Celica 1992 projekt _ (uruem)

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica 1992 projekt _ (uruem)

Příspěvek od libor12 »

Pokud se hazivost na 3 hlavním vejde třech stovek tak to jen nech přeleštit. Nech určitě zůhlovat ojnice a vše vyvažit samostatně jako ojnice,písty,čepy vše pod 1gram,slož to jako sestavy včetně ložisek a kroužků očísluj tak jak to dáš do motoru a už neměn,zvaž každou jednotlivou sestavu a teprve potom už s přeleštěnou,přebroušenou klikou nech dynamicky vyvážit. Kecy typu že máš klikovou hřídel "flat plane" at si ten kdo to vypustí nechá od cesty. V této republice je schopna to vyvážit pouze a jenom jedna firma. To že má někdo vyvažovačku neznamená vůbec nic. většinou jsou to joudové co to vyváží staticky a ještě blbě. :lol:
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica 1992 projekt _ (uruem)

Příspěvek od micron »

gtainside.de fuck system--- groooooove
get in"
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica 1992 projekt _ (uruem)

Příspěvek od libor12 »

Poměrně velká slabina motorů rodiny "A" (4age,fe,7a) jsou hlavní zámky kliky. Poměrně často dochází k jejich destrukci.Tady ukazka deformace zámku 4agte 300HP+.
DSC06689(1).JPG
(581.01 KiB) Staženo 873 x
DSC06709.JPG
(602.61 KiB) Staženo 873 x
DSC06710.JPG
(583.24 KiB) Staženo 873 x
DSC06711.JPG
(540.67 KiB) Staženo 873 x
DSC06712.JPG
(565.12 KiB) Staženo 873 x
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica 1992 projekt _ (uruem)

Příspěvek od uruem »

A to byla použitá série OEM ? Nebo nějaké performance ? A zase to je motor s výkonem trochu jinde než je 120 koní. Taky mne zajímá to dimenzování sériových šroubů hlavy. Jsou proti Hondě dost drobný. Je potřeba shánět ARP když se počítá s výkonem rádo nového motoru.

Jinak díky Libore za tu galerii!

Dále zkousne jednotka GE motoru úplný odstranění přisávání smradu ?
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica 1992 projekt _ (uruem)

Příspěvek od libor12 »

No on ten problém praskání zámků zpusobují 3věci. První je výkon - tlak na píst,potažmo zámek je několikanásobně vyšší,to samé sebou přinesou otáčky 9000+ a třetí je nerespektování tolerancí při GO. K použití ARP na serii nemá vůbec žádné opodstatnění. Samože se tomu dá předejít pomocí crank cap ladder. Já jsem nechal vyrobit tyto
2012_08_.jpg
(215.62 KiB) Staženo 473 x
ale samože se nechají koupit třeba od tomei. Šrouby použij nové origo toyota(ne druhovýrobu z elitu,ic apod) Jsou to docela specíální šrouby - tzv TTY a tady máš k nim kalkulátor pokud by jsi chtěl neco modifikovat. http://www.tribology-abc.com/calculators/e3_6b.htm Každopádně zjednodušeně řečeno tyto šrouby fungují jako pružina. Udělej si takový test. Objednej po 1ks od ic,kelly a elit a jeden starý od toy. Všechny si je předem změr a poté utáhni na 100Nm. Měly by ti z 5ti dostupných zbýt dva šrouby. :) až uvidís výsledek (já ho znám) tak už nikdy nebudeš věřit větě o tom jak lze originální šroub použát bez problémů zpět a jak to běžně léta a léta dělají. Pokud by jsi si chtěl nechat cap ladder vyrobit,můžu ti v sz poslat z čeho jsou a jak je udělat. Tu galerii nešiř. Ty lidi nemají zájem na šíření jakýchkoli informací nebo fotek po FB a jiných soc sítích. Takovou pomocí a velmi učinnou je vymezení všech vulí pomocí tekuteho kovu na správných místech. Odstraněním egr nic nezískáš,akorát trošku vyšší EGT a v jedné situaci by se mohl motor i poměrně poškodit,ale k tomu může dojít velmi sporadicky. Ecu má sice zpětnou vazbu od ls ale to se schová do korekcí a tak jako tak je aktivní do 40% polohy TPS. Někde jsem tu viděl že chceš použít ITB. Opět to není na volně šiřitelnou věc,ale pro ty přemýšlivější nadhodím indicii. Kolik škrtících klapek má motor 2zzge? Kolik jich má F1 a berte v potaz ty nejvýkonnější - tudíž se ohlédněte hodně zpět no a až budete mít Z jako výsledek doplníme X a Y.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „Celica“