Zámky 6g

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Voita
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: stř 17.04.2013, 09:26

Zámky 6g

Příspěvek od Voita »

Ahoj, dnes mi zkolaboval celý centrál, auto jsem odemkl, ale už nezamkl. U řidiče se klíček sice otáčí, ale bez efektu(prostě naprázdno), u spolujezdce nelze s klíčem hýbat vůbec. Jestli mi může někdo poradit, jak se tento problém řeší, nevím si rady....díky
Toyota Celica T20
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zámky 6g

Příspěvek od Myfune »

Když se mi vybije baterka, že už nenastartuju, tak ale centrál ještě fungá. Jestli to odemykáš ovladačem od alarmu, tak by mohl mít vybité baterky ten ovladač. Ale jestli to chápu, tak jsi to zkoušel klíčem. Z těch mechanických závad mě ještě napadá přerušené kabely, takže to nedostane šťávu a nebo jestli ti třeba i nezatuhl, nezarezl zámek. To jsou takové ty jednoduché mechanické laické závady, co bych nejdřív prověřil. Pokud se někde v tomhle neukáže problém, tak to může být někde v elelktronice, což bych už viděl jako věc pro odborníka.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Voita
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: stř 17.04.2013, 09:26

Re: Zámky 6g

Příspěvek od Voita »

Přesně tak, nenám dálkový centrál, pouze klíč, vyzkouším tedy nějaký základní postupy, prostříknout zámek, možná zkontrolovat pojistku jestli není KO, omrknu kabely, no a když ne, tak asi nějakej servis, snad mi Toyka přes noc nezmizí :shock:
Toyota Celica T20
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Zámky 6g

Příspěvek od gramo »

Doteď jsem si myslel, že zámek v celice funguje krom centrálu i mechanicky, tj i s odpojenou baterkou když otočím klíčkem, že se dveře zamknou. (samozřejmě je třeba zavřít každé zvlášť)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámky 6g

Příspěvek od micron »

nech si udělat u autoelektrikáře dálkovej central... vůbec nechápu že ho tam nemáš... strkat klíč do zámku???? to neznám u celi 89´ jen kufr třeba... když sem línej otevřít páčkou... co to je??? nějakej vtip? :biggrin: klíč slouží jen k nastartování auta... k ničemu jinýmu... :biggrin: už tak od 80 let... cca japan teda... :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámky 6g

Příspěvek od Stan »

Hele a jseš si jistej, že ten zámek u spolujezdce dřív fungoval? že šlo klíčkem točit?
Já loni v zimě řešil podobnej problém na carině, což by mělo být velmi podobný auto. Sice tam mám dálkovej centrál, ale to nevadí. Symptom byl - všechny zámky jely dálkovým normálně, jen u spolujezdce se posral motorek a nezamykal. Takže jsem chtěl dveře spolujezdce zamykat dodatečně ručně klíčem. Dva dny to šlo, ale pak se něco stalo a nešlo otočit klíčkem. Prostříkávání nepomohlo. Takže rozborka dveří. Samozřejmě tapec dolů, pak musela ven stahovačka okna, klika atd... Funguje to tak, že otočíš klíčkem u vnější kliky a přes táhlo se otevře zámek dveří a zároveň aktivuješ jeho motorek, kterej přes další táhlo překlopí kolíbku u vnitřní kliky a zároveň pošle signál dalším motorkům v ostatních dveřích.
Abych spravil "fabku" u kliky (aby šlo otočit klíčkem) jsem tu fabku vymontoval a původně jsem ju chtěl dát do opravny k zámečníkům. Pak jsem se ale hecl a rozebral to sám. Šlo to krásně. Nic složitýho to není. Ve vnějším obalu je vložka a v ní několik plíšků na pružinkách. Bez klíčku plíšky trčí z vnitřní vložky a s vložkou ve vnějším obalu nejde otočit. Zasuneš klíček, plíšky se zasunou a vyrovnají a můžeš točit. U mě pár plíšků o cca 0,5mm trčelo, tak je stačilo lehce opilovat, smontovat a bylo. Práce na půl hodinky. Kdyby byly třeba plíšky polámaný, nebo neseděly vůbec, tak buď u zámečníků by je měli mít, nebo z vrakáče koupit druhou celou fabku a vyndat z ní a poskládat si novej zámek. Fakt je to hodně primitivní mechanismus. Já jsem samozřejmě musel ještě koupit jinej motorek zámku na vrakáči.
Typuju, že tvůj problém u řidiče bude upadený, nebo odpojený táhlo mezi fabkou ve vnější klice a zámkem dveří. Proto točíš klíčem a nic se neděje. Zkoušel jsi to zevnitř, když překlopíš kolíbku? Zamknou se řidičovy dveře? Jestli to bude fungovat, tak bych měl mít pravdu.
Pak u spolujezdce můžeš mít stejej problém jak já - jen pokažená nebo jiná fabka. Třeba ti někdo po bouračce vyměnil dveře, nebo jen vnější kliku.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Hug0
Věčnej rejpal
Příspěvky: 568
Registrován: pon 31.08.2009, 21:29
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámky 6g

Příspěvek od Hug0 »

Mě se stávalo, že se dalo klíčem otočit jen na půl (nešlo zamknout). Usoudil jsem, že je to proto, že klíč už byl docela ošoupaný. Vzal jsem tedy náhradní a asi měsíc jsem fungoval než došlo na stejný problém tak jsem vzal dálku s alarmem co se mi válela asi půl roku v krabici, namontoval a je po problému :) prodle mě je to daný tvarem našich klíčů, že se prostě časem ošoupou. Zcela výjimečně mám problém i s otevíráním kufru.
Gramo: zámek funguje opravdu mechanicky t.j. i bez baterky auto zamkneš :)
Today:
KTM 625 SMC - for fun :)
BMW e46 coupe - daily fun :)
ex. Toyota Celica 2.0 GT st202 - sold :(
ex. Toyota Celica 2.0 GTi - burned :(
ex. Toyota Celica 1.6 STi - crashed :(

http://www.sportovnivozy.cz
Uživatelský avatar
Voita
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: stř 17.04.2013, 09:26

Re: Zámky 6g

Příspěvek od Voita »

to Stan: díky, že jsi se tak rozepsal, hotová esej ! :bigups:

Zámek u spolujezdce funguje, jde tedy zamknout/odemnknout a otevřu tím i samozřejmě i dveře řidiče. Dřív fungoval vyloženě hladce, poslední dobou s větší obtíží, ale zase ne tak, že bych to rval silou.

Když překlopím kolébku do polohy zamknuto, tak je normálně otevřu, když použiju tlačítko na centrál na dveřích, zůstanou zamčené jen ty spolujezdce. :|
Toyota Celica T20
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámky 6g

Příspěvek od micron »

Abych ještě poupravil detail že jako všechny japan cars měly dálkáč central od 80 let tak jo nejsem si tim tak jistej... moje celica ho asi měla (pochybuju že by si švýcar otevíral u auta za milion a něco dveře klíčkem už v tý době... 90 léta :-) ,,,,, ale během života tam někdo přidal dálkáč co tam mam teď, musela to bejt doba cca felicií... protože stejnej dálkáč měl někdo v servisu a právě sem se ptal mýho mechanika jak je možný že má stejnej retro system totálně starej dálkáč s vysouvací antenkou :-) a že prej je to z felicie :-) takže asi přestal původní japan fachat central dálkáč a někdo do mýho auta kdysi dááávno dal tenhle strojek... ale funguje furt :-) nikdy za celou dobu co mam auto sem neotvíral dveře klíčem... dost dobrej cz central... musim říct. :biggrin: totální retro.. ale furt jsou funkční další... což je neuvěřitelný... sem mu řikal, hele tak to si mě zklamal... já mam celejch 10+ let pocit že je to nějakej japonskej oldskool dálkáč a on je ve feliciii... ale tak zase sem byl chytřejší :-) ale fachá... tlačítko to hlavní je silně mega protlačený... ale fachá to furt což je až neuvěřitelný :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zámky 6g

Příspěvek od Myfune »

Na Celice většinou zamikám alarmem. Když ale použiju klíč je jedno jestli jdu ke spolujezdci nebo řidiči, vždy to zamkne oboje dveře. Mám Celicu r.v.1999.
U Corolly co jsem teď nedávno koupil (rv.2000) to tak ale není. Mám tam dálkáč na centrál a když bych na to šel jen klíčem, tak od řidiče zamkne vše, ale u spolujezdce je ty dveře spolujezdce. Takže jestli třeba nemáš u svojí Celici ten stav co já u Corolly. I když by mě to u Celicy vlastně trochu překvapilo.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Voita
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: stř 17.04.2013, 09:26

Re: Zámky 6g

Příspěvek od Voita »

Vyřešeno, už odemykám jako král :twisted:
Toyota Celica T20
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Re: Zámky 6g

Příspěvek od Kubrt »

Tak to mame vsichni radost a zbytek si domyslime :wink:

Az jako priste budes chit neco poradit bylo by dobre se drzet teto osnovy

1, popis problemu
2, volna diskuze reseni a rady
3, popis vyreseni pripadna fotka trable
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Voita
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: stř 17.04.2013, 09:26

Re: Zámky 6g

Příspěvek od Voita »

Kubrt: Víš co? máš pravdu, tak tedy dejme tomu že bod 1 a 2 jsem dodržel, teď k bodu 3 (nevím, jestli to někomu bude platné, protože vysvětlit to nebude pro mne vůbec jednoduchý, ale jdu do toho :D

Zámek šel ven, a zjistilo se, že na konci zámku je ulomený kus něčeho ( odborný název by mohl být "zobáček" nebo "špička"), pod kterým drží otočný systém na uchycení tahel. Příčina tedy byla taková, že po zasunutí klíče a snaze otevřít dveře, následovalo jen prázdné protočení klíče, protože systém uchycení táhla se nehýbal, nebyl synchronní s pohybem zámku.

Vyřešeno pravěkým způsobem, byla vložena segerovka nebo taková pradivná podložka, která dokázala upevnit zpět držák táhlla pod tu nalomenou špičku a vše začalo fungovat zase jako jedna společná věc, vše důkladně promazáno a otestováno několikaminutovými pohyby, jestli to vše drží. Fotky nemám, tak aspoň ilustrační foto.
Přílohy
325x275_4637927994.jpg
(14.11 KiB) Staženo 1776 x
Toyota Celica T20
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Re: Zámky 6g

Příspěvek od Kubrt »

Jsi poctivy clen tymu :D
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zámky 6g

Příspěvek od Myfune »

Máš kliku. :mad: Už jsme se domlouvali, že za tebou dojede celej klub a pak by bylo pupendo. Víš co myslím, ten film a popkorn a pak by se jelo domu. :lol: :lol: :lol:
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Odpovědět

Zpět na „Celica“