Doky Celica 1 gener. TA 28

vše ohledně modelové řady Celica
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

naopak..

Příspěvek od aczasa »

Naopak... Zcela v pořádku a najdi si tu faradayovu klec. .-))))) A pak třeba ty elektrické články.. .:-)
Elektroforéza říkáš? Asi si to dokážu i technicky představit (mám totiž bujnou fantazii). :-) Ale možná než elektroforéza bych použil hrozivější, ale v důsledku naprosto shodný název - galvanické opracování. .-) Jo, holt ty dnešní galvanovny nejsou už jen kádě se roztokem chromsírovky, clorovodíku.... chromových solí, atp...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Jsem si vzpomel :) "ale maminko,až to budu naťírat podruhé,vy už tady nebudete. " :D
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

postupy a technické řešení včetně cínování jsou dány a námi a budeme tak dělat všechny auta,barva,pískování vše zajištěno a zařízeno přímo tady-auto neopustí areál jen k lakování :-)
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

lol

Příspěvek od aczasa »

Libore ..... Tak ano, to je LoL :-))))))) Výborná reklama, perfektně sedlo na debatu.. .-)

Petře: to jsem rád. Téměř ideální stav. .-) Každopádně odvolávám čtvrteční práci, bude to jen o povídání o Celice 82. :-) Možná ti rovnou přivezu značky.. .-))))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Víš Acsaza to byl jeden taky z mých požadavků po tom jak dopadl Arnie že chci aby se gro práce dělalo na jednom místě a byl jasně určenej technologický postup a měl jsem jasno kdo zač je zodpovědný.Jak rozebírání auta a jeho fotodokumentace/bez toho na veterána ani ránu/, dále forma pískování a použitý materiál a zařízení s regulovatelným tlakem, dále klempířské práce a cínování/důvodem je zarovnávání porchu bez nutnosti aplikace kitu atd., no a pak povrchová úprava proto ty telefony a emaily ohledně epoxidových 2 složkových barev atd. a upustění od pozinkování karoserie.Fosfatování ano ale chci mnít jasno v technologi postupu a jeho oveření a formu provedení klidně to proberte více nebudu proti.

I manipulace s vozidle respektive jeho přesuny něco stojí peníze kromě času ztraceného... proto to je podle mně výhodnější.

Co se týče Faraday.klece mám povědomí spíše takové jak Acsaza...
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Přípravek třeba zde : http://www.pragochema.cz/?start=2&lan=c ... te-fosfaty je tam i aplikace.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Děkuju v službě se na to kouknu!!!
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Už jsem Ti o tom říkal. :) zase to šlo druhým uchem ven :) jinak dnes jsem viděl přímo "in natura" jak způsob vypadá přímo na trupu lodi. Čerstvě umyta po vytažení na břeh. Byla udělaná v roce 94(což jsem nevěděl) a já zkoušel jestli nelepí :) přišlo mi to vzhledem jak čerstve lakované. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Tohle vím pamatuju si že jsi mi říkal o tom trupu lodě atd. když jsi mě informoval o pískování ale nevěděl jsme o tom fosfátování jak se to má technologcky správně udělat nyní jsme si to našel i jinde a dík.Budeme to dělat kupte nějaké velké balení ať to vyjde levnějc rovnou i pro mně i Acsazu i na ostatní veterány :lol: co máte naobjednány :lol:
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

No a tady www.tat-co.com/ najdete spoustu důvodů proč jsou ty "american cars" tak nádherně lesklé. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Tak konečne jsem si udělal po roku dovolenou a rozhodl jem se kouknout pořádně na zoubky autu.Interiér byl zčásti rozebranej proto ho zdokumentuvávám, fotím a dělám si poznámky které díly bude nutně nově kupovat.V podstatě každej díl fotím před a po vyndání a zapisuju si díly jak vypadají a jakk byly přichyceny.

Nebudu to rozebírat kompletně a určitě ne palubní desku/tu co se týče dílů ale nafotím taky mám ji ješte z druhého auta a to celkově pomůž při skládání a tom že se bude moc zrenovovat tak že nikdy nevím co už nebude použitelné například na topení/, auto potřebuju zhodnotit pro cenu klempířským pracím a potřeboval jsem zhodnotit lišty a gumenené součástky auta.Ať vím co můžu objednat a čísla dílů originálních jsem našel na netu tak si dělám přehled ať můžu pokračovat souvisle tím že dopředu udělám větší objednávky a ušetřím na dopravě.

Převodovka a diff. za čas klepmpířskych prací půjdou k repasi a motor půjde do Kassla na GO/zvýšil ceny a má dlouhé termíny, proto budu rešit i jinou motorárnu s dobrými referencemi/ naštestí celkově motorů mám 5 a převodovky 3 na GT, no a diif.3 tak 2 sady chci vytvořit.

Základní fotky hodím i tady, možná někomu pomůžou když auto bude taky skládat.Myslel jsem že auto už bude po klempířině ale do času jak se dokončí,,príšera" to dělat nemá smyslu zůstali by mně 3 rozebrané auta a to nechci.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
ArnieGT
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1796
Registrován: stř 20.07.2005, 20:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ArnieGT »

Ahoj, dostal jsem odkaz na docela užitečnou stránku s ND na veterány,...možná by se hodila i někomu jinému tak dávám odkaz v Austrálii:

všechny možné těsnění, podvozkové části, skla,..atd
http://www.scottsoldautorubber.com.au/japanese.htm
Celica TA28 77' / Corolla KE35 76' / Celica RA65 82' / Crown MS65 75'
JDM wheels----->https://www.facebook.com/jdm.cz
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Díky určitě se to hodí.A jen hledej pomůžeš mi s tím :-)
Nějaké ty auta doma jsou.
pepino
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 16.10.2014, 21:14

Re: Doky Celica 1 gener. TA 28

Příspěvek od pepino »

Ahoj už máš hotovou renovaci ta 28?
Odpovědět

Zpět na „Celica“