nová klubová

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: nová klubová

Příspěvek od Jimmi »

Tohle není dvoupásmový, alebrž střeďák (středobasák) s difuzorem, což má pouze příznivý vliv na výšky.
Ale špatně to hrát nemusí.
Jaký to má průměr a jaks to napasoval do těch plastů....?
Výškáče zkus TVM, prý nejlepší poměr cena/kvalita na trhu. Ale trochu doladit výhybku, pokud seženeš parametry od tohoto.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Jasně, je to sředobas. V popisku inzerátu bylo, že dvoupásma. Na fotkách to nebylo poznat. Aj kdyby tam ten výškáček byl uprostřed, stejně to hraje ke kolenům a ne do uší. Výškáčky do zrcátek jsou nutnost. Nejlíp i ty basáky dolů do dveří. Ale origo livesound dveřní tapece jsou teď nesehnatelný. Třeba se časem objeví. Ikdyž i jen se zadníma boxama to basuje slušně. Škoda žes mi o té tesle nenapsal dřív. To nevypadá vůbec špatně.
Průměr je to 100mm a napasovat to tam šlo krásně. Doslova jak řiká Micron "plug n play". Samozřejmě obvod podlepen dvěma vrstvama pěnové oboustranky, aby to těsnilo.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: nová klubová

Příspěvek od Jimmi »

To je jenom desítka....? Já mám u Corolly ve dveřích šestnáctky. Právě ty se blbě nahrazují, standardní rozměry nějak nesedí.
Vzadu vedle plata už mám desítky, to je v pohodě. Jenom se tam nevejdou koaxiální kvůli hloubce.

Já bych ty výškáče vysloveně do zrcátek necpal. Bude Ti to hrát na levé ucho víc, budeš muset balancovat. Origo repráky využívají směrování pro potlačení tohoto jevu. Vyplatí se s tím trochu laborovat. A taky je dobré předem znát směrovou charakteristiku, v čemž má TVM značnou výhodu.
Výškáče bych se nebál umístit pod palubovku před dveře, abys levý slyšel hůř a pravý líp. Pak se to srovná.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Já myslel, že čeldí interiér znáš. Vpředu v palubovce jsou 2 desítky v boxech, pod zadníma bočníma oknama jsou 2 16,5ky v boxech. Může to taky být bez boxů, jen tak. No a pak nahoře vedle plata můřou být 2 výškáčky, pak bývají 2 výškáčky (výhybky jsou součástí zadních boxů) a ve dveřích dole jsou 18cm basáky a nad nima u zrcátek další dva výškáče. Takže obyčejně bývají 4 repro, v případě plnýho fuji livesoundu je to 10 kousků. origo navíc vybavený zesíkem pod spolujezdcem. Ale ten je víceméně zbytečnej. Vidím to tak, že seženu 2 tesla výškáče + výhybky, rozmístím do zrcátek míst a zatím na to prcám. Když se pak povede časem sehnat tapece dveří s přípravou pro největší basáky, tak to doladím. Ale to je hudba budoucnosti. Teď je potřeba donutit kámoša, aby mi opískoval a nakomaxitoval kola a dojet si do Hradce pro odložený gumy. Pak sehnat nový zadní tlumiče a začít dělat na podvozku, čumáku a opravit 2. synchron. Ale kurva hlavně by se po měcíci mohli už ozvat z pojišťovny (AXA), aby proplatili fakturu a já dostal nový přední sklo.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: nová klubová

Příspěvek od Myfune »

Stane jak to máš s tím sklem? To máš jako ze své pojistky? Jinak maximální doba šetření pojišťoven obecně je max. 3 měsíce. Ale i měsíc znamená, že je někde něco zaseklé a je potřeba s pojišťovnou začít komunikovat, nečekat. Jinak se to samo nerozhýbe.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

No před vánocama jsem (koncem lisopadu) jsem věděl, že je sklo podrezlý a těsnění zničený. Že potřebuju dát sklo ven, opravit kastlu, nový těsnění a sklo zpět. ve všech autosklech mě poslali dořiti, že to dělat nebudou, že si mám pripojistit sklo a že kdyby jim to náhodou prasklo, že to opravijou z pojistky. Jinak sklu nic nebylo.
Takže jsem u chlapa, kde mám povinný ručení mu tohle řekl, souhlasil, zaplatil jsem 800,- na rok a další měsíc čekal. mezitím domluveno v autoskle, že mu nebudu doplácet 20% spoluúčast, ale jen litr. To je fér cena. S tím, že mu to ale dovezu už vyřízlý, bez těsnění, s ošetřenou kastlí. Plácli jsme si, sklo mi ale při vyndání prasklo lehce v rožku. Borec furt, že je to vpoho. 23.1 nahlásil pojistnou událost a že sklo možu hodit do kontejneru. Tak jsem ho tam hodil, tím popraskalo totálně. Druhej den ráno mi volá, že si to ještě musí i s těsněním nafotit technik-pojišťovák. Myslel jsem, že ho zabiju. Takže sprint kilák z práce a sklo jsem vytáh z konťasu na lahve před barákem. Pak to borec nafotil, já mu řek celou historii a doteď čekám. Prostě jsem dal na kecy dvou profíků a modlím se, aby to vyšlo. Včera jsem mluvil s autosklenářem a že prej se tam zeptá, jak se to má.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: nová klubová

Příspěvek od Myfune »

Rozumím, je to samozřejmě blbej moment. Ale v podstatě nahlášené to je. Sklo je rozbité taky. Jestli tam máš spoluúčast, tak na tom rozhodně vydělat nemůžeš. Technik (likvidátor pojišťovny) u toho byl a nejspíš tedy viděl i tvoje auto bez skla. Jen se zeptám jestli jsi musel k pojištění skla dokládat fotky auta s neponičenými skly? Likvidace by se měla vyřídit písemně, takže by jsi v nějakém dopisu od pojišťovny měl mít napsáno který likvidátor to vyřizuje a kontakt na něj. S ním by jsi to potom konkrétně řešil. Nejrozumnější by ale bylo neponechat nic náhodě a když by jsi měl cestu kolem kanceláře Axy, tam zajít a ať ti mrknou podle čísla pojistky jestli je událost zaevidovaná a kdyžtak ať ti dopis s kontaktem na likvidátora vytisknou jestli budou mít možnost náhledu. Pokud to mají v databázi zaznamenané, tak by neměl být problém. Alespoň v mojí pojišťovně (jiná než AXA) máme na kanclu možnost určitého náhledu do systému, aby bylo možné klientovi sdělit alespoň na koho se má konkrétně za pojišťovnu obrátit. Otázka je samozřejmě jestli to má AXA podobně.

Jo a kdyby ti chtěli nakukat, že se jedná o pojistný podvod, tak je to nesmysl, protože jsi pojistku sjednal před poškozením a to že jsi mohl tušit že sklo může prasknout při demontáži není pojistný podvod, ale "pojistný zájem" a to je zcela legitimní.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Dík za info. Samozřejmě, když jsem pojistku sjednával, tak jsem jim dodal fotky nepoškozenýho skla na autě. Přesně jak to vyžaduje smlouva.
S tím písemným oznámením - zatím jsem nedostal nic jinýho než automaticky vygenerovanej mail, že je evidovaná škodná událost. Od té doby ani čárka. Teď jsem mrkal, že je možnost na webu axy se podívat na svůj účet a na svoje události a jejich stav. Bohužel je tam potřeba jakýsi jméno a heslo, který mi mělo dojít SMSkou. Taky nic nedošlo. Brnknu tam a zjistím, co se děje.
Technik axy viděl samozřejmě auto a sklo na něm bylo jen tak položený i se zbytky těsnění. Fotek si udělal dost a sepsal to se mnou. Dali jsme tam, že k poškození došlo během opravy karoserie.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: nová klubová

Příspěvek od Myfune »

OK v nároku na pojistné plnění nevidím problém. Prostě je potřeba je v pojišťovně popohnat.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Tak jsem dneska mrkl na web axy a psali tam,ze se to likviduje.pak jsem jim tam i volal a ze mam pockat. Pak ale najednou za dve hodky volal borec z autoskla a ze je to vyreseny.ze v pondeli mozu dojet. Takze za 14 dni po navratu ze sluzebky jdem do toho!
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Tak po delší době zas nějakej progres:
1. čelda má konečně nový sklo. Bohužel borcovi došel nějakej divnej bauset těsnění, takže tam dal jakýsi jiný, zapuštěný mezi sklo a kastli. To co mělo být skrytý pod gumou je teď vidět :-( Takže práce navíc. Ale aspoň už tam mám nahotovo daný stěrače.
2. konečně po měsíci od objednání došly sikikonový podtlakový hadičky. Starý byly už místama steřelý a červená vypadá fakt hezky. Ještě to bude chtít vyměnit chladič, ale to až budu rozebírat čumák. V motoru jsou na plánu nový kabely ke svíčkám, svíčky, všechny náplně a pak hlavně ten synchron na dvojce a gufírka na táhlech řazení.
Porovnání před a po
motor pred.jpg
(195 KiB) Staženo 1473 x
motor.jpg
(207.89 KiB) Staženo 1480 x
3. včera mi borec dovez z Hradce "nový" letní gumy. 4x decentně sjetý michelin primacy pilot 205/55 16 za 1200,- Snad se tam vejdou :-). Kola ze 7 gen už jsou na komaxitu, kterej by měl být hotovej koncem týdne.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Trošku se nám oteplilo, tak pokračujem s natíráním..
LZ podběh - doplněnej gumoasfatl, tam kde se vařilo. když už bylo kolo dole, čas zrepasovat brzdu a natřít co je třeba.
Když už byl přístup, tak repas hrdla nádrže ve dvou dnech - ve fabrice pískování celé trubky. Samozřejmě to v nejrezavějších místech písek prochcal durch, takže trubka byla jak ementál. Takže vaření stříbrem. Pak znova pískování a dvě vrstvy epoxidové barvy. To samý držáky trubek. Nový nerez spony (ty starý jsem musel ubrousit), nová hadice pro ovzdušňovací trubku. Škoda, že jsem to nevyfotil před.
hrdlo det.jpg
(205.83 KiB) Staženo 1419 x
hrdlo.jpg
(204.19 KiB) Staženo 1419 x
Brzda - samozřejmě všechno odřít, odrezovač, toluen.. Penetrátor + 2 vrstvy alkytonu. Na tlumič a kosti stabíku seru, ty půjdou nový. Největší ojeb je odřít a natřít ten stabilizátor bez demontáže. Ale povedlo se. Rozmontovávat všecko kvůli tomu nebudu, když to není potřeba. Sorry za kvalitu fotky, mobil víc nezvládl.
LZ podbeh prubeh.jpg
(185.95 KiB) Staženo 1419 x
Při rozborce sem zjistil, že z paken ruční brzdy doslova uhnilo ferodo. Nebylo ho tam málo, ale prostě to urezlo. Takže objednány nový a konečně i ty svíčky. Kupodivu ale brzda celkově je v dobrým stavu. I ten krycí talíř kotouče je perfektní. když to porovnám s o 5 let mladší carinou, tak na carině musel dolů, ptž byl prochcanej. Tady jen lehce orezlej.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Doba zas trošku pokročila
1. LZ podběh hotovej, odrezený a natřený všechny ramena, nasazený nový pakny, vlastně kromě tlumiče hotovo. Kost stabilizátoru nepovolitelná. Ta se bude muset ufiknout. Fotka sice šílená, ale aspoň něco. V plánu je dát příští měsic PUR silentbloky a new tlumiče + opískovat a nakomaxitovat pružiny.
LZ brzda.jpg
(210.43 KiB) Staženo 1382 x
2. Začal jsem řešit kufr, resp. to, že minulej majitel nechal auto stříkat i s dodělávaným brzdovým světlem pod křídlem. Naštěstí to rzdový pseudosvětlo nebylo přivrtaný, ale jen nalepený. Horší, že to stříkal nějakej debil. Takže prostor mezi křídlem a kufrem je peklo.
kufr pred.jpg
(145.65 KiB) Staženo 1382 x
kufr pred 2.jpg
(113.38 KiB) Staženo 1382 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Takže očištěno, nastříkáno. Už jen rozleštit přechod. naštěstí je to vždycky schovaný pod křídlem, tak to nebude moc vidět. Trefit správnej odstín barvy je taky peklo. Moc se to těm ženským v míchárně nepovedlo. Takže sprej je fakt použitelnej jen na takovýhle míň viditelný a hůř osvětlený místa. Na vnější věci budu muset nechat namíchat o něco tmavší odstín.
kufr strikani.jpg
(153.33 KiB) Staženo 1381 x
Včera se ozval konečně kámoš, že mám nakomaxitovaný kola. Hrozná radost!! Jsou to ta kola, co se tady před pár měsícama prodávaly za láhev kvalitního chlastu. Gumy už jsou taky nachystaný. Středový pokličky jsem stříkal doma v děcáku. Docela drbačka byla udělat na nich tu červenou linku okolo. To zas musela pomoct fabrika. Použil jsem mašinku, co na ní u nás lakujem obvody čoček, co strkáme do dalekohledů. Jen baby na dílně ze mě měly trošku prdel :-)
pred.jpg
(207.97 KiB) Staženo 1381 x
po.jpg
(199.37 KiB) Staženo 1381 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: nová klubová

Příspěvek od Jimmi »

Tu spojovací gumovou trubku mezi hrdlem a nádrží jsi sehnal kde?
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Odpovědět

Zpět na „Celica“