Ochrana karoserie po rekonstrukci(vyvaření)

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Víťa.Horzinka
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: stř 06.07.2011, 18:12

Ochrana karoserie po rekonstrukci(vyvaření)

Příspěvek od Víťa.Horzinka »

Zdravím pánové, realizuji rekonstrukci na své krásce, ale jsem amatér a i když jsem fórum pročítal křížem-krážem, nikde jsem nedostal odpověď na pár svých otázek (pokud jsem se přehlédl tak mě prosím neukamenujte). :) Momentálně mám v plánu vyvařit prahy a opravit malinkou dírku v podlaze u řidiče (auto je komplet odstrojené) jsou to jediné vady které jsem našel, až na pár promáčklin které je třeba vyklepat a vyhladit na zadním blatníku (díky mami že tak skvěle parkuješ :D ), ale nějaká další povrchová rez je i na jiných částech podlahy a dutin, přemýšlel jsem jak tuto rez odstranit před samotným ošetřením tak, abych co nejméně poškodil (ztenčil) plechy a abych zbytečně nenarušil ochranný nástřik na zdravých částech.

Zjistil jsem, že hodně lidí používá odrezovač, ale zase oplachový se musí čistit(v dutinách nemám šanci) a bezoplachový je slabší, tak si nejsem jistý jestli mi to bude do dutin stačit a jestli sebou případně nenese další komplikace. Pokud by měl někdo z váš jiný nápad budu vděčný a pokud ne, jaký typ odrezovače by jste doporučili? Myslím tím konkrétní značku atd.

Po odstranění rzi mi byla doporučena penetrace, základová barva a nakonec gumoasvalt na podlahy a do dutin vosk. Je to správný postup? Pokud ano, zase se nabízí otázka, které přípravky od jakých firem použít tak, aby bylo dosaženo maximálního efektu.

Také by mě zajímalo, jaká přípravek by jste mi doporučili na ochranu podvozku.

Možná, že to trochu moc hrotím, ale na autě průběžně pracuji už přes 2 roky a slíbil jsem si, že jakmile to dodělám tak auto bude vypadat jako by sjelo s pásu a byl bych nerad, aby po tom, co dám nový lak po roce vylezly puchýře.

Budu moc vděčný za každou radu. :wink:
bodys
Navigátor
Příspěvky: 109
Registrován: sob 11.02.2012, 19:17
Bydliště: Kladno

Re: Ochrana karoserie po rekonstrukci(vyvaření)

Příspěvek od bodys »

Gumoasfalt né jsme v 21. století. Seškrábat všechno mechanicky. Já mám na to takovou super lichoběžníkovou škrabku co se používá na brzdy, zbytek flexa. Na podvozek pak základ pod alkyton a 2 vrstvy alkytonu.
SW20 1990
ST182 1990
EE111 1998
bodys
Navigátor
Příspěvky: 109
Registrován: sob 11.02.2012, 19:17
Bydliště: Kladno

Re: Ochrana karoserie po rekonstrukci(vyvaření)

Příspěvek od bodys »

Třeba ti někdo porádí líp. Já většinou auto jenom rozdělam pak zjistim rozsah koroze a auto prodam Uruemovi :D
SW20 1990
ST182 1990
EE111 1998
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Re: Ochrana karoserie po rekonstrukci(vyvaření)

Příspěvek od Kubrt »

Delam to taky tak, co je pristupne tak mechanicky ocistit, skrabka, ocelak, ocelovy kotouc. Na spatne pristupne mista piskuju malou rucni piskovackou, coz se mi osvedcilo kdyz jsem opravoval zadni kapsu a par mist na podvozku kam se neslo jinak dostat. Pak samoze ten zaklad a alkyton, tam kde byla z vyroby takova nastrikana guma tak jsem ji tam vratil zpatky, vesmes spoje mezi plechama karosarskym tmelem, je takovej pruznej a nektere plochy gumovym nastrikem. Zadny ty plosny srajdy a nic takoveho na celou plochu bych taky nedal. Nepotreboval jsem, ale resit zadnou dutinu, jen jsem je obkouknul kamerkou a pak vystrikal smesi na dutiny. Kdybych to musel resit tak bych tam asi napral oplachovej odrezovac pak to normlane vystrikal vodou hadici a pak kompresorem profouknul, pak nejakou tu ochranu co odpuzuje vodu. Tezko rict kurde, tohle zajima i me jak se resi rezave dutiny.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana karoserie po rekonstrukci(vyvaření)

Příspěvek od Stan »

Já řešil teď dutiny v prahách. Levej práh jsem měl zezadu otevřenej na díru cca 4x4cm. takže jsem z tama magnetem vytahal všechny zbytky rezavých plechů. těch bylo fakt hodně. Pak nezbylo než použít bezoplachovej odrezovač. Jakejsi úplně obyčejnej. 2 dny to schlo a pak kam jsem se dostal štětcem jsem dal alkyton penetrátor (základovku) Pak zas dva dny schnutí a pořádný vystříkání voskem. Pak po zavaření díry už nešlo dělat nic jinýho, než to vystříkat voskem zbylou malou dírkou. Samozřejmě sprej s voskem měl půlmetrovou hadičku. Do druhýho prahu byla jen malá dárky tak 2x2cm, takže tam jen mechanický vyčištění, potom odrzovač, kterej jsem tam aplikoval kuchyňskou štětkou na nádobí. Po zaschnutí vosk na dutiny. Štětcem s penetrátorem se tam už fakt nešlo dostat.
Z venku klasika - oškrábat co nejlíp dlátem a kartáčem, odrezovač, penetrátor a alkyton. Na jaře mám v plánu na natřený místa vrátit gumoasfalt jen štětcem.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana karoserie po rekonstrukci(vyvaření)

Příspěvek od Idaho »

Svar ošetřit kys fosforečnou a nevařit COčkem ale argonovou smesí s co nejvyšším obsahem argonu na ukor dalších plynu..
Na sváry ocharnu - používáme něco od Body - carplast . potom dobrej základ a dobrou vrchní. napodlahu ( zespoda ) zákaldovku pro mostní kostrukce ( odpuzuje vodu a zároven je delaná pod vodu ) a přes to už rovnou ochranu podvozku..
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Re: Ochrana karoserie po rekonstrukci(vyvaření)

Příspěvek od Kubrt »

A jak bys udelal Honzo ty dutiny kam se nedostanes jinak nez dirkou? Otevrit a pa zavarit nebo jak?
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana karoserie po rekonstrukci(vyvaření)

Příspěvek od Idaho »

Kubrt píše:A jak bys udelal Honzo ty dutiny kam se nedostanes jinak nez dirkou? Otevrit a pa zavarit nebo jak?
ano, pokud je koroźe taková že ji po navrtání zespoda nevyplaví kyselina tak otevřít a ošteřit...
Všechny ty odrezovače předpokládaj že alespon trosku to mechaicky očistíš , takže když naleješ oplachovej do dutiny, sice to odrezi - respektive zreaguje s horní vrstvou rzi a vytvoří ten bílej oxid a vypadá to bez rzi ale do hloubky se to nedostane..
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Re: Ochrana karoserie po rekonstrukci(vyvaření)

Příspěvek od Kubrt »

No to jsem slyset nechtel :D , nastesti se me to netyka, sem sama prevence. Ale musi to byt jebacka to dat do kupy, to uz je lepsi udelat novy prahy, kdyz clovek nehledi na ekonomickou stranku.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana karoserie po rekonstrukci(vyvaření)

Příspěvek od Idaho »

Kubrt píše:No to jsem slyset nechtel :D , nastesti se me to netyka, sem sama prevence. Ale musi to byt jebacka to dat do kupy, to uz je lepsi udelat novy prahy, kdyz clovek nehledi na ekonomickou stranku.
přesne tak, na druhou stranu než kupovat druhovýrobu atd radeji navařit zpet ty puvodní. Je potřeba si uvedomit, že když je tak pokročilá koroze uvnitř prahu, první to odnášej výztuhy prahu a jejich napojení...
..taky vetšina klempířu při výměnen prahu nové výztuhy nedávaj.. my vřezáváme vše pryč, tak aby nebylo žádné ložisko rzi a vše deláme nové ale z vlastního plechu, nebo necháváme druhovýrobové díly žárově zinkovat a v místech sváru ( z oboustran ) pak doošetřujem..
na druhou stranu nedeláme "levnou a rychlou klempířinu"...
Víťa.Horzinka
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: stř 06.07.2011, 18:12

Re: Ochrana karoserie po rekonstrukci(vyvaření)

Příspěvek od Víťa.Horzinka »

Mockrát vám všem děkuji za rady. Momentálně čekám na vyšší teploty kvůli barvě a pak se do toho pustím. :wink:
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana karoserie po rekonstrukci(vyvaření)

Příspěvek od micron »

Pokavaď je v podlaze dirka... celá podlaha bude děravá do 3 let... lepší je vyměnit celou podlahu komplet... rovnou to řikám za celi 5G 1989 tim že opravíš kousíček ničeho nedocílíš... celou a v interieru izolaci aby voda netekla na podlahu ale zůstala na koberci a vysušila se... dveře protejkaj. trochu ale přece... gumoasfalt pak zespod proč ne lepší než nic... proti soli. ale základ jsou nový prahy a podlaha komplet... jinak se to rozpadne :-) prostě nová fungl podlaha odizolovat interier a exterier a nový prahy poland...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“