se dá v garáži zvládnout za 2 hodinky. Možná i míň. Na mojem 1,6 4A-FE to jde dobře. Dvoulitr možná hůř. Obě ložiska se seženou dohromady za cca 800,- v obchodě s ložiskama. Lisovat ložisko do kladky jsem dělal normálně ve svěráku. Kdyžtak poskytnu podrobnější popis. Demontovat kompresor není potřeba, ani vypouštět chladivo. Pokud by výměna ložisek nepomohla, tak si troufám tvrdit, že bude potřeba repase kompresoru. Na tu se chystám taky během 14ti dní. Hrozně mi klima po zapnutí drnčí. Dělají to ve Zlíně a cena by měla být okolo 2 tisíc. Zrovna po srazu v červnu mi ušel poslední zbytek chladiva, tak je demontáž kompresoru a jeho repas na snadě.
Poslední info - po loňské montáži celýho klimaokruhu, jeho testování a plnění, si troufnu tvrdit, že 90% servisů, co mají na ceduli "plnění, diagnostika a servis klimatizací" tak o tom ví úplný hovno. Jediný co umí je, že našroubujou dvě hadičky na trubky, vyberou na plničce typ auta a zmáčknou start. Plnička evakuuje systém, detekuje po pár minutách, jestli to vakuum drží a když jo, tak vstříkne chladivo. Objem chladiva často nesedí s dílenským manuálem toyoty. Objem oleje, co je třeba přidat už vůbec ne. Spolehlivější servismani mají v portfoliu plnění systému směsí vodíku a dusíku + detektor na vodík. Což odhalí mnohem menší dírky a netěsnosti.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 605
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: dotaz

Příspěvek od GammaRay »

Stane, ještě si porovnej tvůj tachometr-ukazatel kilometrů s GPS. To by mě zajímalo jak se to bude lišit - abychom si na příští rok připravili koeficient přepočtu na skutečné hodnoty :D
Na měření ujetých vzdáleností existuje aplikace "GPS Tripmaster", ale ještě jsem ji nezkoušel.
Pochopitelně nepřesné údaje ukazatele vzdálenosti hrají roli i při výpočtu skutečné spotřeby.
Možná jsi to říkal, ale jak to máš s těmi 15" koly? ty je máš zapsané v TP?
Každopádně na 1,6ku je ta rychlost výtečná. To ale asi nebyl strop, co? Já na něm ještě nebyl, též se zatím pohybuji jen nad 200 :-)
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: dotaz

Příspěvek od jarson »

Mam na gps zaznamenanu v max 164 km h . Fakt ale neviem koolko ukaazoval vtedy tacho, vlastne ani neviem kedy to bolo. Myslim vsak ze ze niekde mmedzi 170-180. Kolesa 14. Co sa tyka pocitadla km, to neviem posudit, lebo ju zapinam iba ked treba, nie celu ccestu.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz

Příspěvek od Stan »

Právě já jel minulej týden s kámošem po dálnici, on měl GPS v telefonu a ve 150km/h tachometrovejch bylo fakt 148-151 na GPS. S těma 195/60 R15 kolama to sedí perfektně.
Samozřejmě v techničáku zapsaný nejsou. Jsem pankáč. V českým origo návodu co v autě mám, ten roměr je, tak to kašlu. Na technickou samozřejmě chodím se zimníma 185/65 R14.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 605
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: dotaz

Příspěvek od GammaRay »

Měření rychlosti tedy neobvykle přesné.

Příště tedy ještě když tak prověř, prosím, to počítadlo kilometrů - to by mě zajímalo, protože jak jsme spolu jeli, tak ty vzdálenosti přeci nějak neseděly a ostatním ano.
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: dotaz

Příspěvek od jarson »

no neverim tomu celkom. Ja ked som mal 15ky ( boli origo zo salonu k autu,ale kedže slovenský polcajti su aki su a v TP akosi daný rozmer chýbal, tak som po zisteni co ma caka ak chcem zapisat radsej predal) som mal odchýlku navlas rovnaku ako zo 14-kami.Totiž obvod kolesa ak spravne zvolis profil pneu zostava nezmenený. Km ako som pisal neviem posudit, teraz cestou z HR som to testol na 100 km a bolo to aj podla GPS 100km - ale je pravda že len rovno po dialnici a naschval test kvoli tejto teme. Inak u mna co sa rýchlosti tacho vs.GPS týka , tak do tých 90-95 je to skoro uplne presne, od 100 sa odchýlka zacne a so zvysujucou rýchlostou rastie. Napr . tachometrových 140 je realnych 130-135.
A co sa týka spotreby s 15kami ked som ich mal bola vyssia, aj ked iba malo.
Inak fotky carinky u mora ( ako si žela lGammaRay) som na poslednu chvili sice spravil, ale neviem ich este dat sem, lebo ich ma junior v tablete ( no, nemali sme fotak sebou, necakane , vsak naco na dovolenke fotak, ze?). Aj to narýchlo posledný den pred odchodom na jednej takej plazi pri centre. Takže uvidim ako sa to bude dat a potom sem staru dámu u mora nejako zavesim :D
Inak cestou naspäť som ju trosku aj poprehanal ale iba do tých 180 - manželka mi totiž zafungovala ako omezovač a popravde aj bola dost plna dialnica - ked som chcel namichnut par rýchlych šípov koncernovej stajne :D. Najviac sa mi pacilo ked do tiahleho kopca som sa natahoval s nejakou velkou audinou , ako, nakoniec mi zdrhol, ale ten jeho výraz, ked som sa ho hore kopcom držal až do 180 ( potom zasiahla manželka) stal za to :D :shock:
... no a aj napriek takýmto výstrelkom a cca. 1,5 hodinovej exkurzii v zápchach centrom Budapesti - trochu sme zabludili a bola z toho neplanovana prehliadka historickeho centra :? , doma po dotankovani spotreba este vždy celkom slusna 5,72l na 100


...teraz ma napsdlo, skoda že som nemal GPS zapnutu vtedy pri tých tachometrových 180 , aka by tam bola odchýlka. No nevadi , ked na to budem nabuduce mysliet... :|
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 605
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: dotaz

Příspěvek od GammaRay »

A je zase po dovolenke :D
Ta spotřeba je výtečná, na tolik se nedostanu :cry:
Jinak na obrázky je dobrý třeba http://www.jpeg.cz/ :wink:
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: dotaz

Příspěvek od jarson »

neviem, neskumal som to nejako. Ale boli teda tažšie než plechy. A este som mal pocit subjektivny ako by bolo auto take lenivejsie. Ale to je len moj pocit. A je pravda , že na tom boli myslím gumy so sirkou 195, kdežto 14ky mam 185. Ale to si už nie som istý, ci to tak bolo. Každopadne profil bol 55 a sedelo to prekrasne, ale v meste na jamach take "tvrde". Tie 14ky som mal ako zimne a vždy ked som prezul, bolo to ako keby som si dal papuče oproti vibramom :D .


inak tu slubene foto starej dámy. Už to nie je žiadna miss, ale...vsak my vieme (foto nie je bohvie co - fotene tabletom - ale som rad, ze sa mi aspon toto podarilo nejako stiahnut):

Obrázek
Obrázek
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Carina“