olej do Priuse

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět

Čím mažete?

0W-20
29
43%
5W-30
34
51%
jiný
4
6%
 
Celkem hlasů: 67

Uživatelský avatar
Seil
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: sob 07.06.2014, 08:49
Bydliště: Kladno

Re: olej do Priuse

Příspěvek od Seil »

Další foto.....
Přílohy
4.jpg
(212.02 KiB) Staženo 2945 x
5.jpg
(59.34 KiB) Staženo 2945 x
6.jpg
(27.8 KiB) Staženo 2945 x
Toyota PRIUS II gen Ø kombi spotřeba 4.6l/100 km
Uživatelský avatar
Seil
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: sob 07.06.2014, 08:49
Bydliště: Kladno

Re: olej do Priuse

Příspěvek od Seil »

Závěrečné foto
Přílohy
7.jpg
(46.95 KiB) Staženo 2944 x
8.jpg
(24 KiB) Staženo 2944 x
úroveň oleje.jpg
(61.4 KiB) Staženo 2944 x
Toyota PRIUS II gen Ø kombi spotřeba 4.6l/100 km
majklef
Člen Týmu
Příspěvky: 46
Registrován: pát 17.08.2012, 14:22

Re: olej do Priuse

Příspěvek od majklef »

Zdravím kolegu Seil z Kladna....:-)A moc děkuju za info a za fotky...
Já určitě o výměně kapaliny v převodovce uvažuju.Nevím kdy a jestli vůbec byla vyměněna a je mi jasné,že je to určitě potřeba.Někde jsem slyšel že je lepší zátku,nebo spíše těsnění vždy při výměně kapaliny vyměnit?
Jen pro info pro ostatní:Na výměnu jsem se ptal v Toyotě a cenová nabídka:3-3500 Kč!!
Uživatelský avatar
Seil
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: sob 07.06.2014, 08:49
Bydliště: Kladno

Re: olej do Priuse

Příspěvek od Seil »

Dobrý den, s vámi souhlasím, vymenu zátku a těsnění nabízí autorizovaný servis…. podle moej zkušeností, zátku na 100 % není nutno měnit (jen stačí vyčistit), těsnění možné vyměnit pokud ho mate, mam staré těsnění (těsnění vyrobeno z plechu) a nic neteče .
Info pro ostatní : těsnění vypouštěcí zátka, OEM číslo - TOYOTA 90430-18008, pasuj na většinu vozů TOYOTA, nebo je možne těsnění sehnat podle velikosti , viz foto .
Přílohy
velikost tesneni.jpg
(30.39 KiB) Staženo 2896 x
tesneni OEM.JPG
(208.58 KiB) Staženo 2896 x
Toyota PRIUS II gen Ø kombi spotřeba 4.6l/100 km
lajdak.miki
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: stř 16.04.2014, 18:30
Bydliště: veľká dedina,blava nééé

Re: olej do Priuse

Příspěvek od lajdak.miki »

čaute chlapci,pri kolkých km.by som mal vymeniť olej v prevodovke?
teraz prius a čo potom?TESLA S!!! späť ani krok.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: olej do Priuse

Příspěvek od aczasa »

Max 90k km...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: olej do Priuse

Příspěvek od ježek2 »

Děkuji Seil-ovi za všechny informace a rady...
Nakonec jsem nechal vyměnit olej v převodovce v Toyotě Jihlava....
Je tam skvělý přístup k zákazníkům,mám vždy bez problémů přístup na dílnu,abych mohl "kibicovat" - houby,abych viděl co se dělá... :D :D.
Překvapilo mě,že při vypouštění byla vidět červená barva kapaliny - tedy,až ke konci,když proud trošku ustával - a mechanik ještě nastavil bílý papír -červená šmouha...a to po 152 tkm.
tedy snad - protože ve Francii v servisce psali jen o výměně nějaké cívky.
Na vypouštěcí zátce žádné špony,těsnění taky nebylo třeba měnit - bylo v perfektním stavu,žádné vymáčknutí,nebo jiné poškození...
napustili tam z litrovek tu Toyota kapalinu - něco přes 3,5 litru....
Cena, taky bych řekl, ušla - s prací 2,6t.

ještě jsem nechal prověřit ten problém,na který poukazuje rosierepraha :
Cannot change EV mode now...
Bohužel po napíchnutí na PC nebyl žádný záznam.nikde žádný problém - když jsem jel do servisu,po cestě jsem to 3x prověřoval,samozřejmě,že to šlapalo - v poledne pařák a utrum,..."canot..." a autíčko na mně posměšně ukazovalo prostředník....
Mechanici se trošku přikláněli k názoru,že by to mohlo dělat čídlo teploty - ono taky se s tím nikdy nesetkali...prý by bylo řešení,nechat to tam,aby s tím skoušeli jezdit s napíchnutým aparátem,třeba by na něco přišli - jenže s tím jezdím denně do práce,takže zatím nic...
Uživatelský avatar
Seil
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: sob 07.06.2014, 08:49
Bydliště: Kladno

Re: olej do Priuse

Příspěvek od Seil »

Dobrý den, děkuji za info. Jsem zvědavý co po výměně oleje v prevodovke, něco se změnilo ? … spotřeba, reakci na sešlápnutí plynu –zrychlení. Litrovky jsou ORIGINAL servis mel plast nebo plech balení ?
Přílohy
baleni plech.jpg
(121.14 KiB) Staženo 2791 x
baleni plast.jpg
(142.05 KiB) Staženo 2791 x
Toyota PRIUS II gen Ø kombi spotřeba 4.6l/100 km
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: olej do Priuse

Příspěvek od ježek2 »

balení plastové - s dovolením mechanika jsem jednu "znárodnil" :D :D
Šarže 19/02/14....Toyota Motor Europe -Brussels-Belgium.
Zatím jsem nevypozoroval nějakou změnu - spíš ani nesledoval....několik desítek km.
Spíš se teď zaobírám sledováním problému "cannot"
Po dojezdu do garáže spotřeba 4,5.....U nás na Vysočině je to pro autíčko horší - všude okolo kopce ala Tour de France :D :D ..ale na druhou stranu vždy v kopcích trochu "nasírám" majitele koktávek a jiných smraďochů - konec obce většinou pod kopcem,dodržuji poctivě padesátku /+5/ než tam něco nakvedlají,jsem dávno nahoře...vítězoslavně mě předjíždějí na rovině,kde už šustím skoro bez plynu...
Někde se popisuje,že je to auto do města - neřekl bych...u nás spíše na okresky a klidné tempo,ideální kilometráž kolem 30 -40 km....pak jde spotřeba podle palubáku,i tankování o dost níže/3,8-4/...Do zaměstnání 20km...takže spotřeba fakt kolem těch 4,5.
Popojížděním po městě se baterky nestačí dobíjet,leckdy naběhnou červené čárky a pak si motůrek musí pomoci,chtěnechtě.
Překliknutím na "bleší cirkus"pak dostávám žloutenku,protože žluté pásky jsou vysoko....
Mimochodem,stejný nárůst jsem vypozoroval při loudání,skoro na volnoběh,na cestách např lesem,nebo "kocháním panoramat" :P :P :mrgreen: :mrgreen: .
Takže pro tu 1,5 je ideál klidné tempo v ČR normě.
rosierepraha
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: úte 27.05.2014, 10:18

Nejlepsi zkusenost mam s timto olejem Prius II.generace

Příspěvek od rosierepraha »

http://www.123-olej.cz/TOYOTA-FUEL-ECONOMY-5W-30-1L

Zatím nejlepší zkušenost mam s timto olejem.Motor je mnohem klidnejsi,mene hlucny,temer nulova spotřeba oleje. Jezdim hodne a hodne myslim tim přes 40.000km rocne.
rosierepraha
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: úte 27.05.2014, 10:18

Re: olej do Priuse

Příspěvek od rosierepraha »

Tak jsem včera vymenil olej v převodovce a dal na radu co psal kolega priusak vyse. Koupil jsem i ten primo popsany olej. Musim rici,ze ten hnus co jsem vypustil me hodne prekvapil . Probiral jsem to s kamaradem z Toyoty a vymena oleje by se mela delat a dela se u všech vozu s touto převodovkou respektive u všech typu. osobní zkušenost po vymene je vice nez pozitivni. Je to znat ! Je to méně hlucne,lepsi akcelerace,spotreba ac minimalne jde taktéž dolu.Podotknu,ze mam na aute 162000 km. Na vypoustecim sroubu byli sracky.Pod srouby jsou hlinikove tesnici krouzky.Staci otrit a není třeba davat nove. Olej jsem naleval přes 1m hadici a maly trychtyrek viz opet popis vyse . Takze mohu jen podekovat za popis a doporucit vsem .
Honza5
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: stř 30.01.2008, 19:44
Bydliště: Praha a Říčany

Re: olej do Priuse

Příspěvek od Honza5 »

Prius II. Určitě 5w30. Prý konstrukce motoru - vůle atd. neni vhodná pro 5w40.
... Přesto mi tam v Toyote Průhonice nalili 5w40, pokud jsem jim vysloveně neřekl.
Důležitý je i parametr ACEA A5 nebo starší označení A1 ! To znamená nižší viskozitu HTHS nižší než 3. Je to vysokoteplotni viskozita vhodná pro časté start-stop a rychle vytáčení hybridniho motoru.
Tohle ví bohuzel i málokdo v servisu... Ale když oni dají olej Toyota předepsaný pro Prius, tak o tom asi nemusejí přemýšlet.
Já po dlouhém "pruzkumu" dávám Castrol Magnatec 5w30 A5.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: olej do Priuse

Příspěvek od aczasa »

Neeeeeee... Tsusho Průhonice nedává originál Toyota oleje. Probudte se a dívejte se aspoň na fakturu.
Dávají svůj branded Tsusho engine oil 5W-40. Který jen tak mimochodem je velice nedoporucen do HSD...
A ten do HSD nepatří. Ideální je 0W-20 a pro nouzové použití tam "může" 5W-30.
Back in Czech.
majklef
Člen Týmu
Příspěvky: 46
Registrován: pát 17.08.2012, 14:22

Re: olej do Priuse

Příspěvek od majklef »

Ahoj všem.
Já jsem dnes taky měnil olej a nalil jsem tenhle 0W20-YACCO lube HY20-1200Kč/4L.Francouzky olej,ktery splňuje nejvyšší normy a je vyraběn opravdu ve Francii.
Při vypouštěni starého,mechanik říkal že starý olej"nevypadal uplně hrozně".Po nalití nového-4L,se zda motor tišší a kultivovanější.Myslím že na zimu se bude 0W20 hodit:-)Tak uvidim,jak se motor bude chovat dal.Stará náplň byla 5w30.
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Re: olej do Priuse

Příspěvek od matus69 »

majklef píše: je vyraběn opravdu ve Francii.
a to je dobre?
lebo napr ja si myslim, ze skor naopak. Ale syry vedia robit.
Odpovědět

Zpět na „Prius“