Mlaceni od volantu

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
sniip
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: sob 05.07.2014, 07:52

Mlaceni od volantu

Příspěvek od sniip »

Celica 7G
Cimdal vic mi vrze jakoby z pod volantu. Jakoby to co nastavuje vysku volantu, ale nevim. Neresil to nekdo nekdy? :)
Jakmile prejizdim nerovnosti nebo kdyz za to trochu vemu .

Diky moc je to takove ne moc konkretni, ale treba se nekdo chytne.
Naposledy upravil(a) sniip dne ned 28.09.2014, 20:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sudy
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23.07.2013, 08:40

Re: Vrzani od volantu

Příspěvek od Sudy »

Mě občas vrzal volant v létě když byly velká vedra, ale to jak se třel volant o ty plasty. jestli je to jako z řízení, tak tam zkus nastříkat WD nebo nějaký silikonový mazací spray :?: :?: :?:
S vysokým výkonem jsi rychlý na rovince, s nízkou hmotností jsi rychlý všude! C.C
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vrzani od volantu

Příspěvek od Myfune »

Nejdůležitější je zjistit za jakých okolností můžeš vrzání spolehlivě vyvolat a pak prostě vrzat dokud nezjistíš odkud to jde. Nicméně WDčko vyřeší lecjaké vrzání i bez lokalizace.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
sniip
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: sob 05.07.2014, 07:52

Re: Vrzani od volantu

Příspěvek od sniip »

Ano WD je pripraveno :))) Nicmene jsem cekal spis udelej todle :) Ale chapu ze to by bylo moc snadne.
Znamemu menili na oplu prave ten drzak na polohovani volantu delalo to divne zvuky a vrzan, byl nejakej vychozenej... Tak jsem si rikal jestli nekdo neresil to same na celice :)
Protoze mi prijde ok.
Uživatelský avatar
Sudy
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23.07.2013, 08:40

Re: Vrzani od volantu

Příspěvek od Sudy »

jak říká Myfune, musíš nejdřív zjistit odkud to vrzání vychází, pak můžeš řešit co s tím je :). musíš hold hledat :bigups:
S vysokým výkonem jsi rychlý na rovince, s nízkou hmotností jsi rychlý všude! C.C
Uživatelský avatar
sniip
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: sob 05.07.2014, 07:52

Re: Vrzani od volantu

Příspěvek od sniip »

Jsem to napsal drobet špatně ono to není vrzání, ale spíš mlácení jakoby rány něčeho o něco.
Pořád jsem se k tomu nedostal snad teď o víkendu.
Uživatelský avatar
sniip
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: sob 05.07.2014, 07:52

Re: Vrzani od volantu

Příspěvek od sniip »

tak to mam za sebou a vefet co me to bude stat tak se na to pekne vy....ru.
Mlaceni od volantu, zde je reseni:
- volant drzi na dvou castech nahote hned pod volantem je cast pro nastaveni vysky volantu, d4zi pouze na pruzine a na osicce ktera zapadne do takovych zlabku
- a pak dole a to je to co mlati, sroub jde skrz valecek, ktery drzi v dvou plastovych krouzkach ktere se vymlati a zvnikne vule a naslene klepani na nerovnostech

Nakonec jsem musel vyndat uplne cele protoze jsem nebyl za boha schopen to vratit zpet. furt na nejake strane kousek chybel.... po 5ti hodinach sr...ni s tim se mi to podarilo, ale volant mam obracene :-D
Nevite jak sundat volant z toho bambilionhranu? Nasili nepomahalo :-(

Dve fotky, to co se po a kde to je:
http://sniip.rajce.idnes.cz/Oprava_Volantu/#.jpg
Uživatelský avatar
sniip
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: sob 05.07.2014, 07:52

Re: Mlaceni od volantu

Příspěvek od sniip »

Tak mam konecne finalne opraveno. Dostat ten volant ven bylo neco. Koupil jsem stahovak ale to je bez sance nejde tam vubec umistit.Nakonec jsem musel drobet zaimprovizovat :-D

http://img14.rajce.idnes.cz/d1403/10/10 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Mlaceni od volantu

Příspěvek od gramo »

Nedávno jsem taky sundával volant, nakonec jsem si taky pomohl improvizací. Po stranách středové díry na tisícihran jsou dvě díry se závity na nasazení šroubovacího stahováku. (v manuálu je k tomu i nějaký special service tool number). Pomohl jsem si kusem pásoviny, navrtal díry, našel nějaké šrouby a hurá na to. Bohužel jsem měl jen 2mm silný hliník, který se podle očekávání ohnul, ale párkrát jsem cukl volantem a povedlo se.
Odpovědět

Zpět na „Celica“