Novinky ze světa GT86/BRZ

Lehké sportovní kupé s pohonem té správné nápravy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wario
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: ned 25.04.2010, 07:09
Bydliště: Humpolecko

Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Wario »

Rally kit hotov !

Toyota Motorsport představuje model GT86 CS-R3, homologovaný pro rallyeové soutěže FIA R3. Jeho boxer je vyladěný na 238 koní a 230 N.m.

http://autofun.blesk.cz/toyota-gt86-cs- ... lye-14385/

Obrázek
Yaris 1.3 VVT-i 2006 Orange
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Kk »

Celica 7g TS
Uživatelský avatar
Wario
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: ned 25.04.2010, 07:09
Bydliště: Humpolecko

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Wario »

Pekny, koukam ze dali pryč křidelko.
http://www.auto.cz/toyota-gt-86-2017-vy ... leho-93738
Yaris 1.3 VVT-i 2006 Orange
Uživatelský avatar
Wario
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: ned 25.04.2010, 07:09
Bydliště: Humpolecko

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Wario »

Myslim ze spolehlivost bude ok do nejakej 200tis.km.na mobile.de uz jich par pres 100tis.km je.

Co se rika o spolehlivosti ?
Yaris 1.3 VVT-i 2006 Orange
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Kk »

Celica 7g TS
Uživatelský avatar
Hug0
Věčnej rejpal
Příspěvky: 568
Registrován: pon 31.08.2009, 21:29
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Hug0 »

Té spolehlivosti je docela škoda... jinak to vypadá na vyloženě zábavné auto..
Je fakt, že známý jezdil Imprezy sti (několik různých verzí) a všechny (a to byly funglovky) a několik jiných i atmosférických subaru žraly olej.. Tehdy mi to říkal tak, že je to u boxerů normální, že prostě dolévá.
Today:
KTM 625 SMC - for fun :)
BMW e46 coupe - daily fun :)
ex. Toyota Celica 2.0 GT st202 - sold :(
ex. Toyota Celica 2.0 GTi - burned :(
ex. Toyota Celica 1.6 STi - crashed :(

http://www.sportovnivozy.cz
Uživatelský avatar
Wario
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: ned 25.04.2010, 07:09
Bydliště: Humpolecko

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Wario »

Tak v Německu se dají sehnat už kolem 400tis.Kč ten motor nebude taková tragédie teď je tam na prodej už z 200.000 km :-)

http://www.auto.cz/modernizovana-toyota ... onu-101060
Yaris 1.3 VVT-i 2006 Orange
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Kk »

Celica 7g TS
Hiedi
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 22.09.2018, 23:19

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Hiedi »

biscuit píše:jak rkam, nic moc o tom nevim. jen z toho co tu trousi libor, napr.:
libor12 píše: micron: nepomůže žádné video ani opička hopka. Jediné co by pomohlo - začněte jim ty auta vracet pro naodstranitelnou výrobní závadu. To potom s importérem a astoupením možná hne. Ad spotřeba oleje tohoto motoru a dušování se mechnika o tom jak nežerou olej... zamysli se. Proč nenašli víceválcové ploché motory (boxer) širší uplatnění. Je to jejich hovnová konstukce tak jako třeba wankel. Ty motory nikdy nebudou žádný etalon spolehlivosti a budeš rád když najedeš aspon 150000km bez problémů. GT86 už mají velmi závažné problémy kolem 50000 km - duvod je D4S přímé vstřikování a právě konstrukce motoru boxer. Některé předváděcí kusy už umí litr oleje na 1000km.
To je zas nějaký garážový vědec co akorát děsí lidi. Tak za prvé pane mudrci, ten motor má kombinaci přímého a nepřímého vstřikování. Uplatnění motoru?? Tyhle motory používá Porsche už hoodně dlouho a stále patří mezi nejspolehlivější auta na světě. Subaru je na tom podobně a proč se masově nepoužívá? Pane garážový génie, to by mě fakt nenapadlo, že motor pro sportovní auta díky své konstrukci a všemu je nákladnější nejen na výrobu, ale i na servis, tak ho asi nebudou dávat do masově prodávaných kombi a SUV, když jeho výhody nikdo v takových autech nevyužije a zbytečně by to auto nekupoval kůli nepatrně vyšším provozním nákladům.
Opravdu strašně miluji tyhle rýpaly, který si jednou na koleni vyměnili u piňdoura výfuk a teď všemu rozumí. Tak si pane kupte do sportovního vozu 1,9TDI a budete zajisté velmi spokojen jak se spotřebou tak i životností tohoto úchvatného motoru. Za mě si ho nekupujte, je to sice spolehlivá srajda, ale furt srajda.
Hiedi
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 22.09.2018, 23:19

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Hiedi »

biscuit píše:kolego, prvni prispevek a hned jsi zatal sekeru do spatneho kmene... vymenenej vejfuk u pindoura? :biggrin: :mrgreen:

jinak to vypada, ze tomu rozumis jako koza petrzeli, kdyz nevis, ze "tyhle" motory se prave davaj i do tech kombi a SUV.
Tak prosím, ukažte se mistře co ve Vás je ......tak schválně kolik kombíků a SUV mimo značky Porsche a Subaru najdete. Přeji hodně štěstí při hledání :)
Hiedi
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 22.09.2018, 23:19

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Hiedi »

biscuit píše:hod se do klidu a precti si, cos prve napsal. nevim proc se ted ohanis heslem "mimo porsche a subaru", kdyz predtim jsi mluvil pouze o sportovnich autech. jestli jsi to tak nemyslel, tak se nauc nejdriv jasne formulovat vety.

mimochodem, chovas se jako trouba. vubec nevis, kdo libor je a jaky zkusenosti ma a presto z nej delas nejakyho jelimana. tvuj problem ale je, ze jeho tady, narozdil od tebe, vsichni znaj. takze jestli ho chces pomlouvat a polemizovat s tim, co tvrdi, ukaz nejprve, co mas za sebou ty sam. jinak te nikdo nebude brat vazne. zrovna tak te nikdo nebude brat vazne, nezmenis-li ton. mas-li technicke argumenty - argumentuj, ale slusne, bez invektiv a s respektem k druhym. plest se muze kazdy, ale jen blbec dela, ze se ho to netyka...
a obvykle si tu tykame.
Mezi námi mi bylo vždycky u zadku co si o mě kdo myslí a to z jednoho prostého důvodu (možná to bude znít hodně namyšleně, ale je to pravda) podle statistiky a měření se řadím mezi 5% populace nejchytřejších lidí, takže mě názory toho zbytku až tak neberou. Netvrdím, že mám nejlepší vědomosti ze všech - to nemá asi nikdo, ale něco málo vím. Libora neznám a je mi vcelku jedno co je a není, ale podle mě tvrdí u daného motoru kraviny. Možná to píšu moc pompézně a nechávám se unést - a nebo se to k tomu co tvrdí Váš uznávaný odborník hodí. Co já vím co je a nebo není správně a ví to vůbec někdo? Buď mě berte nebo mě ignorujte, výsledek je mě ukradenej :)
Hiedi
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 22.09.2018, 23:19

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Hiedi »

Pravda je, že psaný nebo slovní projev nikdy nebyl nejsilnější stránkou, spíš průměr a nebo možná i slabší průměr. Ale je fajn, že tě to pobavilo :)
Teď přijde ta typická vlastnost lidí s odůvodněním. Mohl bych sem napsat stránku nebo dvě technických pojmů a fungovaní toho či onoho v daném motoru, ale jsem líný a je to zbytečný. Zbytečný je to proto, že si to přečteš ty a možná další dva nebo tři lidi a já se s tím budu trápit několik hodin a jen abych dokázal to co si může najít každý průměrný a lehce nadprůměrně iteligentní člověk na netu. Za další na to nemám čas a i kdybych si ho našel, dovedu si představit lépe promrhaný čas.
Já se spokojím s tím, že nesouhlasím s větší částí toho co tvrdí Libor a kdo mi nevěří, ať si projde pár posledních testů spolehlivosti třeba GT86 nebo BRZ. Není to žádná věda naučit se zjišťovat fakta sám :)
Třeba potom konečně budem moci konverzovat na úrovni o tom proč boxer motory používá tak málo automobilek a že to není spolehlivostí. Nebo další fám, že ten motor žere několik litrů oleje za pár kilometrů apod.
Obecným pravidlem je, že boxer motory mají větší spotřebu (benzínu) oproti řadovým nebo vidlicovým, díky své konstrukci. Není to zas tak strašné aby si někdo nemyslel, že to žere i chodce u silnice :D
Hiedi
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 22.09.2018, 23:19

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Hiedi »

Denska mám dobrou náladu, tak ještě něco napíšu, pár mých doměnek. Předem říkám, že jsem nesežral šalomounovo hovno a nemusí být všechno na 100%, ale z toho co vím tak jsem dospěl k tomuto:
Boxer motory v kombi a nebo SUV by se neprodaly, protože oproti konkurenci řadových, výjmečně vidlicových motorů nemají v tomhle segmentu žádnou praktickou výhodu. Jsou nákladnější na výrobu, mají větší spotřebu, složitější servis a zákazníka lepší stabilita v zatáčkách a částečně menší vibrace díky konstrukci v tomhle segmentu nezajímá. Ty co si kupují boxer motory v kombi a nebo SUV (bavíme se teď o Subaru, protože je nikdo jiný nevyrábí) stejně kupují tyto auta kůli proslulému pohonu všech kol od Subaru a kupovali by je i kdyby měli řadové motory.
Výhody boxer motoru se nejvíce projeví u aut pro zábavu - tam patří sportovní vozy a můžem tam zařadit i závodní. Tam už zákazníka zajímá jak to sedí v zatáčkách a jak se auto chová, když se blíží na hranici přilnavosti pneumatik. Obrovkou výhodou je převážně nízké těžiště vozu a v případě Porsche, také prakticky nejlepší možné sériově prodávané boxer motory s 6 válci. Obecně šestiválce a dvanáctiválce se vyznačují nejlepším chodem protože mají zážeh válce po 120° místo klasických 180° a síly působící v motoru se vyruší a obvykle není třeba vyvažovacích hřídelí. Samozdřejmě 6 a 12 válců není nejlepších jen u boxerů, ale u všech typů (12 válec boxer se snad ani nevyrobil pokud vím)
Subaro mělo ze začátku docela dost problémů s prvním dieslovým boxerem a tam bych se vůbec nebránil i tvrdší kritiky, protože ty motory opravdu za moc nestály, ale u benzínu si dovolím tvrdit, že za ty léta co je dělají, tak jsou to kvalitní a spolehlivé motory. Samozdřejmě tím jak přitvrzuje EU s emisními normami, tak jde celkově spolehlivost všech motorů pomalu, ale jistě do kytek, jelikož se přísnější a přínější normy splňují čím dál tím hůře.
Je to všechno obecné a mělo by to vyvrátit většinu zde posaných nesmyslů.

PS: mě nejvíc irituje, že tu někdo napíše hromadu ptákovin a všichni mu to žerou, protože to je známý pán a nejspíš se za nějaké období prezentoval nějakým typem vědomostí a přitom není nic jednodušího než si sednout na zadek a místo zastávání se názoru si zjistit fakta sám. Jasně pár lidí někam napíše, že jim motor žere olej a že stojí za houby a nevím co, ale tak se zamyslete trochu nad tím. Jednak spokojený zákazník většinou nepíše, že je spokojený a ze dvou nebo tří stížností proboha nemůžu nikdy udělat objektivní názor na danou problematiku. Když jsem si zjišťoval jak je danný motor na tom se spolehlivostí, tak jsem přečetl padesát recenzí a zkušeností a když bylo sto, tak klidně u tu stovku. Pak i když nejsem přímo technik, tak můžu udělat nějaký závěr, který má váhu.
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Kk »

Celica 7g TS
Odpovědět

Zpět na „GT86 / Subaru BRZ“