Spinac zadnej hmlovky

vše ohledně modelové řady Carina
easy
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: ned 07.05.2006, 11:41

Spinac zadnej hmlovky

Příspěvek od easy »

Ahojte chalani,zhanam spínač zadnej hmlovky na Carinu E,1.8,rv 1996.Nemate ho náhodou niekto,alebo kde by som ho zohnal?V toyote chcú zaň 100€.
Carina E combi 1,8
tonas1
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: úte 16.09.2014, 13:28

Re: Spinac zadnej hmlovky

Příspěvek od tonas1 »

Ahoj mam otazku, preco zhanas novy spinac?Tento je mechanicky pokazeny? Lebo ja som sem chcel napisat otazku, cez ktore rele (aj s popisom kde ho najdem) je spinana zadna hmlovka.Mne sa totiz na mojej Toyote Carine E combi 2.0 GLi robi to, ze sa mi sama zapina ked na nu zatlacim tak zhasne (niekedy az na niekolky pokus), a zase naopak ked ju chcem zapnut ja tak jednoducho ju nezapnem dokazem ju iba vypnut ked sa zapne sama.(Vsimol som si ze sa zapina ked prejdem cez nejaky kopcek a inokedy zase pri nastartovani).Niesom autoelektrikar takze v tomto naozaj niesom doma, ale bolo mi povedane, ze toto hmlove tlacitko je iba kontaktne, cize ked ho zatlacim tak da impulz na zapnutie a po dalsom zatlaceni da znova impulz na vypnutie. Budem velmi vdacny za kazdu radu :roll:
Toyota Carina E combi 2.0 GLI - LPG
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Spinac zadnej hmlovky

Příspěvek od Jimmi »

Po r. 95 začali do Coroll a Carin dávat ty spínače fakt nějaké divné. Předtím to bylo normální zamačkávací tlačítko.
Nicméně jde to rozebrat a já bych začal právě tím. A jestli to jde přes nějaké impulsní relé, může být chyba i tam.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
easy
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: ned 07.05.2006, 11:41

Re: Spinac zadnej hmlovky

Příspěvek od easy »

tonas1 píše:Ahoj mam otazku, preco zhanas novy spinac?Tento je mechanicky pokazeny? Lebo ja som sem chcel napisat otazku, cez ktore rele (aj s popisom kde ho najdem) je spinana zadna hmlovka.Mne sa totiz na mojej Toyote Carine E combi 2.0 GLi robi to, ze sa mi sama zapina ked na nu zatlacim tak zhasne (niekedy az na niekolky pokus), a zase naopak ked ju chcem zapnut ja tak jednoducho ju nezapnem dokazem ju iba vypnut ked sa zapne sama.(Vsimol som si ze sa zapina ked prejdem cez nejaky kopcek a inokedy zase pri nastartovani).Niesom autoelektrikar takze v tomto naozaj niesom doma, ale bolo mi povedane, ze toto hmlove tlacitko je iba kontaktne, cize ked ho zatlacim tak da impulz na zapnutie a po dalsom zatlaceni da znova impulz na vypnutie. Budem velmi vdacny za kazdu radu :roll:
Mne robí presne to isté.Autoeleltrikar mi povedal,že treba zohnať nový kus,v toyote za to chceli 100€,tak som ho zohnal na alegru,ale mali tam iba zo starsieho modelu,tak som to riskol a samozrejme,že je trocha väčší a nepasuje tam.Do elektriky sa nerozumiem,tak to nebudem ani rozoberať.Zostáva mi iba zohnať niekde starší spínač.
Carina E combi 1,8
tonas1
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: úte 16.09.2014, 13:28

Re: Spinac zadnej hmlovky

Příspěvek od tonas1 »

No odkedy som pridal svoj prispevok, tak som sa dal na dlhu cestu a precital som si vsetkych 17 stran tohto forka a samoska zabludil som iba na temy, ktore ma zaujimali a niekde na 15 alebo 16 strane som nasiel podobnu debatu a tam bolo napisane, ze toto tlacitko neide na rele ale zapina to samo, a ze ten co to tu riesil ho rozobral, precistil a potom zacalo znova fungovat.Ten stredovy panel vraj ide dole lahko tak predpokladam, ze v piatok sa na to pozriem a dam vediet ako som dopadol. :bigups:
Toyota Carina E combi 2.0 GLI - LPG
ferenc
Člen Týmu
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 28.08.2008, 16:57

Re: Spinac zadnej hmlovky

Příspěvek od ferenc »

Jojo, taky jsem to teď řešil, skončilo to tak, že jsem nakonec koupil u Toyoty za 80Eur nové... Nemohl jsem sehnat nikde jiný použitý. Jinak je to opravdu "stiskem zapni, stiskem vypni". Blbé je, že ten spínač je propojen s okruhem světel, takže pouhé vyhození a nahrazení nějakým obyčejným má za následek, že fungujou jenom parkovačky a světelná houkačka. Dobře si to chlapci v Žapanu posichrovali... :((( Vyndání panelu je otázka půlminuty, když víš jak na to.
Obrázek
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: Spinac zadnej hmlovky

Příspěvek od GammaRay »

Tak to je zajímavé téma :-). Po zapnutí světel se mi též často rozsvítí i zadní mlhovka, naštěstí jde na první až třetí pokus vypnout :-). Jakékoliv řešení kromě koupě nového vypínače vítám, protože mi to až tolik nevadí. Porovná-li to s tím, co mají majitelé některých jiných značek za starosti, tak tohle beru od Cariny jen jako takové malé přátelské škádlení :-)
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Vopi
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: úte 03.05.2005, 14:16

Re: Spinac zadnej hmlovky

Příspěvek od Vopi »

Ahoj, také jsem měl již delší dobu problém se samovolným zapínáním zadní mlhovky. Poslední dobou v teplém počasí stále častější jev.
Mohu potvrdit, že problém je ve spínači zadní mlhovky, po rozebrání byly vidět špatné spoje kontaktů relé na plošnáku, viz foto.
Stačilo přepájet a je po problému.
Přílohy
IMG_spinac mlhovky.jpg
(187.8 KiB) Staženo 3419 x
_________________________
Carina E 1.6 16V 4A-FE 1996
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: Spinac zadnej hmlovky

Příspěvek od GammaRay »

Vopi píše:Ahoj, také jsem měl již delší dobu problém se samovolným zapínáním zadní mlhovky. Poslední dobou v teplém počasí stále častější jev.
Mohu potvrdit, že problém je ve spínači zadní mlhovky, po rozebrání byly vidět špatné spoje kontaktů relé na plošnáku, viz foto.
Stačilo přepájet a je po problému.
Tak tomuto říkám velmi hodnotný a prospěšný příspěvek!!! :D
V teplém letním počasí to my s LED denním svícení moc nepozorujeme :mrgreen:, avšak blíží se zima a tak bych se na na to mohl podívat. Jen někde se řešilo, že ten vypínač se nějak hůře rozebírá, že jo?
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Spinac zadnej hmlovky

Příspěvek od Jimmi »

To je studeňák jako prase..... :?
Prostě teplota nastavená na ty smd součástky a na relé se kašle. Nedávno jsem řešil podobný případ na chodbovém spínači - relé jemně vrčelo a pořád se uvolňovalo.
Doporučuji pájet něčím kvalitním.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Vopi
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: úte 03.05.2005, 14:16

Re: Spinac zadnej hmlovky

Příspěvek od Vopi »

GammaRay píše:
Vopi píše:Ahoj, také jsem měl již delší dobu problém se samovolným zapínáním zadní mlhovky. Poslední dobou v teplém počasí stále častější jev.
Mohu potvrdit, že problém je ve spínači zadní mlhovky, po rozebrání byly vidět špatné spoje kontaktů relé na plošnáku, viz foto.
Stačilo přepájet a je po problému.
Tak tomuto říkám velmi hodnotný a prospěšný příspěvek!!! :D
V teplém letním počasí to my s LED denním svícení moc nepozorujeme :mrgreen:, avšak blíží se zima a tak bych se na na to mohl podívat. Jen někde se řešilo, že ten vypínač se nějak hůře rozebírá, že jo?

Rozebrání nafocený nemám, ale stačilo šikovně na dvou místech rozepřít a šlo to. Jen doporučuji dělat za tepla, aby plasty nepraskly.
_________________________
Carina E 1.6 16V 4A-FE 1996
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1594
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: Spinac zadnej hmlovky

Příspěvek od zvady2 »

Pro nás amatéri to znamená co?
Jak to tam opravit... studený spoj.. to jsem šlisel ale nevim jak na to :)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Spinac zadnej hmlovky

Příspěvek od Jimmi »

Přineseš to prostě do hospody a já Ti to propájím :D
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: Spinac zadnej hmlovky

Příspěvek od GammaRay »

To Vopi: Fajn, díky!

To Jimmy a Zvady: Jasně, v každé pořádné hospodě mají zásuvku s 230V :-)
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Spinac zadnej hmlovky

Příspěvek od Jimmi »

No a ne.....? A místo kalafuny trochu pivního moku 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Odpovědět

Zpět na „Carina“