KN filtry

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

KN filtry

Příspěvek od Pavel Liška »

Nedávno jsem měnil oleje a jen tak náhodou při výběru vožky olejového filtru jsem narazil na KN a v jednom internetovém obchodě prodávali vložku,tak i vzduchový filtr.
K výměně vzduchového filtru jsem se dostal až minulou sobotu.Moc jsem byl zvědavý jak bude fungovat na priusu.Nevím jaká je odezva na plynový pedál při výměně za or. vzduchový filtr,ale v
modu PWR je určitě živější projev motoru,než s or. filtrem co jsem tam měl.Celkově se mě,ale né jenom mě zdá,že spalovací motor v priusu je tišší a jako by měl méně práce s autem.
Filtr co jsem tam měl není moc znečištěný a měl(čas) do další výměny cca 10 000.Možná se to zdá až úchylné,ale jak vidím že se na cestě práší a to z důvodů různých řezání vozovky prachu po zaschlém blátě ap.,tak úplně uberu plyn a přidám pokud to situace umožňuje až po projetí takového úseku.
Naposledy upravil(a) Pavel Liška dne pon 27.10.2014, 05:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomi87
Navigátor
Příspěvky: 142
Registrován: úte 18.09.2012, 09:29
Bydliště: Žilina

Re: KN filtry

Příspěvek od Tomi87 »

No ak jazdíš 100% času v PWR mode a po výmene filtra máš pocit, že auto ťahá lepšie, tak by niečo pravdy na tom mohlo byť. Inak to je ako so 100 oktánovým benzínom...subjektívny pocit. Ak chceš pomôcť motoru, osobne by som išiel skôr do redšieho oleja (0W20?). Ideálne to nakombinovať :wink:
Prius 2012
Obrázek
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

Re: KN filtry

Příspěvek od Pavel Liška »

Samo,že jezdím v normál režimu.100 benzín je o 7kč drašší než ten,který tankuju 32.90 a olej jsem měnil v létě,tak proto 5w-30 toyota premium A5.
Priusa mám v garáži,tak studené starty teploty venkovní nehrozí a v práci jej parkuju na místě,kde od podzimu do jara svítí od rána sluníčko,teda pokud svítí.
Nerad bych,aby tento příspěvěk chápal někdo jinak než jako alternativu za jiný než or.filtr.Neměl jsem zájem nějak motoru(pomáhat),ale fakt je ten,že motoru jde k duhu líp KN a to není jenom suběktivní pocit.
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: KN filtry

Příspěvek od DavidDDD »

Já jsem (zvyk z nafty) dal do benzínu VIF a taky mám pocit že míň žere a líp jede, ale asi jen pocit. U filtru bych změnu chápal. Dáváte někdo do paliva občas čistič vstřikovací soustavy? V Toyotě (a nejen tam) to prodávají a u nafty to smysl má (ověřeno) nevím jak benzín?
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Re: KN filtry

Příspěvek od matus69 »

nezabudni to KN sledovat a cistit ho+mazat. Prilis spinavy / suchy KN filter prepusta bordel.
sy242
Navigátor
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 02.10.2014, 21:07
Bydliště: Praha

Re: KN filtry

Příspěvek od sy242 »

VIF zvyšuje cetanové číslo, takže motor opravdu jede lépe a má nižší spotřebu - nafta lépe prohoří ve válci. Verva Diesel to samé. Filtr může leda klást menší odpor průtoku vzduchu, ale pak se ptejme zda to není na úkor schopnosti filtrovat.
Prius II 2007
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Re: KN filtry

Příspěvek od matus69 »

KN filtruje necistoty na 99% v porovnani s beznym papierovym filtrom (ak je spravne namazany a cisty) - takze pri normalnej prevadzke je to OK. A to vsetko pri vyssej priepustnosti. Najvacsie riziko je, ze uzivatel zabudne na starostlivost. KN totiz nijako neda vediet, ze uz je preplneny/suchy a vtedy prepusta. Papierovy je blbuvzdorny (auto zacne viac zrat a horsie ide)
Odpovědět

Zpět na „Prius“