Celica koupe

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
ttominoo
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: úte 05.08.2014, 17:58

Celica koupe

Příspěvek od ttominoo »

Ahoj vsem zdejsim. Zalozil jsem si zde ucet, protoze uvazuji o koupi toho vozu v 6-te generaci (ne hned vyhledove). A nejlepsi asi bude se zeptat Vas, zkusenych majitelu. Chci se zeptat na co si davat pri koupi pozor a hlavne v jake cenove relaci se da koupit slusny stav - cenove rozpeti je velike. Kolik motor muze najet km a kolik uz je moc. Vim, ze je problem ve zravosti oleje a napln je pry mala. Myslim, ze by me vyhovovala 1.8 85kW. Slabsi urcite ne :)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7647
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Celica koupe

Příspěvek od biscuit »

koupe je co? stejne asi budes mit na mysli liftback...
coupe v seste generaci vypada takto a je jich kurevsky malo:
Obrázek

zadek ma stejny jako toyota curren

btw. to ostatni o celicach tu na foru uz nekolikrat je. staci trochu hledat.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
ttominoo
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: úte 05.08.2014, 17:58

Re: Celica koupe

Příspěvek od ttominoo »

Koupe = koupě, jako koupeni, porizeni atd. 6 generace jako ty kulaty svetla vepredu, aspon tak mi to pise internet a google.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7647
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Celica koupe

Příspěvek od biscuit »

no vida :-)
ale jak jsem psal, ta temata uz tu jsou identicka - z posledni doby napr.:
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... =5&t=34479
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... =5&t=34433

a je tu toho mnohem vic samozrejme... vlastne bych rek, ze obecne tu je vsechno.
za me ve zkratce - 3sge! :-)

jinak curren ma vepredu plochy svetla, ale coupe verze sestky samozrejme kulaty ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
ttominoo
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: úte 05.08.2014, 17:58

Re: Celica koupe

Příspěvek od ttominoo »

Asi jsem to blbe napsal....diky za odkazy. Proctu si je
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7647
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Celica koupe

Příspěvek od biscuit »

co se tyce toho stavu a obav... ber to tak, ze to jsou dvacet let stara auta, kterym casto daval nekdo za usi, takze vetsinou podle toho vypadaji. koupit fakt peknou a v opravdu prima stavu je cim dal tezsi. jinak ja svou treba porad dotuju a porad me necim zlobi. nekdy uz si malinko pripadam, jak kdyz si slechtim fiata nebo alfu :-D proste cas nezastavis... a taky, ne vzdy se povede neco vylepsit a spis se to tim "pojebe" s dobrym umyslem... proste tahle auta uz jsou spis pro paradu a zabavu a investice, nez pro nejakej velkej uzitek (myslim jinej nez dusevni).

preju hodne stesti a trpelivosti pri vyberu (nechvatej) ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
ttominoo
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: úte 05.08.2014, 17:58

Re: Celica koupe

Příspěvek od ttominoo »

A na to ji prave chci. V zime zadny jezdeni. Celorocni stani v garazi a ven na projizdku jen pri peknym pocasi a na zabavu.
Samozrejmne cenovy rozpeti je velke a ty nejlevnejsi kusy neuvazuji.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7647
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Celica koupe

Příspěvek od biscuit »

myslim, ze se vyplati koupit i s nejakou vadou, o ktery budes vedet (kdyz jich k tomu nebude jeste pet vaznejch, o kterejch vedet nebudes) a auto si postupne pekne doladovat do "puvodniho" stavu. vypada to, ze jsi pripravenej na nejhorsi a to je zaklad pro velkou lasku, ktera nerezavi (protoze je zavrena v garazi, kdyz je nevlidno :-) ).

kdyby se ti libila 5gen convertible, tak tady jeden clen prodava peknou holku... jenze je pomerne hodobozova, tak za ni nechce jen pet penez a proto mu nikdo netrha ruce...
heslo "sroubek" ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
ttominoo
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: úte 05.08.2014, 17:58

Re: Celica koupe

Příspěvek od ttominoo »

Jeden pan tu prodava celicu 1.8. Lak nic moc jak sam pise (radsi horsi lak, nez spatnej motor). Pise tu, ze je servisovana u Kennyho. To je nejaky znamy odbornik, opravar atd?
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7647
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Celica koupe

Příspěvek od biscuit »

kenny je chlapik, myslim ze zlina, nebo z okoli, kterej par lidem zde servisoval auto. sam je angazovanej ve 4.ty generaci :-)
cvokova je predelana na plyn a ackoliv jsem auto nevidel, neprisla mi jako potencialni auto pro mazleni, ale spis takovy na bezny jezdeni a na doziti (jen muj pocit)... ale mne obecne neprijde zadna 1.8 zajimava. bohuzel jsem si k nim vytvoril nejakou averzi.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
29Carlos
Věčnej rejpal
Příspěvky: 931
Registrován: čtv 27.06.2013, 22:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica koupe

Příspěvek od 29Carlos »

Neomezoval bych se na 6.generaci, klidně pěkná, 4.nebo 5.g, ideálně 2.0 - 3sge jak píše biscuit....
ttominoo
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: úte 05.08.2014, 17:58

Re: Celica koupe

Příspěvek od ttominoo »

A jak je na tom 2.0 3sge oproti 1.8 s udrzbou, narocnosti a cenama dilu? Jinak mi psal TomasGT20, ze buds prodavat svoji Celicu. Jedna se o 2.0 3sge, 129kw. Vite nekdo neco vic. Rikal, ze je ted na dovolene a ozve se az bude doma.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica koupe

Příspěvek od micron »

3SGE RULEZZZ remember yamaha EXCELLENT... atm :bigups: kdyby byl vadnej... je to pak chyba prodejce.... ne motoru.... 3SGE nepotřebuje tolik péče.... hladinka oleje je... a když šlape a teplota je ok je ok....
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ZDrt
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: stř 19.09.2012, 08:09
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Celica koupe

Příspěvek od ZDrt »

Nemohu hodnotit 3SGE ale jedno vím určitě. U 7afe Tě dřív nebo později čeká GO, pokud to nebudeš chtít těsně před smrtí za pár kaček prodat...ale taky jsem tomu před rokem a půl nechtěl věřit :wink:
Toyota T20 Celica 1,8 7a-fe ('95)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica koupe

Příspěvek od micron »

U 3SGE je taky dobrý mít GO za SEBOU.... např když ti odejde vodní pumpa na dálnici ve 170... a zapomněl si jako amater sledovat teplotu že :-) několik minut a až pak čumíš jak se kouří...atp...pak je na řadě GO :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“