Cisteni EGR ventilu

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
Kohut
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: úte 24.05.2011, 15:37

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Kohut »

Zdravim , chcem sa aj ja podelit s mojou skusenostou . Prvy krat sa mi stalo asi pred pol rokom ze som cestoval z Litvy na SK a asi po 800 km mi auto preslo do nudzoveho rezimu ( nie viac ako 2000 otacok ) . Po par km som vypol mtor spravil prestavku a znovu vyskusal nastartovat auto tahalo bez problemov, az na vysvietene kontrolky VRC OFF, a uz neviem co presne ine .Ked som dosiel dmov dal som auto do servisu a bolo to EGR, total zanesene. Vycistili mi to a bolo vsetko v poriadku .
Asi po pol roku znova cestujem tu istu trasu a stalo sa mi to iste . Siel som do servisu a znova EGR - zanesene . Je mozne aby po pol roku( asi okolo 13000 km ) sa to tak zanieslo ???
Vie mi niekto povedat co to sposobuje? Tankujem na Lukoil ( kedze momentalne som v Litve a myslim ze Lukoil ma celkm fajn diesel ) ????
gooffyy
Věčnej rejpal
Příspěvky: 556
Registrován: pon 20.12.2010, 10:54
Bydliště: Brno

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od gooffyy »

Je fakt divný že se ti to zaneslo po tak krátké době. Já to čistím preventivně jednou ročně a není to tak zanešený.
Chce to občas protáhnout na delší štrece ve vyšších otáčkách a on se vypálí sám.
A na naftě do závisí taky.
Toyota Avensis 2,2 D4D 110KW
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od matus69 »

moze to byt naftou, ale moze to byt symptom nieco ineho - zanasa sa to viac, ked motor viac dymi (malo vzduchu (zaneseny vzduch.filter) alebo rozdrbane vstreky)
JirkaOP
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: sob 26.02.2011, 23:50
Bydliště: Opava

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od JirkaOP »

Na fóru jsem nenašel, že by se někdo pokusil egr vyřadit, nebo se mýlím?
od 2009 Toyota Avensis Liftbag T25 2004 - 2.0 D-4D 85 kW
od 2018 Genesis 3.8 V6 232 kW
servis tomas
Manager Týmu
Příspěvky: 456
Registrován: pát 31.08.2012, 16:03
Bydliště: praha

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od servis tomas »

ne a proc,tak ho vyrad a napis jak to jde
servis vozidel toyota tomas ladra adresa ul. ke kablu 378 Praha 10 Hostivar tel.774174445
Uživatelský avatar
hudyss
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 16.12.2008, 19:14
Bydliště: Liberec

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od hudyss »

řešilo se to tady před lety, ale auto pak lidem padalo do nouzáku.
T Avensis Wagon 2.0 D-4D /2004/ -Ex
Ford Grand C-max 1,6 EB /2012/
JirkaOP
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: sob 26.02.2011, 23:50
Bydliště: Opava

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od JirkaOP »

Po roce mi dvorní mechanik musel znovu čistit EGR + co k němu patří a říkal, že to není normální. Sice stále doporučuje Toyoty jako nejspolehlivější co k němu jezdí, ale toto prý normální není. Na různých autech provádí blokace EGRu a vždy je to k lepšímu. Zkusil to i u mě a musím přiznat, že jak říkal na dvou tankování do plné jsem spočítal jednoznačně nižší spotřebu cca o 0,7l. 880km na jednu nádrž 50/50 dálnice/okresky jsem ujel poprvé.
Pravda sice mi na palubovce svítí tři kontrolky navíc, ale řešení tohoto se hledá, prioritu má jakékoli mechanické šidítko, když to nepůjde, pak teprv úprava elektroniky. Máte nějaký tip :?: ?
Jo a musím přiznat, jednou jsem se vylekal, když za jízdy klesl výkon na minimum - mačkám plynový pedál a nic, jen jako by byl lehce přidržen - na dálnici sotva 90 víc ani ťuk - vodítkem bylo že i tempomat nefungoval - aha, takže asi elektronika - říkám si kde to má ten CTRL+ALT+DELETE :D - zastavil jsem abych ho našel vypnul motor zamkl a po pauze nastartuju a vše OK, tedy jen ony tři kontrolky stále svítí.
od 2009 Toyota Avensis Liftbag T25 2004 - 2.0 D-4D 85 kW
od 2018 Genesis 3.8 V6 232 kW
Uživatelský avatar
hudyss
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 16.12.2008, 19:14
Bydliště: Liberec

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od hudyss »

Někdo to řešil provrtáním menší díry.

Edit: tak jsem to našel, i jsem vlákno založil já :wink: http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... =2&t=11046
T Avensis Wagon 2.0 D-4D /2004/ -Ex
Ford Grand C-max 1,6 EB /2012/
Uživatelský avatar
marceltokar
Manager Týmu
Příspěvky: 428
Registrován: čtv 06.02.2014, 10:25
Bydliště: Košice

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od marceltokar »

Na Picasse HDi som mal EGR OFF úpravou softvéru - nemal som ho síce nejako zanesený ale to sa nedá povedať o saní - parohy a tak. Preto. Inak na fordoch to chlapci riešili plechovou záslepkou pred EGR. Ale v tých novších to už nešlo ošaliť bez úpravy v softe.
Uživatelský avatar
Demon
Manager Týmu
Příspěvky: 348
Registrován: čtv 13.02.2014, 13:32

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Demon »

hudyss píše:Někdo to řešil provrtáním menší díry.
Stačí s tím jenom jezdit, ono se to zanese a zacpe sazemi časem samo ... :-)
Toyota Avensis T27 combi, 2.2 D-4D 150, Premium
Uživatelský avatar
Dudleto
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: stř 20.10.2010, 09:44

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Dudleto »

Rád bych se podělil o moje zkušenosti s EGR ventilem. Před týdnem mi auto přestalo táhnout odspodu. Po rozjezdu a přeřazení na dvojku auto vystřelilo až kolem 2000-2400ot. To samé bylo i na vyšší rychlostní stupně. Po rozebrání EGR bylo sedlo ventilu zanešené karbonem a ventil netěsnil asi o 1mm. Pro čištění jsem použil čistič karburátorů od Den Braven 400ml aerosolový sprej. (doporučuji koupit 2 spreje, jeden je málo...) Musel jsem nejdříve mechanicky a za použití vysavače karbon vydlabat a potom sprejem prostříkat - šlo to velice dobře!!! Auto teď jede zase stejně, dvojka začíná táhnout od 1200ot.
:bomb: :bigups: :bomb:
Závěr: Čištění zabralo cca 2hodiny, ventil je jak nový. Doporučuji provést všem kdo ztratí výkon v nižších otáčkách!!!
Avensis T25 2007 D-CAT
Uživatelský avatar
Bubuzap
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: pon 10.05.2010, 10:50
Bydliště: Rokycany

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Bubuzap »

Musím říct že jsem se při čtení tohoto tématu pěkně pobavil.Jsem už po 4 letech s Avíkem EGR profesionál demontáž mi obvykle zabere cca 3min. Nejlevnější řešení je se s tím smířit. Už jsem zkoušel tři druhy zaslepení pak odpojení a vždy se stejným výsledkem pač ten hajzl nesleduje jen pozici ventilu ale i jiné parametry, které se dají vochcat už jen přeprogramováním.
Zkoušel jsem už i měnit Zdroj nafty dokonce jsem jezdil rok na ten předraženej zázrak od benziny a nic nepomohlo prostě jen zlatý pravidlo přezuj gumy,vyčišti EGR a máš klid (přezouvám cca po 12tis)
Pro chudáky, který jako já na začátku zkouší různé mechanické čištění a haldy chemickejch sraček, mám bezva tip: malá ultrazvuková čistička z lídlu cca 400kč sice je malá, ale když dáte EGR do sklenici a sklenici do ultrazvuku máte vyhráno, stačí pak sklenici doplnit vodou do tý naleju cca polévkovou lžíci čistící pasta na ruce_savo (tekutá solvina) pustite tak 10x nejdelší cyklus a po hodině můžete montovat zpět.
Ale ani pravidelné čištění vás nemusí zachránit na jaře týden po vyčištění jsem opět skočil do nouzáku nechtěl jsem věřit, že by to mohl být zase EGR po rozebrání šok vevnitř mezi sedlama černá hrouda bordelu velikosti malé vyšně.
Odkaz na fotky z letošního čištění + foto bordelu po týdnu:
https://picasaweb.google.com/1026513777 ... directlink

PS: jezdim každej den 50km jen po dálnici jako prase 140-180km/h tzn. keci o tom, že pomáhá točit motor je blbost. (spotřeba 8-9,5 )
Toyota Avensis 2.2 D-CAT 130kW Kombi 07/2005
Toyota Avensis 1.8 7AFE 81kW Sedan 1998
RIP
Řidič
Příspěvky: 252
Registrován: stř 02.07.2014, 06:17
Bydliště: Brno

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od RIP »

Bubuzap píše:.....dokonce jsem jezdil rok na ten předraženej zázrak od benziny a nic nepomohlo.....
Povídá se, že na zanešení EGR ventilu (a nejen toho) má do značné míry vliv tzv. biosložka v naftě, jiným slovy ten sajrajt z řepky. A pokud jsi, jak předpokládám jezdil na Vervu od Benziny, tak jsi si asi moc nepomohl, protože ta tu biosložku obsahuje. Na druhé straně je tam spousta aditiv, které by měly ten negativní vliv (alespoň částečně) eliminovat. Zkus Optimal Diesel od EuroOilu, který je bez té biosložky, snad se to alespoň částečně zlepší. A já bych tam určitě přidal VIF. A prosím Tě, napiš jak to dopadlo, tedy pokud to takto vyzkoušíš, dost by mne to (a určitě nejen mne) zajímalo. Díky.
Toyota Avensis T27 combi 2.0 D-4D 93 kW, 2011
Toyota Avensis T25 combi 2.0 D-4D 93 kW, 2006 ex
Uživatelský avatar
Albi
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: úte 12.06.2012, 16:04
Bydliště: Odolena Voda

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Albi »

Me, po treti po 3 letech ( jednou rocne ) se ucpal DPF ( kontrolky VSC, TRC OFF, chba motoru, pro jistotu diagnostika =P2002) . Myslel jsem, ze ho vypalim stejne jako pred tim, ale tentokrat to vypada na konecnou.
Rozhodle jsem se jako lajk, jeste vycistit EGR ventil, aspon se podivat jestli je tak zakydanej jak se pise. Diky foru, jsem nasle navod a dal to;-)
Taky ze byl. Vycistil jsme ho, a zkusil znovu vypalit. Ale po 2,5 km vzdy spadne do nouzoveho rezimu a ztrati vykon.
Jako zoufaly pokus, jsem koupil aditivium do nafty, abych jo neco nevynechal, ale zadny uspech.

Mam trochu podezreni na standartni naftu od SHELL, celou dobu jsem byl u OMW, ale pak jsem diky firemni sleve zacal brat 2x u SHELL a mam to zpatky ;-(
_________________
Toyota Avensis Combi 2.0 D-4D 93kW 2007
_________________
_________________
jahoda
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: úte 05.08.2014, 09:45

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od jahoda »

Taky jsem cistil o vikendu EGR ventil, rekl bych ze nikdy cisten pred tim nebyl. Auto ma najeto 135kk a ta dolni vanicka na ktery EGR doseda byl komplet ucpany. Jsou v ni 3 otvory a pouze prostredni byl jkaz takz pruchozi. Po namontovani asi po 10 km auto slo do nouzaku, tak jsem ho zase rozmonoval , jeste jednou profouknul + odpojil baterku. Pak uz jsem s tim najel 100km bez problemu. Myslim ze odpojit bateku po takovyvhle zasazich je duluzite aby se zrestartovala ridici jednotka a nakalibrovala se na nove hodnoty
TOYOTA AVENSIS T25 2006 COMBI 2,2 D-CAT 130 kW Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Avensis“