Nejedou budiky

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Maci
Navigátor
Příspěvky: 95
Registrován: ned 19.10.2008, 17:57
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nejedou budiky

Příspěvek od Maci »

Kuci vcera bylo vse v poradku a dnes po nastartovani se mi rucicka paliva zvedla na max a otackomer a tachometr nejede ale ukazatel teploty motoru funguje. Pojistky vypadaji v poradku. (Celica ST20). Diky za rady ci postrehy...Maci
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejedou budiky

Příspěvek od micron »

Moje celi dělá taky čas od času komedii... už sem si na to zvyknul po těch letech :-) Teda jen otáčkoměr po nastartování jaksi zůstane občas zaseklej na 0, ale mam na to takovej trik :-) stačí dlaní, nebo prstama přesně plácnout na palubku na určitý místo a pak ručička vystřelí a šlape... řikám tomu plácnutí po startu, nevadí mi to, spíš mě to i pobaví... protože vim přesně kam plácnout a vždycky se aktivuje :-) jinak ona vystřelí i časem sama po jízdě, když se motor trošku vytočí... nevim co to dělá, asi nějaká pružinka zatuhne v palubce, a jak do toho plácnu, tak se uvolní...
rychloměr má čidlo někde pod motorem co vim, to sem zase jel jednou ze servisu, a týpek zapomněl zapojit ten konektor... taky vtipný, s rozpojeným můžeš jezdit jak je libo, a auto má najeto 0km :biggrin:
No na to plácnutí sem myslim nepřišel já, ale taky někdo v servisu kdysi dávno, sem tam přijel, hele otáčkoměr stojí, počkej, to je blbost, praštil do palubky a opraveno :-) pak už se jen naučit to přesný plácnutí... nesmí bejt slabý ani silný a přesně na určitý místo :-) je to vlastně podobný jako že u subaru po startu musíš vypnout tlačítkem start-stop, tak celi musíš občas plácnout přes palubku... ok, dá se na to zvyknout :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Maci
Navigátor
Příspěvky: 95
Registrován: ned 19.10.2008, 17:57
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejedou budiky

Příspěvek od Maci »

Ok díky za postřehy. Ono je to klasika mě se to nikdy nestalo a poté co jsem prodal auto se to objevilo druhý den novému majiteli....ale pak mi volal že už to jede vše v pořádku :D Tak díky a snad se to bude opakovat co nejmíň :) Maci
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejedou budiky

Příspěvek od micron »

Maci> mělo by to vyskočit samo, u otáčkoměru, popřípadě naplácat palubku, to pomůže ihned :biggrin: něco tam tu ručičku jakoby přilepí- vlhkost, suchost, zimost, horkost... nevim :-) odlepí jí buďto vibrace z motoru, nebo okamžitá vibrace ruční :-) je to taková komunikace mezi pilotem a autem :-) jí plácnu přes palubku a řikám jí, "no paráda, tak a už teda můžem vyject", ruční kontakt :-) sranda jak se ta ručička odlepí, tak vystřelí mnohem vejš než by měla, a pak padne ihned na normál. Jakoby chtěla celi tim říct, "chtěla bych vytáčet", já jí praštim a vysvětlim jí, že občas jo, ale bude poslouchat mě po tom plácnutí :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“