Celica 7g TS, error code P1693

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Celica 7g TS, error code P1693

Příspěvek od destabilizator »

Rozsvitila se mi kontrolka check engine, jel jsem do servisu, na ridici jednotce byla chyba P1693 - OCV (cislo si pamatuju spravne :D). Rozsvitila se kdyz byl motor ve velkych otackach, cca 6000+ (nevim presne, protoze jsem se trefoval mezi dva kamiony zrovna).
Zkontroloval jsem olej, moc ho tam nebylo (kousek nad minimum, dolil jsem) - ted budu kontrolovat po kazde jizde.
Jsem na ceste tam kam si myslim (do Dobrise :D)?

Kdyz tak ve 2500-3000 otackach pustim plyn je slyset takovy chresteni, ne rachtani, na hranici slysitelnosti, nevim, jestli to motor delal uz predtim nebo je to jinyma kolama.
Najeto 130000+, r.v. 2001
(¨ `v´ ¨)
.`·.¸.·´
¸.·´¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´ Toyota Celica T23 TS Lambo Style Door
You know you own Celica when you roll into lift and have to say to the passengers SORRY I CAN'T HEAR YOU OVER THE SOUND OF HOW AWESOME MY ENGINE IS.
Uživatelský avatar
jay-jay
Řidič
Příspěvky: 256
Registrován: sob 12.09.2009, 09:55
Bydliště: Brumovice u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jay-jay »

to se mi taky stalo. Na 4ku při nejvyších otáčkách. U mě to bude nejspíš špatná lambda sonda...
TOYOTA CELICA GT
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

chybový kód je pro nefunkční ventil ovládání vvt. Jenže ono to ten ventil kontroluje dle pootočení vačky. Jiný signál její polohy oproti klikove hřídeli. Úplně klidně to může být způsobeno nedostatkem oleje ale i nefunkčním vvt členem nebo nedostatečným tlakem. Chce to udělat kontrolu krok po kroku. Ten zvuk dělá vacka a souvisí s uvedeným. Jestli papa olej,tak jezdit a dolevat a až tam budeš dávat víc oleje než benzínu tak vyvložkovat blok.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

libor12 píše:chybový kód je pro nefunkční ventil ovládání vvt. Jenže ono to ten ventil kontroluje dle pootočení vačky. Jiný signál její polohy oproti klikove hřídeli. Úplně klidně to může být způsobeno nedostatkem oleje ale i nefunkčním vvt členem nebo nedostatečným tlakem. Chce to udělat kontrolu krok po kroku. Ten zvuk dělá vacka a souvisí s uvedeným. Jestli papa olej,tak jezdit a dolevat a až tam budeš dávat víc oleje než benzínu tak vyvložkovat blok.
Libore skromnej dotaz píšeš že to kontorluje pootočení vačky vuči klikové hřídeli, myslíš že by to mohlo být zpusobeno i nataženými rozvody ? ( řeším obdobný problém, člen je dle diagnostiky Toy v pohode - tvrdí zákazník, nevím na kolik ho testovali a jak on jim ale 100% věří ).
Motor má najeto ( dle tacha ) 198tis, komplet servisní hostorie ( rozvody nedelané ), druhý majitel ( první majitel RAK, druhý tento v CR), dle jeho slov to sám často honí ve vysokých otáčkách a práve tam se začal problém objevovat.
Bohužel autem denně jezdí a čas stavit se na dílně bude mít až koncem příštího týdne, takže to zatím řešíme po mailu a on 100% věří výsledku Toyoty..

Ja osobne si myslím ( pokud tedy v Toy vedí jak jendotlivé části vvti oveřit po strance funkčnosti ) že by to ve vysokých otáčkách mohlo zpusobovat právě natažení řetězu.
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

celica 7g error code p1693

Příspěvek od Pavel Liška »

mám vyměněny komplet rozvody a není vůbec žádný rozdíl mezi novým a 120 000 km jetým členem vvt,co se týká průběhu výkonu motoru
jedná se o 2ZZ-GE,ale řetěz bych rozhodně vyměnil
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: celica 7g error code p1693

Příspěvek od Idaho »

Pavel Liška píše:mám vyměněny komplet rozvody a není vůbec žádný rozdíl mezi novým a 120 000 km jetým členem vvt,co se týká průběhu výkonu motoru
jedná se o 2ZZ-GE,ale řetěz bych rozhodně vyměnil
moje zkušenost mi říká totéž , řetez bude uečitě vytahaný, jenže zatím jsem neřešil tuto chybu a zároven nebyl VVTi clen v pohode ( ale zatím to vždy vToy doaignostika identifikovala a člen testem neprosel.. )
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

tady těžko soudit. Postupoval bych dle bulletinu toy. Tedy změřit tlak oleje,vyzkoušet funkci ocv nejen po elektícke ale i mechanické stránce a to samé vvt člen. Osobně jsem byl přítomen v aut.servisu toyota kdy technik připojil jejich "hand held" vypnul zapnul ventil,vytočil motor,aby porovnal překlopení vačky,koukl na údaje a řekl test ok. Neobtěžoval se ani úvodem resetovat ecu,čímž mu zůstaly údaje pro korekce běžného provozu. Takže při vypnutí a zapnutí ventilu sice elektricky bylo vše v pořádku,ecu už dávno přizpůsobila korekci nefunkčnímu ventilu,vvt samo že nepřeklopilo. Takže na jejich ok jsem značně skepticky. Tím všechny neházím do jednoho pytle. V podstatě ale ecu zvládne korekci až 1.5zubu řetězu,čímž by bez resetu ecu nemusela kontrolka motoru vůbec svítit.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Taky si přidám svojí kapku....
Několikrát jsem dělal na T 23# rozvody a kupoval nový řetěz, ale nikdy jsem po změření neshledal "vytažení" starého!!! Starý po 150k a nový byly stejně dlouhé....
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

celica 7g error code p1693

Příspěvek od Pavel Liška »

Někde jsem četl,že 2ZZ mají problém s olejovým čerpadlem"nestíhá mazat v extrému",proto se dají nahradit výkonějším.V kombinaci s malým množstvím oleje a mánévrováním mezi kamiony mohla naskočit chyba,kterou popisuješ.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

zejdy píše:Taky si přidám svojí kapku....
Několikrát jsem dělal na T 23# rozvody a kupoval nový řetěz, ale nikdy jsem po změření neshledal "vytažení" starého!!! Starý po 150k a nový byly stejně dlouhé....
bohužel mam uplne jinou zkušenost :( ( meřil jsi natžení dle manuálu - délka určitého počtu članku misí být v určitém limitu... - nebojen přikládal řetezy velde sebe a koukal zda jsou jinak dlouhé ?
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

No samozřejmě podle manuálu a hodně jsem se tomu věnoval, protože jsem nechtěl věřit tomu, že jsou řetězy stejně dlouhé. Ale bohužel ať jsem měřil jak jsem měřil, výsledky byly pořád stejné. Neshledal jsem žádné vytažení řetězu.
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

celica 7g error code p1693

Příspěvek od Pavel Liška »

Nevím jestli najdu starý řetěz,ale pokud ano,tak jej schválně změřím.
Nepamatuju se přesně,ale má se měření provádět při natažení pod váhou 5kg?
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od destabilizator »

Diky vsem za vyjadreni, olej jsem dolil a sleduju a neubyva, kontrolka uz se nerozsvitila - pravdam nad 6000 jsem zatim nebyl. Tak snad zatim v pohode *knock knock*.
(¨ `v´ ¨)
.`·.¸.·´
¸.·´¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´ Toyota Celica T23 TS Lambo Style Door
You know you own Celica when you roll into lift and have to say to the passengers SORRY I CAN'T HEAR YOU OVER THE SOUND OF HOW AWESOME MY ENGINE IS.
trivate
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: stř 30.04.2014, 13:25
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od trivate »

destabilizator píše:Diky vsem za vyjadreni, olej jsem dolil a sleduju a neubyva, kontrolka uz se nerozsvitila - pravdam nad 6000 jsem zatim nebyl. Tak snad zatim v pohode *knock knock*.

no to je dobre=D ja tedkom resim to same. Olej+filtr po vymene a nad 6000rpm stejna chyba.

Co u tebe, nejake aktualitky? nebo jsi doted nad 6000 netocil?
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od libor12 »

trivate píše: Co u tebe, nejake aktualitky? nebo jsi doted nad 6000 netocil?
Určitě už to po GO a hned dvojité, vytočil několikrát až do omezovače. :mrgreen: :lol: :lol:
Tedy pokud jsou mé informace správné.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „Celica“